Jump to content

Moto Zajednica

Motor 125ccm

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav, Zanima me Koji motor kupiti od 125 ccm...Iskreno pocetnik sam i ne znam nista o motorima, Pa bih voleo da mi preporucite neki motor do 125 ccm..Kontao sam bio Hondu NSR 125 ali ne znam kakva je...Zanima me potrosnja, brzina. i sve ostalo.. :) Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Zavisi sta trazis. Zasto uopste kupujes "sport" od 125 ccm... Da naucis da menjas brzine, da obaras motor ili sta? Po mom misljenju, aprilia rs 125 ti je najbolji motor u toj klasi 125ccm. Medjutim, to su mali agregati i pitanje koliko mogu da traju... Ne znam dal planiras da kupis nov ili polovan motor, kupovina polovnog je po meni macka u dzaku... Znam da neki hvale yamahu ybr ali meni je mnoogo ruzan motor.

 

Generalno, to su sve mali motori, niski, imaju po 30tak konja, otprilike idu po 150-160 km/h, imaju smesan zvuk... Ne znam koliko trose...

 

Evo ti sajt za detaljne info: http://www.125motorbikes.co.uk

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

A zasto u opste i pises,ako nista ne znas ili se povrsno razumes... 125 trose dosta,od 4 pa pa i do 8-9 litara ako se voze zestoko,za nov je glupo davati pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 124 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 , Qingqi qm200

sve ti zavisi sta trazis od motora.. za sta ti treba? bio sam u slicnoj dilemi pa evo da ti pomognem.. moras prvo da odlucis da li ces uzeti dvotaktni (2t) ili cetvorotaktni (4t) motor.. dvotaktni imaju bolje performanse, idu brze, ali se brze trose klipovi i neki vitalni delovi motora i imaju potrosnju 6 7 litara pa navise.. cetvorotaktni motori imaju nesto losije performanse od dvotaktnih ali zato trose u proseku oko 3 litra.. slabije se kvare i po mom misljenju su dugotrajniji..2t razvijaju po 150km/h i vise dok 4t obicno idu oko 120km/h sto ti je po mom misljenju dovoljno.. ja sam pazario HONDU CBR125r i mogu ti reci da sam prezadovoljan.. ali ko sto sam vec gore rekao, moras reci za sta ce ti motor sluziti? pozdrav ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja