Jump to content

Moto Zajednica

Zašto mrzite eR motore

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Svasta se ovde napisalo :zbunjen:

Moje misljenje

Ja licno nevolim R motore jel to nije moj stil voznje.Niti ima gde da se vozi kod nas a i neudoban mi je za dalja putovanja za mene i suprugu.

R je pravljen ono za solo vozace,kad vidim kako suvozac sedi na njemu na onom parcetu sedista, izgleda smesno :lol:

Dok si mlad, lud, neobuzdan i bez obaveza nekako ti i stoji taj R.Kad udjes u neke godine mirnog zivota, familija zena deca drugacije razmisljas.

Neko ce reci, pa sta?Ozenjen, mogu da vozim R! Ok ali ja vise volim da imam suvozaca pored sebe i da je njemu udobno kao i meni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Kad vec pricate o privlacenju paznje,mnogo ,,mocnije" izgleda kad neki prodje sa R-om brzinom skoro duplo vecom nego ogranicenom,bez kacige,i potrebne opreme,eventualno sa cvidzama,mnogo je mocnije tako nego neki sa svom opremom,i koji postuje sva pravila,i ja nadam se nekada cu kupiti R i izivljavati se neko vreme,prodati ga,kupiti nesto normalnije i voziti normalno.....zalosno ali istinito.....:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Ne treba ti R da bi privukao pažnju. Po meni, bolje budi ono što jesi. Nije bitan motor koji voziš, bitno je kakav si čovek. Trenutno si na nekom tomosu, pa šta? Da li znaš koliko klinaca mašta da vozi bilo šta, znači već si u prednosti. Ne srljaj, polako, stiči znanje pa onda neki R. Sa ovakvim stavom, odmah na R-a, nećeš daleko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Ako R motori nemaju realnu iskoristivost u saobracaju onda ne znam gde ja i moje drushtvo cepamo gume do kraja??

 

Iskoristiti motor do kraja ne znachi voziti 300 samo ali objasni ti to traktoristi :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Ako R motori nemaju realnu iskoristivost u saobracaju onda ne znam gde ja i moje drushtvo cepamo gume do kraja??

 

Iskoristiti motor do kraja ne znachi voziti 300 samo ali objasni ti to traktoristi :moto3:

 

Upravo tako!

Vecina R vozaca se gnusa autoputa i smatra krajnje dosadno voziti 250-260 ... lepota je u tehnici voznje, sposobnosti obuzdavanja i upravljanja ergelom, obaranju u krivini, trazenju apexa i idealnih putanja...i sve to sa 120 - 130 km/h i prosecno 9.000 obrtaja.

 

R vozace ne gledam u oci, gledam ih u zadnju gumu - trag obaranja je njihova licna karta.

 

Inace, te pozere bez kacige mi u drustvu nazivamo "indijanci", ne javljamo im se na putu i oni su za nas isto sto i neosvetljeni traktor sa pripitim traktoristom :)

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Ali obicno ti ,,indijanci" na'vataju dobre ribe.....

Delimicno tacno :takoje:

Ali treba biti smeker pa bez motora uhvatiti dobru ribu :nanana:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Ako R motori nemaju realnu iskoristivost u saobracaju onda ne znam gde ja i moje drushtvo cepamo gume do kraja??

 

Iskoristiti motor do kraja ne znachi voziti 300 samo ali objasni ti to traktoristi :moto3:

 

Upravo tako!

Vecina R vozaca se gnusa autoputa i smatra krajnje dosadno voziti 250-260 ... lepota je u tehnici voznje, sposobnosti obuzdavanja i upravljanja ergelom, obaranju u krivini, trazenju apexa i idealnih putanja...i sve to sa 120 - 130 km/h i prosecno 9.000 obrtaja.

 

R vozace ne gledam u oci, gledam ih u zadnju gumu - trag obaranja je njihova licna karta.

 

Inace, te pozere bez kacige mi u drustvu nazivamo "indijanci", ne javljamo im se na putu i oni su za nas isto sto i neosvetljeni traktor sa pripitim traktoristom :)

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja ne mrzim R motore. Mrzim ljude koji mrze mene. Mozda kad steknem iskustvo nekad i kupim nekog cisto da vidim kako je to mada tesko. jednostavno ne interesuje me tolika snaga i brzina. Ko ume i zna, svaka mu cast.

Cinjenica je da najveci broj saobracajki sa smrtnim ishodom bude neki R u pitanju. Kolko god da si hladne glave, tolka konjaza mora da te povuce kad tad. Ne zelim da dodjem u tu situaciju. Volim da blenem okolo naokolo i za to mi kruzer sasvim solidno sluzi. A i stignem svuda. Sledece ce biti neki enduro cisto zbog vece iskoristivosti, kruzeri nisu pravljeni za nase puteve :'(

 

Meni su licno kruzeri 3x lepsi nego R-ovi ali lepota je u oku posmatraca :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Kad vec pricate o privlacenju paznje,mnogo ,,mocnije" izgleda kad neki prodje sa R-om brzinom skoro duplo vecom nego ogranicenom,bez kacige,i potrebne opreme,eventualno sa cvidzama,mnogo je mocnije tako nego neki sa svom opremom,i koji postuje sva pravila,i ja nadam se nekada cu kupiti R i izivljavati se neko vreme,prodati ga,kupiti nesto normalnije i voziti normalno.....zalosno ali istinito.....:zdravo:

 

 

 

 

Zelim ti da dobijes priliku da ga posle izivljavanja prodas i kupis bilo sta, sto ces voziti sa vise mozga od ovoga dok si pisao ovaj post.1care.gif

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

auu shta sam ovde sve prochito , a ja mislio da vozim R-a jer sam seljak :D

 

a ovi shto gledaju u zadnju gumu , mogu da dodju da shutnu u istu da provere dal je dobra :D a onda da pogledaju i na drugim kakve su taman da mi kazu dal su za zamenu ... neshto se pitam jel na R moze zadnja pireli p-zero roso imam dve nove , valjda su dobre za pravac

 

sve u svemu patetichna tema , ne zbog teme koliko zbog mishljenja, srecom mishljenje je kao i dupe , svako ga ima ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ne volim plastiku pa zato ne volim ni R-ove :zdravo: ali zato seljobere sto pucaju auspusima i pale gume , njih zalim.... to je posebna prica <_<

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Da nije zalosno bilo bi smesno kako razmislja i kako se ponasa gospodin sasafilipovic (malim slovom kao sto je i sam napisao).Pitanje je samo dokle ce oni koji uredjuju forum da mu dozvole da stvara i siri mrznju prema (s)eR-asima*

 

* (s)eR-as je osoba muskog ili zenskog pola koja vozi ili ne vozi motor bilo koje vrste (R,enduro,putni,skuter...),auto,camac...,ponasa se kao sto se ponasa gospodin sasafilipovic (malim slovom kao sto je i sam napisao) tj. pravi problem tamo gde ne postoji,stvara i siri mrznju (na forumu ili u realnom zivotu),mrzi ceo svet koji istovremeno bez ikakvih argumenata nabedjuje kako taj svet mrzi njega...

 

Kolega bajkeru.... ops, izvini ljubitelju motora, kada budeš kupio motor, kada ga malo "voziš", pa kad nakupiš neku kilometražu, pa na osnovu tog iskustva se opredeliš za neki tip motora, pa kad malo budeš vozio sa drugim ljudima, pa kad... onda se javi i uvažiću tvoje mišljenje.

Ovako tvoje mišljenje je totalno nebitno. O pešacima ovde niko nema neko visoko mišljenje. Naročito onih pešaka koji bi malo da se druže sa "žestokim momcima" na motoru, da izleče svoje komplekse.

 

Pun mi qrac gledača, što bi "da kupe neki motor al neznaju koji" pa im treba savet, pa malo po malo postadoše stručnjaci u oblasti motora. Evo ga stručnjak, vozio dva tri puta rođakovu jawu pre 30 godina i sad će on da deli savete.

 

Tabanaši i biciklisti, gledajte, učite ne dirajte ništa, napušiće vas neko za badava.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Stvarno bi mogli da se drzite teme jer kako je krenula, zrela je u najboljem slucaju za off topic, ako ne i brisanje.

.

.

.

 

Za off topic da, za brisanje sigurno ne. Ipak treba da se vidi postojanje ljudi na ovom forumu koji ne misle kao "traktoristi". Moja je greška, totalno sam drugačije video ovu temu.

 

Nisam ni zamislio ovu temu kao raspravu o samim R motorima, niti o tehnici vožnje već sam samo hteo svojim prvim postom da isprovociram hejtere. Naravno da je sve ono nabrajanje bilo ironično, nema potrebe da se ložite.

 

Meni najviše smeta stereotip u vezi R motora i njihovih vlasnika. razumeo bih to da vidim na nekom drugom forumu, ali ne i ovde, ipak smo mi ovde prvenstveno bajkeri iako ima dosta onih bez motora koji šire neka shvatanja po meni totalno besmislena.

 

A direktan povod je pisanja na temi "petrovac". Čovek je poginuo tako što mu je nepropisno osvetljen traktor, koji je vukao senu u pola dvanaest noću, na magistralnom putu Petrovac - Žagubica oduzeo prvenstvo, presekao put. Svako ko je ikada seo na motor zna kakva je opasnost traktor na putu, traktor noću, traktor sa prikolicom noću, traktor sa prikolicom noću koji se uklljučuje ili isključuje sa puta.

I u takvoj situaciji, na moje zaprepašćenje javljaju se likovi pa pljuju po čoveku, kako je vozio zelenu aždaju, topuz u ruci, 200 na sat, nije kriv traktor "on je procenio da može da prođe" a da samo ja i dva tri forumaša stanemo u njegovu odbranu, da bi nas "traktoristi" napušili kao da smo manijaci i ubice. Jedino što nas sve spaja je da vozimo R motore, što nam i stoji u potpisu. Odatle i vidim negativan stav prema nama.

 

I de ste tada kolege bajkeri, de je tu bajkerska ljubav i sloga. zašto ste im dozvolili da tako ispljuju čoveka, još su dobili podosta plusića za svoje komentare, znači odobravanje, jebeni traktoristi... E pa nemojte onda mi prodajete 00 za bubrega.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Tema nema vise smisla i pretvorila se u lecenje frustracija nekih pojedinaca ovde.

Elem, jako je glupo voditi raspravu zasto neko "MRZI" motor, u ovom slucaju motor trkalicu ili po nadimku poznatiji samo kao "R".

Kako iko moze mrzeti nezivi objekt?

 

Motor moze da ti se dopadne po izgledu i performansama ili ne to je stvar ukusa.

Medjutim ono sto ne volim (opet rec "mrzeti" je prejaka i neosnovana rec) da vidim jesu pojedinci, podvalcim pojedinci zbog cijih kompleksa ostali vozaci R motora, pa na kraju i svi ostali motociklisti imaju losu reputaciju.

 

Te pojedince cete lako pepoznati :

-To su isti oni sto se u sred popodneva zalete 150km/h bulavarom i usmrte 12 godisnjeg decaka na sred pesackog, pa ostali motociklisti srbije samo sto ne zavrse na vesalima.

-To su isti oni ciji R-ovi se pojavljuju crnim hronikama po forumima i novinama.

Mozda ce na ovo neko reci : "To nije istina, svi podjednako padaju i ginu."

Ne slazem se sa ovim argumentom.Prelistajte crnu hroniku i pogledajte koliko puta je u pitanju R motor bio a koliko puta enduro,cross ili kruzer.

-To su isti oni sto se upustaju u rizicna preticanja kroz grad vrlo retko vidjeni u full opremi, dok su devojke koje se voze pozadi, golih ledja i bez kacige (frajerski gest nema sta)

 

Ali to nema veze do motora, ili do cele komune fanova R motora.Ali ima donekle veze sto ista ta komuna ne osudjuje te seljake kao autsajdere.

Kada vidim nekog na putu bez kacige ili sa kacigom oko lakta, ja se takvima ne javim jer je ocigledno da ne funkcionisemo na istom nivou.

Ta anomalija na putu je za mene nizi oblik organizma koji ne shvata vrednost svog pa i tudjeg zivota, kao i ceo koncept sigurnosti u saobracaju.

Kada bi takve ljude oznacavali i tretirali kao neprilagodjene sociopate, sto na kraju krajeva i jesu, mislim da bi cela moto zajednica bila na mnogo boljem glasu, a narocito oni normalni momci koji postuju pravila i uzivaju u carima jednog fantasticnog R motora, na mestima gde je to i predvidjeno.

 

Skidam kapu onima koji imaju toliko snaznu volju, ne dozvoljavajuci da ih motor svojim "apetitom" uvuce u agresivnu voznju.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Subotica

Stvarno bi mogli da se drzite teme jer kako je krenula, zrela je u najboljem slucaju za off topic, ako ne i brisanje.

.

.

.

 

Za off topic da, za brisanje sigurno ne. Ipak treba da se vidi postojanje ljudi na ovom forumu koji ne misle kao "traktoristi". Moja je greška, totalno sam drugačije video ovu temu.

 

Nisam ni zamislio ovu temu kao raspravu o samim R motorima, niti o tehnici vožnje već sam samo hteo svojim prvim postom da isprovociram hejtere. Naravno da je sve ono nabrajanje bilo ironično, nema potrebe da se ložite.

 

Meni najviše smeta stereotip u vezi R motora i njihovih vlasnika. razumeo bih to da vidim na nekom drugom forumu, ali ne i ovde, ipak smo mi ovde prvenstveno bajkeri iako ima dosta onih bez motora koji šire neka shvatanja po meni totalno besmislena.

 

A direktan povod je pisanja na temi "petrovac". Čovek je poginuo tako što mu je nepropisno osvetljen traktor, koji je vukao senu u pola dvanaest noću, na magistralnom putu Petrovac - Žagubica oduzeo prvenstvo, presekao put. Svako ko je ikada seo na motor zna kakva je opasnost traktor na putu, traktor noću, traktor sa prikolicom noću, traktor sa prikolicom noću koji se uklljučuje ili isključuje sa puta.

I u takvoj situaciji, na moje zaprepašćenje javljaju se likovi pa pljuju po čoveku, kako je vozio zelenu aždaju, topuz u ruci, 200 na sat, nije kriv traktor "on je procenio da može da prođe" a da samo ja i dva tri forumaša stanemo u njegovu odbranu, da bi nas "traktoristi" napušili kao da smo manijaci i ubice. Jedino što nas sve spaja je da vozimo R motore, što nam i stoji u potpisu. Odatle i vidim negativan stav prema nama.

 

I de ste tada kolege bajkeri, de je tu bajkerska ljubav i sloga. zašto ste im dozvolili da tako ispljuju čoveka, još su dobili podosta plusića za svoje komentare, znači odobravanje, jebeni traktoristi... E pa nemojte onda mi prodajete 00 za bubrega.

Traktoristima treba zabraniti ukljucivznje na put ako nemaju pregledno bar 2km i levo i desno.Uostalom sta ima i da se muvaju po saobracajnicama

koje su zamena za trkacke staze,samo vuku okolo te prikolice(sa hlebom) i smetaju.Ma i poljoprivradu bi ja zabranio.SAMO LEBA I IGARA

Neizmerno zalim coveka koji je poginuo na motoru,ali ni "traktoristi" nije lako,on mora da zivi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Jeste dosta bilo. Hajde pricajte vise o tehnikama voznje, da naucimo nesto jedni od drugih, a ne o tome sta ko mrzi i zbog cega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja