Jump to content

Moto Zajednica

FZ6 Otvoreni izduvi, pocrkali konji

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova

Vozim Yamahu FZ6 Fazer 2006god. i pre par dana sam stavio otvorene izduve, papreno ih platio i odmah se pojavio problem. Naime, to vise nije isti motor. Cinjenica je da je dosta bucniji nego sto je bio ali kao da je izgubio vise od 20 konja i jednostavno "nece da povuce" kao pre. Da li je to normalno, ima li neko predlog ili da vracam fabricki lonac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Znam sta hoces da kazes ali jednostavno u nizim i srednjim obrtajima oseti se pad snage sigurno za 1/3 cak mi se cini i da motor nece da upali kad je vruc bez dodavanja gasa sto pre nije bio slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Ako si stavio otvorene izduve moraš da promeniš i filter vazduha/airbox i da staviš novu mapu za ECU sa PowerCommander-om.

Ti modovi se rade u kompletu inače se dešava to što se tebi desilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Ako si stavio otvorene izduve moraš da promeniš i filter vazduha/airbox i da staviš novu mapu za ECU sa PowerCommander-om.

Ti modovi se rade u kompletu inače se dešava to što se tebi desilo.

 

Reci mi da li Power Commander sluzi samo da bi ucitao novu mapu u ECU i zamenio postojecu(fabricku)ili je potrebno da stalno bude prisutan u motoru da bi ta mapa funkcionisala. Jednostavnije receno, moram li da kupim Power Commander ili mogu samo da ga pozajmim za ucitavanje mape?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Novo podesavanje je potrebno samo kod karburatora...ubrizgavanje to radi samo tako sto registruje nove parametre.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Da ECU sam registruje paramtere ? Tesko

Pretpostavljam da novi izduvi nemaju ni katalizato ni lambda sondu.

Fazer iz '06 pretpostavljam da je ima makar jednu O2 sondu.

To je velika promena za ECU i ja nema sanse da se ECU sam prilagodi. Tacnije, jedino sto ECU u tom slucaju moze da uradi jeste da oseti problem, nepostojanje O2 sonde i da prijavi gresku, mozda ode i u neki tzv. limp mod.

 

PowerCommander ne upisuje nista u ECU vec je u pitanju piggyback ECU tj. modul koji se postavi izmedju postojeceg ECU i brizgaljki.

On utice na red brizgaljki tako sto koristi podatke koji stizu iz ECU, iz fabricke postojece mape, na koje neku svoju promenljivu.

To znaci i da PC mora biti konstantno na motoru.

 

Masa proizvodjaca auspuha nude vise modela za isti model motora. Imaju one koji rade sa fabrickim ECU i one koji traze dodatni tuning/mapping. Pretpostavljam da si uzeo ovaj drugi, verovatno na njemu pise i "not for street use/race use only". Ako ispravno pretpostavljam, moraces da se otvoris i za PC ili remapranje postojeceg ECU, ako je to moguce. Otvoreni auspuh bez nove mape ne ide i moze samo stvoriti probleme.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Race-Exhaust od Roberta iz Ade. Ne bih ja ovoliko kukao da se to ne desava u nizem i srednjem broju obrtaja ali to je rezim u kojem se ja vozim u 90% slucajeva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Drugar je na isti model motocikla stavio Leo Vince izduve i osim sto se bolje cuje i u svakom rezimu bajk bolje radi plus jedno 10 km/h vise na maksimalnu brzinu! Nesto nije u redu sa izduvima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Odeš na dynojet da ti snime krivu snage, obrtnog momenta i AFR odnos. Mislim da u Centru Boban rade, ali nisam siguran.

Ako ti je AFR pomeren na nižim obrtajima, motor neće isporučivati maksimalnu snagu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Jel to sve sa granama mjenjano ili samo topovi?

Da li je skinuta lambda sonda ili ne?

 

 

Zamenjena je grana koja se nalazi od katalizatora to topova kao i sami topovi. A lambda sonda ne verujem da je skinuta sa starim loncem jer nista od zica nije bilo prikljuceno na njega.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Izgleda Dzoni da ces morati da dodas jos benzina u smesu. Nije nista covek menjao toliko da bi otisla toliko konjaza ... nadam se da je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

ECU menja parametre ali samo u okviru zadate mape, vise od toga NE moze.....doslovno menja gorivo do stanja CISTOG novog do zaprljanog filtera, i malo isprati promene spoljne temperature i pritska vazduha!Tako da pri promeni filtera za vazduh (KN, BMC) i topa treba ispratiti sa promenom mape ako je moguce upucavanje druge ili power commanderom ili slicno........

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

znas,postoje fabrike koje prave auspluhe i timove od po 1000ljudi da naprave auspluh koji daje zvuk snagu...

proracunavaju nedeljama sta i kako,dodaju i po nesto opreme uz auspluhe,uputsva itd, i skuplji su jako malo od nekih obicnih..

no dobro,sad moras da dodas gorivo..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pozdrav druze .

 

Da pitam i ja nesto jer je prijatelj imao isti problem i resio sam ga sasvim slucajno .

 

-Da li na motoru ( imam Fazera 1000 i kod mene ga ima ) na onoj cevi gde se spajaju grane 4 u 1 ima onaj leptir sa 2 sajle koji odradjuje neki poso .......

 

-Da li si probao da vratis original auspuhe i probas kako se ponasa .

 

-Da li si probao da otkacis zice na sondi pa opet da spojis mozda se nesto pomerilo mada ne zvuci kao problem sa sondom .

 

 

I da na kraju ako imas taj leptir ajde otkaci te 2 sajlice pa probaj motor . Ako uspe vodis na pice !!!

 

Javi da li je uspelo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Da li treba više goriva ili manje? logičnije mi je da sada sa otvorenim izduvom izduvni gasovi mnogo brže izlaze iz auspuha i ne zagreju dovoljno lamda sondu i da ona traži više goriva, što dovodi do prebogate smeše... Možda bi to rešio sa KN filterom i većim dovodom vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ma druze koliko ljudi skinu samo topove i voze ko ludu i motori im idu ekstra .

 

Poslusaj ti mene uradi ono sto sam ti reko jer EXUP ventil sluzi i radi bas takve zajebancije pri niskim i srednjim obrtajima i hoce da ponekad pravi takve probleme kad otvoris izduve .

 

 

I ja sam jedini koji ti mozda nudi resenje osim kupovine PowerComandera ili Kn filtera .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Pozdrav druze .

 

Da pitam i ja nesto jer je prijatelj imao isti problem i resio sam ga sasvim slucajno .

 

-Da li na motoru ( imam Fazera 1000 i kod mene ga ima ) na onoj cevi gde se spajaju grane 4 u 1 ima onaj leptir sa 2 sajle koji odradjuje neki poso .......

 

-Da li si probao da vratis original auspuhe i probas kako se ponasa .

 

-Da li si probao da otkacis zice na sondi pa opet da spojis mozda se nesto pomerilo mada ne zvuci kao problem sa sondom .

 

 

I da na kraju ako imas taj leptir ajde otkaci te 2 sajlice pa probaj motor . Ako uspe vodis na pice !!!

 

Javi da li je uspelo .

 

 

Koliko znam ovaj model nema EXUP ako na to mislis trazio sam ga i ranije. A sa fabrickim izduvima sam vozio do momenta kad sam stavio ove i odmah primetio ovu razliku tako da sam gotovo 99% siguran da novi izduvi imaju veze sa tim. Jel tvoj drug isto ima FZ6 ili neki drugi sa exup-om(obicno ga imaju "hiljadarke" tipa FZ1)?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Da li treba više goriva ili manje? logičnije mi je da sada sa otvorenim izduvom izduvni gasovi mnogo brže izlaze iz auspuha i ne zagreju dovoljno lamda sondu i da ona traži više goriva, što dovodi do prebogate smeše... Možda bi to rešio sa KN filterom i većim dovodom vazduha.

 

Ovo sto si napisao bas i.... pa ne bas :)

 

Lambda sonda se sigurno zagreje na potrebnu temperaturu, no pitanje je da li sluzi icemu.

Ne znam kako zamisljate lambda sonde ali ove standardne su tzv. narrowband i sposobne da izmere samo idealnih 14.7 odnosno lambda 1 i par procenata razlike.

Dakle, mogu da kazu da je smesa siromasnija (AFR vise od 14.7) ili bogatija (AFR manje od 14.7) od idealnih 14.7 ali ne i koliko je siromasnija tj. bogatija. U prevodu, ne vide razliku ako je smesa 15.5:1 ili 18:1, sve je to siromasnije i tacka.

 

Druga stvar, lambda sondu ECU koristi samo u closed loop rezimu, to znaci do odredjenog broja obrtaja i do odredjenog % gasa.

Recimo, preko 50% gasa ili preko 50% obrtaja, ECU prelazi u open loop rezim kada se o2 sonda ne koristi.

 

U svakom slucaju, izduv ti je dovoljno poremetio volumetrijsku efikasnost da sada ECU lose mesa gorivo.

 

Da li ti si primetio veliku razilku u svim rezimima voznje (i mali gas i mali obrtaji) ili samo u "punim gasovima" i visokim obrtajima ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 134 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

..lambda sonda ne trazi nikakvo gorivo,ona jednostavno meri sadrzaj kiseonika u izduvnim gasovima i salje taj podatak u ECU koji stalno kontrolise i podesava kolicinu ubrizganog goriva sirinom PWM imulsa na injektorima...vrni ti OEM izduv da vidis je li samo do njega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Samo cekam da prestane ova shugava kisa pa da detaljno sve isprobam ali kako sad stvari stoje najvise je izgubio u srednjim obrtajima pa i u nizim dok u visokim ne vidim neku promenu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja