Jump to content

Moto Zajednica

MZ Kupujem - prodajem

Recommended Posts

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ima u Sloveniji i jeftinije,kada su Slovenci prvi put dolazili neposredno pre puta su kupili onaj 251 za 50 evra u bas fabrickom stanju.

Uhh bre , pa ti bas ne volis MZ-a ! Malo treba dici moral a ne sve bacati u prasinu !!!

 

 

Ja samo kazem ono sto su mi ljudi ispricali,kako ima raznih cena tako i raznih prodavaca,secam se kada sam kupio ETZ 250,od prvog vasnika,bilo natezanje oko cene,nadjosmo se na 450 eura ja srecan sto sam mu skinuo sa 550,motor ko nov,garaziran,ajmo u kucu na pice i da platim,on tek treba da kaze ukucanima da je prodao motor koji je 25 godina u porodici,jao drame,tu mu majka,zena ,deca sve ih je vozio na MZ-u,dodjose setra i zet,i oni se vozili na eMZi,ja mu dao pare,on ih gleda,ostali svako nasao svoju tacku i gleda u nju,meni neprijatno,vidim ne kupujem ja samo motora,ima tu nesto vise,nesto vrednije od gvozdjurije,mene bas sramota sto sam se toliko cenjkao,uuuu izadje mi na nos onih 100 eura,njegovoj majci cini mi sa najzalije,kaze on ma prodajem ga da bih kupio drugi motor,kaze ona ma nece drugi biti kao MZ,nekao to pregurasmo svi i ja sam se vozio par godina,uradio jednu generalnu i prodao motor za 500 eura,eto MZ je i sa te strane zahvalan,drzi neku cenu kod ljudi kojima znaci ali drugi slucaj kaze da sam MZ-a dobio za dzabe,drugar iz vojske u prici kaze ima ja MZ motor,stoji iza kuce,dodji posle vojske i teraj posto vec vozis MZ,kako reko da teram,koliko para trazis,ma nista to je vozio moj stric i malo otac,mene to ne zanima,nosi ga ili ga bacam,tako i bi kada smo se "skinuli",ja prvom prilikom sedam u kola i odlazim po motor za DZ.

Tako da mislim da nemas pravo da kazes kako ne volim MZ-a,imao sam ih 4 komada i opet cu Boze zdravlje.Ako nisi primetio pises u temi koju sam ja nekada davno otvorio,jer sam od prvih dana ovde,bio sam i jedan od inicijatora i organizatora prvog MZ-skupa,i aktivni ucesnik svakog narednog skupa a tako ce biti i nadalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Mada nije tema , i nije zelja za necim drugim , osim objasnjenja , ali reci cu to sto me po malo muci .

Krivo mi je kada neko "pljuje" po onome za sta kaze da voli . Kao na primer sin saradnika kod kojeg busim cilindre : rekao je jednom prilikom , kada sam doneo cilindar MZ-a na obradu : "jesi opet doneo ta g...." , na sta sam se zicnuo i rekao mu da on i ja od tih stvari zivimo , pa nije u redu po njima da pljuje .

Tako i kada necemu obaramo cenu , o tome ruzno pricamo ili potcenjujemo . Van pameti je reci kako MZ ili ma koji drugi motor vredi 50 ili neke evre a samo par delova sa njega vrede duplo vise .

Ako ovde , na MZ forumu , nema postovanja i respekta , po pitanju cene MZ motocikala , pa gde onda treba da bude !!!

Razumem i to da bi svako hteo da kupi jeftino i da proda skupo . Ali kako da ga ikako prodas ako u startu podcenis i kazes : ovo je 50 e a ono sam dobio dzabe !

Kada je svest o vrednosti veca , srazmerno i zadovoljstvo ce biti vece :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Prijatelju nije lepo reci nekome da pljuje kada hoce normalno da vrsi konverzaciju,ne bih te vise zadrzavao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Meni Guzzi nije po volji ali nigde ne pisem kako taj motor malo vredi zato sto meni ne vredi nista .Pogotovo ne na nekom Guzzi sajtu/forumu . Ni ja tebe ne bih zadrzavao !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Duki je jedan od osnivača MZ Svet-a, ideološki utemeljivač, neko ko je ličnim primerom prevazišao Forum i sve nas okupio u stvarnom životu pa smo i mi ostali pošli za njim i tako izašli iz virtualnog sveta. Od nastanka nije imao nijedan nesporazum sa bilo kim, na Forumu ili našim druženjima svejedno. Kao i većina motociklista u Srbiji, i Duki je poželeo drugi/veći/jači/neki novi/drugačiji... motor pa je zato uzeo Gucija. Za razliku od "tih drugih" a primera nažalost ima dosta, Duki promenom motora nije promenio prijatelje niti je pljunuo na MZ pa ličnim primerom i dalje vodi stvar u ispravnom smeru i za primer ostalima. O sebi svako može da ima mišljenje kakvo mu odgovara ali Duki definitivno nije izdao ni prijatelje ni MZ.

 

A razumem i Zorana jer mi uopšte ne koristimo Forum za bilo kakav lobi pa čak i kad su naši lični interesi u pitanju. I tu grešimo svi jer nam interes nije u glavi, obično nemamo poima da je ovo Forum, da je javna reč, ljudi čitaju, ma čita ko hoće jer tome služe Forumi... Evo npr. gledao sam u temu o Skupu. Mrtva ali načisto. Zapitam se da li to neko čita uopšte, da li postoje neke statistike o ulascima u temu, jel video neko o čemu se tu radi? I dobijem statistike pa se frapiram, ovo jeste Forum i to ozbiljan samo mi nemamo svest o tome jer se obraćamo lično, razgovaramo između sebe... Tako je to od početka, nismo u kampanji jer nismo ni pravili Forum nego "svoje mesto" a to što se stvar raširila šta da se radi, dobro je, i treba da nas je što više.

 

Uređivačku politiku na Forumu možemo da menjamo, nemamo ograničenja, treba samo da se u ličnom susretu dogovorimo o tome. Mada bi to mogao i sledeći Urednik jer mi se u privatnom životu pomeraju temelji pa nastojim da se povlačim polako, prilepim sebi "titulu" Penzioner i ostavim prostora za novu epohu sa novim ljudima, idejama, planovima...

 

 

Nastavljamo sa "trange - frange", sve ostalo u Caffe. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Mislim da je uzaludno svadjati se oko cene MZ-a ili bilo kog drugog motora. Ja sam svog MZ-a pre mnogo godina platio oko 50e, ali mislim da je i to bilo mnogo s obzirom u kakvo je stanju bio. Sada ga recimo ne bih prodao ni za 500e jer to visi nije isti motor. Isto tako, prijatelj je kupio gpz-a 900 za 300e sredio mu karburatore i dan danas se vozi. Tako da je sve relativno... da motor vredi 500e to stoji, takodje da moze u nekoj stali da se nadje neki fabricki primerak za 50e i to stoji, pa ko koliko ime srece...toliko ce i platiti.

 

A Duki je i pored toga sto je trenutno na falkoncu, i dalje mnogo veci MZ-jdzija, nego mnogi koji jos uvek voze MZ-a.

 

Nemojmo vise u OFF

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07
A Duki je i pored toga sto je trenutno na falkoncu, i dalje mnogo veci MZ-jdzija, nego mnogi koji jos uvek voze MZ-a.

 

Duki je na svakom MZ Skupu medju prvima na mestu okupljanja, prosle godine uz kisu od Mrcajevaca do Arilja bio medju prvima(on i Ivica(Kataklinger) prvi dosli).

 

Meni Guzzi nije po volji ali nigde ne pisem kako taj motor malo vredi zato sto meni ne vredi nista .Pogotovo ne na nekom Guzzi sajtu/forumu . Ni ja tebe ne bih zadrzavao !

 

Guzzi je sjajan motocikl!! 1zdravo.gif VOZIO SAM 3 MESECA V35c i mogu slobodno reci da je to odlican motor i . KAO I MZ, uz minimalno odrzavanje moze puno da pruzi!! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

prodajem delove menjaca etz 250/251.. 1zdravo.gif ako nekom nesto treba pitajte..

Prodajem 8 platina za MZ-a i 2 kondezatora 12v. 500din.

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac - AutoKomanda
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Ali bez obzira sto imam MZ ETZ 251 koga sam zeleo srce mi uvek zaigra kada vidim ovog lepotana :D

 

post-23409-0-01724700-1362610099_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ali bez obzira sto imam MZ ETZ 251 koga sam zeleo srce mi uvek zaigra kada vidim ovog lepotana :D

 

post-23409-0-01724700-1362610099_thumb.jpg

 

 

Na prodaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Ne bih preporucio , odrazice se na nosacima masine a i nece bas "cucati" na felni kako treba ! Fabrika nije bez veze dala 110/80-16 !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: honda hornet 600

cini mi se da sam video po forumu da su ljudi stavljali 120, bez problema, al ako nije sve kako treba onda fabricku..0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac - AutoKomanda
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Ali bez obzira sto imam MZ ETZ 251 koga sam zeleo srce mi uvek zaigra kada vidim ovog lepotana :D

 

post-23409-0-01724700-1362610099_thumb.jpg

 

 

Na prodaju?

 

 

 

Ma jok ovo je slika sa neta koju sam ko zna kada skinuo :D samo kazem sta mi se svidja. Drugar ga je svojevremeno imao, pa mu kupovao plastike i lancanike u Italiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

imam enduro 120/80 - 18 i ne smeta. A video sam i 150 na mz-u.

Ma video sam i ja : "sporet od drveta" ! :)

moze ali , dodatno i prekomerno se opterecuje lanac , nosaci masine . Za te potrebe , kupuje se drugi motor . npr. ne ide se na cross sa Shoper-om ! mislim , moze , ali nije to TO ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

da mi neko da pare kupio bi drugi motor, ovako vozim i ulažem u ovo što imam! A guma nije imala 110, imala ali /70 i to prednja. Ako ima da se nađe 110 bolje je nego 120, a ako nema moze 120da prođe, i nisam jedini koji vozi(o) tu gumu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sumi,taj mz za delove sto si rekao... Prednja viljuska,koliko trazis?? :-)

 

Dodatne informacije, cenkanje, ugovaranje i sve oko toga ide na PP.

 

Ovde se samo postavljaju oglasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Srbija, Sid
  • Motocikl: ETZ 250

Sumi,taj mz za delove sto si rekao... Prednja viljuska,koliko trazis?? :-)

 

Dodatne informacije, cenkanje, ugovaranje i sve oko toga ide na PP.

 

Ovde se samo postavljaju oglasi.

 

Dobro,izvinjavam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja