Jump to content

Moto Zajednica

Dva ES-a do Azije i nazad

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Dva mlada nemca su prvog jula krenula na put do Rusije ( Bajkalsko jezero ), pa do irana i nazad. Idu sa dva ES-a sa pocetka sezdesetih godina. U povratku su planiralio da prodju i kroz nasu zemlju. Trenutno su stigli do Kazana u rusiji, gde su imali kvar ( pukla im dekla kod kurble. Kod Moskve su vec rasturali motor zbog osovine kurble. Putovanje je u toku i bice zanimljivo pratiti ga. Putovanje su nazvali " Sirovo gvozdje na putu svile "

Evo i linka :

http://www.vollschwingen-nomaden.eu/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Au, ovi su luđi i od ludih :D Svaka im vala čast!

 

Pa voze ljudi MZ !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

nema tu razlike u motorima dali je to bmw pa honda i tu jos neke nepoznate marke motora, potrebna je samo volja i dobar MZ es pa mozes da odes gde hoces, video sam neke sponzore meni poznate, güsi od tog ja nabavljam delove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

nema tu razlike u motorima dali je to bmw pa honda i tu jos neke nepoznate marke motora, potrebna je samo volja i dobar MZ es pa mozes da odes gde hoces, video sam neke sponzore meni poznate, güsi od tog ja nabavljam delove

 

sto bas ES ?? 1oda.gif0namigivanje.gif Sta fali ostalim MZ motociklima? Za ovo samo treba puno hrabrosti!! i para.. 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

mislim da je ljubav prema mz eovim motorima velika pa se cak ni novac nije toliko bitan koliko vidim imaju prijatelje svugde pa im nije problem da prespavaju, pravi nomadski zivot

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sumi sto ES? pa zar nije najbolji, kazu da je serija es proslavila mz, mozda gresim ali tako sam cuo od nekih svojih prijatelja

 

Pa jeste serija ES proslavila MZ, ali serija ES/2 kakav ti imas, dok su nulta serija iu serija /1 imale decije bolesti .

 

E sad zasto bas sa njima ? Po mom misljenju, momci su hteli da naprave putesestvije sa sto starijim MZ - ima. Mogli su da uzmu i MZ RT 125, ali je on isuvise slab za ovakav put. Ima tu i nesto drugo, - sa ovim motorima ako zavrse uspesno ovaj put - bice prvi koji su to odradili, ima i drugih koji su mozda isli istim putem, ali sa novim motorima, a njihovi MZ - i imaju tu oko 50 god. starosti. Ako im motori pocrkavaju - mogu da ih bace i vrate se nekim drugim prevozom, a i ako im ih neko ukrade - opet nije neka steta ( finansiska ).

U svakom slucaju videce mnogo vise nego oni koji na ovakav put krenu sa nekim masinama od 1000 ccm i voze auto putem velikm brzinama. Ovi idu polako i uzivaju !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Prijavljujem se da ih ugostim , ako budu u mogucnosti i zelji kada budu prolazili kroz Novi Sad !!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Da li ima neko ideju , mogucnost , kako da kontaktiramo ove avanturisticke MZ ljubitelje ? kako bi im ponudili neko gostoprimstvo u prolazu , ili mu boravku u Srbiji !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Ovi se bas priblizili nasim podnevljima ! Vec su 10 dana u Turskoj . Morali bi pod hitno da ih kontaktiramo ako zelimo neku poruku da uputimo svetu ljubitelja MZ motocikala !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

kroz austriju ce samo proci, veoma mala km neznam tacno dali ce tog dana da produ, ovde je pocela zima, danas sam se smzo a ko zna kako ce biti 7 novembra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

kroz austriju ce samo proci, veoma mala km neznam tacno dali ce tog dana da produ, ovde je pocela zima, danas sam se smzo a ko zna kako ce biti 7 novembra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Poslao sam im mail. Sad cekam da se jave .

 

Javili se ! Evo sta su odgovorili :

 

Hallo Predrag,

 

vielen Dank für das Angebot. Leider sind wir schon wieder aus dem schönen Serbien heraus und nun in Deutschland. Es ist trotzdem schön zu hören, dass selbst in Serbien unsere Seite gelesen wurde. Vielen Dank für die angebotene Unterstützung, aber die MZ sind pannenfrei bis nach Deutschland gekommen.

 

Viele Grüße nach Novi Sad!

 

Emanuel & Georg

 

 

Ili sto bi Google prevodio rekao :

 

Здраво Предраг,

 

Хвала за понуду. Нажалост, ми се вратили из лепе и Србија се сада у Немачкој. Још увек је лепо чути да чак и у Србија, наша страна се чита. Хвала вам за подршку нуде, али МЗ-слободног распона су дошли у Немачку.

 

Поздрав у Нови Сад!

 

Емануел & Џорџ

 

E sad ako neko zna dobro da prevede ovo sto su mi napisali - nek to uradi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja