Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Nisam stigao da ga slikam danas, ali bice uskoro...

 

Nego interesuje me, u početku mi je bilo malo teško da iz prve, na prednju papučicu pređem u drugu, preko lera, ne znam zašto ali ponekad zapinje... Izgleda da sam provalio, sad ide dobro, ali nekad neće. Možda nisam ispraksiran. Danas sam malo vozio po poligonu. A nekad kad stojim, i kad sam u prvoj, pa dok stojim hoću da promenim u ler, neće, kao da se zaglavi...

 

Da li je još neko imao slićne probleme, i da li ima savet? Inače, motor ide fantazija... Danas sam na poligonu išao stotku, u 5... i koči bombona!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Upravo to između prve i druge ume da zeza!

Delom je to zbog kvačila. Treba ili dotegnuti ili otpustiti.

Meni najbolje radi kad hvata na sredini.

To se dešava i zbog toga što je prednja papučica dosta visoka.

To nije teško rešiti pomeranjem šrafa koji spaja papučicu i polugu.

To bi trebalo da vidiš na koji tačno mislim da ne pomeriš nešto pogrešno.

Ja u principu kad vozim sam prebacujem na više tako što prstima gazim

zadnju papučicu. ;)

Kad imam suvozača onda klasično.

U principu je stvar navike. Dosta me je zezalo u početku, a sad mi se to desi eventualno

jednom nedeljno kad hoću na brzinu da krenem sa semafora npr.

 

Inače zbog toga sam na prvom polaganju dobio negativne jer mi je zaglavio

na osmici i morao sam da spustim nogu. >:(

 

Moja preporuka za osmicu. Kreneš u drugoj i pustiš ler da te sam vozi. ;)

Ja sam tako i vežbao.

 

pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Zverko, cestitam na masini, a za osmicu imam mali savet. Pojacas ler gas  i vozis u prvoj. Imas sa donje strane karburatora sraf sa plasticnim vrhom, okretanjem pojacavas/smanjujes ler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala na odgovorima i na čestitkama :)

 

Oduševljen sam motorom :) Nego me uvati danas kiša pa nisam mogao mnogo da vežbam.

 

Što se tiče osmice, probao sam malo (kiša me zeznula) i uspeo sam. Sve u prvoj išao, držim kvaćilo, malo gas, i po potrebi samo popustim malo kvačilo i to je to

 

A što se tiče zadnje papučice za gas, ne mogu da pogodim :) Ogromna mi noga 48,5 i nezgodno mi. A za prednju sam izgleda uvatio štos :)

 

Videćemo uskoro :)

 

Možda ga odnesem u servis pa da mi oni nameste šta treba i kako :)

 

poz ljudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

zverko@ Ogromna mi noga 48,5

Jeti šumadinac :D na speedu oh nevolje, pa jasno je zašto ti zapinju brzine 8)

Biće bolje kada se navikneš i dok se ne razradi menjeač,meni je isto zapinjao sada sa 6000km radi kao sat i super je mekan,moja preporuka na servisu mu sipaj neko gušće ulje bolje je zbog kvačila a čini mi se da i motoru prija sae20w50 ili 15w50 i biće druga priča.pozz

E da u zdravlju da te služi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 79 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero

cestitam na kupovini,a sto se tice kvacila i menjaca to se da nastelovati.probaj da dotegnes sajlu od kvacila,pa ces onda videti.pozzz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

zverko@ Ogromna mi noga 48,5

Jeti šumadinac :D na speedu oh nevolje, pa jasno je zašto ti zapinju brzine 8)

Biće bolje kada se navikneš i dok se ne razradi menjeač,meni je isto zapinjao sada sa 6000km radi kao sat i super je mekan,moja preporuka na servisu mu sipaj neko gušće ulje bolje je zbog kvačila a čini mi se da i motoru prija sae20w50 ili 15w50 i biće druga priča.pozz

E da u zdravlju da te služi ;)

 

Pa iskreno nadam se da će tako biti :) Jer, ipak, mislim da sam danas uvatio foru, kao da kad to brže uradim, odmah se prebaci iz prve u drugu. Ma, još vežbe, ipak je danas bio prvi dan :)

 

Hvala, hvala puno :)

 

i tebi fantommacane :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Opet nisam stigao da ga lepo slikam, ali evo vecerasnje slikice, posle voznje :)

 

F0FAo_090609a.jpg

 

s61746.jpg

 

35mlbx1.jpg

 

Uskoro lepše slikice po danu :)

 

Inače, danas sam kupio štitnike a bubrege, veliki lanac katanac i milina :) A i kofer mu lepo stoji :) (au ne vidi se lepo kufer :) )

 

poz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Ljudi ja imam Speedija vec 2 godine,i te price da ne moze da vrti preko 9 000 nisu tacne,kao ni one da ne moze preko 90 !!!!!  Licno sam ga na pravini vozio sa sve svojih 100 kg 110,a da ne bude da mi je los cajger ortaka sam uposlio da sa GSXom ide pored mene. Postoji prica da su 150ice ustrojene,tj da mogu da se stave vece dizne ,licno probao nisam ,ali cenim da bi verovatno moglo,pa bi se vrtelo do (moja procena 11 000).Pitanje za sve kolege SPEEDIJEVCE  :

Jel neko menjao gume,tj stavljao sire ,koje ,i kako leze na felni?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Ja vozim speed 125 skoro dva meseca i prezadovoljan sam. Nažalost nisu imali 150 kad sam ga kupovao, ali sada mi to i nije problem jer ću ionako ići na nešto jače čim skrpim parice. Do sada sam imao par "dotezanja" koja sam morao da odradim. Iz radnje sam ga preuzeo sa katastrofa otegnutim lancem, lupalo na sve strane. Štelovao sam mu kvačilo, ali to zato jer meni više odgovara ovako. U toku vožnje mi je otpala šipkica koja spaja papučicu menjača sa mehanizmom, ali to samo jer kad su ga sklapali nisu dotegli kontra šraf. Žabica na prednjem faru mi se otkačila posle 100 km, ali od kako sam je vratio više nije ispadala, verovatno isto na sklapanju nisu obratili pažnju. Terao sam ga do stotke na ravnom, i malo preko stotke na blagoj nizbrdici. O potrošnji neću ni da pričam jer je kriminalno minimalna. Servis me je koštao 1500 dinara jer je u garanciji. Jedino još ne verujem tim fabričkim gumama, pa bih voleo ako neko može da nakači savet gde mogu da se uzmu nešto bolje po povoljnoj ceni, mada mi to nije nešto što kapiram kao hitno. Mislio sam da mu stavim vizir krajem leta, a video sam par finih rešenja. Ekstremno zadovoljan!!! :)))

 

Pozzzdrav Speedovcima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 79 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero

sto promeni ulje,pa bilo mu je menjano na nekih 1100 km :D

presao sam 2200 km,pa rekoh da budem siguran.ali mogu vam reci da se lepse cuje i bolje radi  sa novim uljem MOTUL 5100 10w40. p.s.mislim da je to i pre bilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Imam predjenih 1500km na speedu 125 i prezadovoljan sam. Nemam na sta da se pozalim. Ovo mi prvi motor i super je za pocetak, mada me malo vec (posle 2 meseca) hvata groznica za necim jacim, ali za par godina, kad skupim cash :) Ovako, generalno, za te pare je motor fenomenalan, a vredi i vise. Toplo preporucujem ko se premislja ili dvoumi  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

E, jel moze neko da napise kako se zateze lanac? Zatezao mi je vec majstor ali nisam siguran na koju foru....znam da prvo malo olabavim glavni sraf na tocku, i onda valjda podesim one male srafove (jedan olabavim odnosno malo ga odvrnem a onaj drugi pritegnem- ko zna o kako to izgleda, razumece). E sad ne znam da li je to to i da li se ti mali srafovi podesavaju samo sa te leve strane motora ili isto moram i na drugoj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 79 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero

kad zatezes lanac,prvo olabavis glavni sraf na tocku,pa onda podesavas oba mala srafa(koliko zategnes levi toliko i desni,da ti tocak ne izgubi balans.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 79 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero

Pitanje za sve kolege SPEEDIJEVCE  :

Jel neko menjao gume,tj stavljao sire ,koje ,i kako leze na felni?????

isto pitanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Da li neko zna koliki treba da bude pritisak u gumama za coveka od 1,97m sa 96 kila? Ne mogu da nadjem u uputstvu?

 

pozz

 

nizi sam par cm od tebe a po masi smo tu negde, ja moje gume pumpam na 2,2 -2,4 atmosfere, e sad jes da nije speed ali je to to otprilike, tako sam pumpao i ranije motore i nisam imao problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Da li neko zna koliki treba da bude pritisak u gumama za coveka od 1,97m sa 96 kila? Ne mogu da nadjem u uputstvu?

 

pozz

 

nizi sam par cm od tebe a po masi smo tu negde, ja moje gume pumpam na 2,2 -2,4 atmosfere, e sad jes da nije speed ali je to to otprilike, tako sam pumpao i ranije motore i nisam imao problema

 

Hvala puno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja