Jump to content

Moto Zajednica

Da se pretstavim

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Vozio sam motore jos kao klinac intenzivno sa 16 dobio prvi tomos jer samo to sam mogao da vozim i posle nekoliko godina, nekoliko motora vecih manjih (jawe mz-i) i nekoliko teskih padova smirio sam se narednih 33 godine. Onda pre tri godine kupih gileru skuter stalkera da bi lakse zavrsavao poslove po gradu (i resio probleme sa parkiranjem automobila gde god da se krene) koji sam vozio zadnje tri godine i koji je ponovo "raspalio staru ljubav":) te sad ko 52-godisnjak zamenih skuter za suzuki 125 ts r. uzeh i L tablicu da uzmem napokon i dozvolu za A da se ne jurim sa "drugarima" ko nekad:) Kad stavim dozvolu u dzep potrazicu verovatno i jaci motor kawasaki KLE ili suzuki Dr 650 videcu vec.. Obzirom da sam malo :) izaso iz stosa a sve svoje motore sam servisirao sam jos kao klinac ( uz ocevu pomoc koji je bio profi vozac i razumeo se u motorcikle i motore uopste) voleo bih i ovog suzukija sam da odrzavam. Pod tim mislim zamenu ulja u menjacu, struja lanac podmazivanje gume dok bi vece zahvate radio kod majstora naravno, ali tu ima jedan problem uz motor nisam dobio nikakav servisni-user manual sa intervalima zamene ulja, rashladne tecnosti itd pa ako neko ima bio bih mu zahvalan ako bi podeli pdf sa mnom. da ne pomislite da sam lenj kopao sam i googlao nedelju dana ali svega ima osim suzukija 125 TS R-a. Inace motor je dvotaktni, vodeno hladjen lepo ide i dosta dobro je ocuvan, okacicu sliku. JA sam do sad zamenio zadnje zmigavce ,jedan je bio polomljen namestio prednje svetlo, ocistio filter za vazduh i podmazo lanac. Promenio bih i ulje, u menjacu, znam da staje 950 grama i da ide 10W40 ali neznam da li mineralno ili sinteticko obzirom da je motor iz 1993. jes da je menjac al bolje da pitam. Eto toliko od mene za sad pozdrav svim clanovima bjb bikers zajednice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Dobrodosao !

 

I odlican si motor odabrao.

Najbitniji ti je kvalitet ulja za mesavinu ( Motul preskoci ) i moj savet je da iskljucis mesac ulja i da sam pravis mesavinu u rez. 2% ( svako je imao problema sa mesacem ( sem onih koji nece da priznaju, nego izmisljaju da im motor crko zbog drugih stvari )

Ulje u menjacu promeni odma, a kasnije svake god. pred sezonu, nebitno koje samo da je za motore sa mokrim kvacilom. Bitna stvar je da ga dosta grejes u mestu, cvajama to prija. Pregledaj i izduvne ventile da nisu zapekli i kako funkcionisu ( kroz izduvnu granu i mehanizam kroz prozorce na pred. strani cilindra. Proveri i vodenu pumpu, hoce da oblajzne i zupcanik koji je pokrece ( peraja smeju da se okrecu samo kad zakurblas, nikako prstima ) Antifriz promeni i onda kao i na ostalima, svake dve god.

 

O drugim stvarima nebrini ( jos jednom naglasavam da ti je izbor odlican )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

hvala TT600 na savetima poslusacu sve sto si rekao i takodje hvala na umirujucim recima sto se tice izbora motora, motor je inace presao 37401 km po cajgeru ali na to covek nemoze da se osloni. Ovako lepo ide, vuce fino ubrzanje do 80 je perfektno, u 5 oj sam iso do stotke ali nisam hteo da ga dzebram dok ga malo bolje ne upoznam:)

jos samo jedno pitanjce, ne radi mi obrtomer i nadam se da je sajla, nisam skidao da proverim, sa sata se lako skida ali posle ide negde dole pa rekoh da pitam bolje nego da skitam moze li da bude nesto drugo osim sajle, ako je sajla da li da teram motor ovako kod bobana sajle ili negde drugde pa ce oni sve da odrade ili da skinem sajlu sam i odnesem sa sve pancirom, ako je sajla dobra kakve su sanse da sredim to tj da nadjem "puza" koji ce da pasuju? Gde traziti delove za njega kad zatreba a da su orginalni ili bar kvalitetni a da je cena pristojna da nije zavrtanje usiju?:)

 

p.s. aispuh od polovine moze da se otsrafi i skine a na zadnjem loncu ima sraf sa donje strane, jel on sluzi za ciscenje auspuha tj ispiranje i ciscenje od cadzi jel bolje nafrom ili benzinom (pa da se posle ostavi da se osusi dobro) ili je funkcija tog srafa nesto drugo? Na tomosima sam cistio zadnji deo ume da zamasti gadno i onda motor slabije vuce pa reko da pitam da li je i ovde ista stvar, ili skidati ceo auspuh odvojiti ga pa lepo isprati iznutra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Stilgare, jesi li negde oko Cvijićeve ulice u BG?

 

jesam, radim u cvijicevoj 46.ponekad tu ispred parkiram motor (skuter sam drzao u lokalu u hodniku) a blizu i stanujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

:dobrodosli2:sledecih 50 god. da se srecno navozas.:BMW2:

 

hvala nadam se da hocu i da nisi jedini deda ovde sad nas je dvoje:) evo mog unuka na skuteru kad ga kupih 2008

post-19856-0-86890100-1312059003_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja