Jump to content

Moto Zajednica

ELEKTRO SKUTERI - ZA I PROTIV?

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova

Ima jedan fenomen.Mislim da je neka od firmi koja pravi el.automobile ubacila zvučnu simulaciju,jer je bešuman i javlja se problem sa zvučnom percepcijom....Tako da,koliko god on bio besprekoran i čist-nikada neće biti PRAVI.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Čini mi se da je previše 'iljadu i šesto evrića za ovo sokoćalo (tzv. "skuter") ... al šta znam, možda jeste zgodno za švrćkanje po gradu :ups:

 

 

Screenshot_20190108-195034~2.png

Screenshot_20190108-195051~2.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Mislim da bi mi za moju invalidnost odgovarao električni skuter s tri točka.  Za ovaj iz ovog klipa deklarišu snagu motora 800W, maksimalnu brzinu 20 km/h i domet s jednim punjenjem do 60 km. Puna kapa, a sviđa mi se i dizajn (nisu klasična invalidska kolica ::)). Samo ne znam kako to tretira naš zakon, podleže li obaveznoj registraciji i da li bih uopšte smeo sa ovim da učestvujem u saobraćaju? 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako ti je do zivota batali ovo, verujem da bi te pre il kasnije oduvali kavezari sa puta.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ako želite električni skuter u "čoper" stilu, braća Kinezi nude i to. Verujem da će biti u ponudi i na našem tržištu ako bude interesovanja. Guglajte Citycoco Srbija, na sajtu za sad nemaju ovakav "čoper", ali nabaviće ako treba :hej:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Снимићемо вам звук неког фабричког ауспуха, за почетак, па преко комуникације пуштајте док терате точак

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Moj kolega sa posla ima ovaj skuter, mislim da ga je oko 50000 platio pre 3 godine. Posle 2 godine je zamenio baterije, platio ih je oko 15000 mislim, idu 4 suva akumulatora od 12 volti. On je covek skoro penzioner pa tako i vozi, skroz polako. Sluzi mu za do posla (5km) i malo po gradu. On kaze da mu je domet oko 40km ali mi je to diskutabilno. Kaze da delova ima, to nije problem. Na skuteru se vidi da je zavrsna obrada nikakva i kvalitet plastika i svega je 0. Dosta je nestabilan jer jer ima male tockove i tanke gume. Od kvarova mu se desava da svremena na vreme neki migavac ne radi ili neko svetlo ili neki prekidac. Inace far mu bas jako svetli. Skuter se ne registruje i nije potrebna kaciga i dozvola. Ja ga provozao malo tu po krugu firme i fino ide ali nista wow. U sustini isplatila mu se investicija jer ne placa registraciju, ne sipa gorivo (puni ga na poslu) ne menja filtere, ulje, svecice, lanac bregaste itd. Vozi ga svaki dan cele godine i po suncu i po kosavi i po kisi i po snegu. Cesto me zeza jer ja moj motor moram malo da zagrejem pre nego sto podjem a on cim sedne gas. Iskreno ja to ne bi kupio, pre bi uzeo neku polovnu krstenu biciklu sa baterijom. 1a6eee5dba17d5174402bc456498a362.jpg

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

I ja bih uzeo ovako nešto za ženu, za vozikanje po gradu i do posla. Gledao sam u Leskovcu, ima ih na par mesta, par modela, svi su slični, i oko 90 - 100k koštaju. Par hiljada gore-dole.

Ne registruju se,  prelaze oko 30-40 km po punjenju. Idu kao bicikla, do 30km/h, to meni, tj. ženi  i odgovara.

 

Ima li neko od vas iskustva, na šta da obratim pažnju? Meni su svi isti, plastikaneri u raznim bojama i oblicima..

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 

Promenio član Predator016

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Subvencija od 250e za el. bicikle je postojala.Verovatno ako se kupuje u nekoj radnji.Gornji model je sa mwlih oglasa.Inace posedujem nesto slicno to je Colossus css62q,mini ebike oblik nesto kao skuteric.Iskustvo je pozitivno,praktican za svrckanje .Takodje posedujem i MTB sa 248w motorom i 36v baterijom.Odlican za svrckanje i hoby vozikanje.Jedino meni posto sam u godinama i ponekad imam problem sa ledjima,polozaj sedenja na mtb ponekad moze biti zamoran.Oba vozila su skoro besumna,postignu oko 30km ,pogodna za krace distance.Po trenutnom zakonu klasifikuju se kao bicikl.

Nema registracije i teh pregleda,sto me je i motivisalo za ovakvo vozilo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ja pazario danas... Bas ovaj model sa oglasa ali u radnji kod mene u Leskovcu.
94k u beloj boji, upravo se sklapa.
Nisam znao za subvencije, ali sad guglam i nema za el.bicikle.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja