Jump to content

Moto Zajednica

Cvijićeva-Despota Stefana poginuo bajker (19.7.2011)

Recommended Posts

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AT RD03, SW 400

Tema je nezahvalna, i teško je bilo šta reći (ukoliko se nisi našao tamo baš u trenutku događaja), ali meni na snimku deluje oštećenje na ML-u isključivo čeono. Ako mu je isekao put, dobio bi udarac u krilo, bok...

Četvore oči, pamet u glavu... ostalo je sudbina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: cacak
  • Motocikl: yamaha yzf 750r

Kakav govnar ocevidac, "decko u dzipu ga nije ni video" Bas je opravdanje u pm

 

I da dodam, novinar je jos veci govnar jer se uhvatio bas za tu izjavu koja nema veze s mozgom, jbmga nesposobnog i nestrucnog.

 

RIP

 

Saucesce porodici i prijateljima.A ocevidac je bas neki sto mrzi bajkere jel svojom izjavom zeli da opravda i to sto je ovaj "muflon" u dzipu bio pod dejstvom alhohola samim tim nije bio u mogucnosti da ispravno proceni situaciju i razdaljinu,nije ustupio pravo prvenstva u raskrsnici sto je kostalo zivota nesrecnog mladica,a opravdanje je da je motor isao brzo i da je "muflonu"bio rodjendan.

Nemojte misliti da sam ja neki tvrdoglavi bajker koji voli da osafi i uvek je u pravu jel to nisam,vozac sam i kamiona a i putnickog auta i ovakve situacije se desavaju nazalost svakodnevno i ponekad se zamislim kad treba da sednem da odvezem neki krug da nece neki "muflon" proci uz opasku "izvini nisam te video"

-Nadam se da ce se devojka oporaviti. RIP.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Iskreno saucesce xa Ognjena i njegovoj porodici. Njima nista ne znaci ni ko je kriv, niti osuda vozaca dzipa - njihovog deteta nema. Devojci zelim oporavak koliko god je moguce, jer je ovo trauma za ceo zivot.

 

 

Danas sam sedeo u autobusu koji je stajao na semaforu na izlazu iz Batajnice, pre mosta. Ispred autobusa je izasao i provukao se plavi kadet, stari krs, i krenuo ka izlazu za Novi Sad. Vozac kombija koji je takodje krenuo ka iskljucenju za Novi Sad je zestoko kocio, ali mu se kadet "dobro" namestio posred puta, i udes je bio neizbezan. Srecom, stradala je samo limarija.

A drugi put - ko nece imati srece !?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Nisu mi jasni vozaci dzipova sa zatamljenim staklima. Koji su to kompleksi jbt...

PIJAN, SA SMANJENOM KONCENTRACIJOM, REFLEKSIMA, I URACUNJIVOSCU PA DODATNA OTEZAVAJUCA OKOLNOST ZATAMLJENA STAKLA, isekao i ubio decka... I razmatra se koliko je vozio decko... UZAS.

Nesretan decko, nek pociva u miru. A ovaj ocevidac... Nemam reci... Koliko neozbiljna izjava i oni su to pustili na TV. Hornet isao 180 od semafora do semafora... Ni u slobodnom padu...

 

Jako mi je zao.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova

Niko ne obraca paznju na to da je motorista prosao OCIGLEDNO velikom brzinom izmedju 2 kolone vozilakoja je kretala sa semafora i to pred raskrsnicu?!?! Kao da niko na snimku nije primetio da pola dzipa fali, i to kvalitenog dzipa a ne nekog Kineza.

Jeste vozac dzipa bio pijan (ako je istina) ali je krenuo da se ubaci pre kola koja su kretala sa semafora iz suprotnog smera, kao sto bi 95% vozaca automobila i 99% vozaca motora uradilo u istoj situaciji. Kako da ocekujes ludaka koji se JAKO BRZO provlaci izmedju 2 kolone vozila? Koliko god da je ovaj bio pijan (a odgovarace debelo za to), deluje kao da je glavni krivac vozac motora, barem iz dostupnih informacija i izjava svedoka (kakav god bio i ne uzimajuci u obzir njegovu nebuloznu izjavu o brzini)...

 

Ogi pocivaj u miru. Vidjao sam te u SOHO baru gde si radio, svi su slmljeni zbog tebe jer te nema vise kako goda da okrenes i ko god da je kriv... :(

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Steta za decka i devojku... Steta je sto se ovo desava. Ta raskrsnica se snima, tako da ce policija imati odlicne dokaze za dokazivanje krivice, cija god da je.

 

Kao sto je neko napisao, jako opasna raskrsnica. Preko dana se stvaraju guzve i oni koji kolima cekaju da skrenu levo u cvijicenu su jako nervozni, jer moraju da propustaju ogromne kolone vozila koji dolaze iz pravca banije, i redovno ulecu i seku vozace. zeznuto je i zbog autobusa. Samo polako kroz tu raskrsnicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

Niko ne obraca paznju na to da je motorista prosao OCIGLEDNO velikom brzinom izmedju 2 kolone vozilakoja je kretala sa semafora i to pred raskrsnicu?!?! Kao da niko na snimku nije primetio da pola dzipa fali, i to kvalitenog dzipa a ne nekog Kineza.

Jeste vozac dzipa bio pijan (ako je istina) ali je krenuo da se ubaci pre kola koja su kretala sa semafora iz suprotnog smera, kao sto bi 95% vozaca automobila i 99% vozaca motora uradilo u istoj situaciji. Kako da ocekujes ludaka koji se JAKO BRZO provlaci izmedju 2 kolone vozila? Koliko god da je ovaj bio pijan (a odgovarace debelo za to), deluje kao da je glavni krivac vozac motora, barem iz dostupnih informacija i izjava svedoka (kakav god bio i ne uzimajuci u obzir njegovu nebuloznu izjavu o brzini)...

 

Ogi pocivaj u miru. Vidjao sam te u SOHO baru gde si radio, svi su slmljeni zbog tebe jer te nema vise kako goda da okrenes i ko god da je kriv... :(

 

Ovo sto si napisao o tome koliko je ostecenje na ML-u i uporedio sa velikom brzinom, nema blage veze sa zivotom, mercedes je napravljen da se pri svakom sudaru skuplja kao harmonika da bi ublazio silinu udara, svaki kinez bi ML-u zguzvao celu haubu i dosao do soferke.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Munze
  • Motocikl: Suzuki GSX1300BK (B-King)

Bez obzira ljudi, u sudaru automobila i motora, zna se ko će više najebati. Zato samo pamet u glavu, i polako kroz raskrsnice i među kolonama vozila, jer nas mnogi ne vide i veoma smo ranjivi. Svako od nas voli ponekad da odvrne gas, ali zašto kroz grad, za ime Boga? Ni na autoputu nisi 100% siguran da nećeš naleteti na kamen, radkapnu, rupu ili komad nečije limarije, koji će te pri ekstremnim brzinama možda poslati u 3 PM.

 

Primer, kolega bajker je vozio autoputem preko 200 na sat i udario je goluba u letu. Puna oprema, jakna, široki kaiš od ranca ublažili su udarac. Rezultat - plava masnica na ramenu, kao da ga je neko udario iz sve snage kockom kaldrme, i bol u ramenu idućih mesec dana. Dakle, to je objekat težak 200 grama. Da ga je isti taj golub udario u kacigu, skinuo bi ga sa motora, a pri toj brzini to je manje nego prijatno. Ko je kriv u ovom slučaju - golub ili vozač motora? Da li je uopšte bitno?

 

....ono što hoću da kažem: besmisleno je u ovakvim pričama govoriti o krivici, jer je očigledno obostrana, i obojica će platiti mnogo više nego što zaslužuju. Malo razmišljanja pre ulaska u raskrsnicu od strane oba vozača, i nikome ne bi falila dlaka s glave.

 

Saučešće Ognjenovoj porodici, nek počiva u miru.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ovo sto si napisao o tome koliko je ostecenje na ML-u i uporedio sa velikom brzinom, nema blage veze sa zivotom, mercedes je napravljen da se pri svakom sudaru skuplja kao harmonika da bi ublazio silinu udara, svaki kinez bi ML-u zguzvao celu haubu i dosao do soferke.

 

OK, Ognjen je par sekundi pre smrti prošao pored mog ortaka koji je potvrdio da je vozio velikom brzinom. Smrskan džip ili ne, nije bitno...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Koliko miliona recenica treba da se napise i po forumima i u stampi da bi neki shvatili u kakvu krvavu avanturu se upustaju kada tako voze po gradu. Juce slusam radio i rekose da je po ispitivanjima mogucnost teskog povredjivanja motoriste veca 90 puta od teskog povredjivanja vozaca automobila. Time apeluju na vozace automobila da maximalno povedu racuna na kolege na dva tocka.Ali, nekada ni maximalna paznja nije dovoljna da se izbegne nesreca. Neki ruznu sudbinu prosto provociraju.

 

Moje najdublje saucesce porodici tragicno nastaradalog mladica, a devojci zelim brz i potpun oporavak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Saučešće porodici i prijateljima a devojci želim brz i uspešan oporavak!

Ljudi vozite sporije previše je polemike oko ovakvih događaja, ko se čuva i Bog ga čuva!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd - Arena
  • Motocikl: Freewind

uzas...na ovo nemam komentar...svi mi gasamo motor,moze da prica ko sta hoce.gde pise 50 svi mi vozimo 80+ km/h...180km/h je nerealna prica,ali ispod 100 nije isao.

iskreno saucesce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Redovan, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

Naravno da o pomenutoj brzini ne treba spekulisati ali je cinjenica da je grad opasan i premda je "pust" u 2 ujutru, suludo je proletati kroz raskrsnice.. Zao mi je sto se ovakve stvari desavaju, ali ako sami ne brinemo o sebi niko nas nece sacuvati..

Iskreno saucesce porodici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Jezivo.Na toj raskrsnici postoji kamera koja je sigurno zabelezila tragican dogadjaj,imam drugara u kraju koji je prosao pesaka ka obliznjoj pumpi neposredno posle nesrece.Rekao mi je da je u dzipu bilo jos dvoje ili troje i da su se vracali sa neke proslave "nacvcani"( sto je verovatno utvrdila i patrola policije koja je ubrzo dosla) koliko su bili "namazani"-utvrdice istraga.Interesantno je da se neposredno posle kolizije pojavilo hekoliko"svedoka" koji su tvrdili da je motociklista vozio prebrzo i da ga vozac dzipa nije video. To ne menja stvar.Ocigledna je krivica vozaca dzipa (nemoguce da ga nije video,pre je u pitanju veoma losa i kobna procena)jer je MORAO da propusti vozilo koje se krece iz suprotnog pravca. Nesrecna devojka je bukvalno letela nekoliko metara uvis da bi se zaustavila tako sto je udarila ledjima u banderu na samom uglu Cvijiceve i 29.novembra.Zelim joj brz i uspesan oporavak.Saucesce porodici motocikliste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

Sad je totalno nebitno ko je kriv ko nije...jedan mladi zivot je ugasen....drugi ce nositi vecitu traumu i ko zna kakve fizicke posledice 0plac.gif

ajmo ovako.....

pre ovog motora vozio sam kimko 150 ccm...na raskrsnici strah. bana i dositjeve udari me lik sa nekih mojih 50-60 na sat....video sam ga pre udarca,stajao je 4-5 m od raskrsnice nesto je cekao...bar je tako izgledalo....pri mom ulasku u raskrsnicu i ako ja imam prednost,lik daje gas i udara u mene....pod izgovorom da je video prazno mesto....necu da imenujem coveka jer ga neki sigurno znaju..poznati fudbaler....sta da kazem kad mi je iz dzepa dao 700 e za popravku motora....zamislite stetu koja je bila....a sad zamislite koliko je njega boleo qrac za mene....sreca da sam tad 1 put u zivotu stavio kacigu...ni sam ne znam zasto sam je stavio.....neko vreme sam bio uzasnut cinjenicom da je mogao da me ubije....ali kasnije sam skapirao da je on na 4 tocka a ja na 2.....ako mi je stalo do zivota pazicu pa makar i na zeleno....shvatite ljudi....u srbiji ima prednost onaj ko je jaci....pa pogledajte Slaviju....fenomen...dal i jedan covek postuje propise raskrsnice.....uzas....

jos jednom apelujem na nas vozace motora....

CUVAJTE SE LJUDI.....CENITE SVOJ ZIVOT....GRESKE MOGU SKUPO DA NAS KOSTAJU :jok:

 

moje saucesce porodici i prijateljima poginulog decka....a devojci brz oporavak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Da, Slavija je odlican primer opste divljine! I neznanja. Hteo sam da se fizicki obracunam sa kolegom koji mi je mrtav ladan tvrdio da Bulevar JNA ima prednost na Slaviji. Mator konj koji vozi preko 30 godina ne zna pravila u kruznom toku i jos je agresivan u zastiti svog stava. E takvih je pun grad!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

pedjas011@Pa sad, zavisi iz koje se vizure posmatra vaznost cinjenice ko je kriv.S obzirom da sam prosao kroz slicnu situaciju, oporavak i traumu kao posledicu bahatog ponasanja vozaca automobila (koji me nije video,prosao na crveno kroz rasksnicu..jadan ,nije video da je crveno jer je bas u tom trenutku vodio vazan razgovor preko mobilnog u cemu ga je prekinuo tamo neki bajker preletom preko njegovog automobila),saosecanje i zalost mogu da osecam samo prema zrtvama. Ovi drugi ce uvek biti za mene moroni i olos.Ako nisu u stanju da "ukljuce" mozak kada upravljaju vozilom,ako ih je bas briga da li nekome ugrozavaju zivot ili su "slepi", dobiju napad"dzekiranja" onda stvarno treba da nas boli uvo za tu bagru. I treba da budu istraumirani i shebani jer su nekome,ni krivom ni duznom oduzeli zivot ili ga osakatili. Zbog takvih idiota neko ostaje bez roditelja ili deteta, uopste ih ne treba zaliti ni malo. Takve treba sackcionisati na sve moguce nacine bez obzira da li su bajkeri ili vozaci automobila.Dovoljni su nam neprijatelji

los zakon o saobracaju(vezano za nas ,motocikliste), katastrofalno odrzavane ulice i putevi pa jos i da tolerisemo budale. Sto je mnogo,mnogo je.Najsrecnij bih bio kada bi poslednji post u "Crnoj hronici" bio star preko deset godina. Isuvise divnih ljudi nije sa nama zbog budala.

Da ne bude zabune,oduvek sam se divio pravim majstorima voznje. Ali..ne moze bas svako da bude majstor i po svaku cenu,narocito tudjeg zivota!Cuvajte se i potrudite da nas ne bude vise na "sirokim putevima nebeskim" nego na BJB forumima.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja