Jump to content

Moto Zajednica

XJ6 N / XJ6 Diversion / XJ6 Diversion F 2009 i noviji

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Yamaha XJ6 N / XJ6 Diversion / XJ6 Diversion F 2009 i noviji

 

large_134849.jpg

 

90672962_d.jpg

 

yamaha-diversion-black.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor.

 

Za običan editor:

 

[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]

.

[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]

.

[b]3. Šta mi se dopada:[/b]

.

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]

.

[b]5. Moj utisak:[/b]

.

 

Za vizuelni (RTE) editor:

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

.

 

3. Šta mi se dopada:

 

.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

.

 

5. Moj utisak:

 

.

 

Vaš tekst upišite umesto tačkica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

post-11338-0-98615300-1309726622_thumb.jpgpost-11338-0-26275100-1309726630_thumb.jpgpost-11338-0-04726600-1309726634_thumb.jpgpost-11338-0-96287700-1309726618_thumb.jpgpost-11338-0-64827500-1309726639_thumb.jpg

 

XJ6 Diversion

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

2011

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

1500km

 

3. Šta mi se dopada:

 

Nisko sediste pruza samopouzdanje niskim pocetnicima.

Ima snage na niskim obrtajima, snaga predvidiva

Nisko teziste, te samim tim izuzetno laka kontrola. Jako brzo sam se navikao na njega.

Zanimljivi dizajnerski detalji kao auspuh, pozicija, zatamljen vizir

Ne previse osetljive, a opet fine kocnice. Dobro za one koji nemaju mnogo kilometara pod dupetom.

Polozaj sedenja. Blago pognut napred, a opet prilicno udoban i posle par stotina km. Verovatno nije slucaj za vise vozace.

Takodje mi se dopada sto ga bije dobar glas po pitanju izdrzljivosti: http://www.motorevij...sion-neokrznuta

Kontrolna tabla pregledna sa 2 trip metra, fuel reserve kilometrazom, temperaturom, kolicinom goriva...

 

 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Menjac malo bucan u prvoj, a mozda je mogao biti malo brzi u 6.

Zadnja viljuska ili kako se to vec zove, odskace estetski od ostatka motora.

Zasttia od vetra nije losa, ali preko 80km/h pocinje da se oseca vetar u predelu glave. Mozda treba promeniti vizi

 

5. Moj utisak:

 

Dobar motor za pocetnika. Dovoljno snage koju je lako kontrolisati. Verovatno nece zadovoljiti vozace zeljne velike snage i brzine, mada tome i nije namenjen. Nije za visoke ljude. Ja imam 176cm i mislim da je to otprilike i neki maksimum udobnosti, mozda jos par cm. Za ovo malo kilometara izuzetno zadovoljan, kao i suvozacica. Videcemo kakav ce utisak biti posle nekoliko hiljada predjenih km.

 

Malo duzi utisak sam napisao OVDE pa da ne ponavljam.

 

Da li ga preporucujem za kupovinu? Hmm.. Da, ali verovatno treba uzeti u obzir i druge jeftinije slicne modele jer postoji mogucnost da cete ovaj motor "prerasti" a nije bas najjeftiniji u klasi. Dva su razloga zasto sam odlucio da ga uzmem: pouzdan je (kazu Hrvati u svom testu) a i svidja mi se :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: XJ6n '12

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

2012

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

4 godine. Negde oko 12000 km (samo :)

 

3. Šta mi se dopada:

Super motor za pocetnika. Lak za voznju, nije puno jak pa je to dodatni plus za pocetnike.

Odlicno se ponasa u voznji, nisam neki super-bike vozac pa da kazem da sam ga dovodio do ivice izdrzljivosti ali uz dobre gume moze svasta... :)

Dosta snage pri nizim obrtajima.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Dosta je glasan menjac - posebno kada se ubaci u prvu. Ponekad pomislim da se nesto polomi unutra

Ja sam visok 178cm, i nekako mi je bio nezgodan polozaj za voznju - bio sam mnogo nagnut napred. To sam resio handle bar risers-ima - podigao sam ga za nekih 3cm i nakon toga mi je bio super!

Zvuk je veoma tih, to zna da smeta u gradu jer te ljudi i ne cuju da si im prisao.

 

5. Moj utisak:

Extra motorcic koji mi je pruzio puno zadovoljstva u voznji. Super je opcija za grad, na otvorenom i nema neku zastitu od vetra tako da nije bas prijatno na brzinama vecim od 90-100 kada se duze vozi. Montirao sam i vizir Yamaha originalni ali ni to nije nesto pomoglo a malo mi je ruznjikav bio sa tim pa sam ubrzo i skunuo :)

 

image-74d539492f24027698e4b38a318684380987fb2194d07c3a258f2b9dffcb2016-V.jpg

IMG_2264.jpg

IMG_2265.jpg

IMG_2266.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja