Jump to content

Moto Zajednica

Kazna za žutu traku

Recommended Posts

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

E sada pricamo. Bravo Violeta! To se zovu informacije. Dakle bilo bi lepo da postavljac teme kaze ove podatke sto Violeta trazi pa da proveri sa drugaricom.

 

@Violeta

 

Dal je moguce da samo jedna osoba zavodi sve te kazne? Mozda jos neko radi na tim poslovima?Jel moze ona da se raspita tamo kod ovih sto slikaju tj obradjuju te snimke sa kamera kakve su im direktive po pitanju motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd/Temerin

Samo mala ispravka,sada sam videla da nisam najbolje srocila.

Naime,10 dana je rok za koji ona mora da zavede kaznu i onda se salje.Sto znaci da vam kazna m0oze stici i za 12,15 dana od dana napravljenog prekrsaja.

 

Cucu se sa njom veceras ili sutra pa da se sve lepo raspita za motore,pa cu da vam javnem :)

A da li samo ona zavodi kazne,verovatno ne.Ali zavela je xxxyyy kazni i poslala i ni jedna nije bila za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Meni ovo deluje da hvata tri dužine auta, ne više...

 

sram te bilo što predlažeš da nečim označimo koliko hvata kamera... stidi se :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

e ovako, primer, osoba koju dobro poznajem je prosla na crveno svetlo(ja sam bio suvozac), na semaforuna uglu 22 oktobra i karadjordjeve...vozila je iz pravca karadjordjeve ka gradu...uhvacena...4 slike(avio nam je kasnije taj lik), kako obilazi sa desne strane vozilo koje stoji na semaforu.......ali jeposlala svojoj vezi reg tablice(prekrsaj se desio u cetvrtak), a poslala je u ponedeljak ujutru, i taj lik(dobro rangirani saobracajac) joj je sredio(obrisano)...ali kad se posalje nema sanse, ako se bunis, sudija mora da te kazni jer ima sve dokaze, pa ne moze da smisli nista protiv njih...

dakle, pamet u glavu, oci na put, pazljivo sa saobracajnim prekrsajima....ovo sve vazi ako nemas vezu.....0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

...

dakle, pamet u glavu, oci na put, pazljivo sa saobracajnim prekrsajima....ovo sve vazi ako nemas vezu.....0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif

 

Cemu ovoliko cudjenje, pa zasto bi se ovo razlikovalo od bilo kog segmenta nasih zivota u ovoj zemlji(a i sire)?

 

Mislim da bi poenta trebalo da bude na "dakle, pamet u glavu, oci na put, pazljivo sa saobracajnim prekrsajima"!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

boki, to je sala za kraj...i bre ala si ozbiljan....1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

 

e da jos jedna stvar.....ako se ne pali treptuce zeleno svetlo, ne mogu da te kazne ako prodjes na zuti.......barem ne kod kamera( to znam 100%-taj pandur mi je rekao)....dakle na zuto, bez paljenja treptuceg zelenog ne ide kazna!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Meni ovo deluje da hvata tri dužine auta, ne više...

 

Da li mozda hvataju vise, a poslije samo uvecaju ono sto im treba, i tako stave na papir? :stabre:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Pa ako paživo pogledaš slike, videćeš da je ugao koji kamera zahvata fiksan. To možeš da zaključiš najbolje po isprekidanim žutim linijama. Jednostavno, ne biti u tom kvadrantu i to je to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

 

 

Video. Salim se ja malo, nikad nisam drzao tako tablicu...ali me te kamere toliko paranoisu da sam razmisljao o nekom slicnom resenju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Evo ovako. Decko je vozio od starog grada ka Novom Beogradu. Kaze da je prosao ispod kamere, shvatio sta je uradio i naglo skrenuo u levo (izasao iz zute trake) Stigla mu je koverta (posle oko 20 dana) i u njoj su pored ostalog bile 4 slike sa vremenom desavanja u hh:mm:ss:mss, tako da se po fotkama vidi da nije bio u traci duze od 1-2 sekunde ali mu je ipak stigla kazna. Treba da plati 5000din bez ikakvih drugih posledica (poeni itd) Pitacu ga da mi da fotke ako moze pa cu da ih uploadujem radi dalje analize.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

Osim software-a za prepoznavanje brojeva tablica, na tome rade i manualni shljakeri (cate) koje zumiraju, gledaju vozilal i tablice i na osnovu toga salju kazne i pisu prijave. Caka je sto ima previse ljudi u ovom gradu a njih je samo par pa ne mogu da evidentiraju svaki prekrsaj. Kome se zalomi da je lose srece, popice prijavu. Velika vecina nece jer jednostavno nece stici niko da obradi podatke rucno :) Uzgred, zasto neko misli da nije moguce prepoznati moto tablice softwareom? :) Tablica je standardizovana, svi imaju istu... podrska za to postoji u software-u koji se koristi, samo je pitanje da li je to aktivirano ili ne :) Ako nije, uvek moze da se naleti na rucni rad nekog organa koji ce zalepiti prijavu :) Mogu da kazem da do sad nisam popio prijavu iako ponekad koristim zutu traku na Brankovom mostu. Igrom slucaja tablica mi je ispod repa i ne vidi se ako ne kleknes ali ni policajci na motorima me nisu smarali do sada iako su recimo vozili iza ili ispred mene takodje zutom trakom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

I u Nemačkoj pored softvera postoji ćata koji sve to pregledava i obrađuje predmete, suviše bi bilo grešaka da je sve automatizovano. A ja ipak ne bih isprobavao to da većina neće biti kažnjena :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Igrom slucaja tablica mi je ispod repa i ne vidi se ako ne kleknes ali ni policajci na motorima me nisu smarali do sada iako su recimo vozili iza ili ispred mene takodje zutom trakom.

 

Starijeg brata mi je zaustavio pre neki dan Marsovac na Apriliji bas zbog tablice pod repom. Bio je u full opremi i vozio je polako,cak i sporije od automobila, a Marsovca opet nije mrzelo da sece punu liniju i da se vraca za njim (u pitanju je deo Ustanicke kod Daff-a). On je uspeo da se "dogovori" zbog nekih poznanstava, ali je u startu Marsovac bio prilicno zagrejan da mu pise cestitku tako da razmislite ipak o nekom nosacu tablice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja