Jump to content

Moto Zajednica

Oduzeta vozačka dozvola zbog isteka registracije?!!!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

E ovako...

 

Pre jedno mesec dana me zaustavi policajac radi rutinske kontrole i tom prilikom ustanovi da mi je registracija na motoru istekla pre 10 dana. Ja pri tom u full opremi, vozio po ograničenju.

Probam da vadim situaciju da mi nekako progleda kroz prste, da častim nešto, objasnim da sam imao neke porodične probleme (što stvarno jeste istina) i da sam smetnuo s uma koji je datum, ali ne vredi...

 

Ispiše on meni prijavu, ja razmišljam: "Šta da se radi? Platiću kaznu i idemo dalje."

 

Međutim problem je što mi je stiglo rešenje od sudije koje kaže 15.000 din, 6 kaznenih poena i 3 meseca oduzimanje vozačke dozvole !!!????

 

Ej ljudi....!!!! Pa koji sam ja to prekršaj napravio da mi oduzmu vozačku na 3 meseca???

 

6 kaznenih poena se dobija za prekoračenje od preko 50km/h preko dozvoljenog??? Da li sam ja nekoga ugrozio kao da sam pored škole vozio 100km/h???

 

Bavim se zanatskim poslom i bez kola ne mogu da funkcionišem a samim tim ni da zaradim novac za život. Na sve to mi je uništena moto sezona, a trudnu verenicu ću taksijem da vodam po lekarima.

 

 

Na kraju mi dođe da se zapitam ko je tu pametan a ko budala? Ja koji sam odmah sledećeg dana, nakon tog dana kada sam zaustavljen, otišao i registrovao motor jer se ne igram sa takvim stvarima ili ovi koji voze bez tablica i ne staju miliciji???

 

I da dodam... Proverio sam zakom i ispada da sam dobio najblažu moguću kaznu?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: Yamaha FZ1N, Yamaha R1 RN22 Big Bang

mada zvuci nerealno ali zakon jeste takav, zao mi je sto ti se to dogodilo ali gledaj i sa druge strane. neregistrovano vozilo nije osigurano i nema uradjen tehnicki pregled, samim tim je nebezbedno za ucestvovanje u saobracaju. svako ko upravlja takvim vozilom svesno krsi zakon o bezbednosti saobracaja kao i da je vozio 300 km/h. ne daj boze neke nesrece i eto problema svim ucesnicima.

 

jbg, ne svidja se ZLOBS ni meni ali u nekim delovima ima logike.

 

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

lepo ti to ,Lenji, zboris !ok,zakon u neku ruku treba da se postuje...mogli su ,recimo da mu oduzmu saobracajnu na licu mesta,pa kada donese polisu osiguranja da mu je vrate uz neku novcanu nadoknadu.

dacu primer drzave u kojoj trenutno zivim (Italija)-po isteku osiguranja,vlasnik ima jos 15 dana fore da ode i uplati(za tih 15 dana osiguravajuce drustvo pokriva sta god da se desi).policija za to zna i u vecini slucajeva pusta i ne obraca paznju.

e sad',sto se tice situacije naseg druga(a to moze svakom da se desi),zapitao bih se a i sve nas, sta rade sa onima koji nemaju ni saobracajnu ni tablice ?? a tek onima koji voze "divljake" skinute sa osiguranja ,bez porekla ....njih vode u corku???

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ako si vec bio neispravan onda budi spreman na pun gass i bekstvo..........sta si mislio sto imas opremu da ce da ti oprosti?? ccccccccccc.........

 

 

 

Ili jesi ili nisi!!!!!!!!!!!!!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: Yamaha FZ1N, Yamaha R1 RN22 Big Bang

sve se svodi na onu staru "u rimu budi rimljanin"

 

zakon je takav kakav je, nismo ga birali ali su nam ga uvalili, negde je zabranjeno jesti svinjetinu pa se to nas ne tice puno.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR-750 k8 & Cpi popcorn 50

auuuu, nemas pojma kolko mi je krivo zbog tebe, jbt, uvek ima budala, a i ima onih koji ce ti progledati kroz prste....

 

 

bedak, ajde to sto ces da platis 15000 kaznu, nego brate vozacku na 3 meseca, ajte ljudi jel to normalno.

Voleo bih da vidim sta bi bilo kad bi nekog zaustavio i video da mu je tablica skroz sakrivena, bas me zanima sta bi mu pisao?? :/1staa.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ja imam tablicu koja je prelepljena izolir trakom i nista se ne vidi i da hoces???? Pre neki dan me pandur dosao sa ledja i pokazao mi da stanem u stranu, ja stao, a on mi kaze a ti si neki pametan????? A zna me pandur, ja mu odgovorim gospodine ocete dokumenta????? on opet a ti si neki pametan........naravno da sam pametan kad budem video kako ove kamere rade onda cu i ovo da skinem.......a da vi gospodine necete mozda da mi naplatite 5000 za tablicu???? on me pogledao i ladno rekao necu........hvala i dovidjenja :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: Yamaha FZ1N, Yamaha R1 RN22 Big Bang

evo gde stoji moja tablica :D

 

IMAG0212.jpg

 

zadnji koji me je zaustavio je rekao da se pravimo pametni dok nam oni tolerisu :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Ako si vec bio neispravan onda budi spreman na pun gass i bekstvo..........sta si mislio sto imas opremu da ce da ti oprosti?? ccccccccccc.........

 

 

 

Ili jesi ili nisi!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ja da sam znao da mi je istekla saobraćajna ne bi ni sedao na motor.

 

 

Možda sam ljut i šokiran ali stvarno ne vidim poentu oduzimanja vozačke dozvole. Visoka novčana kazna OK, ali ovo???

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1168 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Sve je dobro što se dobro svrši, ali:

 

Ako te neko pukne od iza, a nisi registrovan, tj nisi platio osiguranje, kriv si. (Valjda gledaju to kao da si u alkoholisanom stanju)

 

Idemo dalje, prođeš na zeleno, pokupi te neko sa strane, kriv si, nisi platio osiguranje!

 

Razbije te neka pijana budala u kolima, kriv si, nisi platio osiguranje!

 

Bolje tri meseca bez dozvole nego nešto gore od toga. Takav je zakon, ni ja ga ne volim.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

To nije tacno. Ni posedovanje dozvole na utice apsolutno na krivicu, a kamoli registracija vozila. To sto nije osiguran, znaci samo da ce morati licno da nadoknadi stetu onom drugom, AKO se ispostavi da je on kriv.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Majke mi, kako? Taj mora da je pominjao panduru familiju, dobio prijavu, pa onda isto uradio i sudiji za prekrsaje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Oba slucaja u Beogradu kod sajma. Bez rasprave ikakve sa policijom samo je stigla kazna. Ni zalba nije prosla jer su kaznjeni sa minimalnom kaznom od 15,000 a ne 30,000 koliko isto moze da nas zadesi. Inace se taj prekrsaj tretirao kao i crveno svetlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

pre pisanja kazne si mozda mogao da ga pitas "a sta bi majstore da ti nisam uopste stao, kao sto to radi brdo njih? jurio bi me? sad sam ti stao u ful opremi, sa previdom o datumu i ti me maltretiras" uz naravno jednu crvenu ispod ruke :D

 

e sad, bedak sto nisi znao da ide i oduzimanje dozvole, kao sto niko od nas i ne zna

mozda si mogao da napises neku zalbu, molbu.... sta vec, sudiji da ti samo ne oduzimaju dozvolu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Motocikl: sokocalo

Mene su pre 2 meseca uhvatili da vozim motor bez A kategorije.

 

Sta li tek mene ceka kad si ti za ovo dobio 3 meseca i 15.000?

 

Posto vidim da je krenula masovna pljacka naroda od sutra krijem tablicu i stajem samo panduru na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

pre pisanja kazne si mozda mogao da ga pitas "a sta bi majstore da ti nisam uopste stao, kao sto to radi brdo njih? jurio bi me? sad sam ti stao u ful opremi, sa previdom o datumu i ti me maltretiras" uz naravno jednu crvenu ispod ruke :D

 

e sad, bedak sto nisi znao da ide i oduzimanje dozvole, kao sto niko od nas i ne zna

mozda si mogao da napises neku zalbu, molbu.... sta vec, sudiji da ti samo ne oduzimaju dozvolu

 

Ma probao sam ja da nešto častim ali čovek je rešio da napiše prijavu pa to ti je. Kao što sam rekao, mislio sam: "Jbg... Platiću kaznu i to je to." Da sam znao da za to ide dozvola, dubio bi na nosu da mi ne piše ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
Na kraju mi dođe da se zapitam ko je tu pametan a ko budala? Ja koji sam odmah sledećeg dana, nakon tog dana kada sam zaustavljen, otišao i registrovao motor jer se ne igram sa takvim stvarima ili ovi koji voze bez tablica i ne staju miliciji???

 

pa mislim da je ocigledno da ti nisi bas pametan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

A onda svakoga dana viđaš po ulicama "pretty Dianne", koje voze "Mike-kumovi", bez svetala, signalizacije, registracije, dozvole, lične karte... I njima ništa, a tebi-PRC!!!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja