Jump to content

Moto Zajednica

ELEKTRO SKUTERI - ZA I PROTIV?

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR F2

Elektro skuteri - da li ih kupiti i gde? Koja je cena? Kako za delove, da li se tu nesto kvari, sta ulazi u odrzavanje? Gde nabaviti baterije kada se skroz potrose za odredjeni model? Ima li neko iskustva s tim? Razmisljam da uzmem zeni , ono - do prodavnice, pijace... Jel se to po zakonu registruje i kolika je registracija? Ako neko ima iskustva - neka napise. Hvala unapred :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj burazer je vozio jedno vreme neki manji model (pitacu ga da li se seca kako se zvao), znam da je bio odusevljen kada ga je kupio, ali se smorio za mwsec-dva. Rekao mi je da ne drzi korak sa saobracajem i da nije bezbedan (sve to u Cirihu, pa ti vidi). Takodje, procitao sam da im baterije, posle dve godine svakodnevnog koriscenja, gube kapacitet.

 

Imas stranu na wikipediji o elektricnim skuterima, sa sve konkretnim modelima, ali mislim da su najupotrebljiviji komadi (npr Vectrix) nedostupni kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR F2

A osim toga, da li je imao nekih kvarova? I koliko mogu da kostaju te baterije, i da li se to moze naci? Pretpostavljam da treba o tome voditi o tome racuna kad kupujes, da ne bude neki kinez za koji, kad se nesto pokvari, ne mozes naci deo. Da li neko zna koji je pristupacan po ceni, a kvalitetan e-skuter evropskog porekla? Vectrix je ipak preskup. Video sam neki Peugeot reklamiraju, ali ja ipak mislim na neki od recimo do 1000-1200eur... Da li je to uopste izvodljivo naci za te pare?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja prodavao prosle god,kineske,po 400,500,i 600e..nisu losi ,20do 25km, predju sa jednim punjenjem,baterije su obicni suvi akumulatori, teslin motor,nista specijalno,nije za neke uzbrdice, onako,za ravno je ok,necuje se,sto bi rekli brum tisine,neobicno da se priviknes da dodajes gas a ono se nista necuje a ide :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Moj brat ima onog trotica vec 5 godina i tek nedavno je promenuo bateriju {7500 din} i zadovoljan je skroz, obavi posao po gradu. stazicom lagano i kad je guzva stignesh pre nego busom garant. Ima kompas, far i kofer :moto3::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

ja imam neki trotico,ima 3 baterije (12v,10ah) koje su crkle skroz..nove kostaju na par mesta od 3500-4500 po komadu...sto ipak nije jeftino ulaganje za ovaj skuter....doduse,dobio sam ga preko neke trange-frange akcije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Мени се као варијанта на струју више допадају бицикли. Не мораш да мислиш о регистрацији, нити те полиција зеза, а перформансе су исте, а нажалост - и цена.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

To sa biciklom je zanimljiv koncept, postoje kitovi za konverziju, npr prednji tocak (sa el.

motorom) plus baterija koja se montira na ram, i napravis od postojeceg bicikla - elektricni bicikl. Ako ti je spor, mozes da ga dodatno pedalas i tako se ubrzas. Pogledaj na e-bayu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR F2

To sa biciklom je zanimljiv koncept, postoje kitovi za konverziju, npr prednji tocak (sa el.

motorom) plus baterija koja se montira na ram, i napravis od postojeceg bicikla - elektricni bicikl. Ako ti je spor, mozes da ga dodatno pedalas i tako se ubrzas. Pogledaj na e-bayu...

Zvuci zanimljivo, jel imas neki link, da ne trazim? Ne znam kako da ga nazovem u pretrazi...

Jel neko radio takvu preradu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Vectrix kosta i do 11000 dolara, u zavisnosti od ugradjenog motora, to neka placaju u Kaliforniji.

Peugeot sa tockovima 12 coli kosta 3000E, najavljeno kod zastupnika na BG sajmu motocikala ovog proleca.

Keeway Matrix elektro na sajtu kosta 1600 E, u radnjama ne kosta, nemaju ga.

Sva sila Kineskih eletkro skutera koji se spolja ne razlikuju od benzinskih moze se videti na Alibaba.com. Samo odvojte dosta vremena za pretragu, pa do zime i vidite deo ponude.

U 2008 godini autor ovog priloga pokusavao je da kupi nesto pristupacno, elektricno, a robusno. Prodavci su ga gledali kao...cudaka.

Novi zakon o saobracaju tretira elektro kotrljalice do 3kw kao bicikle sa pomocnim motorom. Preko 3kw elektro skalamerije su motocikli.

Bicikle sa elektropogonom od 250W na 12 24 i 36V autor ovog priloga odbacuje, kratke probe su pokazale upotrebljivost samo na ravnim kratkim deonicama. Osetljivi su na tezinu, uzbrdice, jacinu zahtevanog gasa, koriscenje pune snage, stanje akumulatora.

Elektro su tezi od svojih benzinskih pandana, direkno je uporedivo kod proizvodjaca koji imaju obe verzije u ponudi, a spolja tesko vidljivo koja je. Na primer Kineski Jonway sa JM Star i Shenke proizvodi i benzinske i elektro verzije svojih skutera.

Uopsteno, ovakva vozila su nasa buducnost, ali sa snagom u kilovatima (bar 2 ili 3 kw) a na 48 60 ili 72 Volta. Dobar koncept bi bio motocikl 5 do 8 kw na 72V oblika skutera sa tockovima 16 ili 17 coli. Ima ih u ponudi, ali nasi trgovci jos uvek se ne mesaju mnogo u svoj posao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam

POZIV NA SARADNJU             

          PARS PROGRAM

PUNJACI I PUNJACKE STANICE

PARS programa sadrzi i projekte BRZI I INTELIGENTNI PUNJCI I PUNJACKE STANICE SVIH VRSTA BATERIJA  koji favorizuju upotrebu vozila na baterijski pogon.

Ovim uredjajima resili smo glavni problem a to je PUNJENJE BATERIJA ZA RELATIVNO KRATKO VREME bez destrukcija na baterijama. Punjenje iznosi od 10 do 60 minuta posebno za elektricne skutere. Za vece kapacitete baterija punjenje moze da traje 2, 3 i do 4 casa maksimalno..

 

PROJEKTI  ZA REALIZACIJU:

1.- Punjaci – uredjaji

PUNJACI SA MONOFAZNIM ACDC NAPAJANJEM

2. STACIONARNE PUNJACKE STANICE

- STANICE ZA VOJNE I POLICIJSKE POTREBE

- STANICE ZA GOLF VOZILA NA GOLF TERENIMA

- STANICE NA AERODROMIMA

- STANICE ZA VILJUSKARE I DRUGA POMAGALA

- STANICE ZA ELEKTO AUTOMOBILE NA PUTEVIMA, U NASELJIMA I PARKINZIMA

- ZA SKUTERE SVIH TIPOVA, INVALIDSKA I SOPING KOLICA

 

3. POKRETNE - MOBILNE  PUNJACKE STANICE

- ZA VOJNE I POLICIJSKE POTREBE

- ZA SERVISE RAZLICITIH NAMENA

-

Autor programa i projekata

Prof. dr Slavko Radosavljevic, dipl. ing.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Elektricni bicikl sam uzeo ove godine. da zameni veliki skuter za kratke relacije po gradu od 2-3km.Pokazalo se mnogo dobro, lako, brzo i efikasno za trckaranje na kratke staze. Velika prednost nema registracije kacige i prebrze voznje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Електрични бицикл, значи са педалама, да, ово остало ништа. 

 

Мада сам овог лета на Новом Београду видео и озбиљнији електрични мотор, неког cafe racer-a, чини ми се тамно зелене боје.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Elektricni bicikl sam uzeo ove godine. da zameni veliki skuter za kratke relacije po gradu od 2-3km.Pokazalo se mnogo dobro, lako, brzo i efikasno za trckaranje na kratke staze. Velika prednost nema registracije kacige i prebrze voznje. 
A što nema kacige? Dobro ne mora baš bajker kaciga ali neka biciklistička? Čuvaj se, nije ni ta brzina za zanemarivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

(A što nema kacige? Dobro ne mora baš bajker kaciga ali neka biciklistička? Čuvaj se, nije ni ta brzina za zanemarivanje.)

brzina nije zanemarljiva pogotovu u krivinama.nenosim nikakvu kacigu jer je netraze,ali tu nalazim car da se vozikam slobodno ,da me panduri ne maltetiraju.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Pa to jeste puno za skuter u rangu 50cc. Ali električna Vespa za sada nije ni namenjena sirotinjskim tržištima poput našeg, već će biti mondenski skuter u Evropi. A u EU postoje i subvencije za kupovinu električnih vozila. Uz znatno niže troškove eksploatacije (potrošnja, održavanje), u krajnjem zbiru to i nije tako skupo kao što nama izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Cekaj dok dodje prva nezgoda u saobracaju, bilo da je pad u voznji ili cukanjac sa automobilom......paprika skupo za opraviti ce biti.
Sto se redovnog odrzavanja tiče....ni tu nece manjkati para, sistem je takav da se uzme keš u svakom pogledu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja