Jump to content

Moto Zajednica

MZ Kupujem - prodajem

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa radilica se uvek balansira ( tegovi ) kad se menja ležaj i bolcna il komplet klipnjača - bez obzira dal je u pitanju APN 4 il neka trkalica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ocigledno se ne razumemo, kada promenis bolcnu, mozes staviti neku koja je 100gr laksa... i sa tom bolcnom mozes ucentrirati radilicu, ali je ne mozes ubalansirati osim ako ne dodas neki teg na toj, ili olaksas (zabusis rupe) na suprotnoj strani. Skoro kao balansiranje tocka na autu.

E sad, motor ce raditi i sa neuravnotezenom radilicom, ali ce zbog vibracija trpeti pokretni delovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Da, da ! i onaj sto je kod vulkanizera krpio prezervativ , posle doso da ga balansira ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE

Znam i ja da nije za otpad,imam jos i sediste za etz 250 i neke delove menjaca i jos jedan karb,nisam ih uslikao.Vrte se delovi vise od godinu dana po oglasima,slabo idu,a i ovako imam krsa po garazi ne mogu vise da se snadjem gde je sta.Sve to komplet 100 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ako slabo ide "na đuture" potroši pola sata vremena pa napravi specifikaciju od tri kolone: vrsta, stanje i cena.

 

Ovako sa slika je ... hmm..., bolje je kad je sve navedeno, onda nema zabune.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Potrebne su mi gume i limovi koji idu sa strane rezervoara TS-a 250. Trebaju jednom mom drugu koji pravi neki cafe-racer, pa ako neko ima da pokloni ili proda neka javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Mogu te obradovati , ili tvog druga , da tih guma rezervoara IMA , na veleprodaji "preko" . cena je "samo" 23,5 e/par , za razliku od hromiranih ukrasa kojih ni nema a zadnja cena (kada ih je bilo) : 12,5 e/komad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Sumnam da ce ga to obradovati :stabre: Mnogo bre to para za delove,cisto estetske prirode. Da napomenem da u opticaj dolaze i zardjali limovi, jer sve jedno hoce da ih farba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Krajnje povoljno....bolje da našije gumu na unutrašnju stranu farmerica :lol:

A jos "bolje" da zasije za djonove (kako ih ne bi trosio) pa peske :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Pa radilica se uvek balansira ( tegovi ) kad se menja ležaj i bolcna il komplet klipnjača - bez obzira dal je u pitanju APN 4 il neka trkalica.

Slucano naleteh na snimak onoga sto sam hteo da kazem... znaci i pored toga sto je radilica ucentrirana, mnogi majstori ne vrse balansiranje, a to je neophodno pogotovu kada se stavlja laksa ( ili teza) blocna (i klipnjaca).

 

 

Moje izvinjenje sto remetimo temu, ali bolje nego da misli ostanu nedorecene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

ljudi ,sta se desi kad rikne treca...ne moze da se ubaci? ispada? ili sta vec...

Onda lepo kupis viljusku i zamenis jer uglavnom ona ode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

nije meni crkla..msm nije jos...da objasnim..kad je hladan motor nece da ubaci u trecu iz prve nego iz drugog treceg pokusaja..cim se malo ugreje lepo ubacuje ....e sad rekli su mi da za preko zime treba malo redje ulje u menjacu a kod mene je sae 90...pa sumnjam da je ulje mng gusto dok je hladno i zbog njega nece...isto tako kad stisnem kvacilo ne odvaja lepo,odvoji al se oseca da zapinje malo dok je hladno ulje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Bice dobro ako je samo ulje, ti se barem nadaj da je ulje :)

 

nista..preostaje da sipam redje ulje..da ga zagrejem pre voznje i da se nadam da je problem resen :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

nije meni crkla..msm nije jos...da objasnim..kad je hladan motor nece da ubaci u trecu iz prve nego iz drugog treceg pokusaja..cim se malo ugreje lepo ubacuje ....e sad rekli su mi da za preko zime treba malo redje ulje u menjacu a kod mene je sae 90...pa sumnjam da je ulje mng gusto dok je hladno i zbog njega nece...isto tako kad stisnem kvacilo ne odvaja lepo,odvoji al se oseca da zapinje malo dok je hladno ulje...

 

Pa ni meni nemože iz prve u treću. To je menjač na motociklu, a ne na kolima. Na motoru moraš iz prve da ubaciš u drugu, pa tek onda iz druge u treću - direktno iz prve u treću - nemože.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

nije meni crkla..msm nije jos...da objasnim..kad je hladan motor nece da ubaci u trecu iz prve nego iz drugog treceg pokusaja..cim se malo ugreje lepo ubacuje ....e sad rekli su mi da za preko zime treba malo redje ulje u menjacu a kod mene je sae 90...pa sumnjam da je ulje mng gusto dok je hladno i zbog njega nece...isto tako kad stisnem kvacilo ne odvaja lepo,odvoji al se oseca da zapinje malo dok je hladno ulje...

 

Pa ni meni nemože iz prve u treću. To je menjač na motociklu, a ne na kolima. Na motoru moraš iz prve da ubaciš u drugu, pa tek onda iz druge u treću - direktno iz prve u treću - nemože.

 

hehe..mislio sam u trecu iz prvog pokusaja..i ja sam malo bezveze napisao... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Pa kad upalis motor ostavi da radi da se malo ulje ugreje, pa onda ako se ponasa normalno sipaj neko redje ulje i to ti je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja