Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 824 postova

Zatvarate li slavinu za gorivo kada ugasite motor? Jel se desi da gorivo ispari i motor nece da upali (kao fora kod skutera, kada u karburatoru i crevima ispari gorivo jer se ne vozi par dana, pa posle motor samo vergla na prazno, nece da upali), jel se desava to kod speed-a i sta radite tada?

 

I jel moze neko da objasni gde se sta nalazi na motoru, gde se sipa ulje, gde je svecica (bilo bi pozeljno sa slikama)? Ako vam nije tesko. fala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand
Zatvarate li slavinu za gorivo kada ugasite motor? Jel se desi da gorivo ispari i motor nece da upali (kao fora kod skutera, kada u karburatoru i crevima ispari gorivo jer se ne vozi par dana, pa posle motor samo vergla na prazno, nece da upali), jel se desava to kod speed-a i sta radite tada?

 

Od kako sam ga kupio u aprilu, nije imao duže od dva dana da nije vožen! :))))

A zatvarao sam slavinu ranije preko noći, ali sam prestao to da radim...ne mogu da razmišljam stalno o tome!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Ja celu sezonu od kako sam kupio motor nisam zatvarao gorivo.A ovo za svecicu,jel mislis na razervnu ili...?  ???

 

Jel ti se desilo nekada da nece da upali, ili je nekom nestalo goriva pa posle ne moze da povuce, sta se radi? A svecicu sam mislio gde se nalazi na motoru, kada hocu da promenim?

I da filter ulja, to ne znam ni kako izgleda, znam filter vazduha, a ulja? Ako moze slika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Nije mi se desavalo da ostanem bez goriva,a ovako je svaki put redovno palio.A svecica...na cilindru,gde bi drugo bila?!  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Nije mi se desavalo da ostanem bez goriva,a ovako je svaki put redovno palio.A svecica...na cilindru,gde bi drugo bila?!  :D :D :D

 

E super onda. Pa da, nju obicno stavljaju na cilindar hehe, mislio sam da je negde ispod gde se ne vidi, nema veze.

Jel se neko pridrzavao ovome: (mislim jel sam radio, posto to u servisu vecinom ne urade nista)

http://www.imagesforme.com/show.php/755235_untitled.bmp

http://www.imagesforme.com/show.php/755236_untitled2.bmp

 

to sam hteo da pitam, ako neko zna gde se tacno sve nalazi od ovih stavki da znam kada ga kupim i uradim sam servis (ono sto mogu naravno)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Pa tesko da se pridrzavao a i servis ide na 1000, pa na 2500 pa onda na svakih 2500km tako da ce tesko to u servisu da rade :) Ali radio je meni lik dosta toga.... menjanje ulja i svecica, podesavao mi ler, stelovao ventile....al nigde ti nece gledati dal ti sijalica radi ili ne.... to sam kad skontas onda menjas....ali ove bitnije stvari kontam da rade samo treba kilometrazu nagurati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Nije mi se desavalo da ostanem bez goriva,a ovako je svaki put redovno palio.A svecica...na cilindru,gde bi drugo bila?!  :D :D :D

 

E super onda. Pa da, nju obicno stavljaju na cilindar hehe, mislio sam da je negde ispod gde se ne vidi, nema veze.

Jel se neko pridrzavao ovome: (mislim jel sam radio, posto to u servisu vecinom ne urade nista)

http://www.imagesforme.com/show.php/755235_untitled.bmp

http://www.imagesforme.com/show.php/755236_untitled2.bmp

 

to sam hteo da pitam, ako neko zna gde se tacno sve nalazi od ovih stavki da znam kada ga kupim i uradim sam servis (ono sto mogu naravno)?

Vidi se lako svecica nema da brines!  ;) Sve u svemu ulje,svecicu i tako to sitnije mozes sam da odradis,jedino ako treba ventili da se nasteluju onda bi ti trebala strucna pomoc.Dok ti je u garanciji motor radi servis kod ovlascenog servisera a posle mozes i sam!Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Dosta skupi! :D

Ma delovi su smehotres! ;)

Prilično jeftini ali je i kvalitet na standardnom nivou. Ono što hoću reći jeste da

odgovaraju kvalitetu delova koji su već ugrađeni. Mogu se kupiti i bolji (markirani)

ali više koštaju.  ::)

 

Toliko za sad. 8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1000

e i ja sam pre 3 nedelje postao vlasnik Keeway speed 125-ice... Pa sad da cujem i druge vlasnike ovog motora, i postavim im neka pitanja... e sad, da li je pametnije da otvaram novu temu... ili moze i ovde... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1000

Pa ovako... Motor je presao do sada nekih 100 km, a osetio sam da kada se malo ugreje, menjac je nekako tvrd... Tesko prebacujem brzine... Jer to nesto ozbiljno ili...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

U kom smislu tesko? Ne mozes neutral da ubodes ili sta? Meni je menjac postao meksi kad se motor razradio. Probaj jos mozda da podmazes WD-om papucicu menjaca (ne bukvalno nju neko spoj).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

To se i meni nekad desava....retko ali desava se....mozda ne cimnes dovoljno nogom pa ne prebaci skroz pa se tako zaglavi...kazem ti, probaj WD-om da podmazes tu papucicu ili zameni ulje (mada ne verujem da je do toga)....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1000

e hvala u svakom slucaju, ali mislim da cu ga ipak odneti u servis, jer cujem i neko lupkanje kod zadnjeg tocka, pa nek oni to lepo pregledaju, kad je vec pod garancijom... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Pa sacekaj jos malo, mozda ti jos neko da neki savet za menjac....a nazad sto se cuje- da nije mozda labav lanac koji udara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1000

Ne verujem, mislim da je lanac dovoljno zategnut... a i kada se odgurnem, cuje se neko puckanje (mozda kod osovine), a pri vecim brzinama to se pretvara u lupanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Npr, iz 2. brzine u 3. Nekada kao da jednostavno zablokira i ostane zaglavljen izmedju 2 brzine... nece ni gore ni dole...

Poz druze!I ja sam imao taj problem kada sam uzeo motor,meni je hteo izmedju prve i druge brzine da zablokira ali sada nemam vise taj problem od kako se motor razradio.Menjac je malo tvrdji zato moras muski da menjas brzine,  :)  tj.probaj da ne koristis klackalicu(da ne menjas brzine petom).Ja od kako prebacujem brzine prednjim delom stopala jos ni jednom mi nije zablokirao!Nemoj to da te brine,to su sve sitnice na koje ces se vremenom navici i nece ti vise smetati!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja