Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting - Burgman 400

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Alexanto, napisi zbog mene jer bih ja mozda ponovo na skuter (Nexus 500i.e). Ako mogu finansijski da ga izdrzim, zasto da ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5684 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Bio sam u gužvi sa poslom pa nisam ranije odgovorio koleZi Alekre-u. Dakle od kraja avgusta 2009. vlasnik sam Atlantica 500 i prešao sam sa njim nešto preko 20 000 km. Stvari idu ovako, počnimo od servisa:

 

- Ulje 1,7 lit oko 2000 dinara

- Filter ulja 950 din kod ovlašćenih a ima i povoljnije

- Svećica NGK 770 dinara

- Filter vazduha 1500 - 2000 dinara ili K&N 60 eura

- Servisni interval 6000 km, ja ga radim na 5000 km

 

Evo još nekih delova koji Vam mogu zatrebati prilikom rabljenja Vaših mašina...

 

- EFI dizna kpt - 55 do 60 eura,

- Termostat - 2650 din

- Termoprekidač 2250 din

- Pločice od 800 do 2000 din po disku

- Reparacija pumpe za vodu oko 70 eura (semering, osovina, ležajevi, dihtunzi...)

- Gume Michelin - prednja + zadnja 115 eura sa montažom i balansiranjem

 

Što se tiče prenosa stvari stoje ovako:

 

- Kaiš od 75 do 90 eura (da bude k'o svet)

- Kvačilo - 14 365 din

- Varijator - 7 510 din

- Remenica variomata - 2 675 din

- Opruga kvačila - 1 075 din

 

Dakle ceo prenos se zameni za manje od 350 eura s tim da ima dosta delova da se kupi u pola cene sa motora koji su prešli po par hiljada km a slupani su. Kvačilo sa oprugom + ugradnju sam platio 8 000 din sa motora koji je prešao 7000 km. Ceo agregat Piaggio Master, često sa sa variomatom ima za 350 do 400 eura da se nađe. Za par dana menjam varijator sa remenicom i kaiš. Za nešto preko 250 eura imaću komplet prenos zamenjen i miran sam narednih bar 20 000 km.

 

Kao i svaki Italijan ima dečijih bolesti oko elektrike u mom slučaju ništa strašno. Regler mu radi kilavo na leru - čim dobije gasa radi kako treba.

 

Šta sam MORAO da menjam na Atlanticu za ovih 20 K:

 

- termostat (nedavno) i termoprekidač (kad sam ga kupio)

- Kvačilo (nedavno - radilo je ali se čula platna kako zvoni - moglo je još da ide)

- Varijator zbog nestruke ovlašćenih servisera

- kočione pločice

- Gume, servisi i vooooziiiii...ne troši ni kap ulja, sa prosečnom potrošnjom od 4,5 lit (uglavnom tegli dvoje) i putnim brzinama 100 - 130 kmh a krajnjim od 150 (dvoje) i 160 kmh, ima sjajnu zaštitu od vetra, dosta tovarnog prostora, board comp, autonomiju od 350 + km, udobno i prostrano sedište...šta još čovek da poželi od svog motora... :care:

 

Ako su ovo enormni troškovi održavanja MAXI-ja od 500 ccm onda se izvinjavam - promašio sam temu. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250 ie

moja preporuka je KYMCO!!! imao sam vec ali Grand Dink od 50cc....neverovatno kvalitetan motor, ne daj da te zavara sto je Tajvanac, ja sam igrom slucaja kupio posle Beverly 250 ie, i pravi mi glavobolje...

imas servisa u Beogradu i Novom sadu ovlascenih koji super rade...uvek ce mi biti zao sto nisam kupio xciting-a...

ima podesiv naslon za sediste, punjac za mobilni, podesavanje tvrdoce kocnica, mesta za noge, drzac sedista kad otvoris gepek, a ne kao na beverlyju....kao kantu da si otvorio...uostalom, ne znam odakle si, odes do kymcovog salona, cisto da pogledas i da se raspitas...videces da vredi, POZDRAV!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

moja preporuka je KYMCO!!! imao sam vec ali Grand Dink od 50cc....neverovatno kvalitetan motor, ne daj da te zavara sto je Tajvanac, ja sam igrom slucaja kupio posle Beverly 250 ie, i pravi mi glavobolje...

 

Kymco - Burgman, a ne Kymco - Beverly :zvizduk:

 

Treba da proba oba modela pa da vidi sta mu vise odgovara, takodje da se raspita za cene odrzavanja jer mogu dostaaa da se razlikuju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Ja sam pocetkom godine uzeo Burgman-a 400, 2004 godiste. Imao je 21000 na satu, da li je zaista toliko presao ne bih znao :) ali je stvarno u dobrom stanju.

Presao sam do sada sa njim oko 3500km, isao sa devojkom na put od 400km u jednom smeru, sve podnosi bez problema. Potrosnja na otvorenom putu, dobro natovaren, je oko 3,3 litre.

Od ulaganja do sada sam imao:

-ulje motul 3 litre - 3000din (u njega staje nesto maaalo preko 2 litre pa sam morao uzeti 3l :) )

-filter ulja - 450din

-sijalica HS1 - 450din

 

Kais je dobar, varijator takodje, rolnice nisam proveravao jos, ali planiram da ih proverim cim se vratim kuci, trenutno sam na proputovanju kroz Srbiju sa njim.

 

Iz prilozenog mozete videti da su moji troskovi za sada minimalni.

 

I na kraju, moj glas ide Burgmanu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Ako te interesuje ima moj drugar Xcitinga 250 2006 godište, a hoće da kupi novog Burgmana 400 pa mora ovaj da proda (ima novca ali mu ne treba 3 skutera u kući). Ceni ga oko 2500 hiljade,registrovan prošli mesec....al ono što je najbitnije kupljen je kod nas, ima servisnu knjigu, račun i ima tek oko 5,000 km na satu do sada (provoza ga par puta leti do kafića i to je to)....apsolutno skuter za preporuku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Slazem se sa Borisinim stavom.

 

Nekada je bolje da uzmes nesto jeftinije i nize klase pa da se navozas ko covek nego nesto drugo pa da ti vise stoji u garazi rastavljen nego na drumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

 

Nekada je bolje da uzmes nesto jeftinije i nize klase pa da se navozas ko covek nego nesto drugo pa da ti vise stoji u garazi rastavljen nego na drumu.

 

Jel' dotle doslo - da se vredjamo ??? :jok:

 

( :nanana: )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Dobar je Exciting skroz, vrlo mirno i tiho radi, ni malo nije bučan,mala potrošnja, jako pregledna instrument tabla, dobar gepek, savršene kočnice, veliki točkovi, ni ubrzanje mu nije loše.....do 120km/h nas prati sa lakoćom svuda. Za registraciju milina pošto ima nešto manje od 250 kubika pa izađe nešto preko 6000. Ovaj drugarov ima i tek ugrađen nosač kofera i kappa kofer od 53l. Po meni bolja kupovina od Burgmana 2000-2005 za slične novce kod nas.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 500ie

Ako jos nisi resio sta da uzmes mislim da je ovo retka prilika koja se nalazi http://www.kymco.rs/novosti/210-moto-show-delta-city.html.

Za 2990 prodaju Xciting 250, ipak je novo, tri godine garancije, za ovaj model se svi slazu da je najpouzdaniji Kymco.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja