Jump to content

Moto Zajednica

UZeo Aeroxa

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

E pa i ja uzeo nesto, nije bas ono sto sam ochekivao al je ispalo super. Rec je o Yamahi Aerox-R 50ccm.

Hteo sam prvo da uzmem neku masinu od 125 ili 150 ccm, ali kad sam provozao sve moje favorite u toj klasi( Varadera  ;D).

Shvatio sam da meni, decaku sa 16 godina, za moje potrebe nije potrebna takva masina, tako da sam  odluchio da uzmem ovog Aeroxa,

i da stedim pare za svoj osmnaesti rodjendan kada cu pazariti neshto vece 8) 8) 8). A sad da se vratimo Yamahi.

Mene nikada nisu odusevljavale masine(ako se tako mogu nazvati) od 50 ccm,vecinom zbog iritirajuceg zvuka, ali ova Yamaha me potpuno odusevila. Neverovatno ubrzanje,lep,sportski izgled, veliki tockovi(13 i 14), brembo napred i nazad, vodeno hladjenje... me je sasvim zadovoljilo, i potpuno sam promenio svoje misljenje o ovim skuterima. Godiste motora je 2005, super ochuvan, i na njemu se nije divljalo(bivshi vlasnik takodje ima i beverly-a, tako da Yamahica nije bas vozena, jos uvek ima blokade :o) tako da sam nasao stvarno dobru masinu koja zadovoljava moje trenutne zahteve. Sto se tiche brzine, bez blokade ide "cak"  90kmh,al uz male dodatke(sportski auspuh,novi karburator...)

maximalna brzina bi trebala da se poveca.

Sve u svemu mnogo sam zadovoljan skuterom i preporuchio bih ga svima!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Wien

bravo druze imaj puno kilometara i lepog puta

 

a sada za tebe i motor.... ti hoces da 50cc da ides 100+km/h a ja sa 125cc nemogu brze od 105km/h pa jel to normano?????? vozi polako!!!!! kao sto sam rece nemas jos 18 a vec bi da ubijas 100tku imas vremena ima da te zaboli du*e na motoru od voznje moje misljenje NEDIRAJ nista i vozi (e sada mozda ja imam takvo misljenje jer sam odgajen u austriji i ovde sa skuterom ti je dozvoljeno samo +5km/h od zakonske brzine (45km/h) pa mozda zato tako i razmisljam )

 

e sada ovo nemoj da uzmes licno ako neces a i nemoj da se uvredis sto ti ovako govorim to je sa moje strane gledanja :D :D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Ra$o ko da sam znao da ces biti prvi :D :D

 

@The Dog  Ma bre razumem te ja, al mi ostalo jos love posle kupovine, pa nemam ni na sta pametno da potrosim. A ja nisam nesto opterecen brzinama, pa necu bas da divljam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Wien

pare cuvaj za veci i jaci

 

a sto se tice brzine i ja sam tako vozio 60 2 meseca i onda dan vise km/h vise i sve tako ali to ulazi u krv kao droga samo sto je jos gore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Ra$o ko da sam znao da ces biti prvi :D :D

 

@The Dog  Ma bre razumem te ja, al mi ostalo jos love posle kupovine, pa nemam ni na sta pametno da potrosim. A ja nisam nesto opterecen brzinama, pa necu bas da divljam.

 

 

Ostalo para... odlično. Kupi dobru opremu. Dobru kacigu, rukavice i jaknu ćeš moći da koristiš i kad kupiš veći, jači, lepši... kakav god motor.  :)

Poštujem ja i to da tvoj motor bude drugačiji od serijskog primerka, ali eto predloga gde "mudrije" potrošiti pare. Samo predlog.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Imao sam Aeroxa a imao sam prilike da provozam i druge scotere.

Ubedljivo najbolji motor po svim parametrima !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Slazem se sa Neshom ... Bolje potrosi pare na kacigu , jaknu i rukavice.

 

A i svako kitovanje skutera skracuje radni vek motoru ... i jesi li ikada probao da ides sa 13-icama preko 90km/h ? Menjaces kocnice svakih mesec dana zato sto nisu predvidjene za te brzine ... Nista licno ... to je samo moje misljenje i resih da ga podelim sa tobom  ;)...

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

e sad mogu da se napijem!  :D  nek si živ i zdrav i da te makina usreći!

Popismo i nazdravismo Ra$a i ja u zdravlje tvoje i ostalih večitih ''kupaca'' motora na forumu ;)  ;D  ...a, da... i upoznali smo se večeras u to ime. HVALA ti, Scarface!!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

kao što Dx reče - HVALA TI!  ;)

 

ps dex, neki indijanac mi zagradio auto na parkingu, jedva ga proterah između drveta i tezge za lubenice.

hteo sam da te pozovem da ga prenesemo.  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Nemojte da mu prichate da mu brzina od 100 nece trebati, koristice mu,  znate kako je kad na otvorenom putu ne mozhete da predjet 80 uf ubija u pojam, ne znam shta da ti kazhem mislim da kit nije dobra stvar de znam , mozda si mogo onda vec da uzmesh neki suter od 100 kubika, jednostavno  ako vec imash imash 16 godina nisi neko dete koje ga vozi samo po gradu, ja sam moj vodio na ture po 40,50 km u jednom pravcu i kazhem ti iritirajuce je, mozda nije poucno ali ja sam na nizbrdici  sa skuterom koji ide 80 na ravnom razvio 100 na nizbrdici, jeste da ti se shlem skida sa glave i okovratnik pochne da te gushi, ali opet imash kontrolu, a uz adekvatnu opremu ne bi imao ni taj osecaj brzine, vec samo kontrolu,bezbednost.

De znam kao shto vidish ja ti ne dajem predlog samo ti kazhem shta ti donosi oprema, a shta kit, pa ti odluchi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Nemojte da mu prichate da mu brzina od 100 nece trebati, koristice mu,  znate kako je kad na otvorenom putu ne mozhete da predjet 80 uf ubija u pojam, ne znam shta da ti kazhem mislim da kit nije dobra stvar de znam , mozda si mogo onda vec da uzmesh neki suter od 100 kubika, jednostavno  ako vec imash imash 16 godina nisi neko dete koje ga vozi samo po gradu, ja sam moj vodio na ture po 40,50 km u jednom pravcu i kazhem ti iritirajuce je, mozda nije poucno ali ja sam na nizbrdici  sa skuterom koji ide 80 na ravnom razvio 100 na nizbrdici, jeste da ti se shlem skida sa glave i okovratnik pochne da te gushi, ali opet imash kontrolu, a uz adekvatnu opremu ne bi imao ni taj osecaj brzine, vec samo kontrolu,bezbednost.

De znam kao shto vidish ja ti ne dajem predlog samo ti kazhem shta ti donosi oprema, a shta kit, pa ti odluchi.

 

ja po 200km na otvorenom ne predjem 80km/h? jel meni fali neshto?  ::) ??? ::) ???

 

 

da te lepo sluzhi motor dok ne kupish veci... mani se kitova, zafalice ti pare za veci motor a pare od kita ne mozhesh da izvuchesh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Stvarno mislis da i kada bude mogao da ide ... evo neka bude 100km/h da ce moci da drzi tu brzinu ?  ??? Ne budi lud ... Mozda ce moci vozac da izdrzi jednom ... a zamisli koje je to mucenje za mashinu od 50ccm da drzi tu brzinu ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Ne kazhem ja da ga stalno tera 100, ali definitivno ima mesta na kojima ce mu koristiti i zatrebati, a ne znam ko je rekao da ne prelazi 80, to zavisi od stila voznje i shta se vozi, za choper mi to  uopste ne bi bilo chudno, ili kada se ide na neki dug put pa da se ne opterecuje masina, ali  u nekim situacijama je zaista gotovo neophodno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

E pa hvala momci!!! Sto se tice kacige, uzeo sam AGV K-series, ona bela sa nekim zivotinjama, super kaciga. Sto se tiche brzine, nece preko 70kmh, vidim da je skinuta blokada sa auspuha, al valjda ima blokada i na motoru,

 

Evo par slika:

2004008952538012984_rs.jpg

 

2004071144707197745_rs.jpg

 

2004039864783449537_rs.jpg

 

Mozda su slike malo velike, samo kliknite na sliku i pojavice se sve tri!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Lep skuter, svidja mi se sto aerox ima disk i pozadi. Sto se tice brzine, moje misljenje je da je 70 km/h sasvim dovoljno za skuter od 50 ccm. Sve preko toga je mucenje, i za vozaca i za masinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

Extra motor, imao sam ga jednu sezonu, sada kada sam napunio 16 isao je dobranih 82, i drao je unnera koji je isao 80 ;D ;D ;D ;D ;D

blokade sam sam skidao, tako da ti to i nije neki trosak, posto i ovako dosta trosi, bolje ne stavljaj kit, a i da ti preporucim da ne skidas blokadu na motoru posto ces vrlo tesko uspeti da drzis prednji tocak na asfaltu, ja sam ga skinuo jedno popodne i odma sam vratio....toliko od mene i zelim ti da se lepo navozas....

a pare za dobru kacigu, koja taman staje ispod sica ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Blokadu cu da skinem, pa cu da vidim kako jebez, a sto se tiche kacige,ne moze da stane ispod sedista. :-[

 

E ljudi, treba mi nesto da zakljucham motor, mislim neka zastita, gde to mogu da nabavim?????

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Aerox je skuter broj 1!A neko rece ovde da kit nije dobar i nije.100kmh za 50cc je mnogo a i mislim da je to skupo zadovoljstvo.Evo ti link ,video od mog zadnjeg aerox-a(dva sam imao)koji ima leo vince izduv i isao je nekih 95kmh.Ali sam ga ja iskusno drzao na 70. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=_R9rKHbtSkU

http://www.youtube.com/watch?v=D1dihKrK5Wc

Sad imam apriliu rs125,lepu,crnu,da crnja ne moze biti!Fljus!Generalka u chelo odmah.Sad molim Boga da majstor zavrsi do utorka kao sto je obecao pa da uhvatim malo lepih dana cisto da bih seo malo na svoj motor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja