Jump to content

Moto Zajednica

Lepak za plastiku

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Uspeo sam da zakacim koferom neki metalni stubic na ulici. Rezultat - slomljena noseca uska kofera. Sacuvao sam odlomljeni deo pa se nadam da mogu nekim lepkom da je vratim na mesto.

 

Koji je najjaci lepak za plastiku i gde moze u Bg da se kupi??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

kazu da je za plastiku najbolji dvokomponentni lepak za plastiku......ja sam skoro nesto lepio sa njim i nisam zadovoljan i dosta je skup....onda sam kupio LOCTITE Super Bond Power GEL koji nije skup a odradio deset puta bolji posao....1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Drugare , isto se to desilo sa mojim BMW-om . Mislim da je tu negde blizu tebe . Ako hoce covek neka ti pokaze kako je to resio jedan prijatelj . Ne znam da li mogu da ga nadjem da mi kaze kako je zalepio a inace drze ekstra . Pun kofer i jos odozgo stvari i nista . Ili pitaj nekog mozda od oka zna sta je stavio . Znam da je nesto providno .

 

POzdrav !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Sad tek vidim da je noseca uska.

Ne bih to lepio ipak ona trpi odredjenu silu.Koliko je to parce sto je puklo i koliko je bitna estetika tj vidi li se taj komad kad je kofer montiran?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kolega, cime god da lepis prvo " zatopi" lemilicom metalnu mrezu tako da uhvatis bar po 1cm sa obe strane pukotine... Tek tako armirano lepi, vibracije brzo "savladaju" samo lepak. Mrezicu nadji tvrdu sa dovoljno velikim rupama da kroz iste prodje plastika pri grejanju. Ako se kvalitetno uradi takav spoj je izuzetno jak.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne mogu da verujem sta sam uradio... :(

 

I ja , seo na Bembaru i ostavio ručke otvorene da se Đuntinica drži malo udobnije i otpade bočni kofer sa sto al na sreću ništa mu nije. Vidi, ja sam skoro radio žabice na TA i na oklopima su bile već rađene svim i svačim i ništa to nije valjalo. Najbolje je da ti dobar plastičar to lepo zavari školski i obrusi pa se skoro neće tako ni videti. Ima još sivi git za plastiku kojom se mesto pgita i vrlo lako i lepo se da izbrusiti da ne mora ni da se farba. Sve lepkovite varijante su malo problematične a i sam lepak košta dobrano. Ako dolaziš ko što si rekao, vodim te na krpačinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne radi se tu o tome da li ce se mesto lepljenja ili vara videti vec o tome da je to noseca uska. U slucaju da lepljeno mesto popusti, ode kofer sa motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ne znam da li si procitao moj post jer vidim da ima posle jos nekoliko .

 

Na mom bmw-u se to isto desilo ( ta usica sto se kaci na onu sinu je bila polomljena . Covek je to resio kako ne znam . Motor moslim da je kod tebu u tvom gradu jer sam video da si postavio da hoces da pravis takav vizir . Odnesi taj kofer kod nekog ko se razume u te stvari i recice ti sa cime je lepljeno . Samo znam da nema sanse da popusti a mozes i cekicem var da udaras nema sanse . Masa je providno zuckasta .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Procitao sam tvoj post, ali taj BMW vise nije u Lazarevcu.

 

Koji covek ti je to resio? Neki broj telefona?? Lokacija?

 

Aj slikaj to sto si polomio,mozda mogu da ti pomognem...

 

Sutra kacim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Povariti taj deo, naneti jos istopljenje plastike pa na to dvokomponentni lepak, tako to ja resavam, moze i bez lepka. Ako je na vidnom mestu onda se i malo obrusi i bude neprimetno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Postoji neka smesa,mislim da se zove aralgit.Idealna je za krpljenje i nalivanje plastika.Neznam gde to ima da se kupi posebno, ja sam to nabavljao u setovima za pravljenje kablovskih glava.To koriste i oni sto krpe hladnjake.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Postoji neka smesa,mislim da se zove aralgit.Idealna je za krpljenje i nalivanje plastika.Neznam gde to ima da se kupi posebno, ja sam to nabavljao u setovima za pravljenje kablovskih glava.To koriste i oni sto krpe hladnjake.

 

Araldit je jedan od prvih Epoxy lepkova. Plastika ima mnogo tipova io ne postoji univerzalan lepak za sve.

 

Takođe i za varenje plastike zbog toliko različitih ima isto gomila tipova elektroda tako da kažem. Mislim da je pravilno dvostrano varenje najadekvatnija popravka u smislu čvrstine i kasnije funkcionalnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

LOCTITE 401 lepio sa njim od plastike do metala i dosta dobro se to sve drzi...bocica od 20g,placena 1600 din...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Lalajko slikaj to i okaci,neznam kako je puklo i kako izgleda.

Imas dvokomponentno lepilo za plastiku s tim mozes da resis sve.Postupak je sledeci:

Ismirglas puknuti deo,izbusis rupe na puknute delove,to dobro ocistis i prosiris te rupe(da bi bolje usao lepak i da bi se bolje drzalo)

uzmes mrezicu na nju stavis dvokomponentni lepak.,to stavis sa unutrasnje strane gde se nevidi,i pritisnes da udje lepilo u sve rupe,onda to pokrijes sa plasticnom folijom i sa spahtlom predjes preko toga.Sacekas pola sata skines foliju,osmirglas to sve i eto spremno je za farbanje.:takoje:

Ovo moze da bude korisno za sve one koji nece da kupuju novu plastiku i sl... a imaju volje i znanja malo sa mehanikom :zdravo:

A evo i u slikama

post-8154-0-80189700-1310799817_thumb.jpg

post-8154-0-21571400-1310799825_thumb.jpg

post-8154-0-48910800-1310799834_thumb.png

post-8154-0-88403800-1310799922_thumb.jpg

post-8154-0-58309700-1310799944_thumb.jpg

post-8154-0-72323800-1310799951_thumb.jpg

post-8154-0-93844800-1310799959_thumb.jpg

post-8154-0-28918200-1310799964_thumb.jpg

post-8154-0-03090700-1310799969_thumb.jpg

post-8154-0-62285200-1310799979_thumb.jpg

post-8154-0-21613100-1310799987_thumb.jpg

post-8154-0-10165600-1310799993_thumb.jpg

post-8154-0-91404600-1310799999_thumb.jpg

post-8154-0-84016300-1310800014_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS
On 17.12.2019. at 11:16, lalajko je napisao:

Tema aktuelna jer sam sad odlomio levu maglenku.

Kralju...

Kako si to uspeo? Ja sam se usudio i kupio maglenke sa alija. Mogu recu da su ih kinezi iskopirali jako dobro. Skoro da nema razlike. Moze se naci za 40 evra komad. Nema razlike u izgledu, a sto se svetla tice tu nema filozofije neke.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Resio sam problem ali ne u duhu teme. Kupio sam nov deo koji su u Radulovicu cak imali na stanju. BMW maglenka je iz tri dela, jedan od njih je plasticni noseci prsten. Svaki deo moze da se kupi nov, pa i taj prsten. Problem resen.

 

 

20191219_125730.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja