Jump to content

Moto Zajednica

Tvrda prednja kočnica...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

Poštovane kolege forumaši, potrebna mi je mala pomoć/savet šta da činim...

Vozim Sprint maxx125 i imam jedan problem. Prednja kočnica mi je poprilično tvrda, treba dobro da je pritisnem da bi počela da koči. Kada je lagano pritisnem skoro da ni ne koči, a kad ''legnem'' na nju, onda bas ''zabode'', nema finijeg doziranja kočnice. Kako je jače stiskam, osetim da propada pre nego što počne da hvata...

Motor je još uvek u garanciji tako da mogu da tražim neku popravku ali koju?

Već sam se ja njima žalio na tu kočnicu. Prvi put su rekli da je bilo malo vazduha i da su izluftirali, bilo malo bolje. Drugi put sam im rekao da nesto lupka napred i da je kočnica opet tvrda, ustanovili su da je kočiona pločica lupkala i ubacili neki limčić između klipova čeljusti i pločice. Majstor mi rekao i da je kvalitet pločica loš, možda da kupim nešto kvalitetnije. Valjalo nesto kratko, možda mi se i samo činilo da je bilo bolje al sad je opet po starom. Na maloj brzini (cca 10-20 kmh) opet se čuje lupkanje dok ne pritisnem kočnicu toliko da naslonim pločicu na disk. Sa kočnicama se nije zezati, pogotovo po gradu gde je stalno kreni - stani i gde ti malo - malo neko izleti i treba kočiti.

Nadam se da sam doa dosta informacija. Svaki savet je dobrodošao...

Hvala unapred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Najbolje da odes kod njih i da trazis neki drugi da probas da vidis da li je isto. Ako nije, da im trazis da ti to poprave. Izgovore tipa "lose su plocice" nemoj da prihvatas, nego trazi da ti stave bolje.

 

Sve uz zapisnike (kad si predao na servis, sta su radili...) i trazi probnu voznju da vidis da li su ti resili problem. Ako ti po drugi, treci put ne rese problem - pravac inspekcija.

 

Nisu kocnice za salu....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Takodje obratiti paznju na govno koje imitira abs na motoru, e kad njega skines, dobiješ kocnicu koja je em meksa, em koci, a to cudo koje deluje kao valjak u koji ulazi crevo pre nego sto dodje do kočionih celjusti zafrljačiš što dalje od motora i uzivas :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Zodini je 100% u pravu, drugar je imao problema sa tim "valjkom" uz prednji disk. Kada ga je skinuo i spojio kočiono crevo direktno na čeljusti dobio je mekšu kočnicu koja može da se dozira i mnogo bolje kočenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja