Jump to content

Moto Zajednica

9. Moto GP Sachsenring, Njemačka

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: Sankt Kanzian
  • Motocikl: Ktm 990 Superduke R

Što se tiče Rosija komentatori na SK Prime kažu samo jednom kada pobedi na Dukatiju sigurno će moći da pobedi i drugi put :) :)

Ovo za sada ne zna ni baba Vanga kada će da se desi :(

 

Šalu na stranu Rossi je uvek bio u fokusu i kada je bio broj 1 a i sada kada su rezultati za takav talenat i takvo ime katastrofalni.

Da stavimo na stranu Stonera za koga se priča da je jedini koji je pravio pol pozicije i mogao da pobeđuje na trkama sa Dukatijem skoro mi je neverovatno da Rossi sa timom Jeremy Burgess koji uvek pobeđuje baš toliko ne može da se prilagodi Dukatiju već Rossi ima vremena iza svih Dukatija što fabričkih što privatnih a već smo na pola sezone.

 

Kao što sam rekao radi se o Rossiju prema kome je postavljen veliki teret slave i očekivanja su jako velika pa je u fokusu i kada je dobar a i kada je mnogo loš.

Lično bi voleo da se vrati u top 5 jer sa njim su trke interesantnije mada je pitanje kako će se ovo sa Dukatijem završiti.

 

Moje lično mišljenje je da je Rossi usrao i šefa i stanicu sa tim prepravkama Dukca, i pokušavanjima da napravi motor za pod svoje dupe, umesto da je svoje kraljevsko dupe prilagodio motoru, ili barem pokušao. Nego je na prvi čudan trzaj ili proklizavanje prednjeg točka rekao...aaaaaaaa ovo ništa nevalja...pravite mi drugi motor, neka vam Burges objasni kako se to radi, A jadni Burges kad je video mašinu bez rama i svih onih klasičnih stvarčica, jednostavno nije imao osnovu odakle da počne, pa je napravio još veće sranje kombinujući rešenja sa Yamahe na Ducati.Za šta su dokazi veoma vidljivi. Ako je Stoner(nesretnik,papučar,plačipička,antitalenat,hipohondar, i šta ti ja znam kako su ga neki nazivali) uspeo da skonta taj motor, pa posle njega seo na Hondu i ni na nju nije imao neki extra prohtev ,zamerku i odmah postizao dobra vremena. Pa kako onda njegovo visočanstvo nemože da skonta ni jedan motor nego mora da od svakog pravi jedan te isti, i tek onda može da pobeđuje :zbunjen: :zbunjen: .

Dakle moli se gosn.Rossi da ako ikako može da se spusti međ obične smrtnike i da sedne na taj prvobitni,usklađen,razrađen,usavršen motor od strane nekog antitalenta , i malo proradi na odnosu dupe-motor i pokaže više kako se to vozi sa 100% snage, pošto godinama tvrdi da ti isti antitalenti pojma nemaju kako se to treba zapravo voziti.

 

Pomalo sam već nestrpljiv :Mina: :Mina: :Mina:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Extra trka 125...zao mi Zarca...mislim da je zasluzio pobedu...al jbg...sudije...

 

Dobra trka i Moto 2...De Angelis joj uneo dodatnu zanimljivost...

 

E sad da vidimo shta ce ovi u najjachoj klasi da urade....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Mina, sudije su potpuno u pravu, stigli su na cilj istovremeno, a pravila su pravila. Svima nam je Zarco simpatičan, ali ima vremena da pobedi (možda već u Laguna Seci), odnosno da pobeđuje :moto3:

 

urGdq_cccow.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Sve tri današnje trke su daleko iznad proseka :moto3::takoje:

 

Drago mi je za Pedrosinu pobedu, a još više što je Lorenzo opet obrijao kengura-papučara :lol:

 

Lepo je bilo videti da Pedrosa i Lorenzo čestitaju jedan drugom :takoje: Nema zezanja, kralj mora da se sluša :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: Sankt Kanzian
  • Motocikl: Ktm 990 Superduke R

Ma ebo papučara,lolipopa i kratkoga.....nego videste li kako Bautista namuči Dukce na onoj Rizli :nanana::jee:...

Sad ih u boxu sigurno klepaju po ušima....ajd što vas odraše Honde i yamahe, ali što vas i Suzuki....eeeeee pa to je :(:jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Skupljen(Vladimirci)
  • Motocikl: Sachs Mad Ass 125

Čestitam mom drugu Veci ( Fredi ) na 100% pogođenoj prognozi na kladionici ( čak i na 9 mesto ... ) :care:

Inače, odlična trka. Dosta obilaženja, neizvesno do kraja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

1 25 26 Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Team Honda 160.4 41'12.482

2 20 1 Jorge LORENZO SPA Yamaha Factory Racing Yamaha 160.3 +1.477

3 16 27 Casey STONER AUS Repsol Honda Team Honda 160.3 +1.568

4 13 4 Andrea DOVIZIOSO ITA Repsol Honda Team Honda 159.7 +10.513

5 11 11 Ben SPIES USA Yamaha Factory Racing Yamaha 159.7 +10.719

6 10 58 Marco SIMONCELLI ITA San Carlo Honda Gresini Honda 159.6 +10.923

7 9 19 Alvaro BAUTISTA SPA Rizla Suzuki MotoGP Suzuki 158.6 +27.451

8 8 69 Nicky HAYDEN USA Ducati Team Ducati 158.6 +27.510

9 7 46 Valentino ROSSI ITA Ducati Team Ducati 158.6 +27.576

10 6 5 Colin EDWARDS USA Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 158.2 +33.491

11 5 8 Hector BARBERA SPA Mapfre Aspar Team MotoGP Ducati 157.9 +38.944

12 4 17 Karel ABRAHAM CZE Cardion AB Motoracing Ducati 157.9 +39.148

13 3 14 Randy DE PUNIET FRA Pramac Racing Team Ducati 157.8 +39.415

14 2 35 Cal CRUTCHLOW GBR Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 157.8 +39.477

15 1 7 Hiroshi AOYAMA JPN San Carlo Honda Gresini Honda 156.9 +54.516

16 24 Toni ELIAS SPA LCR Honda MotoGP Honda 155.8 +1'12.335

17 50 Sylvain GUINTOLI FRA Pramac Racing Team Ducati 154.0 1 Lap

 

 

Pos. Name Bike Pts.

1 Casey STONER Honda 168

2 Jorge LORENZO Yamaha 153

3 Andrea DOVIZIOSO Honda 132

4 Valentino ROSSI Ducati 98

5 Dani PEDROSA Honda 94

6 Ben SPIES Yamaha 85

7 Nicky HAYDEN Ducati 85

8 Marco SIMONCELLI Honda 60

9 Colin EDWARDS Yamaha 59

10 Hiroshi AOYAMA Honda 57

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3239 postova
  • Lokacija: Debrc

Mina, sudije su potpuno u pravu, stigli su na cilj istovremeno, a pravila su pravila. Svima nam je Zarco simpatičan, ali ima vremena da pobedi (možda već u Laguna Seci), odnosno da pobeđuje :moto3:

 

qFe4A_cccow.jpg

 

Nema 125 u Laguni Seci

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Potpuno si u pravu, zaboravio sam to, ali nebitno, nije poenta u tome, već da dečko odlično vozi, tako da nema brige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Evo kratkog prevoda Stonerove izjave posle trke:

 

Poceo trku sa odlicnim setapom sa kvalifikacija, ali je opet zadnja guma pocela da se greje. Pokusao je da smiri voznju tako da guma ne stigne na temperaturu kao u Mugelu. Zatim resio da krene napred i vidi sta ce se desavati sa gumom (zadnjom). Otisao napred ali uz preveliku temperaturu i dosta klizanja. Zatim ga obisao Pedrosa pa Lorenco. Opet cekao neko vreme pa krenuo napred u pokusaju da prati Pedrosu, ali to se nije moglo. Zatim branio svoju poziciju sa pregrejanom gumom kako je znao i umeo vozeci krugove sto je najcistije moguce, blokirajuci samo svoju putanju. Znao je za mogucnost da ga Lorenco pretekne preko prljavog dela piste i nadao se da ovaj nece preuzeti taj rizik. Ipak, Lorenco je stis'o 00 (ovo nije Kejsi rekao, slobodan prevod je u pitanju) i dospeo na drugo mesto. Zadovoljan bodovima dobijenim danas jer je jos u povecem vodjstvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja