Jump to content

Moto Zajednica

Caberg Konda

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pozdrav,

 

Skoro sam pazario ovu kacigu i primetio sam zanimljvi detalj. Sa unutrasnje strane vizira se nalazi neki tvrdi sloj koji sprecava magljenje. Medjutim, zanimljivo je da se ovaj sloj nalazi po obodima vizira (recimo 1-2cm od oboda vizira) a na sredini kuda se gleda ne... Da li neko zna u cemu je fora? :S Nikao mi ovo nema logike...

 

Inace, vizir magli kad se stoji u mestu i malo je hladnoje (kao ovih dana na primer) ali cim krenem odmagli se. Na onom delu gde ima taj premaz nema sanse da se zamagli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Moje pitanje nema bas veze sa maglom al' ima veze sa modelom kacige. Posto sam i ja vlasnik pomenutog modela od ove godine pitanje za kolege je da li se i kako se skida unutrasnji deo kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Koliko ja znam, skida se, ali nisam probao do sada :) Jos mirise na novo :D

A reci mi, da li imas neki premaz na viziru, da se vidi da po sredini ne postoji ?

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Hornet 900

Kod mene je ista situacija, pazario sam je prosle godine i mislio sam da sam dobio falicni vizir, doduse bilo je leto pa mi nije nesto smetalo, ali tokom jeseni je postalo izrazeno da "centralni" deo magli, dok okolni ne. U cemu je fora ne znam. A za pranje, unutrasnjost se vadi kao i na bilo kojoj drugoj, ima par kopcica iznutra na predelu kod obraza, prvo njih otkopcati a ostatak onda izadje. U globalu je OK kaciga, mada posle (nepunih) godinu po mom misljenju nije bas vredna skoro 20k din koliko sam je platio (ako se dobro secam), oni kozni delovi na donjem delu kacige su poceli jako brzo da pucaju, onaj rupicasti deo sto nalegne na zadnji deo vrata mi se raspao pa sam moram da ga prelepim pravom kozom i da bi sprecio dalje pucanje, ona dva bocna "kozna" dela nisu se raspala, ali su vec poprilicno ispucala, tako da verujem da ce i oni uskoro doci na red. Jesam ja nju koristio skoro svakodnevno, ali opet, ocekivao sam vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Znaci taj antifog okolo je namerna fora da bi morao da kupis jos nesto :)

 

Ne zvuci bas pretano kvalitetno po tome sto pises. A mehanizam za dizanje/spustanje oba vizira? Jel odoleva vremenu?

 

E da, primetio sam da ono gornje luftiranje i nema nekog efekta :S Otvoreno/zatvoreno, ne primecujem razliku...

 

Sa leve strane kod obraza se nazli onaj cep na kome je nacrtan simbol za Bluetooth i tu huci vetar posto ne dihtuje lepo. Cep treba skinuti naneti malo OHO lepka (on dihtuje lepo)u krug i vratiti cep tako da zadihtuje. Posle toga je mnogo bolja situacja. Na prvoj voznji me glava bolelea od hucanja na levoj strani :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Hornet 900

Mehanizam je ostao cvrst kao i prvog dana, tu stvarno nemam zamerki. Kazem opet je moguce da je samo moj primerak malo "falicniji" bio, posto drug ima prethodnika Rhyno ako se ne varam, i njemu je posle skoro 3 god koriscenja ostala postava i ti kozni/sinteticki delovi oko vrata kao i prvog dana, ali njemu je mehanizam vremenom oslabio :lol: i vise se sabila unutrasnjost, tako da valjda negde dobijes negde izgubis :neznam: , dok su meni mehanizam i unutrasnjost ostali netaknuti. Ali i ovo puckanje koze/eko koze (sta li je vec) je opet bilo 20min posla i pici dalje :moto3: , bitno je da su svi mehanicki delovi i integritet ostali da kazem u fabrickom stanju, ovo ostalo se da srediti po potrebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja