Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Evo sa vecom gumom tocak izgleda malo "masnije",u voznji je stabilniji mada ima veze i sa kvalitetom gume jer su fabricke lose...da moze da stane stavio bih i napred vecu ali morao bih da prepravljam onaj lim ispod blatobrana.

post-10673-0-59847100-1347059664_thumb.jpg

post-10673-0-36782100-1347059679_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Motocikl: Yamaha fzs 600

Pozdrav.Kupio sam keeway ali posto nisam polozio vozio sam ga u selu gde ima puno rupa.Video sam da na prednjem tocku postoji malo ulubljenje na felni pa sam hteo da pitam da li je to fabricki ili sam to ja napravio kad sam upao u rupu.

Takodje me interesuje gde moze da se kupi ili poruci prednji tocak i koja je cena.Hvala unapred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova

Druze, nema potrebe da kupujes novu felnu zbog tog udubljenja..odnesi tocak vulkanizeru da ti ispravi to na felni samo..ne bi trebalo da bude veliki trosak

 

 

 

 

edit: @Fokus, i ja imam istu gumu kao daruga, relativno skoro promenio..kupio polovnu za 1200 kinti na limundu, ali je u mnogo boljem stanju nego sto je bila kendo iz 2007...i mogu ti reci da je osetna razlika sto sam uzeo malo siru, nezavisno od stanja same gume..po meni je dosta stabilniji, sigurniji..pogotovo kada npr u vecim brzinama treba da skrenes, tipa iskljucujes se sa autoputa na iskljucenju kod kojeg je krivina malo agresivnija, a ti vec ides 90km/h.. pre bih morao da usporim na 50-60 da bih se uopste usudio da promenim pravac, a sada bez problema spustim na 80 i skrecem sasvim sigurno i pouzdano..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova

Treba mi potvrda za sledece..trazio sam na 75. stranici, medjutim tamo nije definitivno potvrdjeno, nego sve nesto "pokazuje levim delom palca ka pravcu srafa ako se gleda sredom uvece pod pravim uglom", tako da evo lepo slika pa mi potvrdite jel tacno ili nije..

 

 

 

Sraf za podesavanje lera gasa sam skapirao koji je, ali ovaj za smesu mi nije bas najjasniji..da li je to ovaj oznacen plavom bojom? Ako jeste, cime da zavrcete, nezgodan je u pm,gleda na dole i nema mesta za srafciger..jedino nekim kljestancima..

post-22041-0-34905100-1347089385_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Daruga - lepo izgleda, koja je marka i koliko te kostala?

 

Milos 95 - isto sam i ja upao u ogromnu rupu, isto felnu ostetio, vulkanizer mi ispravio i cao, sva sreca nije guma pukla. Kostalo me 1500 za obe felne.

 

Berserek - Secam se da je bio link sa Limunda, koje je marke guma? Kupio bih novu, a ova moja nije istrosena, vrlo malo pa ne znam sta bi radio sa fabrickom.

 

Treba da podesim i ja smesu jer mi puca iz auspuha, ali prece mi je stelovanje ventila, znam proceduru ali necu sam da radim da nebi zeznuo nesto, a ne placa mi se 1000din za 5min posla. Stelovan je na 1000km, a sada ima 11600km, bucniji je malo pa bi trebalo da se nasteluje. Da je neko od vas blizu Sapca pa da mi neko nasteluje castio bi ga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Danas sam otvarao poklopac gde su ventili, zanimalo me kako izgledaju.

Ovo objasnjenje sam kopirao ali mi nije jasno bas.

 

"Ima dva ventila sa oprugom i klackalica koja pritiska centar te opruge. Na tom delu koji pritiska oprugu ima matica za 10 kljuc, otpustim je malo, i onda odvijam i zavijam onu cetvrtku gore." (matica za 10 kljuc sam na slici oznacio, jel tacno? I oznacio sam koju maticu odvrcem i zavrcem? Ili je to obrnuto, buni me sto je receno "i onda odvijam i zavijam onu cetvrtku gore")

post-8374-0-06526000-1347138529_thumb.jpg

post-8374-0-69537800-1347138478_thumb.jpg

 

"Moras da imas merne listice,podesi oba ventila na 0.1mm tako sto odvijes malo vise tu cetvrtku,ubacis listic izmedju ventila i te klackalice koja pritiska ventil,i onda zavijas lagano rukom cetvrtku dok se ne nasloni na listic,znaci treba listic onako da bude knap u kanalu,da ne landara,i kad to podesis samo zategnes kontra maticu(matica za kljuc 10 koju si prethodno popustio).

Isto to uradis i sa drugim ventilom i vratis kapu,te hromirane stitnike i to je to.

obavezno pre nego sot pocnes da stelujes ventile moras da dovedes radilicu u takav polozaj da ni jedan ne bude na bregu,znaci probaj polako kurblu rukom da guras,videces kako ce da se podigne jedan,pa drugi ventil,i kad se oba do kraja spuste onda tek stelujes."

 

Evo sada imamo sliku ventila, pa moze li mi neko reci jesam li dobro oznacio na slici tu cetvrtku? Gde mogu naci listice merne?

 

Kada sam skinuo rezervoar video sam dva nestala srafa, tri srafa drze motor, a meni su cak dva se odvrnula, strasno, ko zna da li su i bili...

post-8374-0-42275600-1347138614_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Daruga - lepo izgleda, koja je marka i koliko te kostala?

Marka je PIRELLI sasvim slucajno sam je nasao u "KELENI" preko neta preko kojeg sam je i narucio stigla mi je u roku od dva dana cena sa isporukom negde oko 3000 din.Bila je veoma povoljna i imali su smo par komada na stanju,to su bile nove gume ali proizvedene 2001god,meni to nije smetalo jer cene u redovnoj prodaji su mnogo vece.Zadovoljan sam i pokazala se dobro razlika izmedju nje ii fabricke je drasticna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Ja cu pokusati da ti objasnim sad koliko cu uspeti videcemo.Prvo skini svecicu da bi lakse okretao kurblu.Onda odvrni ovaj sraf koji sam ti oznacio na slicipost-10673-0-25082300-1347142394_thumb.jpg pogledas videces zarez na deklu odnosno reper a kad krenes da okreces kurblu(polako)videces jedno malo slovo T koje moras da nateras na taj reper koji sam ti pomenuo.Kad to uspes da uradis videces da ti je klip u GMT(gornjoj mrtvoj tacki)i tada su ti oba ventila slobodna i mozes da ih stelujes.Imas usisni ventil koji ti je blizi karburatoru i izduvni koji je blizi auspuhu,moj savet je da ih nastelujes na 0.05mm koliko je fabricki preporuceno,ja sam stelovao na tu vrednost i bio zadovoljan.Jednom sam nastelovao na 0.10 usis i 0.15 izduv pa je posle toga poceo da mi puca smesu.Ono sto je jos bitno je da stelovanje odradis kad je masina hladna.Spijune mozes naci kod nekog mehanicara koji je voljan da ti ih pozajmi ili mozda i da ih kupis kod lokalnih kineza.Listici spijuna moraju da klize ni lako ni tesno kroz zazor izmadju ventila i klackalice kad ih nastelujes...eto ja se napisah nadam se da ce ti koristiti :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

За клонове мотора Хонда ЦГ 125, какав је на Спиду, препоручени зазор код оба вентила је 0,08 мм.

 

Овде има објашњење како се то ради - http://hondacg125.awardspace.com/valve_clearance.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Fabricki pise da je na 0.05 - 0.05, neko u temi je stavio 0.1 - 0.1 i rekao da je na skuterima 0.05-0.05. A sada 0.08 - 0.08.

Ovo je na engleskom, kada se prevede nisu neke recenice bas jasne, ali posluzice. Hvala na odg!

Skuzio sam proceduru, pomogli su mnogo snimci sa youtube-a, ne moze se sa kurblom nacentrirati slovo T nikako jer preskoci, nego se odvrne poklopac ispod repera i kljucem polako odvrce u tom smeru dok se ne pojavi gore slovo T, tacnije crta uspravna pored slova T. Sada mi fali SAMO merni listici i dvoumim se na koliko ventile da nastelujem, ipak bih kao sto pise u upustvu 0.05 - 0.05.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova

i niko mi ne reci jel onaj plavi sraf za smesu?

 

Ja malo procackao taj sraf i pocelo da curi gorivo, izgleda da sam i ja potrefio onaj za ispustanje goriva iz karburatora..vratio sam ga opet u stanje kako je bilo..sad cu bas da odem do garaze da vidim jel prestalo da curi..

 

tako to biva, moram ja da se pravim pametan i da cackam..naravoucenije je uvek isto, ako sve radi, ne diraj, samo ces dovesti do toga da prestane da radi..

ali ne, moram ja da pametujem, da napravim da ler bude na 1500 umesto 2000 koliko je sad i da jos i smesu podesim da sve bude fensi, umesto da cutim i vozim dok radi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Jeste,taj plavi je za smesu,a za ispustanje taloga je onaj skroz na dnu na loncetu,i on treba da bude skroz zavrnut.

 

A sto se tice stelovanja ventila...ala ste ga vi zakomplikovali :D kakvo slovo T,kakvi bakraci,ja polako okrecem kurblu,vidi se kako se ventil spusti dole(otvori se,i tad ne moze da se steluje),i onda se vrati gore,okrenem jos malo,cisto da se klackalica skroz spusti sa brega,nastelujem na 0.1mm,isto ponovim i sa drugim i to je to,max 10min posla.E sad ako neko bas nije siguran da moze da pogodi da ventil bude sigurno van brega onda moze da trazi to T.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova

E da, moja guma je cini mi se ona Sava sto je nova oko 6 hiljada, zaboravih koji je to model tacno.. nju sam nasao polovnu na limundu za 1200, tako nesto..Nije bas ko nova, ali boze moj, bolje nego kenda stara 5 godina..

 

slikacu ovih dana pa cu da okacim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

sad sam bio da pitam za registraciju za keeway speed 150 rekose 8.500, imam vec novu tablicu i dozvolu, a sta je sa premijskim stepenom, na internetu pise da se pocinje od 4? onda je oko 6.500+tehnicki, a oni svi racunali od 12.-tog stepena i kazu 8.500 din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

zavrseno, 6.800 din sa tehnickim, na 3 mesta su mi trazili od 8.300-8.800 din, kako se samo frljaju nasim parama.

kako se meni cini svi racunaju od premijskog stepena 12, pocinje se od premijskog stepena 4, prosle godine sam uzeo novu tablicu, nisam imao nezgode i sada je po tome premijski stepen 3, i sa tim se racuna, eto da znaju ostali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova

Wesley, to nije tako strasno..ja sam prvu registraciju sad u julu, dakle nove tablice, saobracajna, sve sve, platio oko 12000...

 

 

Elem, ne znam ko me je pitao za gumu, evo gume koju sam ja kupio na Limundu, u pitanju je Trayal http://static.limund...ika-9907258.jpg

 

Inace, to je "TRAYAL guma 3,25-18 52L,kao nova sa unutrasnjom gumom!" tako je pisalo na aukciji..nisam je stavio na motor posto vec imam Sava gumu, takodje kupljenu na limundu.. ne treba dakle da napominjem da nemam pojma kakva je u praksi, posto je nisam isprobao..stoji mi u ormanu kao rezervna, ili kad se ova Sava toliko itstrosi da je nebezbedno frurati dalje..

 

Ova trajal je verovatno izrazenija sto se sara tice, ali Sava je ipak Sava...pogotovo ova neka sto nova kosta oko 6-7 hiljada...a trajalka je cak i nova 1200 kinti..

 

Trenutno sam prezadovoljan Sava zadnjom, mada i prednjom koju sam zaboravio koja je bese..kupljena na buvljaku kod cice skroz iza..2000 je kostala nova i sad da me ubijete n emogu da se setim koja je..uglavnom, zamenjene su kenda i motor je kao potpuno druga masina..stabilnost se povecala za najmanje 600%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja