Jump to content

Moto Zajednica

Zašto mrzite eR motore

Recommended Posts

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Ovo su postovi zbog kojih sam otvorio ovu temu, mada od samog dolaska na ovaj forum (2007 godine) planiram da ovo uradim. Tema "petrovac 09.07.2011" je bila samo kap koja je prelila čašu. U toj temi nijednom nisam odobravao brzu vožnju, svi postovi su bili upereni protiv dečka koji je poginuo na "zelenoj aždaji" kako kaže istankov i protiv mene zato što krivim neosvetljenog traktoristu a pritom vozim R.

 

Alekre

Napisao 10 July 2011 - 22:03 PM

Pokoj dusi bajkeru.

 

No, moram negativno da kritikujem pojedine, pogotovo Nenada_Dj.

 

Takvi stavovi su indirektno losi i stetni za moto zajednicu, pocevsi od pojedinaca a itekako stetne za moto zajednicu kada su javno izreceni. Zasto? Zato sto su nezreli i neodgovorni.

 

 

 

Svako ko sedne na motor, nikako ne treba da vodi stavom, pa neki tamo ucesnik u saobracaju nesto ne radi pravilno i sta ja, dza bu, necu ja da vozim sporo, nisam kriv ako se nesto desi... Iz posta gore se itekako moze zakljuciti da je on svestan kakve ga opasnosti vrebaju pocevsi od drugih vozaca do same infrastrukture puta. On kao takav, i dalje daje gas, juri i trazi djavola, dok se nazalost ne desi tragedija poput ove. Covek je poginuo, da li je traktor imao osvetljenje, da li je bio pripit ili ne, on lezi u grobu, gubeci pravo na zivot sto je vise nego strasno. Da li ce njegova porodica tuziti traktoristu ili ne, to je cisto neka ''osveta''. Steta je nepopravljiva. Svako itekako treba da bude svestan da je on taj koji ce najebati zestoko i da ne sme sebi da dozvoli ludorije i prezivljava na procenat srece. Uvek full oprema i vozite po ogranicenju, ili bar nekom primerenom brzinom. To ne garantuje da cemo uvek ostati na tockovima, ali su svakako vece sanse za to kao i za prezivljavanje. Budite svestni koliko ste ugrozeni i svestni da vas kuci neko ceka da se vratite i nemojte da zbog drugog odete na onaj svet jer to nije nikakvo opravdanje.

 

Ako mene pitate, Nenad je taj koji treba kupi i vozi bicikl jer ocigledno nije svestan kakvim se opasnim hobijem bavi.

 

Miki083

Napisao 10 July 2011 - 23:13 PM

zalost za coveka u svakom slucaju, ali ako je isao 150-200,a verujem da jeste,traktorista nije imao sanse da ga vidi ,to da ima ne osvetljenih stoji i jeste greska,ali stave te se malo u drugi pogled,sta je covek u tom trenutku mogao da uradi, delimicno prav put nema nikog covek skrece i onda se pojavljuje niotkuda neka sa 200+, u svakom slucaju druze nek ti je laka zamlja

 

Istankov moj najomiljeniji, sa karavanom "dvesta iz mesta"

Napisao 11 July 2011 - 03:17 AM

Nažalost, neko izgubi život, a neko će za ceo svoj vek na duši nositi taj život.

 

Bilo gde gde u svetu gde se intenzivno radi poljoprivreda noću se ne smete divljati! Zar je zbog par minuta adrenalina potrebno da sebi skratite život a nekome ostavite doživotni teret?

 

Da li shvatate da je u ovoj situaciji traktorista potpuno čist?

 

Noću Vuče seno, osvetljen (upitno, ali osvetljen). Započinje manevar i prelazak na levu traku (odatle zatvaranje obe trake, molim gospodina iz EU da na papiru nacrta situaciju), vozi 5 km/h, tj 1.5 m/s, dužina vozila mu je 10 metara. da bi se potpuno sklonio sa puta potrebno mu je bar 7 sekundi. Nalazi se na drugoj sekundi skretanja, ostaje još 5 sekundi da se skloni. U tom momentu na skoro 300 metara od njega, naš pokojni kolega razvlači svoju zelenu aždaju na pretpostavljenih 200 km/h. Njemu treba tih kritičnih 5 sekundi da predje put. I da ga vidi, već je započeo radnju iz koje nema šanse da se skloni.

 

Da li imate predstavu o kojim se tu veličinama radi, kolko je to sve kratko?

 

Razmišljajte malo! Najlakše je reći ja sam ispravan, svi oko mene ne znaju da voze!

 

Napisao 11 July 2011 - 10:45 AM

U zakonu o bezbednosti saobraćaja piše: Prilagoditi brzinu stanju na putu. TAČKA. Svako ko zbog ne nepropisne brzine nego bahatog ponašanja, opet pročitaj zakon šta kaže za brzine iznad 30kmh od ograničenja, napravi udes moje lično mišljenje je KRIV 100%. Opet TAČKA.

 

Žalost je što je jedan mladi život ugašen, žalost je što je to koliko sam shvatio malte ne na kućnom pragu, žalost je što je njegova porodica zavijena u crno, žalost je što ga neko nosi na duši...

 

Ljudi dajte razmišljajte malo kada guzicu posadite u sedlo i zavrnete gas.

 

@spetacolo, ne 300, 500 i kusur km udaljen. Čoveče, imam toliko jebenih kilometara pod guzicom, toliko sam se imbecilnih situacija na točkovima nagledao i toliko sam i sam sranja pravio da imam pravo, a osećam i obavezu da o ovakvim stvarima glasno lajem. Taj moral "o pokojniku sve najlepše", "ne mogu da se brane" i slično apsolutno nema mesta. U desnoj ruci (desnom nogom) zavrćeš topuz koji kada izgubi kontrolu u crno zavija čitave porodice. Da li treba da IKO strepi od adrenalinskih narkomana, tatinih sinova, napaljenih klinaca - da li će se doma vratiti u komadu? Ovde je sreća što je samo on poginuo, čak daleko veća sreća je što je poginuo, umesto da je ostao biljka! A takvih primera po srbiji u svakom gradu bar nekoliko.

 

Što niko ne obilazi te mlade ljude koji su nakon sudara: ostali prikovani za krevet, ili mogu da pomere jedan prst, ili ne reaguju na spoljne dodire, ili im socijalno kupuje mišelinke za kolica, ili nose kese sa telesnim izlučevinama, ili dane provode u zatamnjenim prostorijama bez spoljnih nadražaja zbog epileptičnih napada, ili ... - u svakom slučaju preveliki teret za ojadjenu familiju! Ti ljudi su zaboravljeni a kada bi bilo koga od njih pitao šta misli o situaciji koju je izazvao prevelikom brzinom i nepoštovanjem propisa rekao bi ti da se vratim 5 sekundi pre sudara, usporio bih.

 

 

Zato lažni moral "o pokojnicima..." ostavite za druga mesta. Ne dozvolite da o vama nekada negde kažemo "nemoj mu suditi, pokojnik je"

 

Napisao 11 July 2011 - 14:06 PM

Slave, pokušaj da izadješ iz priče bajkeri, traktoristi, ovi oni, već se stavi van kutije i ograničavanja sebe da vidiš samo jednu stranu.

 

Podji malo na maps.google.com pa pogledaj okolinu sela, pa će ti biti jasno da na tim putevima i njih živi ogroman broj poljoprivrednika i da NEMA ŠANSE da postoji opravdanje za zavrtanje gasa iznad jebeno malog ograničenja.

 

Poštuj sebe prvo.

 

Da li je posedovanje brzog motorcikla automatski i opravdanje za isključen zdrav razum?

 

Ili je kupovina brzog motorcikla povezana sa nedostatkom zdravog razuma

 

Ne vozim motor, jer trenutna finansijska situacija i ulaganja u nešto dugoročnije onemogućavaju kupovinu istog (čitaj zdrav razum kaže dok gradiš kuću, motor je preveliki luksuz), ali zato vozim auto koji s'mesta - dvesta (iako je ružna karavančina). Probano. Da li zbog toga što ispod dupeta imam 100 i kusur konja, moram da isključim zdrav razum i vozim to što mi auto pruža, a pruža jebeno mnogo. JEBENO MNOGO!

 

dodatak: Izgubio sam nekoliko prijatelja zbog želje da se dokazuju. Znaš kako su se dokazali? da su budale. Samo jedan, ali SAMO JEDAN je otišao legendarno. Čovek je sa svojih 60 godina seo na motor da ode sa "klinčadijom" na moto skup u Aleksinac. Usput ga je strefilo srce, izdahnuo na motoru, opustio noge, skljokao se, i pao. Čoneta više nema. Još par dana pa 2 godine. I njegov sin vozi razna čudovišta i zna da zavrne kao retko ko, ali ne divlja. I sinov sin je krenuo familijarnim stopama...

 

Napisao 12 July 2011 - 10:04 AM

KAKO JEBENO NE SHVATATE DA NA LOKALNOM PUTU NEMA MESTA ZAVRTANJU GASA.

 

NEMA! TAČKA!

 

Šta da je umesto traktora na putu bio klinac koji se vraćao iz grada? Šta da je bila porodica u Yugu, kome je baš u tom momentu spao kaiš sa alternatora?

 

Sada se naježim na svoje ludosti pre 13-14 godina kada sam prvi put video auto put! Zamisli auto put jebote, posle iskustva od par hiljada km gradske vožnje i puta HN - Niš kada sam se kod Ražnja uključio na auto put. Jebote sreće! Mislio sam da nikada u životu neću moći da razvučem auto 130! A magluština po kojoj bih sa sadašnjom pameti samo zabo desni migavac na prvoj benzinskoj i spustio sedište dok se magla ne rascčisti.

 

Svi mi imamo (ili smo imali) mladalačka divljaštva. Neko je uspešno izašao iz toga. Razmišljajte malo i osudjujte sopstvene postupke.

 

Napisao 12 July 2011 - 12:41 PM

Brate, ti stvarno onda ne kapiraš kako saobraćaj funkcioniše i ja ti od srca preporučujem da prodaš motor i da se voziš taksijem. Zaista to mislim i zaista za tvoje dobro.

 

DjordjeMijailovic

Napisao 12 July 2011 - 12:46 PM

I da, kako bi odredjeni ljudi pisali odgovore u ovoj temi da se ovo desilo u vreme starog zakona kada rotacija nije bila obavezna?

 

Cini mi se da ovde mnogi indirektno zele da opravdaju sebi (i drugima) svoje postupke zanemarujuci uticaj velike brzine na ovaj dogadjaj.

 

Jos jednom da pomenem da ne branim traktoristu vec sam protiv onih opravdavaju jurenje nocu po lokalnim putevima

 

Violeta-Dzoksova

Napisao 12 July 2011 - 12:57 PM

Neverovatno ko sve ima vozacku........

 

NenadG

Napisao 11 July 2011 - 15:52 PM

ovakve priče se stalno vode i to već ide na živce.

 

Ljudi, morate da shvatite da kada vas vozač traktora ugleda na 250 metara od sebe, ima puno pravo da započne skretanje u njivu jer je procenio da ima sasvim dovoljno vremena da bezbedno izvrši radnju koju je naumio. Ali on ne može da proceni da vi idete 200 na sat i da ćete za manje od 5 sekundi udariti u njega, a on za tih 5 sekundi jednostavno ne može da se skloni. To nije oduzimanje prvenstva!

 

To što su neki motociklisti umislili da kilometar ispred njih niko ne sme da bilo šta radi, to je njihov problem. Istina je da se sve procene uzimaju okvirno oko ograničenja i ako ste u situaciji da vama treba 5 puta više zaustavnog puta nego nekome ko se kreće standardnom brzinom, pa sami ste sebe doveli u takvu situaciju i niko drugi nije odgovoran zbog toga.

Istankov

Napisao 12 July 2011 - 12:57 PM

NenadG, on 12 July 2011 - 12:41 PM, said:

Brate, ti stvarno onda ne kapiraš kako saobraćaj funkcioniše i ja ti od srca preporučujem da prodaš motor i da se voziš taksijem. Zaista to mislim i zaista za tvoje dobro.

 

 

 

ne svoje, nego opšte dobro. Ne gineš samo ti, već za sobom uglavnom povučeš nekog nedužnog da li povredjenog ili mu na teret stavljaš tvoju bahatost.

 

Prosto ne razumem na koji način radi mozak vozača "R" motora.

 

To što imaš 100 ks, i do 200 ideš za 5-6 sekundi obavezuje te da to svaki put uradiš?

 

Po tome kako se ponašate i šta pričate / radite, stvarno ali stvarno ne treba razmišljati o povoljnijim registracijama. Da li uopšte shvatate sa kakvim rizikom se igrate. Napunjen revolver, pa otkočen i kokot navučen. Jedino treba da prislonite na čelo i okinete. Daj zajebite.

 

I posle ovakvog dogadjaja, smrt dodje kao nagrada. Razmislite malo o momcima i devojkama koji nisu imali sreću da poginu, već da ne bi pustili korenje, svakih par sati ih okreću u krevetima. O njima niko ne priča, ne zavijaju u crno par sedmica i posle kao da ništa nije bilo. Njihove familije su zavijene u crno godinama... decenijama!

 

NenadG

Napisao 12 July 2011 - 13:20 PM

Da, jedino što moj traktor ima više konja nego Sašin motor

 

E, daj da zajebemo cinizam i prozivanje na temi koja govori o pogibiji dečka. Sve što je ovde savetovano, savetovano je u najboljoj nameri a vi kako vam volja. Samo ću na kraju citirati sjajnog Duška Radovića, ima on uvek sjajnu misao, pa tako i za ovu situaciju...

"...Ako ste se odlučili na samoubistvo, nemojte to činiti automobilom. Ima starih, dobrih načina, koji ne ugrožavaju druge..."

 

DjordjeMijailovic

Napisao 12 July 2011 - 13:32 PM

Rekoh verovatno, prosto ne mogu da shvatim da chovek pri chistoj svesti i zdravoj pameti NOCU VOZI KROZ SELO PUNO TRAKTORA PREKO 100. Mozhda samo nije normalan.

 

istankov

Napisao 12 July 2011 - 14:05 PM

Boki, ako je istina da te adrenalin pukne svaki put kada sedneš, tebi treba zabraniti da voziš ili si neotkriveni Valentino Rosi. Ja se nadam da ćemo biti ponosni sa tobom u moto GP 2012. Jbt koji potencijal leži u tebi! Hitno idi i dogovori sa Fijatom da noću koristiš njihov parking.

 

A na običnom putu ZAJEBI ADRENALIN!

 

Stevan92

Napisao 12 July 2011 - 16:20 PM

Ljudi ja ne branim nikog niki krivim nekog... Zao mi je iskreno motoriste jer je decko mlad cujem svi kazu da je bio ok, ali bas ok lik imao lepu devojku i to ... Traktorista covek ni kriv ni duzan koji nosi svog komsiju i dobrog prijatelja na dusi ceo zivot NE TREBA MU ZATVORSKA KAZNA dovoljno je on kaznjen ... ali ok sve ce ici po zakonu , ja vozim i traktor i motor, neko je vec objasnio kako to ide ... PRIMER:Traktorita dolazi sa sporednog puta i ukljucuje se u glavni put,rade mu prednji farovi i rotacija prikolica je puna sena-slame vislja od rotacije bar 1m... sa njegove desne strane na pola kilometara juri motorista 200na sat do traktora mu treba 18 19 sekunde, traktorista zastaje pored asfalta osvrce se levo desno nema nikog prolaze sekunde ukljucuje se na levu stranu za 12 13 sekunde on je zauzeo obe trake farovi su vec u mrtvom uglu prema motoristi a rotaciju 100%zakljanja puna prikolica sena koja je popreko na putu i njeni stopovi su nevidljivi za motoristu , ni trunke svetlosti motorista se zabija u traktor i nema teoretske sanse da prezivi... Traktor ispravan,vozac trezan dozvola saobracajna sve ok ... HOCU RECI CUVAJMO se braco bajkeri nismo mi upravu kada vozimo 200 jer ko sto je isto neko rekao moze zec da ti izleti pred motor i otiso si neko ce sutra plakati za tobom i zacrnices mu zivot do kraja... zbog nepromisljenosti i ludarije... ko ovo nece da shvati onda stvarno je opasan po okolinu ...

 

 

Mislim da ovde ima dovoljno materijala da bi se video otvoreni hejt prema vozačima R motora.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

kada bi neki novi klinac ( do 18 god ) postavio ovakvu temu prešao bi pogledom preko nje i cao đaci. kada covjek sa 40 god. postavi ovakvu temu onda bi rekao svašta ( autoru ) ali necu jer nece imati ucinka.

mislim da je cilj teme bio skrenuti pažnju nas na autora i diviti mu se kako je on " eR " vozac, tj glavni baja u selu.

mislim da je autor teme nezrela osoba koja nezna uvažavati i tuđe ukuse i stilove života pa mu je vrjeme da nađe neki "eR " forum i tamo se nadjebava sa eR serašima njegovog kalibra jer ove druge vozace R motora ne vidim kao njemu slicne tj. plitke u razmišljanju.

u profilu i ne vidim neki "eR " da vozi vec neku plavu kantu pa i neznam dali je uopce mogao osjetiti nešto od sportske R vožnje.

autor teme se je upravo opisao onako kako ga ja i pokušavam vizializirati u svom profilu pod interest gdje kaže:

Ja sam kralj

Ja sam lopov i gad

Lancima okovan mrzim tvoj svet

Umno poremećen, novcem opterećen

Teksilno unakažen, ludilom pregažen

Lažem, kradem i opijam se...

... i mislim da je time i previše rekao o sebi.

 

Za razliku od tebe ja barem nešto imam u galeriji.

 

Možda ne vidiš razliku, ja nisam hteo da skrenem pažnju na sebe već na VAS, seratore koji samo znate da tupite i pljujete po drugima koji ne voze po vašim standardima.

 

Ovde se ne radi o dobrim ili lošim R motorima, o dobrim ili lošim vozačima, radi se o stavu takvih poput tebe. Licemeri i tupadžije.

 

Vidim da ne voliš Van Gogh... šteta, šlageri više nisu u modi, samo da znaš...

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ier23z_lMPc

 

 

I ne razumem šta ti imaš protiv mojih godina, misliš da sam star? Pogledaj u ogledalo pa onda piši o nečijim godinama.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

A zašto onda ti otvoreno širiš govor mržnje i potvrđuješ moje predrasude? Postavio si temu sa pitanjem, odgovore si dobio, čak i tada nisi shvatio ono što je bilo očigledno. Ne, gospodin R-aš je opet morao da turira u crvenom da se čuje i da bude zapažen.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Nisam ni sumnjao da ćeš razumeti post na svoj način. Želim ti sve najbolje, ali iskreno, ne bi te više provocirao. Pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

A zašto onda ti otvoreno širiš govor mržnje i potvrđuješ moje predrasude? Postavio si temu sa pitanjem, odgovore si dobio, čak i tada nisi shvatio ono što je bilo očigledno. Ne, gospodin R-aš je opet morao da turira u crvenom da se čuje i da bude zapažen.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ja8cG49EIu4

 

 

Hahah :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

A zašto onda ti otvoreno širiš govor mržnje i potvrđuješ moje predrasude? Postavio si temu sa pitanjem, odgovore si dobio, čak i tada nisi shvatio ono što je bilo očigledno. Ne, gospodin R-aš je opet morao da turira u crvenom da se čuje i da bude zapažen.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ja8cG49EIu4

 

 

Hahah :D

 

Vozac pocetnik,opet nesto pametujes,sta je tebi no ovom video toliko smesno ...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd/Temerin

Veliki pozdrav Vama sasafilipovicu.

Kazem Vama ,jer imate toliko godina da je bolje da ste otvorili neku pametniju temu shodnu Vasim godinama,kako bi neki klinci koji sedaju na motor ili auto mogli nesto pametno da nauce od coveka Vasih godina.

Vidim citirali ste moj post iz teme "petrovac".Da ste malo sireg gledista shvatili bi ste sta sam time htela da kazem.Ovako ne znam ni da li da objasnjavam jer ne znam da li bi ste shvatili.

 

Kada pisem postove nikada ne gledam ko sta vozi,cak me to ni ne interesuje,samo gledam kako ljudi razmisljaju.

Mislim da nema mnogo ljudi koji,kako Vi kazete,mrze R motore,vise mislim da im se ne svidja veci deo ljudi koji voze R motore,ili bilo koje vozace motora koji misle da je put njihov.Te dve stvari ste malo pobrkali,a drasticno se razlikuju.

 

 

Veliki pozdrav svima :zdravo:

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Da nije zalosno bilo bi smesno kako razmislja i kako se ponasa gospodin sasafilipovic (malim slovom kao sto je i sam napisao).Pitanje je samo dokle ce oni koji uredjuju forum da mu dozvole da stvara i siri mrznju prema (s)eR-asima*

 

* (s)eR-as je osoba muskog ili zenskog pola koja vozi ili ne vozi motor bilo koje vrste (R,enduro,putni,skuter...),auto,camac...,ponasa se kao sto se ponasa gospodin sasafilipovic (malim slovom kao sto je i sam napisao) tj. pravi problem tamo gde ne postoji,stvara i siri mrznju (na forumu ili u realnom zivotu),mrzi ceo svet koji istovremeno bez ikakvih argumenata nabedjuje kako taj svet mrzi njega...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Sasa druze, srpska posla, rekoh ti da se ne nerviras:) svi citirani iz teme "petrovac" su paradigma srpskog "modernog doba" u kojem su toliko dominantni amaterizam, neznanje, neverovatna sposobnost zamene teza, potreba da se bude jako pametan....

 

Sto se R-ovaca tice, nas je desetak u drustvu... svi do jednog su ozbiljni porodicni ljudi, veoma uspesni u svojim profesijama, na visokim menadzerskim polozajima, ostvareni na profesionalnom i privatnom planu. R voze iz strasti i ljubavi prema mocnim masinama, zbog odrzavanja mentalne kondicije i vezbe koncentracije (na R nema opustanja ni trenutak), kao antistres terapiju. Stalno ucimo i vezbamo, analiziramo svaku voznju, iznosimo pouke, svesni smo da nismo najpametniji i najbolji. Vozimo odlucno, cvrsto, brzo, ali sigurno - odgovorni smo prema svojim porodicama, prema kompanijama, svojim zaposlenima....i zato se zalazemo da traktori na putu budu propisno obelezeni i osvetljeni, a policija profesionalna i nepristrasna.

Oprema - nasa oprema je kvalitetna, skupa i sigurna...to je najmanje sto za sebe mozemo da ucinimo.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Za razliku od tebe ja barem nešto imam u galeriji.

 

Možda ne vidiš razliku, ja nisam hteo da skrenem pažnju na sebe već na VAS, seratore koji samo znate da tupite i pljujete po drugima koji ne voze po vašim standardima.

Ovde se ne radi o dobrim ili lošim R motorima, o dobrim ili lošim vozačima, radi se o stavu takvih poput tebe. Licemeri i tupadžije.

 

Vidim da ne voliš Van Gogh... šteta, šlageri više nisu u modi, samo da znaš...

http://www.youtube.com/watch?v=Ier23z_lMPc

 

 

I ne razumem šta ti imaš protiv mojih godina, misliš da sam star? Pogledaj u ogledalo pa onda piši o nečijim godinama.

vozi kako hoceš ali poštuj i druge koji voze drugacije od tebe. pljuvanje po drugima i tko to radi opisuje prvi post u ovoj temi. protiv tvojih godina nemam ništa ali protiv tvog nacina razmišljanja u tvojim godinama imam puno i to je moj osobni stav. šlageri, opet isto kao i prije. u modi je samo ono što ti slušaš zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Šta vam prvo padne na pamet kada gledate ovaj snimak?

 

 

Meni pada na pamet da je ovo fake snimak, ovaj se ne kreće brzinom koja piše na displeju. Verovatno je budžio prenos i to žestoko.

 

ukoliko je ovo regularan snimak, pomislim da je u nekoj od ovih krivina mogao bas da se zatekne neki traktor koji je mogao da bude osvetljen sa rotacionim svetlima svih boja i dezena, sto naravno nebi uticalo na dalji rasplet dogadjaja, jos uvek bi ga skupljali pincetom. Svaka cast za voznju, poneo je OO od kuce, ali od tolike zurbe, ocigledno je zaboravio mozak... Zelim da mu vozacki staz na dva tocka bude sto duzi, a svima vama, sa ovim ili onim azdajama.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Obozavam R motore. Ali... Samo "R" zanaci RACING, u prevodu za one sto su u skoli ucili ruski, nemacki i francuski, znaci TRKACKI. Pravili ga ljudi za trku. A onda su provalili kako o njima raja sanjari pa su poceli sa slicnim performansama da ih prodaju i amaterima. Samim tim sto su radjeni za trku i velike brzine (ogranicenje na auto putu 120km/h, gomila rupa, maximalna koncentracija) postaju prakticno neupotrbljivi jer dzaba bacis pare za ono sto ne mozes u potpunosti da iskoristis (cast izuzecima). Masa pozera nikad nije presaltala dalje od druge brzine zbog nesinhronizovanih semafora ali i male razdaljine izmedju kafica. Opet, oni koji kazu da im se ne svidjaju sigurno lazu. Dizajn je vrhunski koja god marka bila, znaci samo da sednes i slinis. Licno mislim da je naslov teme pogresan i da bi trebao samo da se odnosi na (pojedine) vozace R motora. Ni jedan saban-lozac ne bi kupio drugi motor osim R. Potpisujem krvlju, kraj. Opustenog vozaca R motora retko imate priliku da vidite jer se on uvuce u opremu, sedne na masinu i cao. Reputaciju ozbiljno kvare sabani-lozaci koji tutnje ulicama, probijaju bubne opne prolaznicima, voze bez kategorije, voze kradene motore, sedaju na R bez ikakvog iskustva, dizu procenat nastradalih i neravno ne noce kacigu nikad, pa ni na laktu jer cemu onda R ako te niko ne prepozna. I za kraj rado bih posedovao R motor ali kao i vecina pacenika zemlje medju sljivama nisam to u mogucnosti.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Paracin/Paris
  • Motocikl: Pegaso 650/95, Vespa 150/91, Majesty 125/05

...kad, vidim ja, pored mene na semaforu stade Formula 1 (F1)?! :ooo: Prelepa, pamet da ti stane, ima cak i farove (valjda da bi je nocu videli), a tek sto Baja dobro gazi...

 

Salim se naravno i slazem da nema logike da F1 uopste dodje do semafora... Slicno je i sa R-ovima.

 

Ovde kolega sve kaze:

 

A šta fali uživanju u prirodi i kruziranju? Pa zato su kruzeri i napravljeni. Baš kao i R-ovi za trke, samo ne po gradu. Imam prijatelje koji ih voze, takmiče se a osvajaju i po neku medalju. Vikendom ih natovare na prikolice i odu u Grčku gde plate stazu na kojoj se pripremaju. I imaju moj pun respekt. Ali za to prijatelji treba novca. Problem su oni sezonski ulični instant trkači, kafe bajkeri, u šorcu bez kacige i u Fila papučama, opasnost za sebe i druge na ulici. Njih ljudi ne vole, i ja se pitam zašto?

 

Uostalom, sumnjam da kafe bajkeri i slicni, uopste ucestvuju na diskusijama u ovom i ovakvim forumima. Njih ionako ne zanima tudje misljenje... Ovi ostali, siguran sam, obozavaju sve sto je na dva tocka... , a o mrznji nema ni govora!

 

Pravo pitanje, sa moje tacke gledista, je: Dali se razliciti tipovi i vrste motora koriste na predvidjen nacin i na mestu odgovarajucem za njih i dali nekom smeta ako to nije slucaj...

 

Pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

 

22 god a vozio r-ove u mladjim danima,sa kolio godina si vozio sa 10-11 god hahaha,i onda kupio rg-a,mali motoric koji kupuju klinci jel lici na malog r-a ...

 

 

 

Ima mnogo strucnjaka ove vrste na forumu..

 

Sa 16. sam poceo da vozim RS125 dok nisam napunio 18. i presao na FZR600. Posle cele sezone sam uvideo da to nije za mene ne zato sto nemam 00 vec zato sto 99% vremena provedenih na tockovima vozim po propisima. Sledece godine sam ga zamenio za pomenuti RG ne zato sto lici na R-a (ja ga posmatram kao mini touring) vec zato sto mi zadovoljava potrebe uz mnogo manje troskove. ZZR600,Thundercat,CBR500F,CBR600F,CBR1000F.. to su sve motori koje sam imao prilike da vozim,neke manje neke vise doduse ne i da ih posedujem. Tako da izvini sto ne pripadam stereotipu vece je brze/lepse/bolje :)

 

Strucnjak? Nikad ni spomenuo tako nesto nisam. Vidim da me je odredjen broj osoba pogresno protumacilo pa cu pokusati da prenesem svoj post iz licnog ugla. Post koji sam napisao je bio u saljivom duhu uz dosta sarkazma jer sam primetio da je covek (ili decko,kako se pronalazi) koji je otvorio temu vidno frustriran prepucavanjima u drugoj temi koju sam nazalost imao priliku da pratim sto sam i obrazlozio u postskriptumu. Deo posta koji je bio u ozbiljnijem ruhu je u pasusu ispod odgovora na njegove/a teze/pitanja. Nemam nista protiv RR motocikala,naprotiv. Niti imam nesto protiv ljudi koji ih voze. Ono sto imam protiv jeste izivljavanje po ulicama i putevima od strane svih kategorija motocikala i takav tip ljudi necu mrzeti jer nisam naucen da mrzim vec necu imati postovanja prema njima kao bajkerima i savesnim osobama uopste.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

sama rec "Racing" sto predstavlja to "R" nam sve govori, dakle ti motori su za trke, a saobracaj nije trkaliste, u njemu postoje ogranicenja brzine, ima rupa, ispupcenja, sljunka, krava, ovaca, auta, kamiona, traktora.....svega zivog sto nema na stazi za trke.

I samim tim je REALNA upotrebljivost ovakvih motora mnogo manja.

Po meni najbolji kompromis su "F" motori, snaga im je umerenija ali mogu skoro sve sto i R motori, a udobniji su, meksa sedista, ogibljenje, bolja zastita od vetra, manje naporan polozaj sedenja, vislje postavljen volan....

Nemam nista protiv, R-ova, i sam bi voleo da ga imam, ali nikako kao jedini motor, znaci to bi bio samo kao drugi motor koji bi koristio iskljucivo za stazu, koju cemo nadam se jednog dana imati u Srbiji, ili bi isao na Hungaroring, Euroring u Madjarsku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

A zašto onda ti otvoreno širiš govor mržnje i potvrđuješ moje predrasude? Postavio si temu sa pitanjem, odgovore si dobio, čak i tada nisi shvatio ono što je bilo očigledno. Ne, gospodin R-aš je opet morao da turira u crvenom da se čuje i da bude zapažen.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ja8cG49EIu4

 

 

Hahah :D

 

Vozac pocetnik,opet nesto pametujes,sta je tebi no ovom video toliko smesno ...

eto ja nisam pocetnik al mi je smesan ovaj video :lol::jee::D:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Stvarno bi mogli da se drzite teme jer kako je krenula, zrela je u najboljem slucaju za off topic, ako ne i brisanje.

 

Secam se pre par godina scene ispred Pinokija u Zemunu. Bio sam tamo sa par drugara iz blokova, vozimo R motore nesto starije generacije uglavnom. Tad je dosla ekipa od nekih 10tak momaka sve na najnovijim R motorima od preko 10.000 evra. Naravno, niko nije imao kacigu, niti moto jaknu niti bilo sta sto ima veze sa motorima na sebi. Glupo je da imas jaknu, nepotreban trosak. Samo ti treba da kupis motor i obuces trenerku koju inace nosis kad ides u klubove i slicno. Majstori su stali tacno ispred Pinokija i parkirali se u velikom stilu - u kolovoznoj traci ispred palacinkarnice, tacno ispred semafora. To sto su autobusi morali da koce ispred njih i da prelaze u drugu traku da bi ih zaobisli, to nema veze. Secam se da su sasvim prirodno bili u centru paznje, pa niko nije ni primetio nase R motore parkirane uredno na trotoaru pored automobila. Secam se da je onaj zdepasti voditelj sa Pinka, valjda se Deki zove, tu prolazio kolima i bogznakako spustio prozor i pozdravio momke u fazonu 'bravo carevi'. Ali onako iskreno, ne ironicno. :)

 

A pamtim i lika kod koga sam otisao sa drugom jednim da pazarimo zx6r. Na pitanje 'sto prodajes motor' je rekao 'pa ozenio sam se, ne treba mi vise motor. Ali vidite motor, ko nov, tri godine star, ja sam ga novog kupio, samo sam 6 hiljada km presao.'

 

Rekao bih da zbog toga ljudi ne vole R motore. A nas koji smo na R motoru videli Prag, Brno, Bec, Madjarsku, Makedoniju, Albaniju, Grcku... i ne primecuju. Tako to biva valjda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Ne mrzim vozace R motora jer nisam naucen da mrzim, i totalno mi je svejedno da li na potezu od Slavije do Terazija prodje neki R motor ili AT, ako luduje , dize na tocak ili gazi pun gas, ja cu reci da je kreten bez obzira na motor. Nazalost velika vecina vozaca koji to rade voze R motore.

 

@ Nenad Dj

 

vi cinite onaj mali deo drustva vozaca R motora ( ili bar neprimetan) koji se trudi da unapredi svoje znanje o kontroli masine koju vozi i svesni ste da ne znate sve, ali veliki broj vozaca R motora misli bas suprotno.

 

Meni je uvek drago kad vidim dobar R motor i vozaca u punoj opremi, deluje mocno nekako

 

pozdrav Ivan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

pablo voleo bih da mogu da ti dam plus,ali kao bogom danom coeku na zalost to ne mogu! posle ovakvoga posta mislim da mozes slobodno temu zakljucati,jer je sve receno! a nista pemetno ne moze biti doreceno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja