Jump to content

Moto Zajednica

"eR" Kako to funkcionise ?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Piše na gumi D209RR (Dunlop).

 

Hvala, svaka cast, ti sve znas

 

Ne znam, kako rekoh piše na gumi, dakle samo čitam :takoje:

 

6yZ2a_170720111291.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ovo one gume bre sa neu gabricku gresku :stabre:

bre gile mlad decak,zeznuli ga ovi sto prodaju gume,,pa bre gile valjda znas da guma treba ko kod auta da bude kockasta da ima svud sare...cccccc

 

Pa sad mi to pricas?? gde si bio kad sam kupovao gume kod Colica na pijac.. <_< Vidis prevari me covek, jbga neznanje placa greske.. :jok:

pa ja ti lepo rekoh da ne srljas grlom u jagode.. a ti navalio na te francuske gume...:staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Daš ti meni lepo tu gumu na jedan trip po Rumuniji (sa ženom) i ima da ti vratim četvrtastu gumu, bez brige :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Acime, jebem li ga, ja ne znam te oznake :)

 

Gile, valjda obratno...pozadi 2.8 ?!

 

Sale, kako si zadovoljan za Mishelinom...juce sam dobio preporuku za Dunlop d 211 gp racer, prednja s, zadnja m. Inace vozim bt 16 i nije losa, ali mi ne uliva bas poverenja u obaranju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Pa zadovoljan sam, drži lepo u krivini, nisam imao problema sa njom, mekana je ne troši se previše.jedino se mnogo brzo istrošila po sredini, nije se skockala, već sam nekoliko puta bio do Čestobrodice, a od Paraćina prema Grzi nekih 5-6 km sređuju put, skinut asfalt (igreban) ili tucanik. Tako da mi po sredini kao da ljuspice da otpadaju. Druga guma zaredom mi tako propada, ali nema veze. Da ne napominjem da sam je kupio polovnu. Sad sam nabavio noviji model pilot 2ct 0309, ali 190/50. Mrsko mi je da je montiram, jer se mnogo deformiše, pa uzgred ako neko hoće da menja neku solidnu 180/55 za nju neka se javi.

 

Danlop prednja S (soft), zadnja M (medium) ili su to neke druge oznake?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Gile, da preporuka proizvodjaca je 2.5 - 2.9 ali za peglanje po krivinama bi trebalo malo ispustiti, za 0.2 - 0.3

 

Acime, ne znam za to, mozda zbog smese...znam da u gp voze 1.9 zadnja, tako sam bar cuo

 

Sale, da, Soft i Medium. sinoc sam na terazijama sreo neke momke sa R-ovima pa mi rekli....vidim da im ivice sprzene skroz...i kazu da je za obaranje daleko bolja 190/55 (ja vozim 190/50)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

@nenad

Ako su to race gume, soft i medium trajaće ti mnogo kratko. ja sam imao Metzeler racetek k2 - hard i stvarno nije dugo trajala. ali je držala ko mutava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600
Guma GP Racer D211 dostupna je u tri verzije, s tri različite mešavine: mekana mešavina (S) razvijena je za maksimalnu performansu za trke od 20 do 25 krugova, srednja mešavina (M) najpogodnija je za 35 do 40 krugova, a izdržljiva mešavina (E) namenjena je za 65 do 70 krugova.

 

 

Ubijaju na mesto...

http://www.markos.rs/component/content/article/33-novosti/87-dunlop-qualifier-ii-supersport

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Gile ...

 

evo ceo klip je o tome kako ocistiti falc od anomalija :zvizduk:

 

 

Promenio član acim
Sređen link.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Imate kraću priču o Pirellijevim gumama za SBK ovde:

 

http://forum.bjbiker...ost__p__1113844

Odlicno!

 

@nenad

Ako su to race gume, soft i medium trajaće ti mnogo kratko. ja sam imao Metzeler racetek k2 - hard i stvarno nije dugo trajala. ali je držala ko mutava.

 

Moracu da nadjem neki kompromis, za sada su mi bt 16 ok, presle tek oko 2k, za sledecu sezonu cu morati da uzmem nesto mekse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Ja sam na Michelinu 2ct i zadovoljan sam osim shto se mnogo brzo troshi po ivici. Ja sam stavio nove pred Kosovo i do dole sam vec potroshio ivice solidno :(

 

Vozim na fabrichki propisanom pritisku 2.5/2.9 ali su punjene azotom pa drzhe solidno i kad se zagreju dosta. Kad ne punim azotom otprilike 2.6 zadnja 2.2 prednja ide.

I treba uzeti u obzir da je moj motor prilichno tezhak pa ne mozhe bash da se vozi sa 2 pozadi.

 

Ovaj Michelin zna da bude nezgodan (kao i svaka druga guma) kad se bash pregreje jer koliko sam video ne daje upozorenje na vreme vec samo pochne da pushta u nagibu dok recimo Bridgestone daje neko upozorenje (pochne da mesha prvo).

 

P.S. I bez qrchenja molicu lepo u ovoj temi da ne dodju choperashi da vam objasne kako se obara u krivinama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Da se ja nadovezem na ovu temu:

 

Meni u manualu pishe da se zadnja duva na 2.9 a prednja na 2.5, shta bi dobio ako bi naprimer izduvao i prednju i zadnju za nekih 0.3 bara ??

 

Jel bi dobio stabilniji motor u krivinama ?? I kako bi to uticalo na vek guma ? Jel bi se brze istrosile ?

 

@Boki-KG

Ti si svaki drugi - treci dan banovan ?? :lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Neće se više potrošiti sa strane nego po srediti, skockaće se brzo. fabrički pritisak je kompromis između vožnje na pravcu i krivinama, ako ideš na duži put motorom, a veći deo je auto put, prepumpaj gume. Ako ideš da krivinariš ispumpaj gume... prosto. Za koliko gore ili dole, sam moraš da otkriješ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

 

P.S. I bez qrchenja molicu lepo u ovoj temi da ne dodju choperashi da vam objasne kako se obara u krivinama.

Ja sam dosho al cutim i upijam zanat :hej:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Da se ja nadovezem na ovu temu:

 

Meni u manualu pishe da se zadnja duva na 2.9 a prednja na 2.5, shta bi dobio ako bi naprimer izduvao i prednju i zadnju za nekih 0.3 bara ??

 

Jel bi dobio stabilniji motor u krivinama ?? I kako bi to uticalo na vek guma ? Jel bi se brze istrosile ?

 

@Boki-KG

Ti si svaki drugi - treci dan banovan ?? :lol::lol:

Drago mi je da uzhivash u tome, i meni dobro dodje :zvizduk:

 

Mislim da sa tvojim motorom necesh nishta postici ako pochnesh da spushtash pritisak i trazhish optimalan. Ako bash vozish na granici i brzo pregrevash gume onda prvo malo spusti pritisak, recimo na 2.7 i 2.3 pa vidi kako se ponasha motor. Imaj u vidu da tvoj motor nije napravljen za neke akcije po krivinama i da je prilichno tezhak a ujedno slabog potencijala zbog rama i ogibljenja.

Ne znam kako vozish ali ja tu nishta ne bih dirao osim ako nemash problem sa proklizavanjem i pregrevanjem guma ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

^^

Tako sam i mislio da necu dobiti nishta...

 

A to shto je motor tezak je posebna prica:

ima oko 220 kila sa punim rezervarom i ja ga pocnem obarati u jednom krivini i on se nagne tek u narednoj :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja