Jump to content

Moto Zajednica

FZ6 Otvoreni izduvi, pocrkali konji

Recommended Posts

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Ja sam hteo da kontaktiram Robrta za topove za FZ6, ali posle citanja ove teme definitivno odustajem...

Jeste sa fabrickim neverovatno tih, kao da ide na struju....ali ako bi morao da prolazim kroz sve to onda jbs i zvuk i sve ostalo.......sivci su ipak puno skuplji od lepog zvuka...

Vidim da odavno nema nekog posta....ali CZ99 ako jos uvek pratis...postavi taj obecani klip i sliku da vidimo kako to sve izgleda... Pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Ja sam razmisljao i o ovoj varijanti, da tako malo pojacam zvuk....cisto da ne ide kao na struju.. :)

 

Ne znam da li bi to mozda stvorilo neke probleme slicne tvojim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Ajd postavicu uskoro klip i par slicica, stvarno su lepi i cuju se odlicno. Sto se tice busenja fabrickog ja to licno ne bih radio, radije bih ga ostavio sa strane i kupio LeoVince kad skupim novac,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Pa ja sam bio na korak da to uradim......kocilo me je samo pronalazenje potrebnih burgija....10 x 300 i 22 x 300 mm, kako je opisano u textu ispod snimka...ali sada ne znam sta da radim....

Nisam siguran da zelim da odvojim 400 E za zvuk.... Ipak bi dodao jos malo i uzeo kofer i recimo par guma..

Voleo bi da vidim kako to sve kod tebe izgleda....

Dok sam trazio motor, u oglasima je bio jedan FZ6N, ne znam tacno godiste....ali je bio S1 model, sa okruglim cajgerom....

Imao je na sebi Robertove auspuhe....ali nije pominjao da ima nekih problema, vec kaze da ih je skinuo zato sto je motor vozio u nemackoj, a posto nisu imali homologaciju morao je da ih skine..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Pa ja sam bio na korak da to uradim......kocilo me je samo pronalazenje potrebnih burgija....10 x 300 i 22 x 300 mm, kako je opisano u textu ispod snimka...ali sada ne znam sta da radim....

Nisam siguran da zelim da odvojim 400 E za zvuk.... Ipak bi dodao jos malo i uzeo kofer i recimo par guma..

Voleo bi da vidim kako to sve kod tebe izgleda....

Dok sam trazio motor, u oglasima je bio jedan FZ6N, ne znam tacno godiste....ali je bio S1 model, sa okruglim cajgerom....

Imao je na sebi Robertove auspuhe....ali nije pominjao da ima nekih problema, vec kaze da ih je skinuo zato sto je motor vozio u nemackoj, a posto nisu imali homologaciju morao je da ih skine..

 

Meni nije jasno da se na motoru od 100 konja (FZ6) oseti čak i ako se izgubi malo snage. Ne znam šta je čovek radio. Pogotovo što čak i mnogi originalni aftermarket auspusi promene krivu snage i ona se na izvesnim obrtajima izgubi (a na višim, po pravilu, malo dobije). Robertov auspuh ne rđa, lepo se čuje i cool izgleda. Snaga bi trebalo da je skoro ista. Moj motor je karburatorski, sa većim diznama, već pripremljenim za KN filter i otvoreni izduv. Nisam primetio nikakvu promenu u snazi kada sam stavio otvoreni izduv, ali se puno lepše čuje i izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Moj predhodni motor je isto bio Fazer(FZS 600) 2003.god(karburatorski). takodje sa Robertovim ausphom i mogu ti reci da kod njega nisam osetio neki gubitak snage mada taj motor inace daleko lepse i linearnije razvija snagu od novog modela koji je sa druge strane dosta upravljiviji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Evo i par klipova mada nije to bas "taj" duboki zvuk koji inace daje. Uzivo je naravno mnogo lepsi :D

 

 

Promenio član acim
Priključeni klipovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Odlicno izgledaju....bas mi se svidja kako stoje....

Cini mi se da je i zvuk super....ali ipak ne moze na snimku da se cuje realno..

Bas steta sto to ne radi lepo sa ovim izduvima...

Da li bi se dobilo nesto ako bi se ugragile uze cevke u loncu?

Mora se naci neki nacin da se to sredi....bas super izgleda...

 

Drug je pre 2-3 god. stavljao Akrapovic na svoj tadasnji fazer S2, i kada smo upalili motor je malo brljavio na leru...i kada se rukom zapusi jedan izduv motor pocne lepo da radi....cim se skloni ruka opet pocne da brljavi...sutradan je otisao kod nekog majstora, malo ga je prestelovao i od tada je savrseno...i dan danas taj motor radi super sa istim tim Akrapovicima... Ja ga nisam vozio, ali kazu da nema osetne razlike u odnosu na fabricki izduv....osim sto je zvuk fenomenalan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Jesu li i na ovoj Yamahi izduvi RACE?

 

 

Lepo se cuje...

Mozda da se pokusa neki kontakt sa vlasnikom....da vidimo kakva su njegova iskustva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Odlicno izgledaju....bas mi se svidja kako stoje....

Cini mi se da je i zvuk super....ali ipak ne moze na snimku da se cuje realno..

Bas steta sto to ne radi lepo sa ovim izduvima...

Da li bi se dobilo nesto ako bi se ugragile uze cevke u loncu?

Mora se naci neki nacin da se to sredi....bas super izgleda...

 

Drug je pre 2-3 god. stavljao Akrapovic na svoj tadasnji fazer S2, i kada smo upalili motor je malo brljavio na leru...i kada se rukom zapusi jedan izduv motor pocne lepo da radi....cim se skloni ruka opet pocne da brljavi...sutradan je otisao kod nekog majstora, malo ga je prestelovao i od tada je savrseno...i dan danas taj motor radi super sa istim tim Akrapovicima... Ja ga nisam vozio, ali kazu da nema osetne razlike u odnosu na fabricki izduv....osim sto je zvuk fenomenalan...

 

Radi jako lepo na leru, cak i bolje nego sa fabrickim izduvima nego nije radio skoro mesec dana pa mu treba oko minut da se stabilizuje. Cini mi se da ide malo bolje kad mu stavim DB killer-e tj. suzim cev.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

 

Radi jako lepo na leru, cak i bolje nego sa fabrickim izduvima nego nije radio skoro mesec dana pa mu treba oko minut da se stabilizuje. Cini mi se da ide malo bolje kad mu stavim DB killer-e tj. suzim cev.

 

Naravno. Inače, meni je vožnja bez DB kilera čisto kurčenje i iritiranje komšija, pošto se motor i sa DB kilerom sasvim lepo čuje (puno lepše nego s fabričkim izduvom). Kad nabaviš Power Commander trebalo bi da dobiješ definitivno više snage (mada možda i tako izgubiš par % na nižim obrtajima, a dobiješ na višim).

 

Ako si stavio izduve zbog snage (a nisi koliko shvatam), zajebao si se, zbog snage se lepo kupi jači motor - jeftinije je. :)

Ako si stavio zbog izgleda i zvuka, dobio si i jedno i drugo. Šta ima veze što si izgubio par konja. To je makina od 100 konja, malo li je!?! :) Stavi taj DB kiler i, dok još ima lepih dana, gasssss!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Jesu li i na ovoj Yamahi izduvi RACE?

 

 

Lepo se cuje...

Mozda da se pokusa neki kontakt sa vlasnikom....da vidimo kakva su njegova iskustva...

 

Pozz,

 

Da na toj Yamahi su Race izduvi...

 

Iskreno , nisam primetio da je motor izgubio na snazi ..

Kratko su vozeni , tj ja sam ih kratko vozio, morao sam da ih skinem i vratim OEM izduve jer

je motor dovezen u GER a RACE nema homologaciju te nisam smeo iste voziti po Nemachkoj ....

Iz moje perspektive , nije motoru nista falilo, jedino je probijao bubme opne .. a sta je loshe u tome .. :)

 

To je prvi par RACE izduva za FZ6 koji je Robi napravio .. Po nejmu je radjen kalup za ostale , verovatno je Robi malo doradjivao kalup ali to je osnova za sve ostale izduve, mislim lula i lonce , krajevi i obloge su individualne ..

Jedino je kasnije , posle nedelju dana doradjena lula da ravnomerno usmerava gasove , s pocetka se grejalo levo lonce vise od desnog ali sa doradom posle nedelju dana sve je bilo OK , tada je dodato sito koje je takodje minimalno prigusilo buku ....

 

NEsecam se tacno koji je nic lika kojem sam prodao izduve u Subotoci ...

Seto sam se "atila74" ...

 

Ljuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ja sam probao motor od kolege Ljutog dok je imao Race izduve. Da budem iskren, nisam primetio nikakvu razliku u povlacenju u odnosu na moj koji je tada imao fabricke.

 

Da li si ti pokusao da stanes na crtu sa nekom drugom FZ6-om? Tada ces znati da li ti je i koliko motor izgubio na snazi u odnosu na neki drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

E....aj neka neko ko se razume u sve ovo baci pogled malo na http://www.leovince.com/en , detaljno je prikazana sema svakog njihovog izduva, sa svim merama....pa da se onda uporede sa merama na tim tvojim izduvima....mozda se nadje neka bitnija razlika???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Ja sam na fz6 imao power commander i nisam osetio nikakvu razliku u snazi, motor je jedino nekako ugladjeniji (mozda malo elasticniji). I na XT-u imam power commander i zao mi sto sam dao te pare za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016

Izvinjavam se sto ozivljavam ovoliko staru temu, medjutim zanima me kako je resen ovaj problem, ukoliko neko ima uvid?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja