Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Postavljao temu u generalnom delu foruma, i nosim se mislju da poslusam ljude i ipak pazarim nesto od 125cc kao motor na kome cu uciti da vozim, i koristiti ga za voznju po gradu do posla i slicne akcije. Simpatican izgled i gabariti motora, kao i hvaljena potrosnja su me privukli, vidim da su najvece zamerke na upravljivost i kocnice, ali kako vozim relativno mirno to nadam se ne bi bio problem.

 

Pitanje koliko je pametno sada kupovati Speed 125 uzevsi u obzir da uvoznika vise nema te samim tim ni delova? Gume, zaptivci, dihtunzi i sva ta potrosna roba koja na kinezima brzo strada pretpostavljam da je problem i ovde? Ima je za naruciti preko, dovlaci se iz ovlascenih servisa u Madjarskoj i okolini? Napominjem da o odrzavanju motra nemam pojma, tj. proste instrukcije tipa odvij sraf, ocisti filter, naspi novo ulje, ili odvrni toliko krugova umem da ispostujem i odradim, ali neke zahtevnije operacije mi ne zvuce kao privlacna stvar, a ovi motori vec imaju godina pa pretpostavljam da i traze dosta odrzavanja?

 

Motorom bih prelazio oko 2.000km godisnje, ako je interval bitan zbog odrzavanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Uzeo sam danas da zamenim semeringe na viljuskama i zamenim ulje. Ali ne mogu bat(stap ) da izvadim iz dodnjeg dela nikako. I koliko ide ulje tacno? vidim da je negde pisalo 120ml. Jel moze pomoc ako je neko skidao stapove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Keeway speed 125

Postavljao temu u generalnom delu foruma, i nosim se mislju da poslusam ljude i ipak pazarim nesto od 125cc kao motor na kome cu uciti da vozim, i koristiti ga za voznju po gradu do posla i slicne akcije. Simpatican izgled i gabariti motora, kao i hvaljena potrosnja su me privukli, vidim da su najvece zamerke na upravljivost i kocnice, ali kako vozim relativno mirno to nadam se ne bi bio problem.

 

Pitanje koliko je pametno sada kupovati Speed 125 uzevsi u obzir da uvoznika vise nema te samim tim ni delova? Gume, zaptivci, dihtunzi i sva ta potrosna roba koja na kinezima brzo strada pretpostavljam da je problem i ovde? Ima je za naruciti preko, dovlaci se iz ovlascenih servisa u Madjarskoj i okolini? Napominjem da o odrzavanju motra nemam pojma, tj. proste instrukcije tipa odvij sraf, ocisti filter, naspi novo ulje, ili odvrni toliko krugova umem da ispostujem i odradim, ali neke zahtevnije operacije mi ne zvuce kao privlacna stvar, a ovi motori vec imaju godina pa pretpostavljam da i traze dosta odrzavanja?

 

Motorom bih prelazio oko 2.000km godisnje, ako je interval bitan zbog odrzavanja.

Nemas potrebe da se toliko brines oko tih nekih delova. Gume mozes naci i to ne kineske i odma ce preporoditi motor sto se stabilnosti tice pri nekom jacem kocenju. Sve to sto je recimo potrosna roba se jos i moze naci. Zavisi u kakvom stanju nadjes motor i kako je odrzavan. Evo ti moj primer.

Kupio sam motor sa predjenih 2020 km, covek ga je izuzetno cuvao, nov motor. Kod mene je presao oko 8000 km, sad je na nekih 10000 km, i jedina stvar sto sam na motoru menjajo je ulje, koje sam redovno menjao i jedna svecica, crkne poneka sijalica ali to i da ne racunamo. Prosle godine sam sam nastelovao ventile i to je to. Nikad problema nisam imao. Jako zahvalan motor. Neces pogresiti ako ga kupis. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Uzeo sam danas da zamenim semeringe na viljuskama i zamenim ulje. Ali ne mogu bat(stap ) da izvadim iz dodnjeg dela nikako. I koliko ide ulje tacno? vidim da je negde pisalo 120ml. Jel moze pomoc ako je neko skidao stapove

Odozdo na stapu imas inbus koji trebas da odvijes da bi mogo stapove da izvuces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bor,Srbija
  • Motocikl: Keeway Speed

Da pohvalim kolega Doku.Auspuh izgleda lepo,samo me zanima kako se cuje.Mozda bi mogao duzinski da bude manji,i nadam se da je u nivou sa repom motora.

A sada,da kazem...Ovih dana sam bio prezadovoljan KEEWAY SPEED-om!

Predjeno je preko oko 750 km.
Dani za putovanje:Cetvrtak,Petak.

 

Cetvrtak
Relacija:Craiova(RO)-Temisvar(RO),preko Turnu Severina,Banje Herkulane,Caransebes.

Distanca:oko 350-360 km.
Licni dozivljaj:

Iskreno,krenuo kod druga,kazem daj da provozam ovo luce dok ga ne prodam,da uzivam malo u njemu!Nisam zazalio! :)
Put od Craiove do Turnu Severina,ne bih da komentarisem,zato sto tu deonicu prelazim vec 3 godine. :)
Uzbudljivo,postaje nakon prolaska iste deonice,gde lagano krecem do Orsove,i mogu da kazem da ukoliko je lepo i suncano vreme,imate utisak kao da ste na moru!Motorce u tim trenucima luduje,i pokazuje na kazaljki 90 km/h.Vetric u ledjima daje mi poletnost.Kao sto rekoh stene,sunce,Dunav,pa par tunela...Sve daje utisak da ste na pravom putu!Prosto mami za voznjom.Ide se dalje,odmah posle Orsove,drugi utisak.Videh stalno prisustvo neke recice,ali je malo hladnjikavo zbog tu i tamo sumskih predela.Sela su im odradjena u nekom,pa ne bih znao kakvom ambijentu...Ali sam licno navikao... :) Naravno,postoji razlika izmedju juga i Banata Rumunije.:)
Vozi se dalje,dolazim u Banju Herkulane,i tamo stajem.Kupujem neku kafu,cisto da procistimo grlo,16h sunce przi,dosta ljudi po restoranima kojih ima par,sa obe strane glavnog puta.Prolazi voz,zahuktala lokomotovima,i imam osecaj kao da sam u nekom uzbudljivom vesternu!
Nastavlja se dalje,gazi se.Kako se ide sve vise gore,vide se ravnice,i zaista ne znam u kom periodu upadam u neke krivine,gde se stvara velika kolona.Sleperi usporavaju u ovom delu saobracaj.
Preticem vozila,ajde to,nego najgore ove slepere idem na rizik... :)Tu mi nema spasa... :D
Izlazim iz tog klanca,sigurno je bilo par kilometara...Nakon toga,ostajemo ja i Mercedes S klase,novijeg tipa znam da je bio 350 CDI. :D
Za pravo cudo,ja pratim njega-on mene,vozili smo se tako dobru kilometrazu,sigurno nekih 40-ak kilometara,sve dok u jednom trenutku nije dao gas i ostavio me u dimu... :)
Ide se dalje,kao sto sam upoznat sa materijom dosta slepera iz Turske,Poljske i par zemalja zakrcavaju saobracaj,nisam pomenuo ali pauze sam pravio na 50-ak kilometara,zbog kacige koja me je opasno ubijala u pojam... :) Za to vreme,''luce'' odmara.

 

Cisto da kazem:na put se krenulo u 14h iz Craiove,u Temisvar se stiglo oko 20:30.Od stvari poneseno,cisto neki alat,ulje za podmazivanje lanca,stvari licne,voda,GPS navigacija,i dzak dobrog rasplozenja. :)

Uskoro dolazim do Caransebesa,iscekujem to,verovatno zato sto zurim,a i krenuo sam relativno kasno.Tamo imam jos jednog prijatelja,pa rekoh da se vidim sa njim,kad mi on rece da je u Srbiji...Kazem,do mojega...Caransebes...Sasvim skroman gradic,sa nekom crkvicom i tu ogradjenim parkicem ne vise od 10x10 metara.Pricam na srpskome jeziku,a ljudi me gledaju kao da je stigao Leo DI Caprio. :)
Tu ostajem jos 10-ak minuta,zanimljiv kruzni tok na izlasku,i nastavljamo pravo.Sledeci je Lugoz,jos 50-ak kilometara a predeli su zaista divni,iako ovaj put nisam toliko krenuo radi slikanja i skupljanja nekih utisaka,jer sam obecao prijatelju da cu ga vec izvesno vreme posetiti,a sada sam imao izvanrednu priliku.

Tu su i recica Timis i Bega koja se javljaju u nastavku puta. :)
Prolazim Lugoz,grad ne izgleda lose,a da napomenem i to da je postojala mogucnost i da idem i preko Resite,ali to cemo sl.put...Kada padne jaca mahina... :)
Ulazim,u Recas i to je poznat vinski grad,na nekoliko mesta cini mi se reklame sa vinima i podrumima,bukvalno zove na degustaciju... :D
Ljudi me gledaju,generalno tokom celog puta,i vidim da im ostavljam utisak nekog svetskog putnika.. :)

Naravno u medjuvremenu,celim putem,pa iskreno...Ko brat bratu,popijeno je sigurno nekih...Hmm...Pa 3-4 kafe za poneti i tu sam se bombardovao kofeinom.I dosta odlazaka u toalet. :)

Naravno,i velika car u pozdravima sa ostalim bajkerima tokom putovanja,utisak u tom momentu raste kao da vozim masinu od 1 000ccm.

Stiglo se u TM,grad sam dosta izgubio iz vida,pitam tu neke ljude na ulici,a meni oni okrecu na engleskom losem,kako doci do Complex Studentesc.Pa im kazem,ukoliko im je lakse,da pricaju na rumuskom,da se ne bi mucili a oni ''nevera''. :)

Konacno,stigoh i na odrediste,ostavljam ''umornu azdaju'' kod doma gde je dosta Srba,i kad tamo evo i drugara sa Hondom ne znam koji model u pitanju,ali Streetfight verzija,on odusevljen mojim putovanjem i poduhvatom i sitnicama na motocklu....A ja??A ja dragi prijatelji grmljavinom koja izlazi iz te HONDE,600 ccm je u pitanju,ali prepravljeni izduvi....Pa ceo Complex je tada grmeo...Uzgred Complex Studentesc jeste kompleks domova unutar koga se nalazi nekih 20-ak domova sa studentima...Pa vi vidite... :D

 

Nastavak veceri protice fino,imam utisak kao da sam u Srbiji!Svako drugi na ulici zna srpski. :)
Odlazimo u kafic MGM,i tamo uzivamo,a u pub-u pored gostovanje Aleksandre Bursac.Pa ko voli nek izvoli. ;)
Ima jos dosta sitnica,ali ne smem previse da pisem,zato sto nece biti dobro... :D
Sledi i nastavak od sutradan..
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Bice i video snimak, mozda cak i sutra, u garazi mi je zbog kise a malo je podalje. Sutra ako bude lep dan, bavicu se video klipom. Kostao je oko 5000 sa brzom postom. A mislim da prati rep motora, malo gleda vise u desno od fabrickog, zbog srafa od zadnjeg tocka, fabricki auspuh tu ima udubljenje a ovaj nema. slikacu i to ako vreme dozvoli. Mada mislim da mu je ovo najbolja pozicija sad. Nisam samo stender stavio, moram da smislim kako granicnik za njega da postavim, posto je i on bio na starom auspuhu. Zanima me jos jedna stvar, hocu da menjam ulje a nikako da se usaglasim po komentarima sta je najbolje da se stavi, da li bardahl ili motul ili mozda iphone i koja gradacija ulja? I da li ravno litru staje u njega. I jel moze pomoc sta da uzmem za lanac za podmazivanje, sprej ili neko ulje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Mozes i da iscukas auspuh da ima ulubljenje. Granicnik navaris sipkicu i na nju stavis parce gume od bicikla. Sipao sam Iphone i Motul isto motor ide. Motul 5100 10w40 najbolje za njega, ako je gusce ulje ici ce sporije. Litra ulja staje u motor samo kada je motor nov, ovako nikada se ne iscedi svo ulje. Za lanac ulje SAE90. Sve ti pise u temi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Danas cu onda uzeti motul, sve sam ja to procitao ali nigde ne nadjo koje ulje konacno je najbolje.U svakom slucaju hvala na informaciji-opet :)

 A evo ga i video.

 

https://youtu.be/KDIgG5Vax0E

 

Samo jos uvek se ucitava pa ce biti za 15min aktivan. Trebalo bi da radi sad

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Pa ona gradacija je najbolja, probao sam gusce i lose je isao motor.

 

Levi amortizer mi malo pusta ulje, crni se od ulja, jel imao neko slican problem, sta da radim? Jel se menja ulje, ide li neki semering u njega ili se baca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Danas cu onda uzeti motul, sve sam ja to procitao ali nigde ne nadjo koje ulje konacno je najbolje.U svakom slucaju hvala na informaciji-opet :)

 A evo ga i video.

 

https://youtu.be/KDIgG5Vax0E

 

Samo jos uvek se ucitava pa ce biti za 15min aktivan. Trebalo bi da radi sad

 

Moram da prokomentarišem ovo...

Auuu, kako si izvukao dobar zvuuk, pa još 125 ccm :staa2::care:

Gde si pazario taj auspuh, cena nije visoka uopšte...? :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Uzivo je zvuk mnogooo bolji nego preko telefona. A nasao sam ga na kupujem prodajem evo link ako sme da se reklamira ovde

https://www.kupujemprodajem.com/Sportski-Carbon-Auspuh-4T-20055257-oglas.htm

samo ako neko bude porucivao nek naglasi da je za 125ccm jer ima i kratkih koji su za 50ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja