Jump to content

Moto Zajednica

Gde naci akumulator?

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova

Pozdrav ljudi! Vozim qingqi qm 200 i ove sezone mi je crkao akumulator. Problem je sto ni za zivu glavu ne mogu naci akumulator koji odgovara mom motoru po dimenzijama. Dakle, trazim 12W 9Ah dimenzije - visina:128mm , sirina:73mm, duzina: 130mm. Nosac akumulatora na njemu ne tolerise ni milimetra odstupanja, eventualno po visini mozda 2mm. Zivim u Pancevu,pa bi bilo kul kad bi neko znao gde to ima da se kupi u Pa ili Bg. Ja samo zelim da se vozim. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Moraces da uzmes akumulator od 7Ah, jer od 9Ah u odgovarajuim dimenzijama ne postoji. Inace 7Ah ide fabricki na Suzuki DR200 kojem je QM skoro identican, tako da nemoj da te brine to sto je malo slabiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Moraces da uzmes akumulator od 7Ah, jer od 9Ah u odgovarajuim dimenzijama ne postoji. Inace 7Ah ide fabricki na Suzuki DR200 kojem je QM skoro identican, tako da nemoj da te brine to sto je malo slabiji.

 

Stavio ja na prolece taj od 7...Evo do sada je izdrzao. Bio sam da mi mere ono oko struje i sve je ok,znaci nije do motora... Zato sam zapeo za iskljucivo 9Ah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Moraces da uzmes akumulator od 7Ah, jer od 9Ah u odgovarajuim dimenzijama ne postoji. Inace 7Ah ide fabricki na Suzuki DR200 kojem je QM skoro identican, tako da nemoj da te brine to sto je malo slabiji.

 

Stavio ja na prolece taj od 7...Evo do sada je izdrzao. Bio sam da mi mere ono oko struje i sve je ok,znaci nije do motora... Zato sam zapeo za iskljucivo 9Ah.

 

Koliko si platio taj od 7Ah?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Moraces da uzmes akumulator od 7Ah, jer od 9Ah u odgovarajuim dimenzijama ne postoji. Inace 7Ah ide fabricki na Suzuki DR200 kojem je QM skoro identican, tako da nemoj da te brine to sto je malo slabiji.

 

Stavio ja na prolece taj od 7...Evo do sada je izdrzao. Bio sam da mi mere ono oko struje i sve je ok,znaci nije do motora... Zato sam zapeo za iskljucivo 9Ah.

 

Koliko si platio taj od 7Ah?

 

Oko 3000 din bez formiranja ako se dobro secam. Unibatov je bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Munze :)

Ja sam zvao torex pre jedno 7 dana i trazio po dimenzijama.. nasao sam vartin malo veci nego fabricki, ali sam ga upasovao dobro na motor (ne moze da stane sa onom zastitnom gumom, bez nje knap), santimetar je duzi nego fabricki pa sam skratio onaj deo gde se usrafljuje plastika i problem resen.. inace je akumulator sa gelom 10Ah

 

zovem ja njih i lik mi kaze da ima takav i takav i da dodjem na viline vode (pojma nemam gde je to) da preuzmem.. pitam ja njega da mi objasni gde je to i on kaze prodjes tempo i carinski terminal i tu sa desne strane zavuceno.. ja reko do jaja, pa to je u zemunu.. kaze on nije u zemunu nego kod pancevackog mosta i kaze mi lik da je on iz zemuna i da moze posle posla on da mi donese :) cena je bila 3600, ima nekih 25% popusta, znaci 2700 + pdv.. oko 3200 je ovaj koji sam ja uzeo + sam castio lika 300 sto mi je doneo akumulator.. formiranje je 300 u ovlascenom servisu i garancija godinu dana..

Ako nemac izdrzi godinu dana, izdrzace i jos koju ako se vodi racuna.. :)

 

Moja preporuka za torex

 

Inace oznaka na akumulatoru je YTX12-BS, 12V 10Ah 90A, dimenzije 152, 88, 131 (duz, sir, vis)

 

Na fabrickom su dimenzije oko 143, 84, 138

 

Ne znam koliko je pametno stavljati bez one zastitne gume, ali posto je gel mislim da ne bi trebalo da bude problema..

 

Kod mene pasuje, i za sada radi kako treba, pa ono.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Ja sam zvao torex pre jedno 7 dana i trazio po dimenzijama.. nasao sam vartin malo veci nego fabricki, ali sam ga upasovao dobro na motor (ne moze da stane sa onom zastitnom gumom, bez nje knap), santimetar je duzi nego fabricki pa sam skratio onaj deo gde se usrafljuje plastika i problem resen.. inace je akumulator sa gelom 10Ah

 

zovem ja njih i lik mi kaze da ima takav i takav i da dodjem na viline vode (pojma nemam gde je to) da preuzmem.. pitam ja njega da mi objasni gde je to i on kaze prodjes tempo i carinski terminal i tu sa desne strane zavuceno.. ja reko do jaja, pa to je u zemunu.. kaze on nije u zemunu nego kod pancevackog mosta i kaze mi lik da je on iz zemuna i da moze posle posla on da mi donese :) cena je bila 3600, ima nekih 25% popusta, znaci 2700 + pdv.. oko 3200 je ovaj koji sam ja uzeo + sam castio lika 300 sto mi je doneo akumulator.. formiranje je 300 u ovlascenom servisu i garancija godinu dana..

Ako nemac izdrzi godinu dana, izdrzace i jos koju ako se vodi racuna.. :)

 

Moja preporuka za torex

 

Inace oznaka na akumulatoru je YTX12-BS, 12V 10Ah 90A, dimenzije 152, 88, 131 (duz, sir, vis)

 

Na fabrickom su dimenzije oko 143, 84, 138

 

Ne znam koliko je pametno stavljati bez one zastitne gume, ali posto je gel mislim da ne bi trebalo da bude problema..

 

Kod mene pasuje, i za sada radi kako treba, pa ono.. :)

 

Hrabar Potez R-OH :) Jos uvek se ne usudjujem na takav korak, jer motor mnogo vibrira sam po sebi pa mi je frka da se ne pojede akumulator na onaj gvozdeni ram... uglavnom, polako iscrpljujem ideje, tako da cu izgleda morati preduzeti slicne drasticne mere. Ne mogu da verujem da niko nema takav akumulator, pa takvih motora mora da ima bar 1000 u Srbiji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Zovni i pitaj. Imaju mnogo vise nego na sajtu sto stoji.

:zdravo:

 

Slao mail,pa cekam odgovor. Nadam se dobrim vetima. :moto3:

 

Zovi ih telefonom :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja