Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Професор, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati ST2 944

Drustvo, kupio sam danas lancanike! Zahvaljujuci Pumbaru i njegovoj preporuci o radnji :"Biker house"! 0takoje.gif

Imaju fabricke lancanike. Cena sa paketom u koji ulazi i lanac je 5 000 din, dok za isti paket sa kvalitetnijim lancem, morate da izdvojite 6 000din! Ja sam uzeo samo lancanike. Njihova cena je 3 250din! Kupio sam i prednje migavce. Sada cekam lepo vreme, pa da sve izmenjam! 1aha.gif

http://bikerhouse.rs/web2/index.php

Preporuka! 0takoje.gif

post-8978-0-51267400-1363203484_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Wesley druze reci mi samo jednu stvar, zadnji lancanik kod vas na spidu je sa 40 zuba pa mi pade nesto na um da izgrunfujem kod mene na superlightu zarad malo vece kranje brzine (kod mene je 42 zuba zadnji)

 

Zammolio bih te ukoliko ti nije problem dok je zupcanik jos na stolu da ukoliko si u mogućnosti premeris isti:

-unutrasnji precnik velike rupe

-precnik rupe za srafove

-udaljenost od centralne rupe do rupe za srafove

-i razmak medju rupama,

jer ukoliko se poklapaju zupcanici pazaricu sebi jedan set

 

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Професор, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati ST2 944

Nikakav problem, Zodini! 0takoje.gif

- unutrasnji precnik velike rupe: 58mm

- precnik rupe za srafove: 10mm

- udaljenost od centralne rupe do rupe za srafove: 5mm

- razmak medju rupama: 45mm

A, evo slicice, cisto da ti bude lakse! 1zdravo.gif

P.S. Zovni "Biker House", mozda imaju i original za tvoj motor!

post-8978-0-62397900-1363270442_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Hvala druze puno, kod mene je original zupcanik sa 42 zuba ali sam razmatrao neku kombinaciju da se nabaci manji zadnji zupcanik zarad dobijanja nekih 5-7 km/h u plusu obzirom da je napred vrlo malo mesta za ubacivanje veceg prednjeg lancanika zamena zadnjeg za ovaj manji je mnogo bolja opcija.

 

Još jednom hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Професор, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati ST2 944

Upalih malopre motor, posle ovog surovog napada Baba Marte! Mini voznjica od 20ak km, cisto da proradi masina malo1moto3.gif

A, ako i sutra bude lepo vreme, da promenim i prednje migavce! 2jee3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Motocikl: Yamaha fzs 600

Mozda ovo nije mesto za to ali ipak moram da pitam nesto u vezi polaganja za A1 kategoriju!

 

Nedavno sam prosao obuku iz prve pomoci a pre toga tacnije prosle godine polagao sam za sada po novom AM kategoriju i imam probnu dozvolu B kategorije posto imam 17godina(u avgustu punim 18).

 

Zanima me da li ja sada mogu i koliko bi me kostalo polaganje za A1 kategoriju?

 

Takodje me zanima posto do sada nisam registrovao motor koliko vama izlazi sa tehnickim,tablicama nalepnicama i svim ovim novim glupostima koje su izmislili samo da bi uzeli pare!? 0namigivanje.gifInace moj kiwi je 2008 god ako to nesto znaci !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Takodje me zanima posto do sada nisam registrovao motor koliko vama izlazi sa tehnickim,tablicama nalepnicama i svim ovim novim glupostima koje su izmislili samo da bi uzeli pare!? 0namigivanje.gifInace moj kiwi je 2008 god ako to nesto znaci !

I moj je 2008, mada kupljen 2010. Treba jos malo registraciju da uradim 5500din preko agencije sa sve tehnickim, posto je tebi prva dodas i za tablicu oko 1000din i saobracajnu nekih 300-500din. Brate raspitaj se u agenciji bilo kojoj, ides redom i gde je najjeftinije tu odradis. Za polaganje ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Danas sam promenio ulje, presao sam samo 3000km sa starim, ali nisam mogao da cekam jos 2000km da bi probao drugo.

Sipao sam stalno MOTUL 5100 10w40 polusintetiku, sada sam sipao MOTUL 5100 15w50 polusintetiku i odmah je razlika u ubrzanju, lose ubrzanje nego sa 10w40, mada lepse radi motor i cuje se (valjda sto je novo), krajnju nisam mogao da proverim jer je pocela kisa. Posto je gusce oseti se po ubrzanju i radu motora da teze ubrzava, medjutim malo kasnije kada se ulje zagrejalo isao je malo bolje, ali opet ne kao sa 10w40 ulje. Videcu za par dana kada se razradi ulje kako ce ici i krajnju da proverim.

 

Krajnja je 92-93km/h i to jedva, jedva nagura, tako da sam istocio ulje (15w50) i vratio MOTUL 5100 10w40 i opet ide kao pre - 100km/h, ubrzanje je znatno jace i kada se zagreje radi kao sat, a sa 15w50 zna da stuca, i kada je hladan treba mu duze da se zagreje, moram gas da drzim duze. Razocarao sam se u 15w50, vise ga necu nikada sipati... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Сипај га током лета.

Znam da ce mu prijati jer je gusce pa ce se manje masina grejati, ali jok, ne verujem da ce biti bolje od 10w40 i kada se zagreje i razradi malo... Jos 1900km pa menjam ulje 10w40, a ovo 15w50 cu za nesto drugo iskoristiti :haha2::grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Професор, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati ST2 944

Ja stalno koristim 10w40 i nikada nisam imao problema sa njim!1care.gif U pocetku sam Motul, a prosle godine sam sipao Ipon i deluje mi za nijansu bolje... 1aha.gif Malcice je veca krajnja brzina i bolje ubrzava. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Професор, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati ST2 944

Kolege, promenio sam danas lanac i lancanike!1lol.gif Probao sam malo motor po kraju - i promena je ogromna! Mnogo bolje vuce i mnogo je "laksi" u voznji!0takoje.gif Samo prede i "djipa"!

Evo i par slicica:

post-8978-0-79699000-1363786332_thumb.jpg

post-8978-0-53020900-1363786335_thumb.jpg

post-8978-0-35776700-1363786338_thumb.jpg

post-8978-0-39041000-1363786342_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Kolege, promenio sam danas lanac i lancanike!1lol.gif Probao sam malo motor po kraju - i promena je ogromna! Mnogo bolje vuce i mnogo je "laksi" u voznji!0takoje.gif Samo prede i "djipa"!

Evo i par slicica:

ahaha i tebi ko i meni puklo ovo kod prednjeg lancanika.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

pozdrav :) Da vas pitam , primetio sam kada sam podmazivao lanac da mi se zadnji lancanik malcice klima levo desno komplet sa onim njegovim crnim drzacem sto ulazi u felnu ,jel to uobicajeno ili moze biti problem u necemu, nisam obracao paznju na to do sada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Професор, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati ST2 944

Ne znam na sta tacno mislis? 0stabre.gif

Kolege, promenio sam danas lanac i lancanike!1lol.gif Probao sam malo motor po kraju - i promena je ogromna! Mnogo bolje vuce i mnogo je "laksi" u voznji!0takoje.gif Samo prede i "djipa"!

Evo i par slicica:

ahaha i tebi ko i meni puklo ovo kod prednjeg lancanika.. :D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Otišli ti silen blokovi tj čaure koje ulaze u felnu pa tu ima lufta, kad se buder rešio da menjaš to, premeri rupe i umesto plastičnih ubaci neke od armirane gume ili nadhi strugara da ti napravi bakarne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja