Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 125 / 200 / 250 / 300 / 400 / 500

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Piaggio Beverly 125 / 200 / 250 / 300 / 400 / 500

 

piaggio-beverly-cruiser-500-li1.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj skuter. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

Navesti tačno godište skutera koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa skuterom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor.

 

Za običan editor:

 

[b]1. Godište skutera koji ste vozili:[/b]

.

[b]2. Vreme provedeno na skuteru:[/b]

.

[b]3. Šta mi se dopada:[/b]

.

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]

.

[b]5. Moj utisak:[/b]

.

 

Za vizuelni (RTE) editor:

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

 

.

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

 

.

 

3. Šta mi se dopada:

 

.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

.

 

5. Moj utisak:

 

.

 

Vaš tekst upišite umesto tačkica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

fgqUb_54312649.jpg

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

 

2003

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

 

4 meseca i dalje vozim...pređeno 5500km...

 

3. Šta mi se dopada:

 

Izgled čista 10-ka...ipak je to Italijan :) Mašina "LEADER" od 200cc i snaga od 21ks sasvim zadovoljavaju moje potrebe. Jako tih pri malim brzinama, ali kad se odvrne gas pretvara se u pravo skuter čudovište. Maks. brzina 125km/h a od 0-100km/h mu je potrebno 13sek. sa naravno fabričkim prenosom.

Delovi dostupni na svakom čošku.

Uz veliki vizir vožnja na otvorenom postaje tiša i mnogo udobnija.

Odličan u krivinama ali samo sa dobrim gumama...inače padanje.

Kočnice odlične i potrošnja po gradu max 4lit/100km.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Položaj sedenja je kao na drvenoj stolici...sve uglovi od 90'...pa je samim tim katastrofalan na duže relacije.

Svaka rupa se oseti i ume da umori ledja, ruke...sve živo.

Bolje kvačilo.

Zaštita nogu od vetra je mala...tako da čim zahladi moraju se obući pantale.

 

5. Moj utisak:

 

Pravi skuter na relaciji kuća-poso u maks dužini od 40-50km opet sve zbog loše udobnosti na duže staze.

Generalno odličan skuter za 1300e (ovoliko sam ga platio polovnog) i pravi pogodak za prve moto korake.

Inače za servisiranje je jako prost pa su mi samim tim svi troškovi oko majstora izostavljeni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Piaggio Beverly 125cc

 

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

2005

.

2. Vreme provedeno na skuteru:

 

Godinu dana

 

.

 

3. Šta mi se dopada:

Prvenstveno izgled, Italijan je to :aha: . Neverovatno lak za vožnju, makar meni a nisam nešto iskusan. Mala potrošnja 3l/100km, vrlo jeftina registracija.

Sa kubikažom od 125 cc sasvim lepo ide (vozio sam ga do 115-120 km/h), pogotovo kad se u obzir uzme i mojih 130 kg.

.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Lepo bi bilo da ima malo više prostora za noge. Posle malo dužih vožnji postaje neudoban (trne gluteus).

.

 

5. Moj utisak:

 

Odličan scooter za grad i kraće relacije. U svakom slučaju preporučujem ga kao izbor prvog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: promenljiva
  • Motocikl: Beverly 250ccm 2004 - karb

Piaggio Beverly 250cc

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

2004

.

2. Vreme provedeno na skuteru:

 

Godinu dana

 

.

 

3. Šta mi se dopada:

SVE!!! Dizajn, udobnost, visoka sam 176cm, a meni je sasvim udoban :aha: . Neverovatno lak za vožnju, moj prvi skuter, odličan izbor, mada mi je malo težak (150kg) i nije mi baš najzgodniji za provlačenje. Karburatorac, ali fino povlači, mala potrošnja 3l/100km. Sa jednim vozačem ide do 140km/h, sa dvoje do 120km/h. Gume i napred i pozadi 16, to je pravo uživanje voziti po izrovanom BG. Stariji model ima šire nogostupe, to je jako udobno za suvozača.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Pa nemam neke zamerke. Možda bih htela malo više prostora ispod sedišta, ali sa zadnjom gumom 16 ne može veći. Kod novijih modela ima više prostora ali je zadnja guma 14, a prednja 15 (ili 15 pozadi i 16 napred).

 

5. Moj utisak:

 

Odličan scooter, fantastičan prvi skuter, možda bih ipak devojkama preporučila neki lakši, ali u vožnji je jako dobar, lak za manevrisanje. Super skuter za grad i kraće relacije, a za duže je potreban malo jači. Suvozačko sedište sasvim udobno, ja se ne mogu požaliti.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pozz,

 

Jel mogu ja o Beverly-u 350 u ovoj temi nesto da napisem ..

Ili bi isla nova tema ...?

 

Ljuti

 

Naravno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Pozz

 

Znaci o Beverly-u 350

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

 

2012

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

 

Dve sezone, druga upravo zavrava ...

Ukupno predjeno oko 7500 km ...

 

3. Šta mi se dopada:

 

Naravno dizajn , elegantan izgled . Masina 330 ccm , razvija oko 33 ks , CVT menjac.

Vozim se njime na posao i obicno ture do 100 - 150 km ukupno tokom nedelje i vikendom .

Ogroman prostor ipod sedista , dovoljno da stane FF kaciga , letnja jakna , rukavice , pojas i josh po koja sitnica ...

Imam originalni top case koji je oko 50 lit , takodje prijatnog dizajna a i upotrebljiv prilicno ...

Ciklistika skutera, flexibilnost motora, kochenje , isporuka snage po gradu i do brzine od oko 100 savim zadovoljavajuca,

Za skuter , moze se reci i za pomenute karakteristike van standarda uzimajuci u obzir da imam 115 kg, moja supruga mora dobro da stegne korman

ako vozi malo agresivnije od semafora do semafora da neodleprsha .. :)))

Zastita od vetra je dobra , veliki vizir u standardu , ako se noge saberu iza prednjeg dela motora moze se reci da je OK ...

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Iz moje perspektive sledece ..

Prednje ogibljenje je trebalo biti ili znatno bolje u standardu teleskopske viljuske ili USD koji bi bio moj isbor .

Kochnice su zadovoljavajuce ako se kochi kombinovano prednja zadnja i ako je grad ili brzina do 100 kmh ...

Prednja kochnica sa jednim diskom nedovoljna definitivno, zadnja zadovoljavajua kao pomocna ...

 

Pri brzinama vecim od 100 kmh , do 140 , dodushe km sat laze oko 7 kmh , i voznji kroz krivudave predele gde se zahteva kombinacija kochenja , obaranja

i dodvanja gasa oskudnost ili projektovanje ogibljenja i kochnica za gradske uslove voznje dolazi do izrazhaja ...

Ogibljenje nesigurno , posebno zadnja dva amortizera koja su kapiram ista od prve

generacije Beva , a zatim i prednje nedovoljno prilagodjeno vecim silama i brzinama ....

Kochnica prednja pri agreesivnijem kochenju vuche na levo , disk je na levoj strani , moguce je pregrevanje i pad sile kochnja ...

Sve ovo sto sam naveo je iskljuchivo pri agresivnoj voznji .... u normalnim uslovima je OK ..

 

Položaj sedenja je kao na drvenoj stolici... izuzetno neudoban na duže relacije ...

Vozio sam iz Garmisa kuci , oko 320 km , ledja su mi otpala , prvi bolovi u karlicnom delu vec nakon 120 - 130 km puta ,

Aput je u pitaju , konstantna brzina 110 - 120 kmh ...

Osnovni problem je chini mi se je dizajn sedista koje je padom ka napred pa se konstantno odgurujes od nogostupa nebi li se stabilizovao u sedstu da neklizis u napred , posebno u duzim voznjama ...

 

5. Moj utisak:

 

Odlican skuter na relaciji kuća-poso, i voznjice u maks dužini od 100 - 130km opet sve zbog loše udobnosti na duže staze.

Uzivanje na krstarecim brzinama do 100 kmh ...

Reativno sam ga povoljno dobio, izuzetno sam zadovoljan onim sto nudi tj dobio sam ono sto mi je i trebalo , brzi i agresivniji skuter za grad i izlet voznjice po kraju.

 

Pozz svima ,

 

Ljuti

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L

1. Godište skutera koji ste vozili:

 

2004

.

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

 

.Godinu dana.

 

3. Šta mi se dopada:

 

Startna i trajna mašina, pali u svim vremenskim uslovima. Vozio sam ga od decembra 2012 godine kad god je bilo suvo, prvi mi je motor tj. skuter koji sam vozio i izuzetno sam se dobro snašao na njemu kao početnik. 250ica je u pitanju i daje mi sasvim dovoljno lufta i sigurnosti u svim situacijama! Celu sezonu sam se vozio sa devojkom, što po gradskim uslovima to i na izlete i prezadovoljan sam kako Beverly sve to izvlači. 16ice su jedna od boljih stvari na njemu, što zbog stanja puteva što zbog celog utiska vožnje i naravno ima izuzetan dizajn, žabar je to... :)

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Nemam previše iskustava sa drugim mašinama ali što se tiče Bev-a položaj sedenja kakav takav je osmišljen za gradske skutere. Guza žulja kad se krene na 100+ kilometara ali što se kaže to mu nije ni originalna namena. Dakle nemam nekih većih zamerki!

 

5. Moj utisak:

 

Ako ste pretežno gradski vozač a idete i na izlete nema greške... Dve osobe na Bev-u, koferče i put Avale, Novog Sada, Rajca i milina! Posle povratak u grad i opet dovoljno agilnosti za provlačenje i migoljenje kroz gužvu. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ljuba zemunac i batke, u pogresnoj temi pisete imate posebno teme za Beverly, ovo je tema za nesto drugo procitajte izpocetka j.... mu misa.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Beverly tourer 250i

Godiste 2008

Vreme provedeno:vise od godinu dana vise od 5000 km 

 

Sta mi se dopada:mala potrosnja oko 3l ako vozim do 100km/h.Atraktivan izgled primecen na ulici. Lepo vuce startan relativno brz, sve Lepo funkcionise. Kocnice odlicne. Lako se vozi. 

 

Sta je moglo biti bolje:puno toga. Meni licno je dosta tezak, posebno kadga guram iz garaze kroz dvoriste I kapiju. Odrzavanje nije jeftino. Nema ravnu podnicu, pa nemoze nista da se ponese, ispod sica caciga nemoze da stane. Malo je visok. Sediste bi moglo biti udobnije

 

Mon utisak:sminkersko pozerski skuter sa nedovoljnom upotrebnom vrednosti. Malo da se izjuris, a na pijacu I mesaru vozis manji skuter ravne podnice

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja