Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Skripe meni prednje  :) Nisi sam, ali vec je bila tema o tome da je zbog kocionih plocica i diska odnosno kvaliteta istih i tvrdoce.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Nem pojma, nisam cuo za taj sprej.......pitaj u servisu sta da radis povodom toga....ili se tu na forumu raspitaj....meni nesto ne smeta, pa necu nista povodom toga raditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Meni ne cvile kocnice ali zato gume vriste na vrelom putu! :)Imao sam izletanje matore babuskere sa biciklom pa je bilo dobre skripe guma! >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Skroz ista situacija,samo sto ova nije bila na pesackom vec na sredini puta!Prvo je stala(mislio sam da ce da me propusti) i kada sam opet dao gas ona se predomisli i nastavi da prelazi put!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pustio sam da zavrsite pricu, ali za babe imamo offtopic, a za oglase oglasnik, tako da su neke poruke izbrisane, jer je ipak ozbiljnija tema u pitanju.

 

'fala na saradnji. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Pitanje za sve kolege SPEEDIJEVCE  :

Jel neko menjao gume,tj stavljao sire ,koje ,i kako leze na felni?????

isto pitanje?

 

i mene ovo interesuje...  U svakom slučaju teram mezimicu na servis uskoro, pa ću da ih priupitam pa javljam... AKo neko zna nek rekne

 

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

E narode, šta koristite za podmazivanje lanaca i uopšte vašeg speeda?

 

I gde to da kupim. Hoću danas da odem da završim to. Takođe, da li neko zna gde mogu naći dobre cirade za speed koji ima kofer na sebi? Ja probao neke ali ne odgovoraju...

 

zzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Ja koristim MOTUL-ov sprej za lanac... Velik je bas sprej, dosta dugo ce da traje (barem mi tako rekao lik u servisu). Kosta 1050 dinara, a sad posto sam iz NS-a, nece ti puno znaciti gde sam kupio. Rekao mi lik u servisu da kao kvalitetniji lanac treba podmazivati na svakih 500 km, a posto je na Keeway-ju losijeg kvaliteta, na svakih 300 km treba.... ja bas sad podmazivao  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja koristim MOTUL-ov sprej za lanac... Velik je bas sprej, dosta dugo ce da traje (barem mi tako rekao lik u servisu). Kosta 1050 dinara, a sad posto sam iz NS-a, nece ti puno znaciti gde sam kupio. Rekao mi lik u servisu da kao kvalitetniji lanac treba podmazivati na svakih 500 km, a posto je na Keeway-ju losijeg kvaliteta, na svakih 300 km treba.... ja bas sad podmazivao  :)

 

Hehe hvala puno :)

 

pokušaću da nađem ovde u BG-u

 

z

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Kupio sam u prodavnici CUBI, nem pojma dal imaju i u bg-u prodavnice....ali kontam da imas u manje vise svakoj radnji za automobile... Samo pitas MOTULOV SPREJ ZA LANAC i to ti to  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Sprej za podmazivanje lanca se može kupiti u Mass company-u u Jovanke Radaković (ulica koja povezuje Mirijevo, Zvezdaru i Karaburmu). Košta 1200 din. Dečkić iz servisa mi je preporučio da naprskam pomalo maltene posle svake duže vožnje.

Može da se kupi i sprej za čišćenje, košta oko 800 din. On se prska posle pranja motora.

Mada se ja ovoga ne pridržavam striktno još uvek, ali mislim da su saveti skroz na mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

A sto ne pitate drugara R.I.P-a sa foruma za razlicite sprejeve cene su mu daleko najpovoljnije i jos plus "firmirano"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Sprej za podmazivanje lanca se može kupiti u Mass company-u u Jovanke Radaković (ulica koja povezuje Mirijevo, Zvezdaru i Karaburmu). Košta 1200 din. Dečkić iz servisa mi je preporučio da naprskam pomalo maltene posle svake duže vožnje.

Može da se kupi i sprej za čišćenje, košta oko 800 din. On se prska posle pranja motora.

Mada se ja ovoga ne pridržavam striktno još uvek, ali mislim da su saveti skroz na mestu.

 

Sprej za lanac = 1200din.

 

Lanac = oko 2000din.

 

Ne isplati se, dovoljno je s'vremena na vreme namazati sa sae90(koje se inace preporucuje i za lanac), ili bar obicnim uljem. Nece puno krace trajati

 

Meni je tako potrajao lanac oko 15000km. Verovatno bi sprej istrosio na manjoj kilometrazi, pa sve i da potraje 30000km uz sprej, opet se ne isplati.

 

Doduse, jeste kulturnije sprejem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Ja opet o drugaru sa njegovim SPEED-om od 150 kubika.20000+ kilometara sa fabrickim lancem,podmazivano raznim sprejevima,mislim da nikad nije kupio isti,ali u to nisam siguran.Znam da ih je menjao,kako mu koji naleti i koliko ima para.Posle nesto preko 20000 km ga je zamenio,pokazivao je znake istrosenosti,ali moglo je jos da se vozi.

 

Toliko o slabijem kvalitetu Kivejevog fabrickog lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Evo posle 1700 km imam svoj prvi kvar na Speedu 125  :) Otisla mi ona bravica ispod sedista sto ga drzi... izgleda da je samo ispala iz lezista posto je sajla na mestu, odnosno nije pukla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Imam jedno pitanje vezano za otvaranje sedista? Kako!? :) ne mogu da provalim, a necu da cimam i polomim nesto... NPosto hocu tu da ubacim prvu pomoc i da drzim lanac... A u koferu ocu normalne stvari da drzim... DA ne prljam...

 

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Imas sa zadnje leve strane bravu, ubacis kljuc, okrenes ga i iza kuke sa kacigu imas "dugme". Stisnes ga, odnosno povuces na dole i cuces *klik*. onda mozes sediste da podignes ali ne verujem da ce ti ista stati ispod....eventualno lanac....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Valvoline sprej za lanac 600 dinara,mislim da je oko 400 ml,inace mislim da ovakve sprejeve mozete kupiti u bilo kojoj radnji koja ima kozmetiku za kola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja