Jump to content

Moto Zajednica

Kazna za žutu traku

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

oce li se mjoe izjasniti nesto ili je ovo jos jedna od onih rekla kazala tema ?

 

pic or it didn't happend ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Cini mi se da je ova gore bas ta na mostu u smeru ka Novom Beogradu, i kako meni izgleda ona tu najvise moze da uhvati 2-3 isprekidane zute linije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

E ovako drugar je isto dobio cestitku na istoj kameri, ali je bio u kolima. Prekrsaj je napravio 5.juna, a kazna je dosla 17-tog. Plava koverta sa cetri slike, prijava se dize protiv NN lica. Posto su usledile izmene u Zobsu po kojima je vlasnik vozila odgovoran za skoro sve neostaje nista drugo sem da izvadi lovu na sunce. Slika vozaca ih uopste (ne)zanima i pa ako pozajmljujete auto a taj napravi prekrsaj nepreostaje nista drugo nego licna naplata.

Eebeno vreme tu u dzep po pare a tamo necije ruka vec stoji.

 

E mene zanima jedna druga stvar i bilo bi lepo da ako neko ima informaciju da je podeli sa nama sta je sa brzinom jel neko dobio tu vrstu cestitke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Od početka snimanja ja sam barem 6-7 puta prošao žutom trakom preko Brankovog mosta što na motoru što na skuteru... Ako krenu da stižu čestitke na*ebo sam... :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Ako nekom stigne "cestitka" bilo bi lepo da je skenira da vidimo kako izgleda (naravno samo cestitke za motor).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Isto bi bilo da da je slika motora bez vozača. Jel može auto da ostane bez benzina na Brankovom mostu, može. Jel može da se u brzini zaboravi ručna ili prva brzina, može, jel može auto sam da krene lagano nizbrdo i da budu izvučene 4 fotografije na kojima je auto uhvaćen u navodnoj vožnji žutom trakom. Hipotetički je ovakav scenario moguć. Zato se u normalnim zemljama jako dokazljivo čine sve ovakve radnje ala snimanje bilo kamerom bilo aparatom. Kad su mi krali motor, islednik je slikao klasičnim film aparatom jer Sud ne priznaje elektronski zapis. Svi znamo da je vešt kompjuteraš kadar da uradi malte ne ne prepoznatljivu foto montažu.

 

Hipoteticki je takav scenario nemoguc, a ostatak posta nije istina jer sud priznaje elektronski zapis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Isto bi bilo da da je slika motora bez vozača. Jel može auto da ostane bez benzina na Brankovom mostu, može. Jel može da se u brzini zaboravi ručna ili prva brzina, može, jel može auto sam da krene lagano nizbrdo i da budu izvučene 4 fotografije na kojima je auto uhvaćen u navodnoj vožnji žutom trakom. Hipotetički je ovakav scenario moguć. Zato se u normalnim zemljama jako dokazljivo čine sve ovakve radnje ala snimanje bilo kamerom bilo aparatom. Kad su mi krali motor, islednik je slikao klasičnim film aparatom jer Sud ne priznaje elektronski zapis. Svi znamo da je vešt kompjuteraš kadar da uradi malte ne ne prepoznatljivu foto montažu.

 

Hipoteticki je takav scenario nemoguc, a ostatak posta nije istina jer sud priznaje elektronski zapis.

 

Nije nemoguće. Parkiram ja u 5h ujutru auto u Požeškoj da kupim hleb u nekadašnjoj pekari Bagi kod stanice kod Meka. U jednom trenutku nema kola, auto je sam krenuo u rikverc, prošao kroz raskrsnicu, prešao na drugu stranu i parkirao se kod Alko banke preko puta Doma zdravlja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Isto bi bilo da da je slika motora bez vozača. Jel može auto da ostane bez benzina na Brankovom mostu, može. Jel može da se u brzini zaboravi ručna ili prva brzina, može, jel može auto sam da krene lagano nizbrdo i da budu izvučene 4 fotografije na kojima je auto uhvaćen u navodnoj vožnji žutom trakom. Hipotetički je ovakav scenario moguć. Zato se u normalnim zemljama jako dokazljivo čine sve ovakve radnje ala snimanje bilo kamerom bilo aparatom. Kad su mi krali motor, islednik je slikao klasičnim film aparatom jer Sud ne priznaje elektronski zapis. Svi znamo da je vešt kompjuteraš kadar da uradi malte ne ne prepoznatljivu foto montažu.

 

Hipoteticki je takav scenario nemoguc, a ostatak posta nije istina jer sud priznaje elektronski zapis.

 

Ako islednik koji je vršio uviđaj pre dva meseca na mom kradenom motoru ne govori istinu, onda i ja. Baš sam ga decidirano pitao sa čuđenjem što ide na film. Moguće je da za teža dela traži ozbiljniji snimak.

 

Nekad je bilo dovoljno da policajac na svom brzinomeru ustanovi da je neko prekoračio brzinu, pa potom je morao iskaz policajca plus radar, pa zatim radar sa validnim i svežim sertifikatom o baždarenju, pa potom sve to i još slika. Šta hoću da kažem, mora da se pomera dokazivanje u kvalitetnijem smeru plus da se spreče mahinacije i svaka zloupotreba, makar bila i hipotetička i da ima što manje prostora za slobodna tumačenja. Naravno, za 5.000 Din neće niko da traži ekspertizu al da je u pitanju giljiotina i te kako bi se sve stavilo pod mikroskop.

 

Nego šta je najgore a to je novo uspostavljena "komandna" odgovornost. Nije zabranjeno pozajmljivati prevoz nekom a jeste ako taj učini prekršaj. To jedno s drugim ne ide. U krajnjoj liniji ajd i da kažem ko je, mada zaboravnost ne može biti kažnjiva, al ako je taj nedostupan organima gonjenja, što bi ja snosio sankciju zbog njihove nemogućnosti da ga privedu pravdi. Mislim da sve ovo ni našta ne liči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Isto bi bilo da da je slika motora bez vozača. Jel može auto da ostane bez benzina na Brankovom mostu, može. Jel može da se u brzini zaboravi ručna ili prva brzina, može, jel može auto sam da krene lagano nizbrdo i da budu izvučene 4 fotografije na kojima je auto uhvaćen u navodnoj vožnji žutom trakom. Hipotetički je ovakav scenario moguć. Zato se u normalnim zemljama jako dokazljivo čine sve ovakve radnje ala snimanje bilo kamerom bilo aparatom. Kad su mi krali motor, islednik je slikao klasičnim film aparatom jer Sud ne priznaje elektronski zapis. Svi znamo da je vešt kompjuteraš kadar da uradi malte ne ne prepoznatljivu foto montažu.

Hipoteticki je takav scenario nemoguc, a ostatak posta nije istina jer sud priznaje elektronski zapis.

Ako islednik koji je vršio uviđaj pre dva meseca na mom kradenom motoru ne govori istinu, onda i ja. Baš sam ga decidirano pitao sa čuđenjem što ide na film. Moguće je da za teža dela traži ozbiljniji snimak.

...

 

Vrlo je logicno, naravno da ne priznaju kao dokaz snimak sa kamere koju nisu oni (SUP, Sud) postavili, jer je moguca manipulacija. Predpostavka je da niko "iznutra" nece manipulisati snimkom, a i unutrasnja konrola im je vrlo rigorozna. Policajci i zaposleni u MUP-u iz prve ruke znaju kako prolaze kriminalci (sitni) i zato retkima pada na pamet neka akcija tog tipa.

 

Pre ce ti prijatelj operater, koji nadgleda kamere "skloniti" snimak, nego sto ce ti nesto "namontirati", jer se time ipak bave neke ozbiljije sluzbe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Biću kratak, svašta sam video za ovih 47. godina i pouka je sledeća: ovde je svakog čuda 3. dana dosta. Tako će biti i sa tim kamerama, ZOBS-om i ostalim stvarima. Uvek se nađe način da se nešto zaobiđe, izbegne preko veze i "sredi".

Pa pravosnažno osuđeni kriminalci se šetaju slobodno ovom državom, imaju pasoš. ;)

E tako će Pera, kada ta kontrola u MUP-u malo popusti, da zove svog drugara Žiku u Ljermontovoj i Žika će Peri da skloni prekršaj. Zašto da ne, kada njegov načelnik može da interveniše za isto? Ili će da ga stavi na belu listu tako da prekršaj neće biti ni registrovan u sistemu i tako je priča završena.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Svi znamo da je vešt kompjuteraš kadar da uradi malte ne ne prepoznatljivu foto montažu.

 

i prebaci je na film tako da ne mozes da provalish .. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Nabiguzluk-Na žalost mislim da nisi u pravu. Sve više se sužava prostor za dogovor. Recimo, nekad su policajci uglavnom tolerisali kad se relativno normalno prekorači brzina a uljudno im se objasni razlog žurbe i ljubazno zamoli za oprost. Danas toga nema, kad okine snimak na kameri, može tu odma da poništi na kartici al ne može na hardu gde se vrši bekap odmah, već samo načelnik ima pristup. A složićeš se, nemaju svi takve prijateljske relacije. I uopšte se ne treba oslanjati na veze i vezice i ići linijom manjeg otpora jer kad tad će to biti onemogućeno.

 

Za omogućavanje vožnje žutom je bila inicijativa al izgleda ništa zbog ono što se kaže, srpskog posla, odnosno naše nesloge. Daleko je bezbednije da motori idu čak obavezno žutom nego da se kažnjavaju, al da ne teoretišemo.

 

I dalje čekamo slike motorcikla koje su predmet ove teme i kazne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Svi znamo da je vešt kompjuteraš kadar da uradi malte ne ne prepoznatljivu foto montažu.

 

i prebaci je na film tako da ne mozes da provalish .. 0takoje.gif

 

Nisam kvalifikovan za PC al ako prebaci na film potom, to teško da se može prepoznati. Uopšte, kod nas zakonodavstvo ide sve više na slobodno umišljanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Druže Đunta, sve može da se sredi. I sam si napisao da " ne mogu da brišu i da ide kod načelnika". A Pera poznaje Žiku načelnika jer ga je njegov brat od strica savatako kako mu delje ženu i eto kombinacije. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

To opšte sređivanje ne vodi nikud, osim izvlačenju onih koji ne bi trebalo da prođu tako lako, odnosno, uvek nagrabusi pošten i na nesreću to nam postaje normalni način življenja u svemu. U nekim zemljama je normalna upotreba žute trake za motore i nema ni jednog razloga da to ne bude u Beogradu osim uzimanje novaca. Umesto da se mi malobrojni bezbedno i krećemo, prinuđeni smo da se snalazimo na ovaj ili onaj način. Iskreno, muka mi je od kombinatorike, ništa normalno i ljudski da se reši ili završi ovde. Mislim da treba reaktivirati inicijativu za dozvolu kretanja žutom po ugledu na Evrepu ako smo već se bar deklerativno okrenuli tom smeru. I da nismo, greaota da se gušimo u dimu izduvnih gasova dok u žutoj nema niko nit bi pa ijednom busu zasmetali ili mu poremetili satnicu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Neće to moći ovde da prođe Đunta sve dok neko ko zaista želi da rešava probleme u službi građana bude radio i bio otvoren i konstruktivan na sugestije pojedinaca ili udruženja, motorciklista u ovom slučaju (npr.).

A za žute trake i kazne siromah će morati da plati dok onaj crni džip parkiran ispred Londona na trotoaru i dalju bude stajao tu i njega neće niko smeti da odnese niti mu napiše kaznu za parkiranje.

To je jasno i to je nažalost tako.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

I dalje važi ono, "kadija te tuži, kadija te sudi". No, što duže odugovlačimo uošte, sve više tonemo, sve nam se više obija o glavu, i svima sve više. Neće se ništa rešiti od sebe, mora da se preduzimaju inicijative. Dok dete ne zaplača, mama ne da mleko.

 

Ne znam, sve više mi je muka od raznoraznih gluposti i život umesto lepši, ono sve grđi kroz godine. Uzo skuter pod stare dane da bi izbegavo gužve kad ono još gore. Pa ko lud ovde, treba da stojim u koloni iza nekog plinaša ili produvalog dizelaša na 65 ° C na suncu pod kacigom a imam recimo hipertenziju i mogu svaki čas da se onesvestim. I sad će neko da mi brani da se spasem i još da me kažnjava. Pa zar bolje da završim pod točkovima nekog kamiona. Neviđeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd/Temerin

E ovako par informacija sto se tice ovih kazni i kamera.

Drugarica mi radi jedan deo posla sto se tice tih kazni i slanja istih (u savskom vencu),

tj. ona lepo zavodi sve i salje koverte.

Naime od dana kada vas je kamera usnimila,u roku od 10 dana mora da vam se posalje kazna,sve posle 10 dana sistem ne prima i ne moze kazna da bude zavedena,samim tim i preksaj i snimak(fotografija) se brisu.Ako se nesto ne promeni.Ako ste me razumeli.

Od kada su poceli da salju kazne na kucnu adresu ona to radi,pitala sam je da li slikaju motorcikle,ona mi je rekla da jos ni jednu kaznu za motor nije zavela i ni jednu kaznu za motor nije poslala,do sada.

E sada,ona nije radila nekih deset dana,pa moguce da je u to vreme neko slao kazne za motorcikle,ali za vreme dok je ona radila nije bila ni jedna kazna za prekrsaj motorcikliste,cak joj ni jedan snimak za motorciklistu nije stigao.

 

Volela bih da znam kada je poslata ova konkretna kazna i kada je stigla,jos ako moze i broj pod kojim je zavedena(mislim da pise na papiru ili koverti)pa da proverim sta i kako

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja