Jump to content

Moto Zajednica

Rolnice

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd, medakovic

Pa zavisi sta te zanima. Rolnice su u stvari pokretaci varijatora koje omogucavaju da se pod dejstvom centrifugalne sile variajtor skuplja i samim tim izbacuje kais prema obodu sto dovodi do spustanja kaisa u kvacilu i povecanja prenosnog odnosa u korist vece brzine.

varijator bi trebalo kod 4t motora da pocinje da otvara u zoni max obrtnog momenta jer se tada najekonomicnije koristi obrtni moment, koji je na manjim i vecim obrtajima manji nego u zoni max obrtnog momenta.

Snizavanje tezine rolnica uslovljava da varijator kasnije otvara, motor zbog vecih obrtaja i vece snage (i pored toga sto max obrtni moment neznatno slabi povecenjem obrtaja van zone MOM, snaga se povecava jer je obicno max snaga na vrijednostima obrtaja iznad MOM) bolje vuce, ali i vise trosi i vise se haba.

teze rolnice otvaraju na manjim obrtajima, sto je pogodno za laganu voznju ravnicom, i tu se smanjuje potrosnja ali se mnogo gubi na snazi i ubrzanju.

Max brzina je ista sem u slucajevima prelakih rolnica pa da na max obrtajima ne moze varijator da se max otvori, a vrijeme dostizanja max brzine je zavisno od podesenosti i uskladjenosti sistema prenosa.

Ovih dana sam se malo igrao sa rolnicama posto sam dobio i teze i lakse uz fabricke i ustanovio sam da je ipak fabricko najbolje, lakse su omogucile bolji start ali i vece konstantne obrtaje motora, bolje ubrzanje i neznatno vecu potrosnju, teze su omogucile krstarenje vecim brzinama na manjim obrtajima, ali je uzbrdica bila uzrok posustajanja i skoro ispustanja duse motora, pa sam ipak vratio na fabricke koje su kompromis otvara varijator na 5500rpm gdje mu je i zona max obrtnog momenta. tako da radi po kompromisu, sa malom potrosnjom

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: XT600

:takoje: Znam kako sve funkcionise ,slazem se da je fabricko najbolje.

Nego cisto bih da probam sa malo laksim rolnicama.

Kad smo vec tu,intresuje me gde mogu da nabavim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

imam celu masinu za taj skuter,novu iz fabrike,nikad koriscenu a mogu i svi delovi,masinski naravno.imam varijator brzine top performances sa kojim dobijas povecanje performansi na celom rasponu a rolnice imam raznih tezina i za original i za top varijator,sve italijanska roba,uzimam materijal direktno iz fabrike u bolonji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: XT600

Hvala,u medjuvremenu sam nabavio rolnice.

Cisto iz dosade sam dosao na ideju da ih promenim :lud::lol:. Uzeo sam 8.5gr posto su fabricke 10gr (nisu skupe).

I dobio sam dosta na ubrzanju.(extra stvar za voznju po gradu)

E sad da li je neko probao da kombinuje 3 lakse 3 teze rolnice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

imam za tvoj majesty komplet varijator brzine sa dve tezine rolnica.italijanski top performances,nov,100 eura sa ugradnjom.ako moze da te zanima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd, medakovic

nikad se rolnice ne kombinuju sa razlicitim tezinama jer dolazi do neravnomjerne raspodjele centrifugalne sile u varijatoru i ne dolazi do istih efekata kao da si sve ronice iste tezine. ako imamo 3 rolnice recimo 9gd i 3 rolnice od 10 gr, to nece biti isto kao da su sve rolnice od 9,5 gr. Razlog je nelinearno povecanje centrigugalne sile.F=mxV2/r f-sila, m-masa, V-brzna, r-poluprecnik

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Čitao sa na netu da se kombinuju rolnice baš radi tog efekta, navodno lakše kasnije otvore varijator pri startu, a teže daju bolju max brzinu. Uvek mi je ta logika bila sumnjiva, ali otkud znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd, medakovic

to je tacno kad su sve iste tezine, ali zamisli da pri nekoj brzini imas razlicite tezine, automatski dolazi do razlicitog potiska ronica na ivice i neprevilnog opterecenja na varijator sto rezultira da 3 rolnice koje su teze vise guraju i vise trpe, samim tim se mnogo vise i trose, a one lakse maltene samo stoje jer teze odradjuju posao otvaranja za njih. S obzorom da nije linearna funkcija u pitanju dolazi i do velikih razlika i u potisku, ali neki ljudi to zanemaruju pa kombinuju rolnice zbog testiranja i posle se cude sto im se rezultati ne poklapaju...

Sto se tice teorije, lakse rolnice daju otvaranje variajtora u vecim obrtajima, kad je motor jaci i samim tim daju bolje ubrzanje, ali problem je sto je za manje brzine takodje potreban veliki broj obrtaja pa je trosenje motora i samog goriva vece. Teze rolnice na manjim obrtajim otvaraju varijator, ali je slabije ubrzanje ali manja potrosnja goriva.

Sto se tice max brzine, ukoliko rolnice nisu prelake pa vario ne mzoe da se otvori skroz, ona je ista za sve rolnice, jer varijator i broj obrtaja motora odredjuju max brzinu,, to nema veze sa rolnicama. Naravno govorim o opsegu rolnica koje omogucavaju da se vario kompletno otvori, tj da nisu preteske pa da ne moze postici max briznu, ni prelake da ne moze da otvori skroz

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

bosske , mene zanima za x9 500 varijator sa 6 rolnica farbciki je 28-30 g, max brzina je preko 160, koliko bi izgubio max brzinu kada bi stavio 24 g rolnice ili dr pulley slidere ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Dobio sam odgovor na x9 owner club, ako stavim rolnice lakse 10-15% od originalnih nece uticati na max brzinu zbog toga sto one sluze samo za menjanje brzina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: XT600

Da li neko zna koje rolnice nosi Medison 180 i gde ima da se kupe Malosijeve rolnice, ili neke kvalitetne.

 

Dimenzije rolnica su ti 20x12 (da se ne oslanjamo na sajtove,skini i izmeri)

Gramazu odredi sam,u zavisnosti sta zelis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Kymco Grand dink 250

Dzony9933 stavi na X9 500 rolnice od 20 grama i neces verovati koja je razlika a pritom ti je i max brzina jako dobra, ja imama atlantika sa identicnim agregatom i imao sam rolne jako teske od kad sam stavio 20 grama preporodio sam se...pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

kupio sam malosijeve od 24 g... 20 g je samo metalni deo, a sa onom plastikom je 24, samo mi je malo problem da stavim u tu plastiku metalni deo xD

 

Ljudi dali ste nekad culi za keramicke rolnice 0zbunjen.gif

Promenio član dzony9933

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

ubacio sam nove rolnice od 24 g, prve 2 sekunde motor iso ka saoriginalnim posle toga sasvim druga prica obrtaji skacu skroz drugi motor :DD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Ja imam jedno pitanje, ako neko moze da mi kaze, kupio sam Motomania HANGLONG HL 125, toliko i kubika, presao sam 3500km, nisam menjao rolnice i kajis, i motor mi se cuje pri voznji, malo je oslabio, ne vuce kao kad je bio nov, (prvi sam vlasnik) , e sad, meni pada na pamet da menjam rolnice, posto nisu menjane, ni one ni kajis,...motor vozim 3 km, malo se zagreje i cuje se nesto, kao da paknovi, struzu o pokrivljen disk, ali mnogo glasnije, pri manjoj i srednjoj brzini, a pri vecoj, malo manje, i ako neko eventualno zna, koje rolnice da stavim bilo bi super....hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Ja imam jedno pitanje, ako neko moze da mi kaze, kupio sam Motomania HANGLONG HL 125, toliko i kubika, presao sam 3500km, nisam menjao rolnice i kajis, i motor mi se cuje pri voznji, malo je oslabio, ne vuce kao kad je bio nov, (prvi sam vlasnik) , e sad, meni pada na pamet da menjam rolnice, posto nisu menjane, ni one ni kajis,...motor vozim 3 km, malo se zagreje i cuje se nesto, kao da paknovi, struzu o pokrivljen disk, ali mnogo glasnije, pri manjoj i srednjoj brzini, a pri vecoj, malo manje, i ako neko eventualno zna, koje rolnice da stavim bilo bi super....hvala

:) 1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja