Jump to content

Moto Zajednica

Kazna za žutu traku

Recommended Posts

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

@SHeLLe svaka rec ti je na mestu, narocito za ona dva pajsera, mada ni onaj nas nije nista bolji, samo pametuje nesto.

A Elvirovica treba bicevati! Covek jednostavno zaglupljuje vozace...

A za kaznu, u ponedeljak idem u Savsku, jer slike ne pokazuju da se krecem zutom, nego su jednu sliku zumirali na 4 razlicita nacina... 

"Inace" :) ovaj sa kolima se prestrojavao iz leve u desnu traku pravo na mene i ja sam bio primoran da odem u zutu da ne bi poginuo... A ako treba, cekace i mene koleginica na stanici :)

Jednostavno, resio sam da ovo necu da platim, ili ce da mi posalju sve ili nece nista!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

@ser slazem se sa tobom. Njega nisam hteo da pominjem namerno , ne a se bojim vec sto ostavljam to ako mi se bude ukazala prilika da ga sretnem uzivo i pitam cemu on sluzi tamo, sta je to preuzeo i cime se zalozio za nas.
Kada ih slusam, gledam ili citam uvek smo mi nesto pogresni, uvek gledaju kako da nam prelome nesto preko grbace i stave neki namet , uvek smo mi neki manijaci i divljaci.
Video sam na fejsu da ima mnogo dupeuvlakaca koji mu pisu komentare ali niko nema muda da napise imenom
I prezimenom o pratecim problemima po nas motocikliste.
Necu da vam off topic. Definitivno se povlacim iz vase zute trake. Ja sam od nje trenutno oko 2500km upravo zbog svega ovog pomenutog u prethodnom tekstu...




Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
3 hours ago, SHeLLe said:

 . . . . .    Ja sam od nje trenutno oko 2500km upravo zbog svega ovog pomenutog u prethodnom tekstu...
 

Oče SHeLLeontije, malo me zabrinjava to vaše bivstvovanje po opskurnim temama foruma. Ne da se ne slažem sa vašom liturgijom - dapače. Nego fali picopisa sa dalekih destinacija. Ne znam da li je spisateljska kriza u pitanju ili, nedo Bog, oskudacija u materijalu za pisanje na vašoj trenutnoj lokaciji, pa vas je žuta minuta privela žutoj traci. Šta god da je razlog ovoj bizarnoj situaciji, želim vam da se što pre vratite na pravi put; i u pravoj traci. Moje dobre misli su uz vas. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

@drs verovao ili ne evo me cekam na red da uplatim za tajland ako mi ne zbrise za nedelju. A inace sam u Msk.
Nekako mi ova strana legla srcu a krize nema. Motor je u srbiji jer mi olos ne da da budem na dva transportna sredstva в России. Zakon takav. Dosao sam kolima. A od sledece seZone radim ovlascenje na zeta da mi doveze motor a ja cu auto. Ko se zadesi u moskvi, dobrodosao
Vec su bili iz novog sada drugari o nije im bilo lose. Samo sto se matoroj drtini ne dize pa nije mogao da ... a ovaj drugi se solidarisao sa njim 🤣🤣🤣🤣🤣🤣


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
On 7/27/2017 at 11:28 PM, SlobodanR1 said:

E ovo mi je najjače kad neko odmah potegne "CIRIH"...Prvo se ljudima daju putevi ko u Cirihu, daju se plate ko u Cirihu, da se organizacija života ko u Cirihu, i TEK onda mu propisuješ ciriška pravila i kazne...

To druže i nije baš tačno...
Ni u CH nije cvjetalo cvijeće uvijek a ljudi su ipak imali disciplinu koju na Balkanu ne možeš da nađeš ni u tragovima... ali o tom-po tom... 
Ne vrijedi raspravljati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
1 hour ago, GuMi5 said:

To druže i nije baš tačno...
Ni u CH nije cvjetalo cvijeće uvijek a ljudi su ipak imali disciplinu koju na Balkanu ne možeš da nađeš ni u tragovima... ali o tom-po tom... 
Ne vrijedi raspravljati...

Slažem se sa tobom da to nije tačno. Ne može putevi i plate prvo a posle ćemo da budemo dobri. Ali ne može ni obrnuto; ne pije vodu. Jedno mora da prati drugo.

I slažem se za disciplinu; uslovno. Nego, i ti si sa Balkana; i to specijalno bremenitog dela Balkana. Kao i mnogi drugi Balkanci po Konfederaciji Helvetika i okolini. I spreman sam da stavim i neku paru na svoju tvrdnju da ti, kao i većina drugih pečalbara, niste ništa manje disciplinovani i vredni od tamošnjih domorodaca. E sad, da li ste vi neki ovdašnji izrodi ili ima nešto drugo po sredi - ti mi reci.

 

Ja za svoje muke i probleme uvek prvo gledam sebe; i odgovornost i krivicu i zaslugu uvek prvo tražim u sopstvenim postupcima.

ALI

Ne treba zaboravljati ni puke činjenice. Ne bi Švajcarci bili tu gde jesu da. između ostalog, nisu bili revnosni čuvari nacističkog (opljačkanog) blaga. A nije im to jedino što bi im se dalo spomenuti.

Nisu oni nepatvoreni Samichlaus ; Schmutzli, u genima, im nije ništa slabiji nego naš.

 

Ako sam u tvom komentaru pročitao nešto što, u stvari, nisi ni mislio da kažeš - ne zameri i teraj dalje. Sve će to, ionako, mrmot na kraju zaviti u celofan ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
28 minutes ago, drs said:

Nego, i ti si sa Balkana; i to specijalno bremenitog dela Balkana. Kao i mnogi drugi Balkanci po Konfederaciji Helvetika i okolini. I spreman sam da stavim i neku paru na svoju tvrdnju da ti, kao i većina drugih pečalbara, niste ništa manje disciplinovani i vredni od tamošnjih domorodaca. E sad, da li ste vi neki ovdašnji izrodi ili ima nešto drugo po sredi - ti mi reci.

 

Tačno, u pravu si... Ako ti se tu živi, adaptiraš se na disciplinu ili ne možeš da stigneš više plaćati kazne, obaveze, život...

Država kao država je bogata i svima je jasno zašto... ALI je činjenica da se na tom komadiću evrope i prije drugog rata živjelo daleko bolje nego na ostatku kontinenta... a nisu imali Bog zna šta, osim brda i krava, kamena i jezera... Priznaćeš da je disciplina nešto što se uzgoji od mladih nogu, ili nikada ne stekne ako nisi PRIMORAN. To je odgovor na sve tvoje nedoumice. :)

Kao primjer prilažem svoj udes...

Udario autom drugi auto, djelimično kriv (tri vozila učestvovala)... Dobio kaznu za (ne)držanje odstojanja od kantona gdje sam napravio udes da bi dva mjeseca kasnije stiglo i od mog kantona, kao u fazonu kada si majmun da te i mi ogulimo sa još 200 apoena domaće valute (plus dvije godine uslovne kazne a ako prekršiš ode vozačka)... Pa ti vidi...
Samo udarcima po džepu... a ovdje, gdje svi vole imati novca, to je izuzetno opasno vaspitno sredstvo... 


Naravoučenije: Ko krši zakon treba da bude sankcionisan...

Nema to biću ja dobar ali de vi poboljšajte sve a da ja zadnji uletim u dobro kolo... Ili jesi ili nisi!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Ja sam vozio u Cirihu žutom i nikom ništa,parkirao motor po centru Ciriha na trotoaru i nikom ništa,ne plašite ljude bez veze,svugde su motori bolji za gradove kao recept smanjenja gužve i kome mi to možemo smetati u žutoj ??

brmmm,brmmm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Sve ono može... a ne mora...

Može motor na trotoar svuda, ali ako smetaš pješaku ili ne daj Bože nekoj mami koja gura kolica sa bebom da prođe, onda si ga najebao.
U žutim trakama skoro nigdje nema kamera, ako ima stiže kazna... Strancima, posebno balkanskim tablicama, još ne mogu ništa (osim ako te ne uhvati patrola na mjestu prekršaja što je u Helveciji izuzetno rijetko)...

Broj policajaca na 100.000 stanovnika je u Srbiji 450, a u Helveciji 220, to govori nešto... ALI JE ZATO SVAKA BABA POLICAJAC! 

Dezinformišeš ljude, popašće neko grdnu kaznu bezveze... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800



Sve ono može... a ne mora...

Može motor na trotoar svuda, ali ako smetaš pješaku ili ne daj Bože nekoj mami koja gura kolica sa bebom da prođe, onda si ga najebao.
U žutim trakama skoro nigdje nema kamera, ako ima stiže kazna... Strancima, posebno balkanskim tablicama, još ne mogu ništa (osim ako te ne uhvati patrola na mjestu prekršaja što je u Helveciji izuzetno rijetko)...
Broj policajaca na 100.000 stanovnika je u Srbiji 450, a u Helveciji 220, to govori nešto... ALI JE ZATO SVAKA BABA POLICAJAC! 

Dezinformišeš ljude, popašće neko grdnu kaznu bezveze... 


cc45bfbf4a7318c6e20f18abbedf8d32.jpg

brmmm,brmmm

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
Nije ni čudo da je na Balkanu tako kako jeste... Živio!  

Drug svuda ima neko sranje, veruj , isto kao sto je svaki covek osudjen da pati za necim u zivotu koliko god tvrdili da nije tako. To je ljudski beleg. Ja sam ziveo po raznim stranama i video i osetio... u ch jeste standard, ima se al brate ako ti radis i zivis za onih 20 dana kad ces na ferije i ako ne platis nesto a si u problemu , da moras imati posao jer bez posla ode stan i auto u reku , u nemackoj slicno, u americi na njihov nacin , u srbiji na njihov i tako u krug. Ne postoji idealno mesto , sve je u tome ko gde i kako sebe pronadje u kom sistemu i cime se zadovoljava u zivotu. Ne zalim da pametujem ili filozofiram , moze raspravka izmedju ch i srbije da ide u beskonacno ali nema svrhe. Mnogi bi da zive u srbiji ali ne mogu da opstanu psihicki u tom rasulu itd.
Nek je nama zdravlja, sve ostalo ce biti.... meni je moj pokojni drug odgovorio kad ja njemu rekoh pre mnogo godina: sale blago tebi , uspeo si u zivotu , putujes svuda, mercedes amg, kuca jedna stanovi , fabrika...
A njegov komentar bi: " daj mi tvoje srce, dacu ti sve sto imam...." i nedugo posle toga, ujutru u kaficu drljamo po novinama uz jutarnju kafu, otvorim umrlice i vidim njega tamo. Imao sam utisak kao da me tresnuo brzi voz.
Onda sam isto tako skontao u usa, cemu meni ona grdna kola, kuca sa bazenom, i koje kakve pizde materine kad ja iznutra nisam srecan... ubrzo posle toga ostavih sve sto sam imao tamo i vratio se sa dva kofera i jedan carry on. Toliko....



Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Nije bilo rasprave između CH i Srbije... 
Ja samo ne volim da se ljudi dezinformišu a još manje da se povlače paralele koje zavise od prvenstveno mozga koji nije isti u glavana "ovih" i "onih".


Odrastao sam u Bosni i Srbiji pa u, hajmo reći, odraslim godinama odselio i poznajem sada obe strane medalje, kapiram šta pričaš i u pravu si (mada to nema veze sa temom). :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

@GuMi5

Ево Швице у правом светлу,ово је Женева у Априлу прошле године ја лично снимио из кумовог аута,па ви причајте о чему год хоћете.

Културо(возачка) еве ме.И ово није био усамљен случај двадесетак возача на разним моторима је овако прошло.

 

 

WP_20160414_18_20_28_Pro.mp4

 

П.С.

Извињавам се за овакво постављање видеа.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
On 2.8.2017. at 4:44 PM, drs said:

Ne treba zaboravljati ni puke činjenice. Ne bi Švajcarci bili tu gde jesu da. između ostalog, nisu bili revnosni čuvari nacističkog (opljačkanog) blaga. A nije im to jedino što bi im se dalo spomenuti.

To im je samo bio jedan poslić koji su nabacili na odavno izgrađenu reputaciju čuvara materijalnih vrednosti.

Francuski kralj Filip Lepi početkom 14. veka je bankrotirao i finansijski prs'o kao licna. Jedini i najbrži način da sačuva svoju vladavinu bio je da otme novac onome ko ga ima u dovoljnim količinama. Nakon dužeg teranja sa Papom uspeo je da obezbedi befel i krene u lov na pripadnike reda Templara, proglasivši ih za jeretike, koji su u to vreme širom evrope bili prepoznati kao izuzetno bogat i vojno moćan red (začetnici modernog bankarstva). Prvo je stradao Žak de Mole (Jacques de Molay), poslednji templarski veliki majstor i odatle je počeo pokolj i progon strašnih razmera. Mnogo ih je pobijeno, ali su se i mnogi posakrivali po teže dostupnim delovima evrope. Nešto malo njih se sklonilo na teritoriju Portugalije, deo u Škotsku, dok je većina nestala (sa tonama bogastva) u vrletima sadašnjih švajcarskih Alpa. Bilo je to vreme začetaka starog konfederalnog saveza svega tri kantona. Tek 40-ak godina kasnije se pridružuju ostale kantonske zajednice i nastaje potpunija konfederalna zajednica. Odjednom taj ruralni savez postaje poznat po nenadjebivoj vojsci (ko li ih je učio) i modernom bankarskom upravljanju kapitalom (odakle li se stvorio). Tukli su u to vreme Hazburgovce, ali i mnoge druge jake dinastije tog vremena. Prštalo je tu za sve pare do polovine 16-og veka i tad ih je neko smirio, te usmerio ka, pre svega, finansijskom sektoru. I sve to sami čobani, stočari sa Alpa, ma nije nego...

 

A mi? Izgleda da nemamo dovoljno visoke planinčine da se sakrijemo od raznih svetskih interesa, bar na malo dok se konsolidujemo :)

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
1 hour ago, bracabgd said:

@GuMi5

Ево Швице у правом светлу,ово је Женева у Априлу прошле године ја лично снимио из кумовог аута,па ви причајте о чему год хоћете.

Културо(возачка) еве ме.И ово није био усамљен случај двадесетак возача на разним моторима је овако прошло.

 

 

WP_20160414_18_20_28_Pro.mp4

 

П.С.

Извињавам се за овакво постављање видеа.

Ne znam za drugih 19, ali ovaj dečkonja na tvom snimku ima Francuske tablice :D. Ma ti Gali, sve sam go huligan  :lol3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

@bracabgd

 

Druže Ženeva nije ni u kom smislu švicarska osim teritorijalno... Mislim oni koji žive u Helveciji poznaju tematiku ali nije bitno... u svakom slučaju nemoj da te to čudi tamo gdje se priča Francuski ili Italijanski... Prava Švicarska je tamo gdje se govori Njemački... tj. Schwiizertüütsch... 


EDIT: Da ne zaboravim, mogu da ti film od sat vremena izmiksam gdje su ljudi stajali da prošem, autom, motorom, pješke... a nisu morali... "Pravo svjetlo" možeš da vidiš samo ako živiš tu, non stop... ;) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

bili smo neki od nas na skupu 2015 gde je bilo reci da se voznja motocikla dozvoli u zutoj traci, al izgleda da je to bila promocija ministara sns-a...

http://forum.motoasocijacijasrbije.com/index.php?PHPSESSID=830gosu49gk7i0u7srk4khisv7&topic=10215.msg107891#msg107891

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Danas je osvanuo lep dan za sve nas, mada i dalje neću verovati dok ne vidim tekst Zakona. Naime, po novom Zakonu koji će se uskoro usvojiti, motociklisti će moći da voze žutom trakom :jee1:

 

"List podseća da je prema važećem zakonu predviđeno da se pri prekoračenju brzine u naselju od 21 do 50 kilometara na sat predviđeni su novčana kazna (od 6.000 do 20.000 dinara), četiri kaznena poena i zabrana upravljanja vozilom od najmanje mesec dana. 

Kako "Blic" saznaje, MUP se na ovakav potez odlučio jer su mnogi vozači bili kažnjeni za prekoračenje brzine na mostovima, iako realno u tim trenucima nisu ugrožavali saobraćaj. 

Takođe, zanimljiv je i još jedan detalj iz predloga novog zakona, a tiče se motociklista. Naime, oni će moži da koriste žutu traku."

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=09&dd=28&nav_category=206&nav_id=1308319 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja