Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
Da, imam i problem sa kvacilom, kad se zagreje motor lamele kao da prestano da hvataju ujednaceno, nego uhvate malo, krenes i onda samo zalepe. Jel tako i kod vas?

 

Isto se desava i na mom motoru, jos nisam saznao zasto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Za predjenih 3800 km ništa se nije otkačilo,otpalo,odvrnulo.Moj menjač sada radi super mekano, razradio se ali sam štelovao sajlu kvačila dole kod motora i gore na volanu i naravno dotezanje lanca, menjač se čuje samo kad ubacuješ u prvu kad je hladan.Naravno po preporuci servisera sa bat.druma sipam motul 15-50 polu sint.I ipak ima razlike u odnosu na motul 10-40,menjač je dosta mekši sa 15 -50.

Uz svo dužno poštovanje ljudi koji nisu vozili motor nemogu da da izvode zaključke o njemu kao "nekvalitetnom" zato što on ima par mana ali sigurno je jedno da se u extremnoj eksploataciji,barem moj slučaj(vožnja po Beogradu svaki dan po 2-3 sata)pokazao jako robusnim i izdržljivim ako neko ima drugačija iskustva neka napiše.

Uostalom za nepunih 1200e nemože se kupiti ni neki kvalitetniji nov skuter od 50cc tipa piagio ili sličan,a ovo je ipak prabi bajk.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

E baš je lep!

Na trenutak kad sam pogledao mi se učinilo da je neko okačio YBR-a  :o(svega mi)!

Gledam, nije mi jasno šta će YBR tu, međutim dođe mi iz D u G!

 

@savke Jel imaš kategoriju ili tek trebaš da polažeš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

U zdravlje ga vozio i puno kilometara prešao ;).možeš i ovakav kofer da nabaciš.pozz

Videćeš da nisi pogrešio motor vredi svaki dinar.pozdrav

post-4521-12879031352269_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Imam A kategoriju,imam 20god!Dan posle 16-tog rodjendana sam polagao za A!Za tako nesto se ne ceka dugo!!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

stvar ukusa,meni je crveni najlepshi :) crna boja ga zatvara previshe za moj ukus (ovako kad ih vidish uzivo jedan pored drugog).Nego nek mi kaze neko,na repu gde je pricvrscena ona metalna mrezica,dal  i vama zjapi rupa (tacno  na sredini) ili imate neku gumu koja je pokriva? :D onako mi malo bzvz deluje :) ja cu okachiti slike kroz koji dan kad ga lepo sredim,moj je ipak 2 godine stajao i treba mu poseban tretman da zasija :D a evo slike proshlog crvendaca (ne sija se kao onaj crni,nije slikan odmah kad je kupljen) :) sadasnji izgleda isto samo shto nema SRB nalepnicu :P

speed3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

ma lep je on u svakoj boji,bash sam gledala detalje na yamahi ybr i na njemu,on mi je dosta lepshe uradjen :) uporedi i sam ;) e i vidi mi za ovu mrezicu,u centralnom delu je  prichvrshcena,prolazi shrraf kroz sam rep - i tu ima rupa ,dosta je shira od samog shrafa,dal tu imash neku gumicu koja to prekriva ili onako zjapi lol :D mislim ne smeta mi to,al chisto pitam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Ok,pogledacu!I ja bih da skinem,racunam kad je skinem da samo vratim srafove i tako popunim te rupe!Je l' si registovala motorce?Ja sam danas to obavio! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

evo keeway i yamaha ,i koji vam je lepshi? :) a moj crveni keeway cu slikati sutra ja se nadam,u fazi sredjivanja je... Morali smo da farbamo onaj lim  na kontrolnoj tabli,pocheo je da oksidira,pojavile su se bele takchkice po njemu jer je motor izgleda 2 godine stajao napolju,na nekim maticama se pojavila rdja i na onom federu koji drzi nogar sa strane  pa smo i to otklanjali,evo josh uvek jo potopljen u antiros :D

post-6257-12879031669719_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

evo keeway i yamaha ,i koji vam je lepshi? :) a moj crveni keeway cu slikati sutra ja se nadam,u fazi sredjivanja je... Morali smo da farbamo onaj lim  na kontrolnoj tabli,pocheo je da oksidira,pojavile su se bele takchkice po njemu jer je motor izgleda 2 godine stajao napolju,na nekim maticama se pojavila rdja i na onom federu koji drzi nogar sa strane  pa smo i to otklanjali,evo josh uvek jo potopljen u antiros :D

 

Najlepsi je moj... ha-ha-ha zezam se Keeway ima,lepse zadnje svetlo a i instrument tablu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Imamo isti kofer,jesi li zadovoljan koferom i motorom .Jel podešavao neko ogibljenje(zadnje i da li ima neke razlike)

post-4521-12879031678799_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Imamo isti kofer,jesi li zadovoljan koferom i motorom .Jel podešavao neko ogibljenje(zadnje i da li ima neke razlike)

 

Da isti je kofer.Zadovoljan sam motorom i nisam nista dirao a malo sam i presao nekih 400+ km.A kofer mi je jednom otpao,pukao mi onaj deo na nosacu gde ulazi jezicak od bravice,pa sam ga izbusio(iznutra)i sa 4 srafa zasrafio za nosac tako da ga sada nemogu skidati.Inace se samo malo izgrebao sa gornje strane,nista opasno,ali sam zadovoljan i sa njime.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Pri ubacivanju u prvu brzinu osetim kao da motor hoće da krene. Menjač se razradi posle nekog vremena. Farba mu je bolja nego na mom jugu, ali su neki delovi podložni oksidaciji, i delovi od gume su mu katastrofa. Posle pada postrance na pesak (zaglavila mi se noga u nosaču celog motora kada sam kretao) hromirani balans na ručici je počeo da tamni (250din.). Ideja mi je da kada neki deo previše odstupi od ostatka motora da ga zamenim ili prefarbam. inače se nijedan šraf nije olabavio do sada, samo se sajla gasa istezala i pukao je šraf koji drži nosač kofera kada sam udario koferom u stub.Serviseri su mi nameštali ler na 2000 o/min, ali mi je bio previše bučan i smatram da se time nepotrebno greje u leru pa sam ga sam smanjio na 1400 o/min i lepo radi. Pre neki dan sam mu menjao svećicu i stavio sam mu zazor na 0,5mm, ali je izgleda palio ranije smešu pa se čulo pucanje iz auspuha, pa sam mu vratio na malo iznad 0,6. Inače je veoma bitno uštelovati ventile kod speeda i to tražite obavezno na prvom servisu i pratite kako se to radi iz razloga da to u narednom periodu radite sami (jer je servis preskup) i da bi serviser odradio kako treba. Nekima je 0,05 i 0,1mm približno a neverovatno je kako motor lepše radi na 0,05mm. I da još ponosnim vlasnicima čestitam na novim motorima i poželim mnogo kilometara bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

e vidis to oko zazora mi je nejasno,kad smo mi bili na servisu cale je pitao Spaleta (takos e zov jedan od majstora u servisu na batajnickom drumu) za zazor,on reche 0,15 :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Sve piše u servisnoj knjižici. Skinu rezervoar, poklopac ventila, postave klip u gornju mrtvu tačku preko nožne poluge, odvrnu šraf sa ključem koji je isti kao ključ za nameštanje žica na bicikli, postave špijuna od 0,05mm i opet maticu zavrnu dok se ne dodirne sa špijunom i zavrnu kontra šraf. Servisna knjižica je na engleskom, ali je dosta jasno napisan taj deo.  Ako motor nema vibracije onda je ok, a kod mog motora su vibracije koje je imao na 0,1 nestale na 0,05mm zazora. Mogu u mestu da ga zavrtim na 7000o/min. i da se ne trese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: Honda VFR 750F RC24

e pa drugari, i ja sam od danas ponosni vlasnik jednog speeda 150... i to BAS onaj sa SRB nalepnicom! miStery, jel ti poznat? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja