Jump to content

Moto Zajednica

Honda Transalp 600......1990 eura !!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

nisam bas skapirao,el su ti ovog TA krali pa ste i o tome ovde pricali?

 

Da, toj jednog jedinog.

 

onda Djunta svaka cast kad si uspeo da ga pronadjes i vratis u svoje vlasnistvo,

mada prosto ne mogi da verujem da se i to desava,nzm dali si na forumu opisao i tu ruznu stranu tvog druzenja sa TA

 

Ima priča i o tome, na svu radost sa srećnim krajem i trajanjem od svega nekolio sati zahvaljujući članu foruma Relletu koji je snimo motor kad je došao na posao.

 

kopam po forumu ,ae daj link da procitam i to ,pa ko zna mozda ti ja budem kupac :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

nisam bas skapirao,el su ti ovog TA krali pa ste i o tome ovde pricali?

 

Da, toj jednog jedinog.

 

onda Djunta svaka cast kad si uspeo da ga pronadjes i vratis u svoje vlasnistvo,

mada prosto ne mogi da verujem da se i to desava,nzm dali si na forumu opisao i tu ruznu stranu tvog druzenja sa TA

 

Ima priča i o tome, na svu radost sa srećnim krajem i trajanjem od svega nekolio sati zahvaljujući članu foruma Relletu koji je snimo motor kad je došao na posao.

 

kopam po forumu ,ae daj link da procitam i to ,pa ko zna mozda ti ja budem kupac :moto3:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/63858-kradena-honda-transalp/page__gopid__1057075#entry1057075

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Sto vise citam sve mi je teze sto nisam pri parama!

 

Samo da mi razbijes iluzije, reci mi da ti ne treba moj Aprilia Pegaso 650 ie...

a ako se slucajno zapitas sta ce ti, da malo pomognem...

iako je upola manje nego na tvom motoru, ima da se radi na njemu ;P...

pa reko, ako ne zbog para, a ono zbog izazova da se bavis motorom se odlucis na neki dogovor, a? :P

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sto vise citam sve mi je teze sto nisam pri parama!

 

Samo da mi razbijes iluzije, reci mi da ti ne treba moj Aprilia Pegaso 650 ie...

a ako se slucajno zapitas sta ce ti, da malo pomognem...

iako je upola manje nego na tvom motoru, ima da se radi na njemu ;P...

pa reko, ako ne zbog para, a ono zbog izazova da se bavis motorom se odlucis na neki dogovor, a? :P

 

Na žalost ne, nemam nikog za Pegasa a ja se ne bavim motorima kao posao ili trgovina, već isključivo za sebe. BMW je sad tu tako da će on uskoro da primi "tretman".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Sto vise citam sve mi je teze sto nisam pri parama!

 

Samo da mi razbijes iluzije, reci mi da ti ne treba moj Aprilia Pegaso 650 ie...

a ako se slucajno zapitas sta ce ti, da malo pomognem...

iako je upola manje nego na tvom motoru, ima da se radi na njemu ;P...

pa reko, ako ne zbog para, a ono zbog izazova da se bavis motorom se odlucis na neki dogovor, a? :P

 

Na žalost ne, nemam nikog za Pegasa a ja se ne bavim motorima kao posao ili trgovina, već isključivo za sebe. BMW je sad tu tako da će on uskoro da primi "tretman".

 

Ok, hvala na odgovoru..

Pozdrav i srecno sa prodajom

0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jeste dobar primerak i jesi ga doveo do perfekcije, ali trziste je neumitno. Ja znam da je motor takav kakav kazes da jeste jer su mi to potvrdili ljudi kojima verujem, ali kad bi kupovao TA , kupio bi neki za 1600-1800e novijeg godista, pa neka je i losiji, ostace mi para za celu drugu masinu i jos po nesto pride, ako nesto rikne. Neko voli da kupi jeftinije i sam da sredjuje, a neko da pljune u startu vise para i vozi se bezbrizno, mozda sam mazohista, ali ja spadam u prvu grupu (ma u stvari volim da cackam oko motora, sta bi cackao ako bi kupio sredjen motor) :) Mozda ima jos dosta ljudi koji razmisljaju kao ja, pa je zato reakcija na oglas potencijalni kupaca slaba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Gde si bio pre dva tri meseca kad sam hteo zlatom da platim dobar TA......

 

Pa tad nije bio na prodaju, nit sam mislio da ću ga prodavati da ne kažem ikad, pa je bio u postepenom dotervanju. Prodaja je zaista ispala iznenada.

 

 

Jeste dobar primerak i jesi ga doveo do perfekcije, ali trziste je neumitno. Ja znam da je motor takav kakav kazes da jeste jer su mi to potvrdili ljudi kojima verujem, ali kad bi kupovao TA , kupio bi neki za 1600-1800e novijeg godista, pa neka je i losiji, ostace mi para za celu drugu masinu i jos po nesto pride, ako nesto rikne. Neko voli da kupi jeftinije i sam da sredjuje, a neko da pljune u startu vise para i vozi se bezbrizno, mozda sam mazohista, ali ja spadam u prvu grupu (ma u stvari volim da cackam oko motora, sta bi cackao ako bi kupio sredjen motor) :) Mozda ima jos dosta ljudi koji razmisljaju kao ja, pa je zato reakcija na oglas potencijalni kupaca slaba.

 

Sve što ti kažeš Aco je samo relativno tačno. Ja uz ovaj motor ne prodajem svoj rad i trud, niti ga vadim već je u cenu uračunato smo fizičko davanje para. Čak i da neko sam hoće sve da uradi to jednostavno nije moguće jer niko nije univerzalno vrhunski majstor za sve. Ovde ima rada i drugara koji mi nisu naplatili ništa a realno bi trebalo tako da ovakav primerak nema šanse da iskošta manje nego suprotno. I kreš barovi su bili dobijeni tako da ni njih ne bi morao da radiš. I ja sam kupio relativno jeftinije sa namerom koju sam ostvario i ipak to košta otprile tovoliko, zaboravio sam da zaračunam magnetni šraf za karter. Bez obzira na sve, nemam nameru da poklanjamnove delove iako su ugrađeni u motor. No, iskreno nisam ni očekivao da će se motor prodati na forumu, ovde vlada jedna druga atmosfera. I opet ponavljam, gde ima motor sroz skeniran do najsitnijeg deića što se smatra najvećom vrlinom pri kupovini. Jel bolje nešto jeftinije što mora biti svakako lšije i uz to na neviđeno sa svim rizicima koje to može da nosi. Ovo je bre motor ko ono što se kaže, prvi vlasnik, prva boja, garažiran u spavaćoj sobi. Znamda si i ti pican i koliko god predpostavljaš, bio bi iznenađenj opštim stanjem izgledom. Umalo me žena ne zalepi, kao, kupio sam nove gume, jer to načijuckala da sam ameravao zbog ofa. Jedva je ubedi da su bile na motoru. No, nema veze. Svaka roba nađe kupca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Evo taksativno navedeno šta je urađeno, a što traži bilo koji polovniji motor, posebno delovi posebno rad:

 

Mterijal:---------------------------------------------------------------------------------Rad €:

 

merenje kompresije -------------------------------------------------------------------------10

čišćenje krburatora i rezervoara i kontrola membrana----------------------------- 20

sinhronizacija karburatora i podešavanje CO2 -------------------------------------- 20

svećice -----------------------------------------------------------10 ----------------------------5

štelovanje ventila ----------------------------------------------------------------------------40

dihtovanje dekla ventila ----------------------------------------------------------------------5

ulje 3 l, filter ulja, i vazduha ---------------------------------50 ---------------------------5

mgnetni čep kartera ---------------------------------------------5

antifriz -------------------------------------------------------------10 ---------------------------5

ulje viljške --------------------------------------------------------10 --------------------------10

sajla kuplunga ---------------------------------------------------10

lager kormana ---------------------------------------------------30 --------------------------30

kočiono ulje ------------------------------------------------------10 --------------------------10

španovanje žbica i centriranje -------------------------------------------------------------25

kilometar sajla----------------------------------------------------- 5---------------------------- 5

zupčanik pinjona ------------------------------------------------29 ----------------------------5

regler ---------------------------------------------------------------60---------------------------10

alarm ---------------------------------------------------------------18 ---------------------------10

centralni štender unikatni--------------------------------------50

žabice plastike ----------------------------------------------------------------------------------20

crni sprej ------------------------------------------------------------5

boja -----------------------------------------------------------------16---------------------------30

detaljno pranje lanca i podmazivanje------------------------- 5 ---------------------------5

pranje i voskiranje------------------------------------------------- 5

originalni komplet alata------------------------------------------10

razno:beliWest,dugiLD,cocacolasbeličep,nikšićocrno,granddeluxe... -------------50

registracija -------------------------------------------------------160

________ ______

 

548 + 230 = 778

 

Motorcikl: 1.800 + 778 = 2.578

 

Pa nek skida ili dodaje ko šta hoće. Gume su obe na sigurno preko 70 %, znači mogu da pređu bar 10k i nisu kalendarski bajate. Lanac i lančanici odlični, minimum još 20k. Ulje tek za zamenu nakon još jedno 7k. Prednje pločice bi trebalo još 3-4k. Diskovi ko zna koliko još , verovatno više desetina k.Praktično ulaganja nema, čak ima i pola rezervoara u njemu. Kreš bar i nosači bočnih kofera Givi. Osim rupice na levom oklopu, kroz koju ga je predhodnik šrafio, motor nema ni jednu jedinu ogrebotinu. Rezervoar i obe zadnje plastike u prvoj boji i verovatno desni oklop i pola levog, al se ne vidi išta da je farbano. Sedište originalno, nema ni boricu i još stoji natpis HONDA. Sve nalepnice originalne, uključujući i onu na rezervoaru, zadnjoj viljušci i amortizeru. Za ulaganje eventalno novi ukrasni šrafovi oko vizira i plastični okrugli urasni čep zadnje viljuške, fali na jednoj strani i manžetne štapova, što i nije neophodno. Retrovizori su originalni. Agregat suv ko barut, boja na njemu ko nova. Žbice ne oksidisale, felne tek po koja neprimetna tačkica na zadnjoj. Po opštem stanju i izgledu za motor bi glat moglo da se pomisli da je star par godina. Pored sižea oglasa, ovo može i da služi ko neki vodič za kupovinu u smislu očekivanog i potrebnog sređivanja. Napominjem da Givi kreš košta nekih 78 €, za bočne kofere ne znam, al neki ručni rad bar 60€.

 

Interesuje me zamena za domaći Fiat Punto sa klimom uz moju doplatu i eventalno neki jeftin i lagan kros motor, može i kineski.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da podsetim da dobar motor postoji, pre nego se odlučim da ga prodajem u delovima ili prodam BMW-a, supruga će me ukanta. Čujem komentare naokolo, cena, pa nije motor ugalj pa samo daj najjeftiniji, mada i tu ima i dobar i loš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Jeste dobra filozofija, ali čini mi se da će ovaj TA otići u delovima, teško da će u ovoj krizi neko izdvojiti toliko para za dosta star motor, koliko god bio dobar ... :jok:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Da podsetim da dobar motor postoji, pre nego se odlučim da ga prodajem u delovima ili prodam BMW-a, supruga će me ukanta. Čujem komentare naokolo, cena, pa nije motor ugalj pa samo daj najjeftiniji, mada i tu ima i dobar i loš.

 

Druže, mene novčanik boliii kad pogledam koliko sam uložio u poslednje dve sezone. To su uglavnom stvari koje se menjaju jednom u dve, ili čak više sezona, ali kada se menjaju koštaju. CIfra je preko hiljadu jevreja - bez ikakvih preterivanja. Teško da mogu očekivati da iko kupi takav motor po višoj ceni (ima mlađih za te pare). Zato sam ulagao tek kada sam rešio da ga vozim još dve-tri sezone. Uložio sam zbog sebe. Ne verujem da će mi se išta od toga isplatiti u prodaji, jedino u putu, a to mi je i najvažnije.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 679 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Potrošnja goriva?

Uzbrdo ili nizbrdo?

Na leru. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Stvarno zanimljiva racunica i teorija, nema sta. Djunta kada bi kupio nov motor posle godinu dana bi ga prodavao skuplje nego oni u salonu :stabre:

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Potrošnja, grad 5,3, al švaler gas. Na put nisam stigao da odem, ono malo do Kotline i po ofu se ne računa u put, al je bilo 5,1.

 

Uobičajeno je kod nas da se pita za godište ko da je to jedini i glavni pokazatelj vrednosti ili stanja nečega. Sad je bolje uzeti recimo 98 sa krivim ramom, sa pocepanim gumama, polomljenim plastikama...nego nešto što je besprekorno. Ko misli da kupi bolji motor za manje para, grdno se vara, ili da će da ga dotera za manje novaca. Voleo bi da se uključe oni koji su kupili motore a koje sam ja gledao, pa da kažu šta su uzeli i šta sve treba da se uradi.

 

A što se tiče novog, hm, pa našlo bi se i tu nešto propušteno. Imao sam nov skuter kome fabrički nisu bili podmazani variomat paknovi i eto problema nakon par hiljada. A i postoje određeni novi modeli koji imaju posebnu, višlju cenu, sa potpisom nekog tjunera, sad što sam ja potpisao ovaj TA ne znači ništa al je i zato cena na moju štetu. Da sam bar krug okrenuo sa njim ovako sređenim.

 

Svima je kriza pa i meni te zato neću da gubim previše.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Vidis sada matori kako se postize kosmicka ravnoteza!!! Tj. Kako si ti 'ebao prodavce kada si kupovao bajk sada tebe jashu kupci :Mina:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Da podsetim da dobar motor postoji

mislim da si u debeloj zabludi!!! kada si kupovao naucili smo od tebe da su sve kante u ponudi,a sada odjednoj postoji dobar jer je bio kod tebe! ako stvarno zelis da vidis sta je dobar TA dodji ili se raspitaj za moj bivsi! verovatno ce uskoro za bg,ce da vidis posto je onda ugalj!!! :nanana:

prodaj dok jos mozes!! :nanana:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Pustite coveka da prodaje motor.

On je stavio cenu koliko ga je sve to izaslo i koliko misli da treba da kosta njegov motor.

Neka bude strpljiv i mozda ce ga prodati za neku pribliznu cenu.

Ako vidi de se ne prodaje mozda ce se tada morati prilagodjavati, ali to ce tada biti njegov problem, koji ce tada resavati kako bude mogao i hteo.

Ako je neko zainteresovan neka ponudi nesto, ako niste zainteresovani nemojte ni komentarisati nesto sto vas ne interesuje.Ako nema komentara ni zainteresovanih to ce mozde i njemu nesto reci.

Sve to prosto funkcionise i vreme ce brzo pokazati ili njemu ili vama ko je u zabludi.

 

Djunta, sretna prodaja !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: БГД
  • Motocikl: Варадеро

Pozdrav

Ako sam ja razumeo ispravno "đunta" samo hoće da kaže da ima mnogo motora i mlađih i starijih za manje para.

Ali samo u startu jer kada se izračuna koliko košta da se dovede u normalno fabričko stanje izađe jeftinije ili isto ali bez maltretiranja sa popravkama, delovima ,majstorima, forumima ...

Motorcikl je malko drugačija kategorija od ostale bele i ostale tehnike jer ima puno primeraka sa mnogo godina a u i dalje perfektnom (fabričkom) stanju i teško im je odrediti pravu vrednost.

Zato ko voli da se bakće kupi jeftinije i opravlja a ko ne voli plati malo više pa se voza.

:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja