Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Cena u registraciji postoji jer 150 ide u kategoriju vise. Da obratis paznju? Pa nem pojma, niko dosad nije imao nikakvih ozbiljnih kvarova, tako da samo cuj da li masina normalno radi i to je to. Za razliku ne znam tacno, ali svakako je 150cc rasterecenija masina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Pa dobro hiljadu dinara nije strasna razlika. A da li je evidentna razlika zbog vece zapremine i malo KW na stranu 150.

Dao sam oglas da prodajem skuter, a i kao opciju zamenu za speed. Ako ga prodam verovatno cu kupiti nov jer koliko sam upucen cena 1150 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: honda cb 500 x

Razmisljam o kupovini ovog motora, verovatno polovnog jer bih ga menjao za skuter koji vec posedujem.

Dakle na sta da obratim paznju pri kupovini?

Da li je velika bolje receno primetna razlika izmedju 125 i 150 kubika?

I da li postoji razlika u ceni registracije?

Unapred hvala na odgovorima...

Mnogo pitanja na jednom mestu ;D, ali da se i ja ukljucim malo u ove diskusije 8)...I ja sam od prosle godine(novembar) postao vlasnik novog SPEED-a 125 ccm i mogu vam reci da :sam do sada od pocetka ove sezone presao preko 7000 km bez i jednog kvara,tj.bio na 17 moto-susreta ili zurki i svugde stigao i vratio se bezbedno... :D ;D vozim ga i sa suvozacicom-pun gas na otvorenom , malo trosi (oko3 l sa Vmax-80/90).Zamena ulja, ciscenje vazd. i uljanog filtera na vreme, podmazivanje lanca i voziiiiii :D ;D

A sto se tice kupovine, e tu je ono najbolje-NOVO JE NOVO, no ako to nije moguce , onda kave budes srece ;D ???probaj ga , da li vuce dobro, da li dimi, da li se cuju cudni zvuci i sl...... ???LUTRIJA...procitaj forum od pocetka pa se uveri sam-kao ja-koji se nisam pokajao :) ;)Zelim ti sve naj ;D... kako god odlucio bice ti dobro sigurno, jer je ovaj motor neunistiv, ako ga vozis kulturno(pricao sa dosta vlasnika istih)Nadam se da ce ti ovo malo pomoci pri odluci ??? ??? ??? ;D :D ;)Pozzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Ja bih najradije prodao moju yamahu i kupio nov speed jer ako nov kosta oko 1000 eura uklapam se u cenu.

Motor mi treba pre svega za grad i eventualno neki izlet.Skuter mi zavrsava te porebe, ali bih hteo brzinca ipak. Vozio sam ga (polagao na njemu) i odusevio me menjac koliko je precizan. Ocekivao sam posto je kinez da je to najslabija karika. A i kad sam ovde procitao koliko trosi 2-3l tu sam presavio tabak i resio da ga pazarim.

I jos nesto kako vuce motor kada se vozi jos neko na motoru. Nije mi bitna brzina, ali da moz da nas izvuce uz brdo bez nekog maltretiranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000

E a zesce sam se nalozio na ovaj motor a ovde na jugu ga niko ne prodaje. Da sam severnije do sad bi se vozikao i ja sa njim. :( :(

 

  Ja ga prodajem    ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Ma nije mi problem da odem do Bg-a. Ionako cesto dolazim a i bas bih mogao da ga razradim tad.

kad sam rekao na problem mislio sam na zamenu mog skutera za ovaj motor.

Miroslave ako hoces zamenu za yamahu majesti 125 kubika javi se preko PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Stigoh ja do Durmitora i nazad sa mojim kivijem, popeo se uz Taru, Zlatibor i Durmitor bez ikakvih problema, i to sa suvozacicom i dosta stvari, sa minimalnim pauzama, i to zbog dupeta, a ne zbog motora. Motor radio ko svajcarski sat, nikakvih problema nije bilo, cak stavise, samo uzivanje, a sve to za male pare. Sve vise volim ovaj motor, sto ga duze imam!

Cak se ni kolega sa kavasakijem nije previse bunio da sam spor.

 

Putopis ce biti ovih dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Zdravo svima.

  Samo da se prijavim da sam konacno i ja kupio speeda i da je malo reci da sam zadovoljan njime, prosto sam odusevljen. Kupio sam ga od naseg drugara Brleta koji je nazalost morao da ga proda iz nekih svojih razloga, odmah uradio kupoprodajni ugovor i platio porez, seo i dovezao ga od Novog Sada do Krusevca bez ikakvih problema. Posle raznoraznih Tomosa sa kojima sam se bakcao ceo zivot, pravljenja mesavine, stelovanja paljenja, ciscenja svecica, kiksanja i ostalih zanimacija koje su obelezile celu epohu ovih dvotaktnih sokocala, voznja kiwijem dodje kao pravo otkrovenje. Nista ne razmisljas, samo sipas gorivo i vozis. Uradio sam odmah i drugi servis na 2500km jer je motor u garanciji do novembra iduce godine. Standardno, zamenjeno mu je ulje, stavljena nova svecica i motor detaljno pregledan, plus ga oprali i podmazali lanac tako da je tek onda zablistao punim sjajem. To me je sve kostalo 2900din i sto se tice servisa i majstora u Krusevcu nema sta da se kaze osim svaka cast.

 

Znam da ima onih koji nemaju motor a prate ovu temu i procitali su je od pocetka do kraja kao sto sam je i ja procitao ( i to vise puta) i samo za njih imam sledecu poruku:  Ljudi, ako ste se do sada dvoumili u vezi kupovine ovog motora, nemojte vise, kupujte ga odmah, kiwi je FENOMENALAN.

 

Pozdrav svim spidadzijama a narocito Brletu i Sevi (Swa), koji mi je pomogao da se snadjem po Novom Sadu a posebno da nadjem izlaz iz njega.

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

E svaka cast Panto, jako mi je drago sto si zadovoljan motorom  :) Koje su mu ulje sipali u Krusevcu? Isto motul kao i svuda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Pozdrav svima i od mene, ukljucujem se i ja u temu s obzirom da vozim speed125 od avgusta 2009. koliko vidim (a znam i zasto) - mnogo nas je. :)

 

Od avgusta sam presao 7500km i prezadovoljan sam, ako mene pitate pravi motor za sve koji nemaju iskustva sa +125cc motorima i hteli bi da se oprobaju. Dosta tripovanja oko menjanja brzina u pocetku dok se ne razradi, znate ono - "ali nece!"  ;D

 

savrsen gradski motor, super-upravljiv, izbegava prepreke ko blesav. :) trosi ko upaljac, nije mi se nista pokvarilo osim sto mi je napukla sajla za kvacilo zato sto je fabricki bila pretegnuta, nova ne pokazuje nikakve probleme posle 5000km. pre mesec dana sam isao na prvi vangradski put i presao sam 200km u jednom pravcu bez stajanja, vojvodjanski medjuseoski (savrseni) putevi, +25 stepeni i 90km/s na 8000 obrtaja. nista mu nije zafalilo, i sam sam se iznenadio kad sam stigao. :D

 

servisiram ga kod ovlascenog servisera u NS, cena servisa je poprilicno visoka, ali to pretpostavljam da je cena zadrzavanja garancije, sva sreca pa je serviser "pro" :)

 

Ako neko ima neka pitanja, samo napred :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Meni su sipali Motul a mislim da svi serviseri samo njega i koriste za vreme trajanja garancije. Za sada sam zadovoljan njime, motor lepo radi, ne greje se, menjac je lak i precizan a kad mi istekne garantni rok mozda i sipam neko drugo ulje. Videcemo, otom potom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

E, pun mi ku**c vise mass companija!!! Nista nemaju. Trebali mi lancanici i lanac, 3 meseca nisu imali. Sad mi trebaju zadnje plocice, ni to nemaju. Sad ne mogu zadnju da koristim jer se toliko istrosila!!!! Jel zna neko gde mogu da nabavim plocice za speeda??? Iz NS-a sam, pa bi bilo dobro da taj neko ko ih ima u BG-u salje pouzecem....

Debili- sad su oni oficijalni uvoznici delova, a nemaju najosnovnije stvari- potrosna roba. Nisam im trazio cilindar nego jbn plocice!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja