Jump to content

Moto Zajednica

Кружни ток

Recommended Posts

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
17 minutes ago, bocca_bastard said:

Hrvati po Istri a verovatno i drugde imaju to lepo reseno. Trake su odvojene brezuljcima. Nema da izadjes i seces ikoga. Cak te desna traka vuce malkice da se iskljucis a leva da nastavis. Jako elegantno. Ja sam se izgubio u prvi mah ali jako je logicno. Nacicu i snimak

Ovo sam video mislim i u Osjeku i to je najbolje rešenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Osnovno pravilo kružnog toka je pravilno se prestrojiti pre kružnog toka.

Ne može se iz desne trake skretati levo i onda nema problema sa sečenjem tuđih putanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i
On 9/25/2018 at 5:29 PM, Interceptor BP said:

Desnom trakom se krećeš kada skrećeš prva desno eventualno druga.A takvi koji voze desnom do treće i više me strašno nerviraju i u glavnom koče saobraćaj a ti ako si u unutrašnjoj traci kada izbaciš desni migavac treba ovi sa desne trake da te puste.I još su mi najbolji ti što po bulevaru voze uvek levom trakom (kao brža) a pred kružni tok se obavezno prestroji u desnu i pun krug pa kad izadje opet leva.Jer valjda glavne baje uvek voze levom.

Ovo je bilo tacno dok nisu poceli da iscrtavaju trake u kruznom toku.

Sada mozes potpuno legalno (ne kazem ispravno vec legalno) da udjes u krajnju desnu i da se vrtis ceo dan u krug i SVI moraju da te propuste.

Debilizam na kvadrat ali tako je.

I meni je trebalo dugo da poverujem u to da nema prednost onaj koji napusta kruzni tok sve dok nisam procitao clanak u kome to objasnjava neki mudonja sa Saobracajnog fakulteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 2 sati, DeepDrunk je napisao:

Ovo je bilo tacno dok nisu poceli da iscrtavaju trake u kruznom toku.

 

Ne, nije, saobraćaj u kružnom toku je jednak vožnji u jednosmernoj ulici čija širina omgućava da se dva ili više vozila kreću paralelno jedan pored drugoga a gde nema iscrtanih saobraćajnih traka i gde ni jedno vozilo nema prednost nad drugim. Doduše, takvih ulica je sve manje jer se vrši obeležvanje trakama po kolovozu, jednako ko što se čini i po kružnim tokovima. Od vajkada je i postojalo u zakonu, "obeležena ili neobeležena saobraćjna traka", ali je to volšebno nestalo iako ima dosta ulica gde dva busa idu jedan pored drugog a to nije ništa drugo do kretanje u dve neobeležene saobraćajne trake.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i
On 9/30/2018 at 3:11 AM, đunta said:

 

Ne, nije, saobraćaj u kružnom toku je jednak vožnji u jednosmernoj ulici čija širina omgućava da se dva ili više vozila kreću paralelno jedan pored drugoga a gde nema iscrtanih saobraćajnih traka i gde ni jedno vozilo nema prednost nad drugim. 

Ne znam da li se razumemo ali ja kada sam polagao pre 35 godina vazilo je pravilo da prednost ima onaj koji izlazi iz kruznog toka i tako je bilo do nedavno kada su renovirali i iscrtali trake na Slaviji,Autokomandi....

Da li je to pravilo bilo zakonsko ili nepisano ne smem da tvrdim jer nikada nisam imao udes i situaciju u kruznom toku pa ne znam dal je po starom u slucaju udesa bio kriv ovaj u spoljnoj traci ili onaj koji se iskjucuje iz kruznog toka iz unutrasnje.

Da ovo kako je sada valja mi ne bismo ni pisali ovde,definitivno ne valja i debilno je napravljeno kao i sve cega se ovi dotaknu.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne, nije nikad bilo pravilo, ali jeste bilo uvreženo da se propušta onaj koji izlazi iz kružnog toka zarad sprečavanja zagušenja, iz istog razloga su na većini skverova postavljeni znakovi trougla na ulazu u tok što jeste nedvosmisleno, ali kad dva auta unutar kružnog toka prođu sledeće uključenje, jednostavno se poravnaju po pravu prvenstva kao u jednosmernoj ulici. 

 

Ja pamtim Slaviju sa kockom i regulisanu pravilom desne strane, ovo danas je skroz nakaradno mada se sigurno neko rukovodio nekom logičnošću, ali očegledno ne uzimajući sve u obzir, kad sam prvi put prošao, pomislio sam "nek mi je Bog u pomoći", a naj crnje je što sam počeo motorom da zazirem od svih kružnjaka samo tako i preporučujem svima naročit oprez, da ne kažem, izbegavanje tih raskrsnica kad je moguće. 

 

A za ovo na kraju, "naše gore list", ne raste na šljivi banana.                                                                  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 6 sati, DeepDrunk je napisao:

Ne znam da li se razumemo ali ja kada sam polagao pre 35 godina vazilo je pravilo da prednost ima onaj koji izlazi iz kruznog toka i tako je bilo do nedavno kada su renovirali i iscrtali trake na Slaviji,Autokomandi....

Da li je to pravilo bilo zakonsko ili nepisano ne smem da tvrdim jer nikada nisam imao udes i situaciju u kruznom toku pa ne znam dal je po starom u slucaju udesa bio kriv ovaj u spoljnoj traci ili onaj koji se iskjucuje iz kruznog toka iz unutrasnje.

Da ovo kako je sada valja mi ne bismo ni pisali ovde,definitivno ne valja i debilno je napravljeno kao i sve cega se ovi dotaknu.

 

E to mozes slobodno da zaboravis:),moja cerka zimus polagala propise za A1 kat.,ja seo za komp. da pogledam,to nema  veze sa onim od pre 20+ godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Ja sam polago 2000 i pravilo kruznog toka onaj u unutrasnjoj traci nema prednost u odnosu na onog u spoljnjoj traci.Ako vozilo ne moze da se bezbedno prestroji u desnu traku ili da se iskljuci,duyno je da vozi unutrasnji krug do god mu se ne ukaze prilika da se bezbedno iskljuci ili prestroji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Pre neko veče bio sam zaludan da stojim na Slaviji i gledam prolaznike koji se fotografišu i vozače kako se bahate.   Ko uhvati pravac iz Nemanjine , Bulevar Oslobođenja a izlazi  na Kralja Milana , Nemanjinu to je kao da ga ispaljuju iz topa . Što veća brzima , veće prevenstvo prolaza.   Malo je zajebano kada naiđe tramvaj i počne kočenje u koloni ,  izbegavanje , naglo prebacivanje u levu traku a izlaz odmah tu ...  Uh , par puta sam morao i da zažmurim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kružni tok je ruski rulet a motocikliste. 

Kada ulazim u kružni tok vodim računa da paralelno sa mnom nema vozila (ni sa leve ni sa desne strane), jer je u suprotnom velika mogućnost da me ili neko pregazi, ili bočno izbaci na trotoar, ili da me nabaci na ostrvo (u sredini kružnog toka).

Ljudi jednostavno ne umeju da se prestroje, niti gledaju levo i desno kada prelaze u drugu traku.

Neki čak pojma nemaju da tu postoje saobraćajne trake i da moraju da se kreću po njima, nego kroz kružni tok (ukliko nastavljaju pravo) prolaze tako što jednostavno spiče pravo (preseku spoljnu traku, ulete u unutrašnju, pa opet preseku spoljnju) i pri tome ni pet para ne daju o onima koji su već u raskrsnici.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
Mi u Smederevu imamo jedan kružni tok, ne znamo da ga koristimo pa vozimo preko njega.
To si vec jednim izjavio u ovoj temi kolko se secam ali ako đunta moze 10 puta da pise iste stvari koje (neki) i dalje ne razumeju, aj i ti. :-)

Super tenera je najbolji motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja