Jump to content

Moto Zajednica

9. Moto GP Sachsenring, Njemačka

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

@Acim

Ruku na srce, ne mnogo toga, tek od nedavno imam kablovsku TV pa i tu radost da pratim motosport.

Sto, sta sam pogresio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

@Acim

 

Pa sad sta sam hteo da kazem ...

 

(Al' kao prvo da bi mi bilo drago da se "posvadjamo" onako ko ljudi, uz pivce i po "10 s' lukom", u Pancevu ima jedno mesto sa odlicnim cevapcicima (kafana "Evropa"), i ako si u prolazu ja sam na 064/3295-208. I usput da ti pokazem cime sam dopunio Louis-ov kompletic za krpljenje guma, pa taman da me i za to nagrdis.)

 

Dakle stvarno mi je neverovatno da Stoner zabrljeka bas u 300-toj krivini (ako cela trka ima recimo 12krivina x 25krugova = 300krivina), to je nekako vise manir Pedrose. Stonerov stil voznje mi se izuzetno svidja, ali izgleda da je na nekim stazama poguban po zadnju gumu. Pa je i u Mugellu spalio gumu, ali ga Lorenzo nije obisao bas u zadnjoj krivini.

 

Nego se tu podmicuje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Papuče su problem, zakačila plišana papuča sa medvedićima broj 56 o asfalt i ode drugo mesto :lol:

 

Hvala na pozivu, gledaću da se odazovem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ma ne, mislio sam na onih par dosadnih trka što smo imali. Poređaju se u 3. krugu i vrte do kraja trke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

Hondu obožavam , navijam za Stonera (rado bi bio papučar i kod njegove žene ::) ) ali bih voleo da do kraja pevenstva da mu Lorenzo sedi za vratom kao i da Dovi skenja povremeno napaljenka Sica , hobit Pedrosa da vozi dosano i brzo al na prve dve pozicije da im muti račune , a gospodin Spies onako ladno profitira iz njihovih međusobnih duela. To je za mene "GP MUĆKALICA" jedino mi je žao sto sam već otpisao mimo svoje volje Crvene (ne Rosija kao vozača nego Dukca kao neupotrebljivog bar što se ove sezone tiče) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Imam isti utisak kao to crank, kao da je trka trajala 10 min. Gledao sam u jednom dahu i hvala Bogu da je napokon na nesto licila. Ovi Stonerovi problemi sa gumom vracaju malo neizvesnost sto je dobro. Odusevio me Pedrosa pri preticanju Lorenza, sto bi se reklo oduvao ga ili otresao kao slinu. Definitivno je i Horhe napravio gresku ostavsi u pogresnoj brzini ali je bas mocno izgledalo. Jel se zna kako je protumacen gest Spisa sa nogom kada je pretekao Sic-a u poslednjoj krivini? Jedva cekam Lagunu sada, osecam da ce biti bas zanimljivo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Čekaj, prošli put je Stoner imao problema sa gumom, a Dovicioso nije, a ovoga puta opet Stoner imao probleme, a Dovicioso i Pedrosa nisu. O čemu se tu radi, voleo bih da mi objasnite? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: West Serbia
  • Motocikl: BMW S1000RR

Ja koliko sam skontala Spies je proslavljao pobedu (nad Simonchelijem) mahajuci nogicom :D

Nije to... pokazao mu je sa koje strane da ga zaobidje!:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Čekaj, prošli put je Stoner imao problema sa gumom, a Dovicioso nije, a ovoga puta opet Stoner imao probleme, a Dovicioso i Pedrosa nisu. O čemu se tu radi, voleo bih da mi objasnite? :lol:

Što se tiče pritiska u pneumaticima, njega preporučuje snabdevač (pneumatika) tj. Bridgestone. Takođe treba dodati da je pritisak samo jedan od faktora u kompletnom podešavanju mašine koji obično varira od vozača do vozača, i koji je vrlo zavisan od podešenog ogibljenja. Pedrosa, Stoner i Dovizioso nemaju isto podešeno ogibljenje (podešavanja koja su svojstvena za vozače se ne dele u Honda timu) tako da nemaju ni isti pritisak u pneumaticima.

 

U suštini se ide ovim redom, tim prvo podesi mašinu (ogibljenje), zatim kaže Bridgestonu šta im treba, pa onda dobije preporuku. Neki put se desi da pogreše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Sta li ce Rosijevci da nadju kao opravdanje?

Stomačne tegobe zvuče dobro. Palile su za umišljenog kengura.

 

 

Nije mi jasno,pa nije...verujem ni drugima....da Simonceli ne bude na pol poziciji mogu da svarim al' da Rossi bude na zadnjoj e to ne mogu nikako...

Da je čovek zaboravio da vozi ne verujem,to je kao plivanje,nemoš' da zaboraviš...da Ducati tolko loše ide opet nemoguće jer Hayden nije najgori...

Pa šta je onda?

I kako li će Lorenzo ovu trku da ''odradi'',u kom li će mislim krugu da pobedi? :jee:

Ovima je izgleda jasno šta se dešava, pročitaj ako te zanima.

 

MOTOGP: Rossi Reconsidered

 

Ovaj članak je napisan posle kvalifikacija, ima odličan naziv:

 

MOTOGP: Someone Call The Doctor, This Is An Emergency

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Ja koliko sam skontala Spies je proslavljao pobedu (nad Simonchelijem) mahajuci nogicom :D

Nije to... pokazao mu je sa koje strane da ga zaobidje!:moto3:

 

The factory Yamaha rider was then seen waving his right leg to Simoncelli but he said: "Nothing happened between us but to pass him at the final corner at the last two races, I was just letting him know about that."

 

VAyxp_pa9826511628714.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ja koliko sam skontala Spies je proslavljao pobedu (nad Simonchelijem) mahajuci nogicom :D

Nije to... pokazao mu je sa koje strane da ga zaobidje!:moto3:

 

The factory Yamaha rider was then seen waving his right leg to Simoncelli but he said: "Nothing happened between us but to pass him at the final corner at the last two races, I was just letting him know about that."

Spies se bas igra glavom, Sic vec dve trke nije nikoga sjebao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Pa nije, ali je kengur sledeći, Spiesa ne sme ni da takne kod kuće (Spiesove :moto3:).

Ne mora više nikog, bar što se mnene tiče. Kengura je već oborio Rossi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jeste, ali kolega Acim smatra da Yamaha moze da pobedjuje samo ako se Sic (ili Rosi) malo vise potrude oko drugih vozaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

To šta Yamaha može smo videli na dve poslednje trke. Te Honda superiorna, te kengur najbolji svih vremena i op, cvrc, Lorenzo ga dva puta obrijao :lol: Pedrosu ne računam, neka je dečko pobedio, red je bio :takoje: I bar nije papučić, makar i derpe bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

hehehe Acime nasmejao si me. Nego Yamaha skuplja lepo poene... Lorenzo sve opasniji. Kad ste ves spominjali super Sick-a hoce li on i sledece sezone da dobija dobru hondu ili ce morati da jashe nesto drugo .. nekako navikao sam da honda fura nema rezultana , nema mesta ??? Bautista me odusevio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Napisao je neko da postoji mogućnost da SuperSic postane treći vozač fabričkog Ducatija, ko će ga znati. Mislim da se to još uvek ne zna i da Simoncelli ima još uvek šanse da ostane gde jeste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kengur nije bas najuspesniji vozac u MotoGP istoriji, ali sa zavrsetkom ove sezone, bice najuspesniji vozac od kad ucestvuje u MotoGP, znaci od 2006-te. Dve titule (predpostavljam, kao i Rosi), najvise pobeda, najvise rekorda staza, najvise pol-pozicija.

 

Evo malo statistike:

 

Winning Percentage

 

1. Stoner 36% (27 of 76)

2. Lorenzo 35% (15 of 43)

3. Rossi 28% (21 of 75)

4. Pedrosa 15% (11 of 72)

 

Pole Position Percentage

 

1. Stoner 34% (26 of 76)

2. Lorenzo 30% (13 of 43)

3. Rossi 19% (14 of 75)

4. Pedrosa 18% (13 of 72)

 

Podium Percentage

 

1. Lorenzo 77% (33 of 43)

2. Stoner 64% (49 of 76)

3. Rossi 64% (48 of 75)

4. Pedrosa 59% (42 of 72)

 

Front Row Percentage

 

1. Lorenzo 88% (38 of 43)

2. Stoner 72% (55 of 76)

3. Pedrosa 57% (41 of 72)

4. Rossi 51% (38 of 75)

 

Fastest Lap Percentage

 

1. Stoner 29% (22 of 76)

2. Pedrosa 28% (20 of 72)

3. Rossi 23% (17 of 75)

4. Lorenzo 21% (9 of 43)

 

@Milky: Lorenco je na cetvrtom motoru od sest dozvoljenih, samo da znate. Svi Hondini vozaci su tek na drugom! Ovo ce dati rezultate u drugom delu sezone...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

To što je Lorenzo na četvrtom motoru ne znači da je Stoner bolji, može samo da znači da vozi bolji motor, a to mu baš i nije za pohvalu :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja