Jump to content

Moto Zajednica

Zašto mrzite eR motore

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

sto bre ne priznate da ste pozeri i da zavrsimo sa temom :D:lol:

samo jos ovo i odjavljujem se sa teme,jer je bez veze! niko nije napekao celo svetu kolaca pa necemo ni mi!

elem,komsijin sin vozi neko zeleno cudo sa jednim desnim farom! celo vreme vozi bez kacige i u standardnoj opermi(fila papuce i sorc),jednom prilikom kada sam ga pitao imas li ti kacigu uopste,dobio sam odgovor "sta ce mi motor ako budem nosio kacigu".

tema zavrsena!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

 

 

Vecinu likova koji voze motor bez kacige, svetala i sl. voze "R" i to najcesce po centralnim ulicama (St.Bana i sl.).

 

Da sad necitiram sve shto kazu da vozaci R motora najceshce voze motor bez kacige i opreme:

 

Kod mene u opstini je totalno obrnuta situacija: ima oko 12-14 R-ova od kojih ja licno znam njih 6 i stalno se druzimo. Sve ove vozace R-ova shto ja znam uvek nose kacigu i ni jednog nisam video bez kacige, makar napolju bilo +40.

 

A sa druge strane vozaca traktora ( endura & SM )ima puno vishe i 70% njih kad je toplo ne nosi kacigu i voze u sorcu, majici na bretele i japankama...

Komsija sa XT-om vishe vremena provodi na zadnjem tocku nego na oba i to tockari po glavnim ulicama, kroz semafor i sa suvozacem... Drugar sa KLE-om je puno puta pao kad je vozio na zadnjem ali neodustaje...

 

Evo sad je jedan decko iz sela kupio XTR660 i imao ga je tri dana pre nego shto je slomio ruku tako shto je vozio sa mojim komsijom ( ovaj gore opisan shto tockari na XT-u )i naravno komsija ima taj motor 3 godine i bash ga pegla muski, uleteo u krivinu u selu sa oko 110km/h+ i za njega je to normalno a ovaj novi decko na XTR-u se uspanicio zabode prednju kocnicu na pola krivine tocak blokira posle je pustio kocnicu i ispravi krivinu... Pao je na travu i slomio ruku... Mislim nije problem tu krivinu proci i sa 150-160km/h ali treba znati...

 

I ko je sad losh primer ovde ??

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

 

 

Vecinu likova koji voze motor bez kacige, svetala i sl. voze "R" i to najcesce po centralnim ulicama (St.Bana i sl.).

 

Da sad necitiram sve shto kazu da vozaci R motora najceshce voze motor bez kacige i opreme:

 

Kod mene u opstini je totalno obrnuta situacija: ima oko 12-14 R-ova od kojih ja licno znam njih 6 i stalno se druzimo. Sve ove vozace R-ova shto ja znam uvek nose kacigu i ni jednog nisam video bez kacige, makar napolju bilo +40.

 

A sa druge strane vozaca traktora ( endura & SM )ima puno vishe i 70% njih kad je toplo ne nosi kacigu i voze u sorcu, majici na bretele i japankama...

Komsija sa XT-om vishe vremena provodi na zadnjem tocku nego na oba i to tockari po glavnim ulicama, kroz semafor i sa suvozacem... Drugar sa KLE-om je puno puta pao kad je vozio na zadnjem ali neodustaje...

 

Evo sad je jedan decko iz sela kupio XTR660 i imao ga je tri dana pre nego shto je slomio ruku tako shto je vozio sa mojim komsijom ( ovaj gore opisan shto tockari na XT-u )i naravno komsija ima taj motor 3 godine i bash ga pegla muski, uleteo u krivinu u selu sa oko 110km/h+ i za njega je to normalno a ovaj novi decko na XTR-u se uspanicio zabode prednju kocnicu na pola krivine tocak blokira posle je pustio kocnicu i ispravi krivinu... Pao je na travu i slomio ruku... Mislim nije problem tu krivinu proci i sa 150-160km/h ali treba znati...

 

I ko je sad losh primer ovde ??

 

 

Vidis, ja sam vidjao potpuno druge primere...kaciga pod rukom i lagana voznja ispred kafica su uglavnom likovi na R-ovima.

 

Ali opet, to su oni koji su zapazeni (i ne znaci da su svi takvi naravno), siguran sam da vecina vlasnika R-ova i ne trazi nista pored kafica po centru nego se vozika gde i kako treba. Ja mislim da je R vrhunska sportska masina kojoj sto se toga tice nista ne moze da parira...ali kada bi svako od nas birao sta hoce, siguran sam da ne bismo svi odabrali R-a.

 

100 ljudi - 100 cudi...100 zena - 200 sisa :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Ja bi vozio na zadnjaka ali ne smem. Nemam srca ili jaja. Jebi ga.

Neka vozi ko šta hoće i kako hoće. Šta me bre bole racku. Ja teram svoje konjče kako umem i Bogu hvala još se nikad nisam skrljao (mnogo).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Pre 10ak godina sam prvi put probao "R". Neverovatan osecaj...ali ja ga ne bih kupio zbog skupog odrzavanja, neudobnosti i zbog toga sto je tesko iskoristiti ono sto on moze da ti pruzi (a pogotovo ne po gradu). Kada bih sada birao bilo koji motor, uzeo bih ovako nesto.

 

Vecinu likova koji voze motor bez kacige, svetala i sl. voze "R" i to najcesce po centralnim ulicama (St.Bana i sl.). Skoro sam bio u situaciji kada sam na semaforu rekao decku da je zaboravio da upali svetla...i kaze lik "ma ko ga jebe".

 

Opet, ko voli - nek' izvoli...svako ima svoj izbor. :moto3:

 

 

E ovo ti je na mestu :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

 

A ovako izgleda profil prosecnog hejtera koji "mrzi" sve na R masini. Takav lik obicno nije bas pri lovi(da imaju para imali bi druga posla sem da mrze) Najaca riba koju su imali u zivotu je imala samo 10kg vise od njih samih. Riba im nosi cizme na +40 i smrde joj noge gore nego njima samima. Pije pivo iz flase naravno od 2l i zenstvena je kao krokodil.(Cast izuzetcima) A ceo zivot bali za onim divnim guzama na R motorima koji vozi lik na koga se lozi barem 5 riba na koje se svi loze. Vozac R masine je u njihovim ocima sve ono sto oni nisu a zeleli su da budu. To su likovi koje su svi gotivili od drugara do devojaka. A onda taj hejter jos u osnovnoj skoli shvati da im ribe nisu jaca strana, da nisu bas preterano popularni niti zanimljivi nikom sem mame i tate. I svi ti problemi iz detinjstva su ostavili dubok trag. Gde se onda oni okrecu "Alternativnoj muzici" i takvim devojkama. I odjedamput se bude i shvataju kako su oko njih svi debili, seljaci, ribe nafurane, i mrze sve ono sto nikada nece imati i sve im se gadi.

 

Ljudi koji mrze nekoga na osnovu toga sta vozi, kako izgleda a pri tome im nije licno naneo neko zlo su DEBILI i za zaljenje.

 

Svaka ti dala za ovaj post :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

R motor je za stazu! A i za ribe :D Za grad i putovanja nije ;) Posto kod nas nema staza, momci ih kupuju zbog riba!! :takoje: Prosta filozofija :P

 

Ima ljudi koji stvarno vole R motore i uzivaju u njima! I prema njima respect.. Ali na zalost, ja malo takvih ljudi poznajem.. Vise sam upoznao onih "frajera": bate, ide 200 na zadnji! Ja ovo, ja ono! I onda ti se smuce...

A da ne govorim o tome sto nisu ni culi za kacigu.. Da ne spominjem bajkerske papuce i td..

 

Sto se tice mene, ja nikada necu voziti R.. Ne zato sto ne zelim ili ih mrzim ili nesto slicno, nego zato sto mi je svaki R kao igracka (visok 196) :D Kad sednem na njega izgledam kao kreten.. I totalno mi je neudoban.. Svaka cast onima koji putuju na R-u... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja volem R mašine al isključivo hiljadarke ovi prdavci od 600 ccm se više deru nego što idu...

 

Pored mog endura (vidi avatar), rado bih posedovao

GSX-R 1000

KTM super duke

Artic cat 700 da vučem prikolicu na kojoj je jet ski sea doo od bar 600 ccm ....

 

I jednog motornog zmaja da krstarim nebom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

procitao dva tri posta i u principu mi je sve jasno o cemu se prica.

nisam mrzitelj ni R vozaca i ni R motora, jer nemam razloga za to.

glupih ljudi bilo i bice u svim sverama, pa tako i u nasem svetu motora.

pre endura vozio sam erove, i rado se secam tih dana. adrenalin je isti, samo su tereni razliciti, i u sumi sansa da pogines mnogo manja jer nema saobracaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Koliko puta su se slikali pored tvog motora, koliko puta su te terali da ih voziš, koliko puta su te zapitkivali koliko može da ide? A onda kaži kako si se osećao tada?

 

Sve bitnije od bitnijeg. Mene tako pitali neke od tih stvari par puta, i osim kod ovog "terali da ih voziš" (doduše, mene su fino zamolili, niko me nije terao) osećao sam se nekako budalasto. Ozbiljno pišem. To su neki faktori koji meni ič ne znače... Zašto bi meni bilo bitno to što neko hoće da se slika sa mojim motorom? Ili što ga interesuje "koliko može da razvije" (šta, ti kao ne znaš koliko mož' da razvije... 'ajde dripac jedan.... :D :D) To je kao kad bi me pitali "a na koliko stepeni greje tvoja rerna?" Ima i pametnijih načina da se započne razgovor, ako je do toga. Ako nije, onda razgovoru i nešto nema mesta. Podseti me to na jednog mog drugara iz osnovne, kad smo imali oko 17 godina, blejimo na Adi i ne znam kako zateknemo se pored neke Nindže.. prilazi devojčica na rolerima, i krene Matku da se umiljava (stajao najbliže motoru) "a da me provozaš krug", a on njoj "m'rš bre kurveštijo", popadali smo svi od smeha :D: D: D

 

Mogu da napišem paralelni primer - Koliko puta su tebe pitali gde si bio, šta si video, kuda si putovao? To je tebi (ili nekom drugom vozaču R motora) možda jednako nebitno kao meni ovo što opisah u prethodnom pasusu. Jeb'ga, ljudi su različiti... neki vole crnke, neki plavuše... ne znači da se zbog toga mrzimo. Ne slušam ja narodnjake, pa ipak ne mrzim one koji ih slušaju. Ne voleti i mrzeti nije isto.

 

Što se tiče onih sa nevidljivim kacigama i Fila papučama.... jebi ga... Kvare sliku o motorašima u javnosti koja ne razlikuje R1 od Afrike. Mi koji jesmo motoraši i umemo da razlikujemo to, smo u stanju da primetimo iz jebene statistike da se nekako više R motora nalazi pod likovima koje kolektivno smatramo neodgovornima prema sebi i nama kao motoristima, a odgovornima za takvu lošu sliku u javnosti.

Iz toga proizilazi to što ti nazivaš mržnjom prema R-ašima. Stereotipi su zajebana stvar, a očigledno među nama ima malo ljudi koji mogu da ih preskoče. Druga je tema da li su stereotipi kokoška ili jaje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: kawasaki EN 500 vulcan

hahahahha sale ti znas da te ja obozavam i nije ti losa rizla znam vozila sam se na njoj :D bas je lepa i plava bas za decake :D :D :D ali nije moj fazon :D :D :D o ukusima ne vredi raspravljati to valjda znas :D :D :D a sto se kaze ima nas raznih :D :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 419 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Tema je kao iz one narodne : Ne pada sneg da pokrije breg , nego da svaka zverka pokaže svoje tragove.

Ima šta da se pročita.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Isto kao i Čeh... ne mrzim nikoga, pogotovo na osnovu njegovog odabira motora... svaka budala ima svoju zabavu... mi volimo offroad, neko voli peglanje po asfaltu na žiletu a neko voli čil na čoperu...

 

Doduše nekada mi je žao vozača Rova u Srbiji... jel sve radi protiv njih... od asfalta, vozačke (ne)kulture, raznih kreativnih prepreka koje se pojavljuju pa čovek pomisli kao da igra Miziju za Izzija... Nemam čak ni problem što poveliki broj vozača Rova ne koristi ni 30% kapaciteta svojih motora (to je situacija kada "peglaju" sa sve Rossi pozom "koleno na sljunak a lakat u koprive" po Avali pa ih prođe neko sa traktorskim asortimanom (At, St) spolja u krivini...)... ne smeta mi ni to što neki vlasnici koriste Rove da bi privukli mlađane pripadnice suprotnog pola... što bi rekao moj drugar dok smo gledali par Rova sa suvozačicama - "a da je molim da zauzme ovu pozu ne bi htela..."

 

Mogu da poludim na nekoga ko ugrožava moju bezbednost kada "prozuji" tik uz mene, ili me iseče il napravi polukružno i stane ispred mene pa ko god on bio .. vozač golfa 2jke, vozač Ra , vozač kombija ili kamiona ili pak mi bratskog enduro motora...

 

Tako da nije bitno šta je , samo neka se točkovi okreću ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

hahahahha sale ti znas da te ja obozavam i nije ti losa rizla znam vozila sam se na njoj :D bas je lepa i plava bas za decake :D :D :D ali nije moj fazon :D :D :D o ukusima ne vredi raspravljati to valjda znas :D :D :D a sto se kaze ima nas raznih :D :D

 

ima finih dečaka a i devojčica na tim grbavcima. al sam ugin'o od smeha kad sam na pumpi na vidikovcu vid'o jednog svetlo plavog sa rizla nalepnicom kog je vozio jedan malo stariji gospodin u papučama i bez kacige naravno, sa stomakom (osmi mesec) naslonjenim na rezervoar i crtom od guzice koja se videla nad spuštenom trenerkom odpozadi.... taj se motorić stideo svog vozača 100%... sledeći put ću da slikam da ne bude da lažem i opanjkavam.

 

toliko o imidžu i o neodoljivosti...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

hahahahha sale ti znas da te ja obozavam i nije ti losa rizla znam vozila sam se na njoj :D bas je lepa i plava bas za decake :D :D :D ali nije moj fazon :D :D :D o ukusima ne vredi raspravljati to valjda znas :D :D :D a sto se kaze ima nas raznih :D :D

 

A pamtiš, pamtiš... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Procitah celu temu i zakljucih da sam jako srecan i ponosan sto ne mrzim nikoga niti delim bajkere po mudima. Pozdrav za Kepu i Popsy-ja, objasnili ste!!!!!!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

... Svaki ali bas svaki vozac R-a ce moci da sedne na bilo koji enduro i da sidje sa puta ali zato svaki vozac endura nece moci da protera R-a kroz krivinu.

 

Sada trenutno vozim nakeda i iako su mi blizu 40-te planiram da uzmem i R-a kad-tad

 

hahahahhahahahahahahaahahahah

hihihihihihihihihihihihihihihihi

AAAAAAAAAAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHA

IIIIIIIIIIIHAHAHAHAHAHHAHAAHAHAHAHHHAH

IIIIIIIIIIIHIHIHIHHHIHIHHIIIHIHIHIHIIH

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

AAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHAHAHAH

 

 

right ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Au koliko kompleksa, lupetanja i prikrivene mrznje...... pa jedino SRBI, motoristi ispade da se mrze po klasama....... :grr:

 

 

 

 

 

 

 

:BJB-Kawasaki:

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja