Jump to content

Moto Zajednica

Sachs X-Road 125 2004 i noviji

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Sachs X-Road 125 2004 i noviji

 

404.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor.

 

Za običan editor:

 

[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]

.

[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]

.

[b]3. Šta mi se dopada:[/b]

.

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]

.

[b]5. Moj utisak:[/b]

.

 

Za vizuelni (RTE) editor:

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

.

 

3. Šta mi se dopada:

 

.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

.

 

5. Moj utisak:

 

.

 

Vaš tekst upišite umesto tačkica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Uzdin
  • Motocikl: Hyosung GTR 250

1.2008

2.2 sezone sad ce 3

3.Sve

4.fabricki semerzinzi prednje viljuske resava se zamenom semeringa

5.dobar motor za pocetnike a i za ostale vozace jako dobro vuce lako se obara sve pohvale :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

2010. proizveden,  2011. ga kupio novog. 

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

Od Aprila 2011. pa do danas. Ukupno 15000 km, kad aktivno vozen a kad ne... Samo te prve sezone utukao u njega 7000 km. 

 

3. Šta mi se dopada:

 

Jednom recju,  sve. 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Fali obrtomer, bravica na rezervoaru i za otkljucavanje ili skidanje sedista. Fabricki semerinzi vila brzo propadnu ali je to ipak samo potrosni materijal. Propadaju i neki gumeni delovi ali oni zapravo ni ne cine motor funkcionalnim ili funkcionalnijim nego sto vec jeste. Sediste je malo tvrdje sto moze da zasmeta ukoliko se planira bar malo dalji put ali sve u svemu, nista toliko strasno da se ne moze istrpeti. Nedostatak delova. 

 

5. Moj utisak:

 

Kupio sam ga novog, prvi sam mu i jedini vlasnik. Trosi, sto se kaze, kao upaljac, 3 litre na 100 km. Startan, za sve puteve, zbog guma sa kojima fabricki dolazi je malo vise za asfalt nego za off-road ali mu ni to nije strano. Skidao se sa njega nisam, otisao sam njime do Beca i nazad. Po meni 1 od najboljih motocikala u klasi 4taktnih 125ica. Polozaj vozaca je super, pogotovu kad se uzme u obzir da mu je handlebar (guvernala) veoma sirok kao i sediste koje je i ravno i zbog toga vozac, ukoliko je sam, moze da se namesti kako god pozeli. Neverovatno dobar za grad, ima snagu, svuda brzo stize, dostigne svoj maximum bez problema a to znaci da bez mnogo muke mene od 2 metra i 140 kg i drugara od 70 kg zajedno bez da legne na amortizerima brzo dovede do 120 km/h i ne smanjuje brzinu. Motor zajedno sa izduvnom granom je dovoljno udaljen od tla da se sa njim lako prelazi i preko bankina i tome slicnih prepreka. Dusu je dao za krivine, ulecem u njih kao ne normalan i izvlacim ih perfektno i bez greske, toliko dobro ih hvata da mi je drugar nakon sto sam ga provozao, rekao da vise nece da sedne sa mnom na motor. Plastican rezervoar mu je prednost jer u tom slucaju nema sta da rdja. Nakon prvih 7000 km koji su predjeni u prvoj sezoni sam imao sa njim tezi udes. Motor je kvalitetno vracen u prvobitno stanje ali nije hteo da upali. Ostecen mu je bio jedan pertlovani deo u masini koji ne znam kako se tacno zove (na svakom jeziku drugacije) i ne znam da li je od udara jer mu je generalno masina bila ne ostecena ili mu je bas tad doslo vreme... Vec tad za njega nije bilo delova i taj sam deo narucio iz Nemacke i platio ga preko 300 evra. Od kad ga imam, sem toga, neke ozbiljnije kvarove nisam ni imao. Samo mi je crkla sijalica pozicije, po koja u migavcima, menjao sam nekoliko puta plocice zadnje kocnice i lezajeve u zadnjem tocku. Sve sami potrosni delovi. Zanimljivo mi je sto prednjom kocim redovno pa jos ni sad joj te prve plocice nisu blizu kraja. Za sve ove kilometre sam lanac imao potrebu da malo zatezem max. 2 puta. Original gume kao nove, ni malo potrosene i dalje se dobro vladaju. Cuo sam da se mnogi zale na njega koji ga imaju a ja znam da ne zelim da ode iz moje garaze. Ne znam da li bas imam srece sa njim ili su ovi ostali bas lose odrzavani (jer kupili su ih polovne, pa ko ce znati)... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja