Jump to content

Moto Zajednica

MZ Kupujem - prodajem

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

2 Makica

 

Ukoliko si u mogućnosti dođi na skup, sutra je, za 1. maj u 11.00 ispred Kuće Cveća, tako je najbolje, da se družimo i vidimo mašinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Floyde, ima li nešto intresantno

 

MZ ETZ 125 (1989), metalik plavi, vozno stanje, 350 EUR, fiksno. 064/148-6032 

 

MZ ETZ 250ccm, neregistrovan, 350 EUR, može zamena. Lazarevac. 063/803-9132 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Hmmm  ::)

 

MZ 251, generalno sređen, ofarban, delovi, malo ulaganje, 250 €.  065/348-5088

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ja bih ti Floyd predlozio onaj 125, ne zanam dali imas vise od 18 god jer za veci nebi mogao da vozis, a i ovaj ce ti zavrsi posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

e floyde, ides mi na zivce stvarno. aj reci iskreno jel ti stvarno oces da kupis mz i jel imas mogucnosti da ga uzmes, ili ovde tovaris samo ili sta! aj reci lepo sad!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

sklapam masinu od etz-a 150 paljenje sam uzeo jos glupa dekla ii par sitnica oko kvacila

ram sam isekao totalno bice slike kad ga izvarim mada jos nisam ni resio kako sve to treba da izgleda :) 

 

ja sam hteo da kupim mz-a celog al nemam bas para a sa ovim sto su povoljniji bas nemam srece

 

imam gomilu delova pa eto mozda nesto i bude

 

evo sad cu da stavim malo slika delova sto su mi u sobi :) a ram i ostalo mi je u u radionici mrzi me sad da idem dole

 

A to sto ja tebi idem na zivce,ma ustvari bas me briga  8)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

ma nije brate. nego cas kupujes ovo, cas ono... i nista. ajde da vidim nesto da si uradio, a ne samo da pricas u prazno. mojne se ljutis, a tako izgleda!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

th_38040__122_685lo.th_38056__122_354lo.th_38057__122_611lo.

 

otisli smo u off zesce imace Vuja posla

 

cim izvarim ram bice jos slika mada mislim da moram prvo da nadjem neke vile zato sto ne mogu da im odredim ugao ovako dok ih ne stavim

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

U prethodnoj poruci lepo pise da je sve ostalo u radionici nisam bas cilindar i blokove doneo u sobu  :) tu su samo menjac,struja i neki karburatori

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

2 Makica

 

Ukoliko si u mogućnosti dođi na skup, sutra je, za 1. maj u 11.00 ispred Kuće Cveća, tako je najbolje, da se družimo i vidimo mašinu.

 

Kasno sam saznala za taj skup a vec sam pre toga isplanirala da idem za 1 maj na Ravnu goru

tako da nisam mogla da dodjem. Ako ima interesenata a doci ce za dve nedelje na motorijadu u Sabac,ja cu doci sa njim.

Pa mozete da ga gledate do mile volje.

Posto sad vozim Mz 250 a 125 mi je u garazi onda niko i nema mogucnost da ga vidi sem ako se dogovorimo pa da bas dodjem sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Svi traze u neispravnom stanju,bez papira,polupan motor i onda kao nesto prave.

Shvatam da neko nema para ali se ne mogu nacuditi da ce neko pre da kupi krs od 300-400-500 evra i da ulozi jos toliko+sto ce

da ga popravlja i da se pati sa njim umesto da je kupio u startu dobar motor i vozio se ko covek.

Jedan moj drug je kupio MZ-a 250 za 150e i dok je ulozio u njega(sve novo je morao da kupuje jer mozete misliti koji je to krs),

pa kad je na kraju seo i iskreno izracunao sve ga je izaslo 750e a pri tom motor nije ni nalik nekom dobro ocuvanom.

Posle jedno mesec dana masina mu je crkla(ne znam tacno sta)tako da opet mora da je radi pa je kupio jos jednog MZ-a 250

za 200e koji je slupan ali kao masina odlicna...i da ne racunam vise njegove troskove jer ode covek u nedogled...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Zavisi ko sta voli...Neko voli da plati, sedne i da vozi, a neko sa druge strane da kupi KRS, da ulaze u njega i da ga sredjuje!

O ukusima ne vredi raspravljati  ;D

Nego da ne off-ujemo vise...

 

Motor MZ ETS 250 ccm, 220 evra; 063/8-222-398

(Niski Oglasi; br. 329; ISSN 1451-6780)

 

Vredi se raspitati koga interesuje!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Svi traze u neispravnom stanju,bez papira,polupan motor i onda kao nesto prave.

Shvatam da neko nema para ali se ne mogu nacuditi da ce neko pre da kupi krs od 300-400-500 evra i da ulozi jos toliko+sto ce

da ga popravlja i da se pati sa njim umesto da je kupio u startu dobar motor i vozio se ko covek.

Jedan moj drug je kupio MZ-a 250 za 150e i dok je ulozio u njega(sve novo je morao da kupuje jer mozete misliti koji je to krs),

pa kad je na kraju seo i iskreno izracunao sve ga je izaslo 750e a pri tom motor nije ni nalik nekom dobro ocuvanom.

Posle jedno mesec dana masina mu je crkla(ne znam tacno sta)tako da opet mora da je radi pa je kupio jos jednog MZ-a 250

za 200e koji je slupan ali kao masina odlicna...i da ne racunam vise njegove troskove jer ode covek u nedogled...

 

kao sto rece picasoo mz, neko voli da SAM sredi motor kako zeli...i ja sam sredio moj, ulozio sam neke pare i uopste se ne kajem jer sam postigao ono sto sam zeleo...sad hocu do zime da kupim jos jedan mz isto tako lupan ili krs za male pare,pa da ovaj put napravim chopera umesto sportaka...sta da radim kad volim to!!! ;)

 

 

 

post-1656-12878996765282_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ma ok je to,neko to voli ali vecina kupi taj krs jer misli da ce proci jeftinije a pri tom i nema pojma

da popravlja i sredjuje pa jos i daju silne pare na majstora..i uvek im nesto pravi problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja bih uvek ženama preporučio nov ili motor koji je u stanju najbliže novom. I tu su razlozi sasvim jednostavni, ženu ne treba dovoditi u situaciju da popravlja bilo šta, na motoru sve mora da bude savršeno ispravno radi bezbednosti.

 

Među nama ima raznih, i onih koji vole da čačkaju oko motora ali i oni koji se toga, kao ja, gnušaju.

 

Kada sam kupio ovaj motor bio je u savršenom stanju, sa pređenih 8.500 km i ne zabodenim šrafcigerom u bilo šta. A onda sam na njemu uradio SVE, hteo sam da budem siguran u njegovu pouzdanost i vukla me želja da ga prilagodim sebi pa sam ga ''ubrzao'' promenom prenosa.

 

Ako bih sabirao koliko sam uložio u ovaj motor onda bi iznos bio pozamašan, dovoljan za kupovinu daleko većeg motora. A ja nisam to hteo, nije mi ideja bila da imam veliki motor nego dobar MZ i u tome sam uspeo. Sada sam potpuno siguran u njegovu pouzdanost. Baš me iznenadio kada se ugasio na auto putu mada mi je bilo i ružno i lepo u isto vreme, znao sam da nema šta ozbiljno da se pokvari i da je sigurno najgora glupost u pitanju.

 

Ako me snađu neke iznenadne pare (ako se sete da plate ovi za koje radim) možda i kupim neki veći motor ali bez MZ-a ne ostajem nikako. I taj novi bi mogao da bude MZ, kada se već masovno uvoze motori sigurno negde napolju može da se nađe neki dobar 1000S  ::)

 

Floyde, meni je zaista drago što si došao na skup, tu si ispao veliki čovek u nekoliko stvari: došao si da bi bio sa nama iako si došao u sopstvenoj organizaciji, bio si bez motora i na žalost bez kacige pa Duki i MZ nisu mogli da te vrate za Resnik a siguran sam da bi ti u tom društvu vožnja prijala.

 

Kao mlad dečko izuzetno si značajan za BJB. Na svakom sastanku ceo management BJB-a sa ponosom ističe da mi sve ovo što radimo radimo za druge, one koji će doći posle nas, uneti mladost u celu priču i nastaviti put novim, svežijim i kvalitetnijim idejama. Ja sam potpuno uveren da mladi ljudi treba da rade samostalno a ne da budu doživotno u senci nekih matorih veterana koji se uglave u funkcije pa kao da niko sem njih ne postoji.  :P

 

 

Sa motorom ne žuri, treba da prođeš što bolje a ne što brže. Sem zajedničkog listanja oglasa i potere za tvojim budućim motorom, sigurno je da može da ti se pomogne na još neki način. Ukoliko ti zafale pare a ti traži, pomoći ću koliko mogu. A i taj koji ga bude prodavao valjda će moći malo da sačeka, nije to neprijatno tražiti...

 

A za drugu varijantu sklapanja napiši šta ti sve fali od delova pa da sračunamo. Možda bi trebalo potražiti nešto i kod dobavljača koje nisi kontaktirao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Hvala puno na podrsci 

 

ja obozavam prerade i uzivam u tome,radje bi kupio neki krs pa ga sredio po svom ukusu  nego nov motor,ne mogu to da objasnim al takav sam...

 

danas sam zvao ovaj oglas etz 251 za 250 e covek bi menjao za apnca bez doplate,sutra ce mi poslati sliku mms-om

 

ali tu je i niz problema motor nema papire odnosno kaze da motor nikad nije registrovan a da su papiri kod njegovog prijateloja koji je u francuskoj

 

onda sto se ulaganja tice-zadnji lancanik,lanac,obe gume i satovi(to imam)

 

za masinu kaze da je u nju ulozio 150e i da je sve odlicno,za ram kaze da je isto super

najgore je sto je motor jako daleko u nekom selu pored despotovca a kolko sam ja skontao to je negde izmedju svilajnca i paracina

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Mani se toh motora, prvo nikada nije registrovan-placas neke poreze, papiri su ko zna gde??, treba ti originalni racun iz prodavnice sto sumnjam da jos postoji?? a ako je u mojoj okolini mnoooogoo ce tee kosta da ga nekako prevezes, moras naci neki kombi ili pik-up, auto prikolicu.

Bolje trazi nesto vozno iz tvoje okoline, doteras pa ga posle seci, komadaj... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Koliko sam samo oglasa zvao u zadnja 3 dana....neverovatno je sto skoro svi prihvataju zamenu za apnca

 

sad sam nasao i jednog 125 tu u Beopgradu pa cemo videti oce biti nesto od toga

 

a za to selo ne znam rekao je odma pored despotovca

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ako je odma' kod Despotovca to bas i nije blizu Paracina...Nego, nema veze kao sto rece MZ najbolje je da uzmes nesto sto ima poreklo i papire da te sutra ne "boli glava"!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Normalno da bi menjali mali MZ za APN, nema registracije svake godine, hihihihhii ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja