Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

oi dugo me nije bilo, vidim da se nije mnogo pisalo, bas steta, nego koliko su vam presli motori kad vec trazite delove agregata itd?

kakvo je stanje sa dilerima trebaju mi prednje kocione plocice, lamelu sam narucio preko neta stigla je odavno, pa sad ceka kad bude potrebna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Gaj
  • Motocikl: Trenutno bez 🙃

Zanima me koje ulje ide u 125-icu neko kvalitetnije .I kako se pali kada je hladno da li postoji neka odredjena caka sa saugom ili cime vec .Hvala unapred 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Keeway speed 125

Zapostavio nam se forum, bas steta. Sto se ulja tice, ja koristim Bardahl XTC 10w40, mozes koristiti i 15w50, litar je oko 1100din. Dosta njih koristi Motul 5100, ja sam koristio jedne sezone, ali presao sam na Bardahl jer Motul je motor hteo da mi trosi, zasto ne znam. Misljenja su podeljena, u svakom slucaju koristio Motul, Bardahl, Ipone, neces pogresiti. Sto se sauga tice, palis ga sa punim saugom, e sad, moj kad upali nece da radi u leru sa skroz povucenim saugom, vec ga upalim sa skroz povucenim i onda ga vrlo maalo vratim i onda mi se motor ne gasi u leru, dok je skroz hladan. Tu caku koristim od kad sam ga kupio, da li je tako i na drugim motorima ne znam.  Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Kod mene na Pulseru 125 pre palio pod punim saugom i lepo radio, ove zime kad ga ne palim po 2-3 nedelje nece na punom i onda polako spustam saug dok drzim paljenje i negde na pola uhvati. A npr na guranje upali kad je pun saug :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Pozdrav svima, ima previse strana da bi citao sve od pocetka.


Brat hoce da uzme Keeway speed 125, pa ako mozete ukratko da kazete kako se pokazao motor i na sta obratiti paznju kod kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Keeway speed 125, Yamaha FZS 600 FAZER, Yamaha FZ6 S2

Pozdrav druže, evo ovako: vozim keeway već punih 6 godina, za to vreme sam prešo sa njim okruglo 20000km. Nikakvih problema nisam imao sa njim, čak štaviše pre nekih dve nedelje kad sam ga isterao, da ugleda svtlost dana posle zime, primetio sam da mi je riknuo akumulator, inače fabrički. :D To je jedino uz ulje što treba da se menja na njemu ako je mašina ispravna, tj. ako nije otvaran iz bilo kog razloga. Najbitnije je da se obrati pažnja da li je mašina otvarana, da nema čudniji zvuk nego što treba da ima(pod tim podrazumevam da ne "melje" po mašini i to), jer taj koji se jednom pokvari posle se teško popravlja, ili verovatno ne popravlja, uglavnom je to kod svih kineskih motora :D, a i teško se nalaze delovi . Od najosnovnijih stvari bitno je da troši k'o upaljač bukvalno 2,5L/100km, eventualno nekad ugura i u 3L/100km. Što se krajnje brzine tiče, moj keeway nikad nije prelazio 105km/h iako negde može da se pročita da idu i 110-115km/h, to je verovatno samo urbana legenda... Optimalna brzina za prijatnu vožnju mu je 80-90 km/h.
Po meni to je najbolji mogući motor za početnike, lagan, okretan, dovoljno brz, malo troši, i veoma bitna stvar-redovno menjanje ulja i samo vatra :D . 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
Pre 19 sati, Dule'96 je napisao:

Pozdrav druže, evo ovako: vozim keeway već punih 6 godina, za to vreme sam prešo sa njim okruglo 20000km. Nikakvih problema nisam imao sa njim, čak štaviše pre nekih dve nedelje kad sam ga isterao, da ugleda svtlost dana posle zime, primetio sam da mi je riknuo akumulator, inače fabrički. :D To je jedino uz ulje što treba da se menja na njemu ako je mašina ispravna, tj. ako nije otvaran iz bilo kog razloga. Najbitnije je da se obrati pažnja da li je mašina otvarana, da nema čudniji zvuk nego što treba da ima(pod tim podrazumevam da ne "melje" po mašini i to), jer taj koji se jednom pokvari posle se teško popravlja, ili verovatno ne popravlja, uglavnom je to kod svih kineskih motora :D, a i teško se nalaze delovi . Od najosnovnijih stvari bitno je da troši k'o upaljač bukvalno 2,5L/100km, eventualno nekad ugura i u 3L/100km. Što se krajnje brzine tiče, moj keeway nikad nije prelazio 105km/h iako negde može da se pročita da idu i 110-115km/h, to je verovatno samo urbana legenda... Optimalna brzina za prijatnu vožnju mu je 80-90 km/h.
Po meni to je najbolji mogući motor za početnike, lagan, okretan, dovoljno brz, malo troši, i veoma bitna stvar-redovno menjanje ulja i samo vatra :D . 

Hvala na odgovoru.
Ulje se menja na 6000km ili je kraci period izmedju zamena?

Koliko je "tesko" nalazenje delova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Keeway speed 125, Yamaha FZS 600 FAZER, Yamaha FZ6 S2

"Knjiški" ,po knjižici sa uputsvima koja se dobija uz motor, piše da se menja na 5000km, međutim ja menjam ulje pred svaku sezonu, nije skupo i što se kaže - "što je sigurno sigurno", ipak je to jednocilindraš. A što se delova tiče, u Srbiji mogu da se nađu samo ako neko prodaje polovne, u inostranstvu ih ima, kod Mađara recimo ima svaki šraf, ali daleko je Mađarska :D . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Keeway speed 125, Yamaha FZS 600 FAZER, Yamaha FZ6 S2

Ja sam do ove godine koristio motul 3000 20w50(tako piše u "user manual" koji ide uz motor) i čini mi se da kad promenim ulje da se u početku malo "mučio", kako vreme prođe i verovatno se ulje malo razredi on je bolje išo. Sad sam mu sipao neko Luk Oil 20w 50 i sa njim ide kao mećava. :D  
I taman i ja da pitam nešto, da li neko zna gde mogu da nabavim set dihtunga za ovu aždaju od motora, uprkos tome što i sam znam da to teško mogu da nađem kod nas? :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Keeway speed 125, Yamaha FZS 600 FAZER, Yamaha FZ6 S2

Ovo sam mu ulje sipao, bilo na nekoj akciji oko 400 dinara, džaba bukvalno, a motor mi dobro radi sa njim što je najbitnije.

31711103_1778631648846900_6780742234888208384_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Nebitno je šta piše, za našu klimu i toplo ljeto je bolje da ide 15W-50.

Ipak je to vazdušno hlađen agregat i bolje da radi na viskoznijem ulju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Keeway speed 125, Yamaha FZS 600 FAZER, Yamaha FZ6 S2

Ovo sam dobio uz "user manual", ista stvar samo na našem jeziku, tj. za naše tržište, oni preporučuju motul 20w 50. 

20180318_115648.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Ne znam sta da kazem,ovo sto si dobio "prevedeno na Srpski" vidi se da se razlikuje od originalne knjizice koja se dobija uz motor.

Recimo i za svecicu ti pise podatak drugaciji nego u originalnoj knjizici.

Kod mene je svecica Torch D7RTC tako je kupljen motor sa njom (prvi sam i jedini vlasnik) a i u originalnoj knjizici isto pise za D7RTC.

 

f.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

To je kineska svjećica, dolazi u kineskim motorićima, i ja sam je dobio, a naveden je NGK ekvivalent.

Bitno je da svjećica odgovara po svojstvima i veličini, a brend je nebitan (iako bi NGK original trebao biti bolji izbor).

Što se tiče ulja, to dosta zavisi od klime, 15W-50 i 20W-50 je odlično za naša vruća ljeta, kod vazdušno hlađenih motorića.

Ako vozite zimi, ne bi bilo loše da sipate neko 10W ulje.

Dakle, oni su knjižice prilagodili našim uslovima, a možda i uvoznik uvozi te proizvode, pa želi dodatno da zaradi, ali u svakom slučaju imate izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Keeway speed 125
On 27.4.2018. at 14:59, alex1974 je napisao:

Koje ulje i gradacija su vam se pokazali dobrim?

Kod mene je Motul 5100 15w50

Koristio sam Motul jedne sezone samo i onda sam presao na Bardahl xtc 10w40, sto se gradacije tice probao sam i 15w50, al' kad sam razgovarao sa covekom iz KOMPP CO-a rekao mi je da slobodno mogu da koristim 10w40 s' obzirom da mi motor nema bas mnogo predjeno, a i cini mi se da su bolje performanse, jeste da je ulje oko 1100 din ali ne zalim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Ovo sam mu ulje sipao, bilo na nekoj akciji oko 400 dinara, džaba bukvalno, a motor mi dobro radi sa njim što je najbitnije.
31711103_1778631648846900_6780742234888208384_n.thumb.jpg.20fde2a707a45c6465da5a35fe002113.jpg
Gde smes ovo da sipas, to je ulje za automobile, kod auta su menjac i spojka odvojeni, kod tebe isto ulje sluzi za motor, menjac i lamele, menjaj ga na vreme dok ne sjebes motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Keeway speed 125, Yamaha FZS 600 FAZER, Yamaha FZ6 S2

Uz dužno poštovanje, cenim tvoje mišljenje, ali ja sa ovim uljem vozim već godinu dana, nikakvih problema sa motorom nemam, čak ima i mirniji rad nego sa motulom. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja