Jump to content

Moto Zajednica

Rolnice

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

A na koliko se u stvari km mjenjaju obicno rolnice?. Govorim o 50cm

 

menjas kad se ukockaste tj izgube okrugli oblik, nema pravila za predjenu km

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova

PozZ drustvo! 

Zanima me gde mogu da kpim rolnice originalne za hondu pantheon 125cc 4t.Narucio sam originalne iz compo radnju BGd ali kad sam ih stavio izgubio sam ubrzanje na motoru, dobio sam uzasan start u odnosu na stare jer su dosta teze. Izmericu stare pa cu napisati gramazu, a ako neko moze da mi pomogne neka pise, v. PozZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Očigledno si imao lakše rolnice ranije, lakše rolne - bolji start i medjuubrzanje, teže tolne - tromiji start i veća krajnja brzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

jesenas na 7000 km sam menjo rolnice na kineskom minareliju 2t.Imao je 5 gramske.Menjao sam jer je počo motor da čangrlja.Majstor je rasklopio i kazao da je tu sve 100% u redu i da nezna šta bi menjo.Rolnice su bile stvarno minimalno potrošene.Pošto nismo znali šta da radimo ja sam kupio RMS 5 gramske rolnice jer su i stare bile 5 gramske.

Motor je dobio na krajnjoj brzini oko 7km ,start nisam primetio razliku jer startujem mekano jer neću da mi troši više nego sto mora.Takodje je prestalo da čangrlja.Majstor se složio da je dobro što smo promenuli rolnice ali mi je pokazao rolnice kakve ljudi menjaju koje su BAŠ potrošene.

Motor sam kupio nov i nikada  ni posle kvalitetne razrade nije mogao da ide tolko brzo pa mi nije jasno kako se to desilo sa novim rolnicama koji su MINIMALNO teže od starih.Nove rolnice nismo merili a stare jesmo u apotevi i analognoj vagi i bile su jako malo ispod 5 grama.Najlogičnije mi je da nove rms nisu 5 grama ko što piše ili je stvarno moguće tolko dsa ubrza.Sad mi ide bez prstena  65 na sat

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
On 18.2.2020. at 19:50, sasa ns 1 je napisao:

jesenas na 7000 km sam menjo rolnice na kineskom minareliju 2t.Imao je 5 gramske.Menjao sam jer je počo motor da čangrlja.Majstor je rasklopio i kazao da je tu sve 100% u redu i da nezna šta bi menjo.Rolnice su bile stvarno minimalno potrošene.Pošto nismo znali šta da radimo ja sam kupio RMS 5 gramske rolnice jer su i stare bile 5 gramske.

Motor je dobio na krajnjoj brzini oko 7km ,start nisam primetio razliku jer startujem mekano jer neću da mi troši više nego sto mora.Takodje je prestalo da čangrlja.Majstor se složio da je dobro što smo promenuli rolnice ali mi je pokazao rolnice kakve ljudi menjaju koje su BAŠ potrošene.

Motor sam kupio nov i nikada  ni posle kvalitetne razrade nije mogao da ide tolko brzo pa mi nije jasno kako se to desilo sa novim rolnicama koji su MINIMALNO teže od starih.Nove rolnice nismo merili a stare jesmo u apotevi i analognoj vagi i bile su jako malo ispod 5 grama.Najlogičnije mi je da nove rms nisu 5 grama ko što piše ili je stvarno moguće tolko dsa ubrza.Sad mi ide bez prstena  65 na sat

 

Neko je gore napisao da mu je razlika u rolnicama bila 1,5g i da se osetilo bas, a te tvoje nove su verovatno iznad 5g.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
On 18. 2. 2020. at 19:50, sasa ns 1 je napisao:

novim rolnicama koji su MINIMALNO teže od starih

Moguće je da su malo teže, moguće je da je majstor očistio CVT, pa da je to dalo efekat. Ako ih je zamastio, isto i klizače, neko vreme bude vrh, pa onda još gore, kad se nakupi štroka i počne da koči...

Inače RMS su ubedljivo najgore rolnice koje mogu da se nađu. Uzimajte bar Bando, nisu mnogo skuplje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
pre 4 minuta, boza_kg je napisao:

Moguće je da su malo teže, moguće je da je majstor očistio CVT, pa da je to dalo efekat. Ako ih je zamastio, isto i klizače, neko vreme bude vrh, pa onda još gore, kad se nakupi štroka i počne da koči...

Inače RMS su ubedljivo najgore rolnice koje mogu da se nađu. Uzimajte bar Bando, nisu mnogo skuplje.

Dobro je sto si rekao za RMS da znam posto sam u svetu motocikala od prosle godine pa mi znaci puno, jer treba da menjam na mom skuteru dogodine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

imam pitanje imam peugeot ludix snake 70cc stavio sam 70cc kit na njega i osecam se kao da se motor ne ponasa kako trepa u poredjenju sa drugim jer krece tek kad dam pola gasa maximum razvija 80kmh i planiram da radim oko njegovog menjaca i zanimame kao da tuniram svoj scooter tako da krece iz mesta i da malo jace vuce na zadnji tocak i sta da zamenim oko masine

Hvala puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja