Jump to content

Moto Zajednica

Thassos 2011

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Arakis me preduhitrio sa pitanjem i konstatacijom. Samo me još interesuje kojom brzinom ste peglali autoputeve u Srbiji, Makedoniji i Grčkoj? Varadero sa karbovima je moj san već duže vreme pa rekoh da saznam još neku pikanteriju.:takoje:

 

Poceli smo malo agresivnije kada smo krenuli i NS-BG-pa jos malo smo vozili 130-140-150 ali smo imali dosta neprijatan vetar koji je cimao sa svih strana. Na oko 130 je sandri dizalo kacigu i davilo je a na 140 i preko toga na trenutke pomerao sa sedista i u par navrata dizao sa sedista. Onda smo smanjili na 120 i to je bila OK brzina. Od Soluna do Kavale smo imali jak bocni vetar pa smo vozili oko 110.

 

U povratku mi je bilo zao sto nisam poneo Scottoilerov CrampBuster (analogni tempomat koji se montira na rucicu gasa :) ) posto smo svih 930km vozili 120, izuzev kroz BG i na kratkoj deonici kada smo imali malu kisicu. Ta brzina se pokazala veoma dobrom i za napredovanje, i za otpor koji stvaraju koferi i za dugotrajnu voznju u smislu NEzamaranja, sto se tice koncentracije, a i dovoljno brzo da se ne smorimo totalno od autoputa.

 

U odlasku smo imali lepo i toplo vreme ali je bilo poprilicno vetrovito i to onaj neprijatan vetar koji ne duva konstantno i iz jednog pravca nego i od napred i sa obe strane i od dole i od gore i konstanto cima, vuce, gura,... U povratku smo imali malo svezije vreme i nekoliko puta sitnu kisicu i bilo bi idealno za voznju da nije bilo isto tako neprijatnog vetra od Nisa do Beograda. Nekoliko puta nas je tako dobro iscimalo da smo se jedva drzali jedne kolovozne trake.

 

Generalno, pravili smo pauze na oko sat vremena za osvezenje i cigaru, a od prilike svako drugo stajanje smo tocili gorivo. Jedino u odlasku, dok smo bili odmorni i svezi smo prvu pauzu pravili na odmoristu TITO na 244km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Znaci pri pri brzini 110-120 trosi 7,5 lit, mnooooogo je. Koliko li tek trosi kad bi se vozio brze na autoputu, pretpostavljam da mu brzina 140-150 nije nikakav napor. 120 si bez problema mogao da ides i Transalpom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Manje vise to mu je potrosnja i sa 140... jedva 500 obrtaja vise je na 140 nego na 120. Neki koji vec od ranije voze Varu i voze mnogo su mi jos pre kupovine dali podatke o potrosnji i sve negde do 150 su i rekli da ce potrosnja biti ovolika. Da je ubrizgavanje, bilo bi manje.

 

No ova potrosnja bi bila manja i da nije bocnih kofera koji daju dosta otpora. Takodje jak vetar je uvecavao potrosnju. Uglavnom na deonici kroz MK i GR do soluna gde skoro da nismo imali vetra, je potrosnja bila 6.65 u potpuno istom rezimu voznje.

 

Inace u solo voznji (skoro svakodnevnoj izlazim na deo AP na posao i nazad) bez kofera, prosek je izmedju 6 i 6.5 litara. Pola kilometraze mesecne mi je gradska voznja u spicevima a druga polovina AP.

 

Sve u svemu, jos kada sam kupovao sam rekao da cu biti zadovoljan sa prosecnom potrosnjom (ako gledam celogodisnju voznju od oko 20.000km) od 7l/100km. Pa zadovoljan sam, posto ce od toga biti manje. Na kraju... ne moze da ima i kubikazu, i snagu pa i da ne trosi.

 

Sto se toce toga da sam mogao ovako putovati sa 120 i sa TA i AT... pa mogao sam ali u visim obrtajima, sa vecim vibracijama i na tvrdjem i uzem sedistu... To sam i radio ranijih godina. Ovaj bajk sam uzeo prvenstveno zbog udobnosti voznje udvoje na duzim putovanjima. A to sto trosi vise... pa jbg sta da se radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Baš mi je drago da se lijepo provodite, samo što se nepohvali s novom Hondom? tccc... I nemoj biti lud, pa imati Varadera i TA, ako već hoćeš drugi motor, onda obavezno jedan cilindar, XT, XL ili takvo nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Lepa tura. Letovali smo na Tasosu i dopalo nam se ostrvo. Obisli smo ga celog skuterom koji smo dole iznajmili dosta povoljno.

Ja licno nikad nebih toliko kilometara izvozio uglavnom autoputem. Tesko da mogu zamisliti nesto dosadnije od voznje autoputem. Bespotrebno se nabija kilometraza a i trosak je veci nego da se ide busom. Jedino sto se nesto brze stigne.

Zanimljivo je bilo procitati poredjenje putovanja Varaderom TA i AT. Kao i kolega 2 posta ranije, ni ja nebih pored Varadera uzeo TA kao drugi motor, vec iskljucivo 1 cilindar nesto jos lakse. Nuklearka - za udobna duza putovanja u dvoje, a 1 cilindar za dusu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Da je dosadno, dosadno je maksimalno. Voznju u cugu smo bili prinudjeni da odradimo kako ne bismo trosili dragoceno vrme negde tek tako, vec da ga iskoristimo na moru.

 

Sreca u svemu tome je sto imam moc i talenat da okrenem prekidac u glavi totalno se iskljucim. Ukljuceno ostajemjedino centar za registrovanje onoga sta se desava neposredno ispred mene, tek toliko da smo bezbedni. Sve ostalo iskljucim i prepistim se razmisljanju o necem sasvim drugom. Da to ne mogu da uradim, poludeo bih ceo dan na autoputu.

 

Sto se tice drugog motora... ja imam drugaciju zamisao... Nuklearka za duga putovanja u dvoje a TA (ili eventualno mali GS) za duga putovanja sam :) . Sto se tice ovih XT, XL i slicno... ne mogu... ne volim ih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Pazi kad sam 22.7. bio na mermernoj plazi t. Saliari i video neke novosadjane sa Varaderom... Nemam vas uslikane al' mora da ste bili vi... :)

 

100% da smo bili mi... pa sto nas nisi potrazio na plazi? ... kacige visile sa lezaljki, ehhhhh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja