Jump to content

Moto Zajednica

Кружни ток

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

На једном кружном току у близини Граца (Аустрија) сам видео да код уласка у кружни ток нема ни знака стоп ни обрнутог троугла већ само знак за кружни ток. Да ли то значи да имам предност у односу на оне који су већ у кружном току. Никога није било да видим како ће да се понашају када приђем кружном току, па да видим да ли неко од вас има искуство са овим.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Meni je u Solunu covek koji je vec bio u kruznom toku stao i pustio me da udjem u kruzni tok. E sad,jbmliga da li je u pitanju njegova dobra volja ili neko pravilo...meni nepoznato.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F , 2001 god.

Pravilo desne strane je pravilo ponasanja saobracaja u kruznom toku gde nema dodatnih znakova... a koliko znam prednost ima vozilo koje je vec stupilo u kruzni tok naspram ostalih ucesnika, e sad dali je to bila dobra volja ili ne stvarno ne znam...:neznam:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Imaju prednost ako vozila koja mu dolaze sa desne strane imaju trougao ili stop znak. Ako je kruzni bez znaka onda vazi pravilo desne strane, nema veze sto je on vec u kruznom toku. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Pravilo desne strane je pravilo ponasanja saobracaja u kruznom toku gde nema dodatnih znakova... a koliko znam prednost ima vozilo koje je vec stupilo u kruzni tok naspram ostalih ucesnika, e sad dali je to bila dobra volja ili ne stvarno ne znam...:neznam:

 

 

Sva vozila koja su vec u kruznom toku imaju prednost u odnosu na ona koja se prikljucuju u kruzni tok.

 

 

Vozila u kruznom toku nemaju prednost samo zato sto su u kruznom toku, vec zato sto vozila koja ulaze u kruzni tok imaju znak obrnuti trougao.

Ukoliko nema tog znaka vrijedi pravilo desne strane i prednost imaju vozila koja se ukljucuju u kruzni tok

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Imaju prednost ako vozila koja mu dolaze sa desne strane imaju trougao ili stop znak. Ako je kruzni bez znaka onda vazi pravilo desne strane, nema veze sto je on vec u kruznom toku. :)

Предпоставио сам да је тако. То може да буде врло незгодно за онога који је већ у кружном току а није приметио да ови који се укључују немају знак стоп или троугао. Хвала на информацији.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Pazi, obicno kruzni tokovi ili imaju znak obrnuti trougao ili stop ili nemaju znak. Retko ces naici na kruzni tok gde pola ukljucenja ima znak a pola nema. Ja sam u Norveskoj naleteo na milion kruznih tokova i ni jedan nije imao znak. Tamo je vecina raskrsnica resena kruznim tokovima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Wien/Pozarevac
  • Motocikl: R1 prodat... uskoro, vrlo uskoro nesto novo/polovno.....

kruzni tok ima prednost... mislim da je tako bilo kad sam ja polagao 2003....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

kruzni tok ima prednost... mislim da je tako bilo kad sam ja polagao 2003....

Tacno tako....

Onaj ko se prikljucuje NEMA PRVENSTVO jer kruzni tok ti je kao glavni put na koji se prikljucuje nekoliko sporednih puteva.

Onaj ko se prikljucuje na glavi magistrali put nema prednost.Isto tako se gleda na kruzni tok, imao znak ili ne,

onaj ko je u kruznom toku ima prednost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Gresis, a u to ces se lako uveriti ako se malo bacis na citanje propisa.

Ako nemas trougao ili znak stop na ulasku u kruzni tok, vazi pravilo desne strane.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Prošle godine sam okinuo na polaganju testova zbog pomenute situacije. Dakle samo znak kružni tok-važi pravilo desne strane, znak kružni tok i pre uključenja u isti okrenuti trougao-pravilo kružnog toka. To je iz prve ruke, ko počne da razvlači temu nakaradnim shvatanjem propisa, bi možda trebao da preispita svoje poznavanje istih. Ima i izuzetaka tipa okrenuti trougao sa tramvajem u njemu, prvenstvo ima samo tramvaj, dok ostali učesnici postupaju po pravilu desne strane. Primer tome je autokomanda pravac grad Banjica.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Motocikl: Yamaha XVS 650A DragStar

"...Raskrsnice sa kruznim tokom saobracaja nisu regulisane nekim posebnim pravilom, vec su regulisane kao i ostale raskrsnice, odnosno u njima vaze opsta pravila saobracaja (pravilo desne strane, saobracajni znakovi, pravila koja vaze kod prestrojavanja...i sl.)..."

 

Drugo je sto kod nas skoro svi prilazi kruznom toku imaju obrnuti trougao. Znak za kruzni tok pokazuje samo obavezan smer kretanja i nista vise.

 

Kada se iz pravca Slavije ukljucujete na kruzni tok na Autokomandi, da li propustate one koji su vec u kruznom toku? Ne, jer nema trougla.

 

 

EDIT: Pretece me aćimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

"Kada se iz pravca Slavije ukljucujete na kruzni tok na Autokomandi, da li propustate one koji su vec u kruznom toku? Ne, jer nema trougla.

Ima trougao i to sa slikom tramvaja, aj ga ne propusti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Istina je... sto kazu pera pop & aćimo

 

Po nekom pravilu logike vozila u kruznom toku bez dodatne signalizacije bi trebala da imaju prednost, medjutim u srpskim saobraćajnim propisima takvo pravilo ne postoji i primenjuje se pravilo desne strane.

 

http://blog.blic.rs/362/Bilo-jednom-jedno-saobracajno-pravilo/hronoloski/desc

(prvi pasus)

 

Znaci kao i uvek imamo propise mimo svake logike, ali u ocima zakona nije bitna logika nego propisi.

 

Kako god, zbog ovoga volim forume.

Covek uvek nesto novo nauci i ko zna mozda mi ova tema spasila glavu!?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Uh,tema za razmisljanje...

Po pravilu,ako kruzni tok nema ni jednu oznaku pre ulaska u isti,vazi pravilo desne strane,ali ako ima znak,male trouglice na ukljucenju u kruzni tok,poprecnu zaustavnu isprekidanu liniju na ukljucenju,cak i pesacki neposredno pred ukljucenjem u kruzni tok,to oznacava da vozilo koje je vec u kruznom toku ima prvenstvo.

Ne oslanja se sve na znake pored puta,vec i na samo obelezavanje kolovoza,na sta treba obratiti paznju,a ne samo videti nema znaka,imam prvenstvo.

U svakom slucaju,oprezno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Istina je... sto kazu pera pop & aćimo

 

Po nekom pravilu logike vozila u kruznom toku bez dodatne signalizacije bi trebala da imaju prednost, medjutim u srpskim saobraćajnim propisima takvo pravilo ne postoji i primenjuje se pravilo desne strane.

 

 

Pa ne samo u srpskim. Kazem,cova u Solunu me je pustio da se ukljucim u kruzni tok. I to je stao i strpljivo cekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Imaju prednost ako vozila koja mu dolaze sa desne strane imaju trougao ili stop znak. Ako je kruzni bez znaka onda vazi pravilo desne strane, nema veze sto je on vec u kruznom toku. :)

 

Pitao saobraćajca, kaže da vozilo u kružnom toku ima prednost. Tako je bilo i kad smo učili za polaganje. I ona vozila u levoj traci kružnog toka bi trebalo propustiti da se isključe ako si u desnoj traci kružnog toka (spoljnoj).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Bas tako!

Neko je vec prekopirao pravila ponasanja u kruznom toku, pa bi ti mogao da ih pokazes tom "saobracajcu" koji bi morao da ih zna!

Mene je u nekoliko navrata policajac koji je stajao kod Ruda (Beogradjani znaju gde je to) zaustavljao jer sam radio polukruzno na semaforu(postoji znak zabrane okacen na banderu, a ja sam se okretao i vracao u pravcu Kneza Milosa), ali svaki put je morao da popusti (mislim da su bila dvojica) i da me pusti.

Zakonom je predvidjeno kako se postavlja saobracajni znak i ako znak nije postavljen po zakonu, onda je nevazeci!!!

Sad...njima to niko nije objasnio 1lud.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Motocikl: Yamaha XVS 650A DragStar

Pitao saobraćajca, kaže da vozilo u kružnom toku ima prednost. Tako je bilo i kad smo učili za polaganje. I ona vozila u levoj traci kružnog toka bi trebalo propustiti da se isključe ako si u desnoj traci kružnog toka (spoljnoj).

 

I za ovo obelezeno crvenim slovima ti je dao netacnu informaciju.

 

Untitled-2.jpg

 

Untitled-3.jpg

 

Untitled-1.jpg

 

Untitled-5.jpg

 

Untitled-4.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

E ovo je pravi odgovor bio, da se ne ubedjujemo vise. Svaka cast. :takoje:

Sad mozemo opusteno da vozimo u kruznom toku. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja