Jump to content

Moto Zajednica

MZ Kupujem - prodajem

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Jel ti "igra" Trajal 3.50x16 (nova)

 

Godinama sam vozio na tu gumu i nisam imao nikakvih problema. Onda mi ova sada spada sa obruča a takva je ista, potpuno nova.

 

Da ti kažem pravo ne znam šta da radim, zato sam tražio staru jer je stara: stajala je na točku, vožena je, provereno se neko sa njom vozio a to što će kraće da traje šta da se radi, tako je...

 

Ako ne nađem ništa zadovoljavajuće javiću ti.

 

Inače su te gume 16 slabo prisutne u ponudi polovnih guma a i kad se nađu mahom su prednje. Nije tako bilo i znalo se da 17 postaje najmasovnija ali nisam se nadao da ostalih neće biti, baš sam zatečen situacijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Ja obisao ceo Beograd da nadjem unutrasnju sesnesticu 3.50 i nema.

A mogao si da sedis kod kuce , zvrcnes telefonom i dobijes do vrata :) , ako ne nadjes , javi se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Jel ti "igra" Trajal 3.50x16 (nova)

 

Godinama sam vozio na tu gumu i nisam imao nikakvih problema. Onda mi ova sada spada sa obruča a takva je ista, potpuno nova.

 

Da ti kažem pravo ne znam šta da radim, zato sam tražio staru jer je stara: stajala je na točku, vožena je, provereno se neko sa njom vozio a to što će kraće da traje šta da se radi, tako je...

 

Ako ne nađem ništa zadovoljavajuće javiću ti.

 

Inače su te gume 16 slabo prisutne u ponudi polovnih guma a i kad se nađu mahom su prednje. Nije tako bilo i znalo se da 17 postaje najmasovnija ali nisam se nadao da ostalih neće biti, baš sam zatečen situacijom.

Ma ima guma , samo nema para ! Bar , ja mogu da nabavim a ponesto imam i na stanju !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 105 postova
  • Lokacija: Beocin
  • Motocikl: mz ts 251\1

Treba mi polovna guma za točak 16, spoljna zadnja.

 

Nisam imao vremena da se bavim potragom ali na par mesta gde sam bio - nema. Mahom su sve 17, njih je najviše. Zato ne bih birao, treba mi jeftina bilo kakva guma dok se ne snađem ili skupim pare za nove gume i rešim stvar.

Imam neku staru 3,50x16 , mogla bi da pretrci jos 500-1000 km,ako se nisi snasao javi se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE

Ako je ko zainteresovan,imam skoro kompletan MZ ETZ 125 na prodaju u delovima.,fali mu prednji tocak,ima hrvatske papire,vlasnik je iz St.Pazove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE

Ako je ko zainteresovan,imam skoro kompletan MZ ETZ 125 na prodaju u delovima.,fali mu prednji tocak,ima hrvatske papire,vlasnik je iz St.Pazove.

jel zeleni iz rume

 

Od tog zelenog i jos jednog pravim jedan dobar ETZ 150,rezervoar i kasete ostaju zelene ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Caribrod
  • Motocikl: Suzuki RF 600 R, Yamaha FZR 1000

Hitno potreban kompletan mehanizam zadnje kocnice za MZ ES 175/250 (sa polugom za zadnji dobos). Nisam siguran, ali je moguce da odgovara i od drugih MZ modela.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Subotica(Tavankut)
  • Motocikl: MZ ETZ 125,HONDA CM 125

Prodajem MZ ETZ 125 godiste 1990,ja sam vlasnik,motor je odjavljen marta ove godine.Prosle godine sam ga kupio za 300 E i u njega ulozio oko 150 E(manje vise).Kupljeni su zmigavci(prednji),km sat,stavljena druga posuda za kocionu tecnost,svi simerinzi i lezajevi novi kao i klip,karike,kuglica i opruga za neutral brzinu(to je cega se secam da sam zamenio),mnogo delova sam kupio og jednog naseg clana foruma.Sada je dosao trenutak da se moram rastati od njega iako nerado jer stoji u supi i skuplja prasinu ali ipak ga povremeno palim.Cena bi bila 320 E. Od mana bih naveo da slavinica ponekada pusti koju kap benzina iako je stavljena nova gumica.

i da km sat ipak ne radi najbolje iako je stavljen novi(mislim da je puz u Pitanju)i misli da bi to bilo sve o njemu ako nisam nesto zaboravio :stabre:.

 

Pozdrav od Duleta.

 

P.S.

Ako sam sta zaboravio da navedem slobodno pitajte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Subotica(Tavankut)
  • Motocikl: MZ ETZ 125,HONDA CM 125

post-22783-0-04820400-1371497806_thumb.jpgpost-22783-0-76863500-1371497650_thumb.jpgEto sta sam zaboravio,naravno evo slicica!

 

Evo ovo je moj motor koji prodajem

 

 

post-22783-0-76863500-1371497650_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Nova je i rucica prednje kocnice!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Posto sam ustanovio da mi je lancanik na korpi gotov sad mi treba ili korpa sa lancanikom ili sam lancanik.Najradije bih kupio kompletnu korpu sa lancanikom ako ko ima.Naravno etz 150je u pitanju.A imam da ponudim na prodaju i elektronko paljenje od planete,uz malo prepravke moze na MZ-a.Uzeo sam ga za sebe ali kako se pojavilo vise problema nego sto sam mislio da ce biti odlucio sam da ga prodam jer polako pocinje da mi ponestaje finansija.Ja sam ga platio 30 e i za toliko ga i prodajem.Provereno je omski i ispravno je.A evo i slicica.

planeta_1.jpg

planeta_2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ovo ti je paljenje od Voshoda, Planeta ima platine . Može se ovo staviti na M

Z-a, ali mora strugar da napravi prsten za redukciju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Hvala Lisice,ja ga kupio pod planetino,mada mi nije ni bilo bitno od cega je, interesovalo me je da moze lako da se prepravi za MZ-a.Mada dobro je znati tacno je od cega je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Skupljen(Vladimirci)
  • Motocikl: Sachs Mad Ass 125

Imam od MZ ETZ 250 nešto delova koji su mi ostali pa ako nekog zanima dogovorićemo se oko cene. Ostali su mi sledeći delovi: 1 kompletan ram ( sa zadnjom viljuškom )

karburator

rezervoar

zadnji amortizeri sa oprugama

2 prednje teleskopske viljuške ( jedna je od nekog TS-a )

poluga zadnje kočnice

kućište prednjeg fara

2 zadnja blatobrana

Možda sam nešto i zaboravio ali ako nekom nešto treba odgovoriću. Imam i oklope koji su nekad išli na MZ-a i JAWU pa ako neko ima želju da prepravlja svog ljubimca može i to. Nisam dao cene sve je stvar dogovora.post-7324-0-20329000-1372153448_thumb.jpgpost-7324-0-33120300-1372153470_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Skupljen(Vladimirci)
  • Motocikl: Sachs Mad Ass 125

Evo i slika oklopa a tu su i kalupi pa ko hoće sam da se zeza i odliva poliesterom...

post-7324-0-31783200-1372161797_thumb.jpg

Kalup oklopa preko rezervoara i sedišta, 2 polutke iznutra...

post-7324-0-47290100-1372161822_thumb.jpg

i spolja...

post-7324-0-98957100-1372161850_thumb.jpg

2 oklopa i kalup

post-7324-0-16927900-1372161907_thumb.jpgpost-7324-0-13542400-1372161939_thumb.jpgpost-7324-0-82790400-1372161987_thumb.jpg

post-7324-0-25444500-1372162031_thumb.jpg

kalup za prednji oklop.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Meni je potreban taster koji sluzi za ukljucivanje stop svetla kad se pritisne kocnica, sa navojem M8. Nemam pojma gde bih to mogao da kupim, a mozda je neki od MZ motocikala nosio tako nesto na prednjoj kocnici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Meni je potreban taster koji sluzi za ukljucivanje stop svetla kad se pritisne kocnica, sa navojem M8. Nemam pojma gde bih to mogao da kupim, a mozda je neki od MZ motocikala nosio tako nesto na prednjoj kocnici?

Jel na hidro-pritisak ili mikro-prekidac?

Kod mene na Hondi je otisao prekidac na hidropritisak...razmisljao sam da budzim od onoga sto ima kod nas! Takve prekidace (sa dve buksne) su nosili Buba, Fica i Golf 1...ali 10mm sitan nut-kd mene je krupan nut! Tako da sam na kraju narucio iz USA (13$)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja