Jump to content

Moto Zajednica

Potrosnja sprint hawk 2t 4.5l/100 km ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd, medakovic

Bas tako, od nacina voznje zavisi i potrosnja ali sumnjam da ce i sa laganim gasom moci da dodje na 3litra/100km pogotovo po gradu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

он троши од 20 до 23километра по литру....све зависи како га возим али никад мање од 20, а игла на карбуратору му је спуштена скоз доле, због смањења потрошње...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd, medakovic

pa to sa iglom ne znaci da si smanjio potrosnju, ako je smjesa losa tj posna, on ce vise da trosi nego da je igla u srednjem polozaju. najbitnije je sta ti svjecica pokazuje, i glavna dizna je odgovorna za potrosnju, a igla odredjuje bogatstvo smjese, i ako je slaba on trozi vise nego da je normalna... za smanjenje potrosnje idu teze rolnice, manja dizna, fino podesiti smjesu i lagano sa gasom, pogotovo kretanje i dodavanje gasa,,,naravno ako pretjeras sa smanjenjem goriva doci ce do lijepljenja klipa i nedovoljnog podmazivanja. Takodje veoma utice n apotrosnju i kolicina ulja, jer kad se pretjera sa uljem skuter slabije vuce i mnogo vise trosi, jer se odvija mnogo gasa a gorivo ne sagorijeva kako treba..

uglavnom svjecica ti kaze skoro sve o smjesi, ako je boje bijele kafe to je to, sve svjetlije ili tamnije nije dobro, tamnije trosi vise a svjetlije zaribava masinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Има.

 

Нека не завија толико гас.

 

Не зезам се.

 

 

Svaka cast. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd-Mirijevo
  • Motocikl: longjia alien r50

vozim kineza i imam slican problem...moj trosi 6L...verovali ili ne...ali meni isparava gorivo i karburator treba da se menja...neka proveri to...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

nista cudno..pun gas,koci,stani..pun gas opet...nece tada sigurno biti 2-3 litre..

meni po gradu trosi od 4 - 4.5l,kad sam isao za bosnu,bilo je ispod 3.5l.. 2T Keeway Matrix

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Ma super si ti ... motor mog sina u gradskoj voznji trosi oko 7.5 lit ... i ja sam bio slogiran na pocetku , kad sam video koliko to cudo trosi :lud:

Ali to je to ... ko ne voli da jurca , kupuje 4t masinu , ko voli taj mora da plati :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Idi kod nekog ko zna kineze u dushu da radi.

 

Ja sam na mom 50ccm stavio tecnigas trek spuh, smanjio gramazu rolnica, dobio sjajno ubrzanje i maximalnu brzinu od 65km/h a potrosnja: 3,7 do 4 litre na 100km, pri tome motor je tezak 120 i ja 105 kg pa ti vidi.

 

Dakle, ko god ti kaze da je normalno >4 litara na 100 km sa osnovnim setup-om ... batali ga, trazi drugog majstora.

Pazi, da je i 5L a da znas da si budzio masinu i zavrtao... pa onda je i to ok.

 

Skoro sam imao nekih tura po 10-tak km u komadu i skupilo se oko 40-50 km pod punim gasom, da kazemo otvoreni put... nije potrosio vise od 2L za to drndanje, tacnije, 1,86L je otislo, mislim da je bilo oko 46 km predjenog puta za tu potrosnju. Opet kazem, moj skut je od 120kg i ja imam 105 kg, a ako je neko mladji verujem da bi potrosnja spala na 3,6L/100 km

 

Zelim ti dobrog majstora i malu potrosnju. I samim tim i vise KM predjenih.

 

 

Pardon, videh da je ipak tezina 150Kg samog skutera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja