Jump to content

Moto Zajednica

FZ6 Otvoreni izduvi, pocrkali konji

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: imao nekad

Kada sam ja jurio auspuhe dosao sam do cene od 360 sa vracenim italijanskim pdv-om.

Treba neko da ti donese iz Italije a da te ne odere, ovde na forumu je neko nudio aluminijumske po toj ceni.

Kada kupis Leo dobijes mid pipe u ceni a bilo koji drugi se doplacuje.

Tvoj motor i dalje ima katalizator sto je greska, ako hoces da osetis boljitak moras da stavis cevku bez..

A i koji moj si ostavio katalizator?

Jbg, skidanjem katalizatora i stavljanjem filtera dobijes nesto snage a ovako samo zvuk.

Proguglaj malo italijanske sajtove a vidi i po Sloveniji..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Aco, koje godište su bili ti motori? Amerikancima je lako, kupuju PC kao čipi-čips :lol:

 

čipi-čips je čipi-čips i ima i on svoju cijenu.

Dobrostojeci amerikanci ga kupuju, a lose stojeci se griju oko bureta.

 

LM, 4-taktni auspuh svakako nije SF, ali nije ni "obicna cevka". Zasto Akrap kosta 1000 eura? Mozda da bi platili neke pametne ljude da se izbore sa ovakvim problemima?

Ali realno gledano, FZ6 + Akrap + PC + cimanje, nije ni blizu FZ1 sa original auspuhom sto se snage tice, a lova izadje tu negdje.

 

Iskreno se pitam zasto se proizvode ti otvoreni auspusi, kad ni na stazi nisu dozvoljeni. :neznam:

Volim i ja kad zagrmi, ali danas za to treba valjda imati ogromno dvoriste, pa je cijena samog auspuha zanemariva.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Ali realno gledano, FZ6 + Akrap + PC + cimanje, nije ni blizu FZ1 sa original auspuhom sto se snage tice, a lova izadje tu negdje.

 

Jedini razlog zamene originalnog auspuha nije bio taj sto mi je bilo malo snage nego sto se originalni nije cuo uopste i pravio mi je probleme u sabracaju tj. bio sam nevidljiv za ostale ucesnike a problem sa manjkom snage je nastao po ugradnji novog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Race-Exhaust od Roberta iz Ade. Ne bih ja ovoliko kukao da se to ne desava u nizem i srednjem broju obrtaja ali to je rezim u kojem se ja vozim u 90% slucajeva.

 

 

Kao što rekoše ljudi, uz otvoreni izduv treba da ide i otvoreniji (K&N i slični) filter vazduha, kao i drugačije ubrizgavanje (druga mapa ako je elektronsko ubrizgavanje, najbolje Power Commander). Tada se može dobiti koji konj više sa otvorenim izduvom.

 

Međutim (neka me isprave ako grešim), čak i kada se sve to uradi, otvoreni izduv trebao bi snagu davati tek na višim obrtajima, dok se na nižim i srednjim obično više, ili manje osetno, izgubi snaga.

 

 

Fora kod tih otvorenih izduva je zvuk i izgled. Ako hoćeš veću snagu, kupi jači motor. S jačim motorom se dobije bolji odnos uložen novac/dobijena snaga, u odnosu na budženje postojećeg motora.

 

P.S. Nemoj se oslanjati na glasan auspuh da bi te videli u saobraćaju. Bićeš i dalje nevidljiv - buka auspuha otpozadi, buka u gradu - isti đavo. Jarke boje, svetla, blicanje, sirena i provera da li te vozač vidi u retrovizoru (ili kroz prozor, zavisno od položaja). Mislim da je priča da glasan aspuh povećava bezbednost opasna zabluda. Ne povećava vidljivost u onim rizičnim situacijama kada naiđeš na nesmotrenog vozača, jedino što radi je da one koji te već vide i skontaju da se to tvoj motor dernja tera da se mršte, ili smeškaju, zavisno kako i koliko vole motore.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: H Novi
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

nema ni lambda sondu :zvizduk:

 

Svaki motor sa ubrizgavanjem ima lambda sondu.

 

Voleo bih da mi neko pokaze gde se kod ovog motora nalazi lamda sonda,posto imam isti a ne vidim je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

prijatelju CZ99,kako se kaze,koliko para,toliko i muzike jel :).gledao sam filmove na youtube tih auspuha iz ade rucno radjenih i iskreno lepo izgledaju estetski ali brate svaki gruva i bljuje vatru sto je znak neujednacenih termickih vrednosti ili ti kao da stavis auspuh od 1000cc na 600cc i da si ubedjen da je to isto samo zato sto moze fizcki da stane na granu jel.svaki agregat ima svoju termicku vrednost i s'toga mu se posebno pravi izduv i zato to kosta toliko.sta si ti tu tacno stavio na tvoj motor,celu granu tipo race,tj otvoren ili homologovan,tj sa db kilerom,polu granu,samo terminale?ako stavis samo terminale ili ti topove,nemas potrebu da menjas bilo sta,pricam ti o proizvodima ozbiljnih firmi.cim predjes na nesto vise,obavezna ti je bar dodatna ECU ili ti elektronska centralina a sa sportskim filterom bi jos poboljsao stvari.i da ti napomenem jos jednu stavku ako nezameras.pre nego sto potrosis brdo para za nesto sto ti se svidja a nisi upoznat sa materijom,informisi se prethodno kod nekog ko se razume,cisto sebi da ustedis i vreme i novac.ja idem u italiju u nedelju sada pa ako ti nesto treba kad vec donosim drugima materijal.pozdrav,Vlada 063319224

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Nisam ljudi resio problem, bio sam na odmoru pa sam tek sad video postove. Iskreno, digao sam ruke, vozicu ovako, valjda mu ne moze nista stetiti. Kad budem pri parama, prodacu ove izduve i uzeti leovince najverovatnije, steta -mnogo lepo izgledaju :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

I dalje tu meni nesto nije jasno.

Kako se to samo tebi desava. Znam barem 20 ljudi koji su stavili izduv iz ade i motor im samo bolje radi.

Ljudi nemojte ovde mnogo pametovati, tacno je smesa moze biti neujednacena da ne nabrajam sad sve i motor moze da puca kad se pusti gas ali ne moze da ide losije.

 

pa pogledajte sta akrapovic prodaje za r6 link

Obicno parce cevi. nema ni staklene vune ni zapremine......

Nesto tu tebi nije kako treba, dali motoru fali vazduha ili goriva ne znam. mogao bi ga nakaciti kod nekog majstora na dijagnostiku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

I dalje tu meni nesto nije jasno.

Kako se to samo tebi desava. Znam barem 20 ljudi koji su stavili izduv iz ade i motor im samo bolje radi.

Ljudi nemojte ovde mnogo pametovati, tacno je smesa moze biti neujednacena da ne nabrajam sad sve i motor moze da puca kad se pusti gas ali ne moze da ide losije.

 

pa pogledajte sta akrapovic prodaje za r6 link

Obicno parce cevi. nema ni staklene vune ni zapremine......

Nesto tu tebi nije kako treba, dali motoru fali vazduha ili goriva ne znam. mogao bi ga nakaciti kod nekog majstora na dijagnostiku.

 

 

slazem se .... :care:

ja sam za proslu trku skinuo akrapov top i stavio 1 od "kod nas pravljenih"...razliku nisam primetio niti je bio bucniji niti mi je losije radio motor ... nisam ga merio sa tim topom da vidim jel ima razlike u konjskoj snazi.Jedino se vise grejao nego akrap.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

cekaj, ne razumem se bas nesto, ali koliko kapiram r6 ima lonac dole izmedju tockova na koji se natakne taj megafon ili koji vec zavrsetak i to tako funkcionise.

dok fz6 ima lonac pod repom i ako je taj lonac lose zamenjen moze doci do problema, ona dva ''topa'' su samo ''maska'' dugacka max 5-10 cm na tom motoru

 

r6

YZFR6_Exhaust06A.jpg

 

fz6n (lik je vadio pregrade iz lonca, ali prakticno ovako to izgleda na serijskom)

147527d1199871606t-exhaust-mod-pics-de-baffle-12.png

 

 

 

ovo je aftermarket za fz6 - sad tek vidim da je kod njih izbacen veliki lonoac i ima 2 prava topa pod repom

STA70616b.jpg

Promenio član acim
Sređene slike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

to sto je na r6 uradjeno tako je zato sto je sam izduv kratak. znaci nema dugacke cevi od zavrsetka samih grana vec stavljena ta "kutija".

Ono sta sam ja hteo da kazem je da sam top ne utice toliko koliko vi mislite i to je to.

E sad ako cete da padnete pod price renomiranih proizvodjaca to je drugo.

Razlika moze biti max 3ks izmedju topova ali nikako kako CZ99 kaze da je motor osetno slabiji.

Opet kazem ne postoji nikakva nauka tu za 4T.Mislim jeste nauka ali odavno prevazidjena. Zna se koliko ide staklene vune u lonac, zna se kolika je rupa na izlazu i to je to.

Jos jednom kazem da bi trebao da ode na diagnostiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Verovatno, mada sve deluje besprekorno. Agregat je inace po prirodi malo "trzav" u odnosu na moj stari(karburatorski) fazer ciji je agregat i dosta elasticniji. Problem je samo izrazeniji u rasponu od 4-5.000 pa do nekih 8.000rpm.(middle range torque) sto im je inace slaba tacka. dok na kraju rekao bih ima i vise snage nego sto je imao. Kad budem bio malo vise pri parama sigurno cu ici na dijagnostiku. Kod koga da idem? Predpostavljam da zvanican Yamahin servis ima ali i da najvise kosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

zasto jednostavno ne odes kod coveka koji ih je pravio, montirao i prodao, mozda ti on moze resiti sve probleme...

 

Upućen je u celu situaciju, kaže da je najbolje ne dirati ništa ako se motor koristi za touring vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: imao nekad

zasto jednostavno ne odes kod coveka koji ih je pravio, montirao i prodao, mozda ti on moze resiti sve probleme...

 

Upućen je u celu situaciju, kaže da je najbolje ne dirati ništa ako se motor koristi za touring vožnju.

 

Znaci ako hoces da divljas moras da montiras fabricki?!

Najbolje ti to njemu vrati..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja