Jump to content

Moto Zajednica

Tuono 1000 R 2006-2010

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Aprilia Tuono 1000 R 2006-2010

 

2010-Aprilia-Tuono1000RFactorya.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor.

 

Za običan editor:

 

[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]

.

[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]

.

[b]3. Šta mi se dopada:[/b]

.

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]

.

[b]5. Moj utisak:[/b]

.

 

Za vizuelni (RTE) editor:

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

.

 

3. Šta mi se dopada:

 

.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

.

 

5. Moj utisak:

 

.

 

Vaš tekst upišite umesto tačkica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Motocikl: Aprilia Tuono 1000R

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

Vozim Tuono 1000 R iz 2007.g.

 

Postoje određene razlike kod modela 2006 i novijih. 2006 je bio početni model i deklarirali su mu 133 konjske snage (od 2007 imaju 139 konja), imao je sic suvozača koji je puno deblji i širi nego noviji modeli (tu je dosta ljudi naknadno kupilo taj deblji sic za suvozača budući da je na novijim modelima on stvarno uzak, tanak i totalno neudoban) i bila je drukčija shema bojanja

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

Vozim ga jednu sezonu i za sad imam cca 4000 km prijeđenih na njemu (ukupno ima 22000 km)

 

3. Šta mi se dopada:

 

Krenut ćemo prvo od toga da je to čisti sbk model samo što nema sve oklope.......

 

Dakle vrhunske brembo kočnice, vrhunski potpuno podesiv ovjes, vrlo kruta rama, vrhunska zadnja vilica, amortizer volana (koji doduše nije podesiv ali izuzetno je koristan na cesti)........ sve su to komponente koje uz ovaj motor dobijete serijski.

 

Rotaxov V60 motor koji puca od okretnog momenta i čijih 139 konjskih snaga će itekako svaku vožnju zavojima učinit pravim doživljajem. Inače slovi za bullit proof mašinu...... nepoderiv

 

Zvuk motora (a još uz akrapoviće)........ prava grmljavina i potpuno opravdava ime TUONO (na talijanskom tuono znači grmljavina).

 

Sam položaj kako se na tom motoru sjedi i široki volan koji vam omogućavaju da budete pravi cestovni huligan...... slajdanja, dizanje na prednji ili zadnji, munjevite izmjene iz zavoja u zavoj pod punim gasom....... sve to s ovim motorom možete.

 

Klizajuće kvačilo....... vrlo korisno na ovakvim motorima koji imaju veliki okretni moment i kolko tolko sprečava blokiranje zadnjeg kotača prilikom prebacivanja u brzinu niže.

 

Jednom riječju........ to je vjerovatno uz KTM Superduke 990 najbolji naked na svijetu, a da je kolko tolko dostupan i običnim ljudima

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Mogu mu kao manu izdvojit da se grije u pm...... posebno pri ovako visokim vanjskim temperaturama...... definitivno nije motor za vozit u kratkim hlačicama i japankama po gradu.

Tvrdo kvačilo tako da je muka po gradu se s njim vozit u kolonama kad stalno mora bit pod kvačilom.

 

Kad se vozi onako za što je i namijenjen, jede gorivo i gume samo tako.

 

Zaštite od vjetra nema uopće tako da brzine iznad 200 km/h su muka za održavat.

 

Zatrzavanja u stani kreni vožnji, no to se rješava prednjim zupčanikom koji je 15 zuba pa nećete imat problema.

 

Sve ovo što sam nabrojo ubiti i nisu mane budući da je Tuono beskompromisni streetfighter kojem je namjena adrenalin i samo adrenalin...... udobnost i svakodnevnica su mu u drugom planu....... Iako smo moja bolja polovica i ja bez problema nedavno odradili s još jednom skupinom ljudi mali put kroz Srbiju i kroz đerdapsku magistralu prema Rumunjskoj.

Tu mi je puno pomogao sic od suvozača s prvog modela Tuona V990RR koji su se radili samo jednu godinu (2006) i oni su imali 133 konjske snage i sic za suvozača koji je odlično podstavljen i dovoljno širok da suvozač relativno udobno sjedi.

 

5. Moj utisak:

 

Nakon jednog dugog izleta u čistokrvnim R vodama (Yamaha R1 iz 1998, Honda CBR 900 RR iz 1999, Kawasaki ZX9-R iz 2002; te Aprilie RSV 1000 mille iz 2001) kad sam probao tuona....... to je bilo to što sam ja zapravo cijelo vrijeme tražio.

 

Visoke brzine me nisu pretjerano nikad niti zanimale...... ono što je meni bilo bitno je munjevite izmjene zavoja, besprijekorna kontrola...... odnosno da motor po pitanju ovjesa bude kao R, ali da po pitanju agilnosti i kontrole bude prema supermotu......

sve sam to dobio s tuonom i za sada ne vidim nekakav motor koji bi ga mogao zamijeniti

 

Nas dvojica ćemo se još dugo družiti.

 

Ispod je slika mog stroja i to baš na đerdapskoj magistrali.

post-19437-0-37232400-1310407564_thumb.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja