Jump to content

Moto Zajednica

Donacija Hitnoj Pomoci

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Bolje bi bilo da BJB "donira" vozaca.

 

Ima dovoljno nezaposlenih ljudi ovde koji su iskusni u voznji motora.

 

 

Bolje bi bilo da BJB "donira" vozaca.

 

Ima dovoljno nezaposlenih ljudi ovde koji su iskusni u voznji motora.

 

 

Jedino što taj vozač ujedno mora da bude i lekar....

 

Apsolutno se ne slazem, jer bi tako ispalo da smo kupili motor uz ucenu hitne pomoci da zaposle nekog naseg clana.

 

 

A da nam se tacno kaze sta uljucuje tih 15 soma, dobro je poznato da se u svakoj kupovini neka svinja omasti, pa da bar znamo kome i za sta dajemo kes..

Pozdrzavam.

 

Tu si potpuno u pravu, ovu temu sam upravo otvorio da bi uz dogovor o donaciji, smislili koji bi motor najbolje odgovarao svrsi i na sta bi tacno bile potrosene pare.

 

Pošto mislim da je ovo prilicno ozbiljna tema, zamolicu admine da obrisu par postova. Protiv vas kojima budu obrisani postovi nemam ama bas nista, cak neke smatram super osobama, ali cu pokusati da se tema ne razvodni OFF-om, pa se unapred izvinjavam.

 

Rekao sam u prvom postu da bi organizovanje prikupljanja sredstava trebalo da organizuje rukovodstvo BJB-a. Zasto? Zato sto kad bi pomoc skupljao neko od nas, neko bi postavio pitanje njegovog postenja, tako da jedino rukovodstvo BJB-a ima dovoljan kredibilitet kod clanova BJB-a. Zato, sad je na upravi BJB-a da krene u akciju.

Drugo, nije poenta da prikupimo novac pola-pola (ili kako vec) u saradnji sa nekom organizacijom, nego da to bude ISKLJUCIVO nasa donacija, gde ce na motoru stajati nas znak. Smatram da bi to mogli odlicno medijski iskoristiti za poboljsanje imidza bajkera u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Dobra ideja mada su u hitnoj vec polomili taj Strom koji su dobili, povrede zadobili i vozac kao i lekar koji se prevozio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Koliko znam vozac se precenio i usled njegove greske pali su, motor je izgreban i slomljen je jedan kofer i njegov sadrzaj, tehnicaru je slomljen zglob a vozac je samo izgreban.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ljudi, mislim da samo mlatimo praznu slamu. 15000 eur je ASTRONOMSKA CIFRA da bi je dobrovoljno skupili članovi ove zajednice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

Koliko znam vozac se precenio i usled njegove greske pali su, motor je izgreban i slomljen je jedan kofer i njegov sadrzaj, tehnicaru je slomljen zglob a vozac je samo izgreban.

 

kakvi pajseri boze mili :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

u subotu ...za vreme trajanja onog mini moto sajma kod Delta city-ja bili i ovi leteci bolnicari . Mislim da su dosli vise u reklamne svrhe jer su se motali oko suzukijevog shtanda. Elem kad su kretali baja koji je vozio sa sve bolnicarem odshrafi mashinu onako momachki i naravno pred rampom izgubi kontrolu nad motociklom i prospe se po vrelom asfaltu naocigled jedno pedesetak ljudi. Bolnicar je gore prosao ,mislim da je uganuo glezanj ...bajker nista ..samo je besneo kao masna fleka itd...mada iskreno osim njegovog traga kocenja nisam nista drugo video na asfaltu... siroti motor je ogreban na par mesta i unisten mu je jedan bocni kofer sa sve opremom za prvu pomoc...tako da je prva pomoc po svemu sudeci bila tog dana na pravom mestu da ukaze prvu pomoc....i to bas prvoj pomoci...

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/67733-hitna-pomoc-stize-na-stromu/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

a ovaj sto je okinuo je nekog baje sin zaposlen preko veze...zamisli mozak koji treba da spasava zivote mirno i stalozeno...luduje po sajmu i kurci se...i okine...pa neka mu tata sad donira...

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Ne znam da li neko još uvek prati ovu temu ali preduzeo sam neke korake. Burazer mi radi u hitnoj pa sam mu rekao da se malo raspita koliko u stvari košta medicinska oprema za motor. A on...kod direktora hitne pomoći. Čovek je bio prijatno iznenađen. Burazer mu je otprilike preneo šta sam mu ja pričao. Može da primi delegaciju BJB zajednice kad god se dogovorimo, SVAKA vrsta donacije je dobrodošla i u bilo kojoj vrednosti, pobrinuće se da sve to bude medijski propraćeno... Ako ima još interesovanja za ovu akciju , a po posetama ovoj temi i komentarima bi rekao da nema, može donekle da se realizuje.

P.S. Burazer kaže da se hitna pomoć na motorima pokazala kao pun pogodak naročito na intervencijama kod saobraćajnih nezgoda gde je brzo i pravilno ukazivanje prve pomoći od ključnog značaja za dalje intervencije kao i oporavak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: CBR 600F/SLUZBENI V-STROM 650

Ljudi ja sam nov na ovom forumu,ali vec nekih desetak godina vozim aktivno motor,ove godine zaposlio sam se u hitnoj pomoci i vozio sam taj moto.

Ovo je prvi motor u hitnoj pomoci u Srbiji a zemlje u evropi i u sirem okruzenju imaju motore u hitnoj vec nekih dvadesetak godina.

Prosli vikend je u Kopru u Sloveniji bio [drugi medjunarodni kongres spasitelja na motociklima],gde su isli nasi doktori da bi videli kako se to radi u svetu bi mogli bolje da se orgnizujemo,a mi vozaci tj.nas trojca koji duzimo taj motor bili smo na obuci za voznju motora,obucavali su nas instruktori iz mupa,JAKO DOBRO ISKUSTVO.

Kurs je trajao 10 dana

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Svi mi zdravi, pravi i citavi razmisljamo treba li ili ne izuti se za neku (realno) sicu i skupiti pare za motor hitnoj. A probajte da zamislite da Vi, ili neko Vas, polomljeni lezite zalepljeni za neki kamion ili bankinu, krvarite, sve Vas boli i samo od brzine prve pomoci zavisi hoce li Vase srce imati sta da pumpa kroz vene. Tada Vam ne bi bilo mnogo, a ni besmisleno da date 1-10-100-1000-10000-100000 eu, samo da hitna dodje sto pre, zar ne? 1hmm.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ljudi, je'l zivite u Svajcarskoj, Australiji?

 

Ta hitna pomoc se ne retko, ne odaziva na poziv. Kontrole i snimanja se zakazaju i cekaju po nekoliko meseci. Ja ne pamtim u zivotu kada sam otisao u neku zdrastvenu ustanovu a da sam sve zavrsio na vreme, vec sam cekao po sat i vise u hodniku. Da zlo bude vece, docicete u situaciju da njih ne zanima sta se desava sa tobom. Svaki put se prekrstim i kazem, ''hvala Bogu sto sam zdrav'', ni najgorem neprijatelju ne zelim da dodje u situaciju u kojoj je bolestan i ne moze da izadje na kraj sa tim zdravstevnim radnicima i ostalim babunima.

 

Nemojte da pravimo babune i od nas samih, molim vas, ionako smo prepusteni sami sebi vec decenijama.

 

Kazu da nemaju dovoljno vozila, nemaju osoblje, nemaju uslove za rad... Povrh svega, oni su SAMI SEBI najveci problem zbog nacina na koji rade i ponasaju se. Kontam da se nema para za nesto, ali postoji toliko drugih stvari koje mogu da se unaprede a ne kostaju puno vec je potreban samo veci nivo organizacije i odgovornosti.

 

Da me ne shvatite pogresno, taj Strom bi mozda olaksao rad i mi kao gradjani bi imali korist od toga, no, to je samo jedno sredstvo za rad a da bi ono bilo iskorisceno i pravilno upotrebljavano moramo da imamo dobrog radnika. Njihov sistem za to nije sposoban. Postoje mnogo veci problemi koji moraju da se otklone a za posle cemo videti sta i kako.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

Svi mi zdravi, pravi i citavi razmisljamo treba li ili ne izuti se za neku (realno) sicu i skupiti pare za motor hitnoj. A probajte da zamislite da Vi, ili neko Vas, polomljeni lezite zalepljeni za neki kamion ili bankinu, krvarite, sve Vas boli i samo od brzine prve pomoci zavisi hoce li Vase srce imati sta da pumpa kroz vene. Tada Vam ne bi bilo mnogo, a ni besmisleno da date 1-10-100-1000-10000-100000 eu, samo da hitna dodje sto pre, zar ne? 1hmm.gif

 

Ne drami brate, ovo nema veze sa realnoscu.. Uostalom, ako te svrbi dzep, izvoli pa doniraj sta hoces i kome hoces.. Koliko god da nas je, nikada ne bi mogli da skupimo ni 1000 evra a o 10,000 ne smem ni da pomislim..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Problem sa nasim zdravstvom kao organizaciji jeste to sto lekari kod nas i osoblje rade sa resursima koji su ispod svakog minimuma za obavljanje posla kao zdravstveni radnici.

 

PRIMER:Svi znamo da je dobar deo domova zdravlja i ostalih zdravstvenih ustanova "modernizovan" tj. dobili su kompjutere da bi nasi zdravstveni kartoni bili elektronski povezani u jednu celinu, ali tu je odmah nastao problem jer sad imaju dupli posao. Sada kartoni moraju da se vode u elektronskoj formi i kao i sto je do sada bilo u pisanoj formi sto znaci da je to administracija x2. U odnose medicinski radnik-pacijent ne zalazim jer je to od coveka do coveka individualno. Svi se slazemo da je zdravstvo kod nas u katastrofalnom stanju, ali tesko da su medicinari krivi za to.

 

Sto se tice hitne pomoci na motoru apsolutno podrzavam, cak sam sticajem okolnosti sedeo i pio kafu s ljudima, i dao bih i poslednji dinar kada bih znao da ce to nekome spasiti zivot, pa makar se vozili i na novom dukatiju.

Kad sam ja imao udes marta ove godine, hitna pomoc se stvorila u roku od 5min i imao sam FULL tretman bez ikakvih veza i vezica bez obzira na to sto mi licni opis nije bio (hvala bogu) ni na daleko kao da se Pikaso igrao samnom, i svaki put kad sam prisustvovao nekoj nesreci oni su se stvorili u roku od 5-10 min...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Što se tiče Beograda, ima potrebe za takvom vrstom pomoći. Što se tiče ostalih gradova, sem NS, i eventualno Niša ne vidim potrebu za motorima.

Hitne pomoći i urgentni centri su jedini preostali delovi zdravstva u koje mogu da se zakunem, da rade svoj posao i da nema korupcije i sličnih stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: CBR 600F/SLUZBENI V-STROM 650

ljudi u beogradu dezuraju 22ekipe koje su rasporedjene po baznim stanicama po gradu,a obuhvatamo ogromno podrucje,od petrovcica preko podavalskih sela preko padinske skele itd...

dali su 22 ekip dovoljne da zbrinu 3.000.000 ljudi,a neki od ti koji nas zovu lazu da bi dosli kod njih,a kada stvarno ima hitan hitan poziv nems slobodno vozilo.

ovo leto sam radio na motoru i mogu vam reci da sam se naradio nazalost,a sto se tice opreme

koju posedujemo u koferima samo jedna stvar kosta 4500e pa razmislite,mi na motoru smo stizali oko 5min pre kombija a u isto vreme smo kretali iz stanice,da stignemo 1min ranije mnogo je a ne 5min.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja